Cyfra+HD

lidl

New member
KMN napisał:
HDCI 2000 lecz ten tuner "odstawiłem" do sypialni z uwagi na problemy z EPG (czekam z utęsknieniem na nowy soft opisywany w SAT Kurierze nr 6).
to nie śpij już więcej tak dlugo teraz jest EPG w Humaxie na Polsacie 7 dni i na Cyfrze+ 3 do 4 dni a w Topfildzie zrobili epg dla Cyfry ale nie działa dla Polsatu
więc teraz z EPG jest lepiej w Humaxie a Topfild jest sporo z tyłu. Teraz czas zaprogramować Humaxa i odstawić Topfilda do sypialni. I nie spać tak dużo bo na tym forum już ze 3 ekrany o nowym sofcie Humaxa a tu ktoś się budzi i wyjeżdża z opiniami z zeszłego tygodnia. Pobudka !
 

stereoman

New member
WOW, że tak powiem:grin:

C+HD puści żużel w HD!!!!!!!!!!

Chłopaki zaczęli od trzęsienia ziemi i napięcie rośnie:grin:

Takie kwiatki:

czwartek, 19 lipca, 18.45 Baraż – Leszno (transmisja HD)
sobota, 21 lipca, 18.45 Finał – Leszno (transmisja HD)


Cały artykuł z Satkuriera

pzdr
 

Jan-Luc

New member
stereoman napisał:
WOW, że tak powiem:grin:

C+HD puści żużel w HD!!!!!!!!!!

Chłopaki zaczęli od trzęsienia ziemi i napięcie rośnie:grin:

Dla mnie to bardzo dobra wiadomość, mam nadzieję, że SGP z Bydgoszczy też puszczą w HD.
 

DanielS

New member
Golden league w HD ? W programie nic o tym nie ma :) Na 100% leci w 16/9 ale czy w HD ? Ja mam wrażenie że to jest baaaardzo dobre SD a na Canal+Sport HD do tego upscale i mamy wrażenie , że to HD. Jak dla mnie to gdyby wszystko w C+Sport leciało w takiej jakości to byłoby fajnie ( a chyba na to się zanosi ) :)

P.S.
Kurde albo to jest HD :) ?
 
Ostatnia edycja:

Jan-Luc

New member
Wszysko fajnie, ale te znaczki na c+ HD to istne kilery dla plazmy, czy technicy cyfry nie mogliby im nadać przezroczystości :confused: :confused:
 
Ostatnia edycja:

sebaa

New member
Ja oglądam Golden League z dosyłu na Atl. Bird 1 12,5W 10973 - Pol: H - SR: 10850 i sygnał jest SD 16/9 ale obraz naprawde żyleta.
 

michal218

New member
Wciskam info i pokazuje 720p,a obraz nie zwezony.Raczej wiec jest to HD,zwlaszcza,ze duzo lepiej wygla i ma inne proporcje niz na C+ sport.
 

stereoman

New member
michal218 napisał:
Wciskam info i pokazuje 720p,a obraz nie zwezony.Raczej wiec jest to HD,zwlaszcza,ze duzo lepiej wygla i ma inne proporcje niz na C+ sport.

Rozdzielczość w INFO, to jest na stałe:D

Na zwykłym Canal+Sport logo było takie, jak podczas meczów HD z ligi angielskiej?????
 

michal218

New member
Nie jestem pewien tej rozdzielczosci,bo pare dni temu na Pr... HD zmienilo mi sie na 720p,a normalnie leci w 1080 i(chybaze byl to jakis blad).Byly to jakies sportowe reklamy.Na zwyklym C+sport byl napis 16:9 prawie na srodku ekranu.Sprzet zmienilem dopiero po zakonczeniu ligi angielskiej i w dodatku pamiec mnie zawodzi,wiec nie mam porownania.
 

jarmalik

Member
Bez reklam
michal218 napisał:
Wciskam info i pokazuje 720p,a obraz nie zwezony.Raczej wiec jest to HD,zwlaszcza,ze duzo lepiej wygla i ma inne proporcje niz na C+ sport.

