Canon HF100 opinie

T_G

New member
ja sprawe ze swiatlem do kamerki rozwiazalem w taki sposob ze kupilem dokrecana raczke , kamera przykrecona u podstawy, nad raczka lampka i nie ma klopotu, jednak najwazniejszy zakup to wg mnie nasadka szerokokatna, bez tego to wogole nie zaczynalem krecenia :)
 

shaqal

New member
Witam Was,
również jako poczatkujący amator kamer HD proszę Was o radę - czy zauważę różnicę (utrudni mi to użytkowanie) kupując kamerę HF10/100 pracującą w trybie:
- NTSC (rodzina wraca z wakacji)
- PAL (tutaj sprawa oczywista)

pozdrawiam i dziękuję,
Pawel
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
NoTes co do dodatkowego oświetlenia to zobacz np.

http://www.e-cyfrowe.pl/lampy-video-k-436.html?PHPSESSID=6d3a6881cd2022864d141e6c096e1462

Co do dźwięku w HF100 to patrząc na jej rozmiary i cenę to uważam, że jest przyzwoicie. Przy filmowaniu na zewnątrz przy wietrznej pogodzie nagrywa ona niestety szum wiatru, ale to chyba taka przypadłość kamer w tym segmencie.

Panowie przy okazji co powiecie o takim zamienniku baterii - cena kusząca..

http://www.batimex.pl/towar.asp?idtowaru=3016&menu=99&menu2=100
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Oczywiście jest jak piszesz to wyciszenie wiatru. W każdej kamerze jaką miałem było coś takiego. Co do działania to już subiektywne odczucie...

Generalnie nie jest źle.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Na mój amatorski chłopski rozum to chyba niczym się nie róznią.... ale oczywiście mogę się mylić.... bo nie sprawdzałem tego.
 

T_G

New member
jesli chodzi o zamienniki do tego canona to polecam nie kupowac przez internet bez mozliwosci wlozenia baterii bezposrednio w swoja kamere, te wszystkie podroby maja zle podoginane blaszki i ciezko trafic na model ktory od razu przypasuje od pierwszego "clikniecia" zatrzasku

ja pojechalem do sklepu i 3-4 sztuki odrzucilem zanim znalazlem taka ktora wchodzila bez uzycia sily i bez giecia blaszek
niestety te baterie nie maja pamieci wiec kreci sie z nimi "na pale"
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
to samo mam z moja do sony, niby jakas dioda jest, ale ja nie widze kiedy zielona kiedy zolta, jakby nie mogli zrobic czerwonej, kiepska sprawa jaks sie kreci ujecie i ciach, po bateri, dobrze ze w sony kamerce jest repercja nagrania po jak by nie bylo to do smieci.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Bateria

Dzięki panowie za info co do baterii. Wynika z tego, że te "zamienniki" delikatnie mówiąc "szału" nie robią. Chyba w takim układzie dołożę i kupię oryginał. Mam przykre doświadczenia z wszelkimi doginaniami i upychaniem na siłę. Jak znam życie zaraz coś urwę i zepsuje.

Uniqe_nigga, ja traktuję opcję robienia zdjęć w kamerze jako gadżet... Nawet jeszcze tego nie sprawdzałem jak wychodzą zdjęcia....
Dla mnie kamera służy do filmowania.
 

Droid

New member
Po przeczytaniu opinii na forum rownież zdecydowałem się na Canona HF100. Tylko w sklepach ma ona różne oznaczenia: HF100, HF100E, HF100SD....czy to wszystko ta sama kamera (tylko sprzedawcy tworzą dziwne nazwy) czy może występują jakieś "hybrydy"?
 

Droid

New member
jeżeli jest opcja płatność kartą kredytową (+2% wartości) to w prosty sposób można ją sobie rozłożyć na tanie raty np. płacąc kk Polbanku, rozkładasz płatność na 12 rat i kosztuje to tylko 5% wartości transakcji ;)

czyli 2090 x 1,05 = 2194,50 / 12 = 182,87 zł miesięcznie, kamera wyjdzie drożej tylko 104,50 zł (spłata w 12 ratach) to o niebo taniej niż wszystkie "tanie" lukasy, żagle i inne systemy

nawet jak ktoś ma kasę to warto tak płacić, a pieniądze wpłacić na konto oszczędnościowe, odsetki pokryją większość kosztów związanych z kredytem na karcie
 

MARDEK

New member
Różne Oznaczenia Hf 100, Hf 10

WITAM.
ZACZĄŁEM OD SONY PRZEZ PANASONICA, JVC I SKONCZYŁEM NA CANONIE . WŁAŚNIE DZIĘKI TEMU HDFORUM , W NAJBILŻSZY CZASIE NABĘDĘ HF 100 LUB HF 10. ALE WRACAJĄC DO OZNACZEŃ TYCH KAMER TO SĄ RÓŻNE JEST CAŁA SERIA VIXIA HF 100,HF 10,HF 11, HV 30 A NAWET IVIS HF 100 I Z TEGO CO SIĘ DOWIEDZIAŁEM TO CHODZI O PODZIAŁ ŚWIATA IVIS TO JAPONIA NATOMIAST VIXIA TO USA DLA EUROPY TYLKO HF ITP. MOGĘ SIĘ MYLIĆ WIĘC CZEKAM NA SPROSTOWANIA. ALE Z ŁAZIKOWANIA PO eBay WYNIKA ŻE TAK WŁAŚNIE JEST Z TYMI OZNACZENIAMI. POZDRAWIAM.
 
Ostatnia edycja:

T_G

New member
ja kupilem sobie HF100 zeby sobie sportowe imprezy, treningi i roznego rodzaju wyjazdy krecic ale kamera sprawuje sie na tyle swietnie ze zaczalem ja do normalnej pracy wykorzystywac
 
Do góry