To że na info wyświetla się 720 lub 1080 wcale nie znaczy że nadawany jest materiał HD. Na razie większość programów na Sport HD i Film HD nadawane jest w SD a mimo to na info cały czas wyświetla się 1080i lub 720p. Ale faktycznie, czasami ten obraz SD jest wspaniały jednak każdy kto widział prawdziwy (nie upskalowany) sygnał HD od razu rozpozna z czym mamy do czynienia. Niestety, wyjechałem na weekend z domu i nie mogę sprawdzić jak wygląda GL.
 

michal218

New member
Powiem jeszcze inaczej.Byla bardzo duza roznica w jakosci pomiedzy C+sport,a C+sport HD...HD na wieksza skale ogladam od prawie 2 miesiecy,od 2 tygodni niemal ciagle,ale z Cyfry dopiero 4 dni.Normalnie rozrozniam,ale te roznice z Cyfry maga byc dla mnie mylace..Widocznie mialem fatamorgane :) .Wiem,ze to co wyswietla info nie ma wiekszego znaczenia,ale na C+sport jak jest nie w HD to zweza obraz...Sam juz nie wiem,moze oszukali i dali ulepszone 16:9.W kazdym razie bylo super.
 

Dable

New member
Logo C+HD

DanielS napisał:
Golden league w HD ? W programie nic o tym nie ma :) Na 100% leci w 16/9 ale czy w HD ? Ja mam wrażenie że to jest baaaardzo dobre SD a na Canal+Sport HD do tego upscale i mamy wrażenie , że to HD. Jak dla mnie to gdyby wszystko w C+Sport leciało w takiej jakości to byłoby fajnie ( a chyba na to się zanosi ) :)

P.S.
Kurde albo to jest HD :) ?

Canal+ powinien wzorować się na stacjach niemieckich SAT1 i PRO7.
Logo jest zmienne gdy nadają czyste HD to logo o tym informuje a przy zwykłym przekazie jest standartowe.
 

mustang

New member
lidl napisał:
Jeśli chodzi o temat co nie chodzi a co się nie ładuje to Philips ma tyle samo zongów co Humax a może i więcej. Z nowym softem z wczoraj mi chodzi wszystko OK. Mam go dobrze zaprogramowanego i poukładanego, z porządnym konwerterem i anteną i naprawdę zmieniam tylko kanały. Z nowym EPG na kilka dni dla obu platform jest wyszukanie czegoś ciekawego naprawdę OK.
Jeśli chodzi o cenę to 299 to była aktywacja i sprzęt nie jest twój własny. Więc porównujesz dzierżawę z zakupem. Kupić można za 699 więc tą cenę zakupu trzeba porównywać. Dzisiaj zresztą już nie ma opcji za 299 zł tylko wynajem za 15 zł/miesiąc.
Dodatkowo kupując odbiornik z 2 złaczami na moduły możesz za 99 zł dostać moduł Polsatu i masz odrazu sprzęt gotowy na dwie platformy(ja tak mam).Zapewne dekoder HD Polsatu nie będzie za darmo więc jak będziesz chciał mieć oba to masz 2 skrzynki niech za każdą będzie 699 zł to tyle samo co Humax z modułami na obie platformy. I jeszcze mi zmiana miedzy platformami dziś zajmuje sekundy ty będziesz miał 2 piloty i przełaczanie między tunerami nie mówiąc o siatce kabli do konwertera.


Panowie podniecacie sie, by chyba za duzo folderow czytacie i reklam ogladacie, to co MOGE miec, a to co ogladam to dwa odlegle tematy. Na Cyfrze jest tyle programow, ze wystarczy do konca zycia do ogladania. Co do cen to niestety, ale musze Cie zmartwic, najkorzystniej wypada ta dzierzawa za 15 zl, zeby dobic do ponad 1000 zl to musialbym ten tuner dzierzawic z 8 lat, po tym czasie to obecnymi Humaxami i Topfieldami dzieci beda sie bawic, zeby poznac jakie bebechy sa w srodku. Co do philipsa, jakos nie widze narzekajacych uzytkownikow, przejrzyjcie sobie ostatnie no np 10 stron, a to cos zle w Humaxie, a to w Topfieldzie, ale mniejsza z tym, Philips tez na pewno nie jest idealny, ale jedyny minus w nim jaki zauwazam to dlugi czas zalaczania i tyle, reszta dziala bez zarzutu. Reasumujac, stac kogos zeby wywalic ponad klocka za dekoder, ktory duzo moze i ladnie wyglada (ten argument jest najfajniejszy), prosze bardzo, ja patrze na to co oferuje philips za ktorego dalem 300 (i nie jest istotne czy to dzierzawa czy wlasnosc, bo ogladac moge to samo) i jestem zadowolony, ze zostalo mi ponad 700 na inne przyjemnosci ;).
 
Do góry