Canon HF100 opinie

mobor

Banned
jako ze mam HF10 i HV10 organoleptycznie stwierdzam że HV10 jest o wiele bardziej czuła niż HF10
Pixele w CMOS- jakby nie patrzeć- są o 33% większe w HV10...

HV10 za to ma "bug" niepozwalający na robienie /tylko w trybie foto/ zdjęć z przesłoną mniejsza niż 2.8 W trybie cam problem nie występuje...dziwne (takie ograniczenie jest opisane w instrukcji wiec nie jest to wada)
 

WiruSSS

New member
zdaję spobię sprawę ze istnieje mozliwość blokowania gain i sam z tego korzystam jednak dla początkującego korzystanie z predefiniowanych ustawień będzie sporo łatwiejsze ...każdemu nowemu uzytkownikowi od razu wysłałbyś instrukcję kontroli gain ? :p

Powoli a dojdzie i do tego ;)
 

WiruSSS

New member
mobor ..nie wiem czemu zawsze stawiasz mi kontrę ..nie wiem czy jesteś taki niedomyślny czy usilnie chcesz zawsze pokazać że nie mam racji?

...doskonale wiem że w tych kamerach nei ma bezpośredniej kontroli gain ..tylko pośrednia i tę mi chodziło ..wszędzie się w ten sposób wypowiadają i nawet na googlach jak będizesz szukał w tym temacie to nie będizesz pisać zapytania o ekspozycji tylko o gain żeby znaleźć to o czym tutaj mówimy ;)

...ale ty napewno zaraz postarasz znów udowaodnić że niemam racji :roll:
 
Ostatnia edycja:

mobor

Banned
no bo nie masz racji :)

Regulować gainem bedziesz wtedy kiedy bedziesz filmowac po ciemku natomiast przysłoną jak bedziesz na dworze. Mówię cały czas o tej samej regulacji. Wszystko zalezy od ilosci swiatła które wpada do obiektywu
Tak wiec jest to korekta expozycji. Sprawdz to sobie doswiadczalnie jesli chcesz.
.
 

mobor

Banned
nie- nie czepiam się
Kazdy uzytkownik ma prawo wiedziec ze jest róznica pomiedzy EXPOSURE a GAIN I to spora
Tobie to moze wisi ale innych moze interesować
 

WiruSSS

New member
nie ..nie wisi mi to ..po prostu w przeciwieństwie do Ciebie odpowiadam na temat. Jesli ktoś pyta się o szum w słabych warunkach oświetleniowych to jego pytanie dotyczy tylko i wyłącznie kontroli GAIN (czy to bezpośredniej czy pośredniej) ..co jak słusznie zauważyłeś w tym przypadku nie będzie miało nic wspólnego z przesłoną.
 

darek53

New member
mobor napisał:
jako ze mam HF10 i HV10 organoleptycznie stwierdzam że HV10 jest o wiele bardziej czuła niż HF10

a ja natomiast testując kamerkę HG10 organoleptycznie stwierdziłem że dużo mniej szumi niż HV10, była to pierwsza rzecz która rzuciła mi się w oczy po odpaleniu HG10.
 

mobor

Banned
to moze wynikac tylko z faktu kodowania AVCHD który ma tendencję do upraszczania szczegółów obrazu - w tym i szumu

BTW ciekawe jak przeprowadziles test. Ja mam HV10 i HF10 w domu...miałem dość czasu na dokladne sprawdzenie mozliwosci obu kamer....


A tak poza tym. Co wg ciebie moze wpływać na mniejsze szumy HG10 (wg ciebie) skoro

- przetwornik
- elektronika (digic DV II)
- optyka

w obu kamerach są dokladnie TE SAME. Jedyna roznica- kodek
Czekam na odpowiedz
 

slimak

New member
Bez reklam
mobor napisał:
no bo nie masz racji :)

Regulować gainem bedziesz wtedy kiedy bedziesz filmowac po ciemku natomiast przysłoną jak bedziesz na dworze. Mówię cały czas o tej samej regulacji. Wszystko zalezy od ilosci swiatła które wpada do obiektywu
Tak wiec jest to korekta expozycji. Sprawdz to sobie doswiadczalnie jesli chcesz.
.

Na zawziętego Twoją odpowiedź też można jeszcze uszczegółowić. ;)
Regulacja ekspozycji w Canonie przy ustawieniach fabrycznych (automatyczna wolna migawka włączona) zmienia Gian i migawkę w słabym oświetleniu. Natomiast w dziennym silnym świetle: migawkę, przysłonę i filtr szary (przynajmniej w HV10). ;-)
 

Sochanus

New member
Witam

Jako ze już jakiś czas posiadam HF10 to chciałem podzielić się swoją opinią. Jeśli chodzi o sam format nagrywania wszyscy wiedza jak jest, ciężko się go obrabia, ale każdy kto kupuje kamerę AVCHD musi zdawać sobie z tego sprawę więc dla mnie to nie problem.

Obraz w dzień – jako że to moja pierwsza kamera HD to mam porównanie wyłącznie do kamer SD. Obraz w tym porównaniu jest kosmicznie dobry… spełnił moje oczekiwania w 90% (-10% szeroki kąt).

Obraz w nocy – niestety tutaj zawód… na ustawieniach automatycznych w 50i nie ma co kręcić przy bardzo słabym świetle bo ilość szumu która pojawia się na obrazie jest spora. Duża poprawa przy przestawieniu na 25p i tryb filmowy (z przyczyn oczywistych płynność w tym trybie jest dużo gorsza).

Obiektyw – Zoom – ustawiony mam na stopniową zmianę szybkości z zależności od przechyłu kontrolera, czasem jeszcze zdarzy mi się za szybki zoom ale może dlatego ze mam za długie paluchy.
Niestety szeroki kąt w tej kamerze to niezbędny wydatek, obecnie szukam czegoś co nie zakryje mi sensora AF i lampy i będzie w cenie do 500 zł.

Brak wizjera mi nie przeszkadza.
Zmiana ustawień za pomocą dżojstika nie jest najszczęśliwszym rozwiązaniem, ale myślę, że bardziej efektywnym niż ekran dotykowy.

Stabilizacja – hmm jak dla mnie to chyba cos kiepsko działa.
Filtr wiatru - wczoraj w warszawie wieczorkiem wyszedłem na spacer z żoną troche wiało i… mój aparat fotograficzny Canon S2is lepiej tłumi szumy wiatru.

Bateria 80 min. – …
Dokupiłem 819 zamiennik jeszcze nie dotarł wiec nie napisze napiszę o tym jak dotrze.

Duży plus za ustawienia manualne które czasem potrafią uratować scenę w niekorzystnych warunkach oświetleniowych.

Ogólnie mam mieszane uczucia, niby kamera mała przyjemna i ładnie kręci w dzień, ale w pierwszym dniu kiedy ją odebrałem, a był już wieczór, spotkało mnie spore rozczarowanie związane z filmowaniem przy skąpej liczbie luxów. Dodając do tego 48 stopni przy „szerokim”(obecnie bodajże standard niestety), szumy wiatru, „taką sobie” stabilizację to trochę się zawiodłem.
 

bemx2k

New member
Moze by tak ktos zyczliwy zapodal jakies sample
tej samej sceny z duza iloscia detali ( park/las/woda )
z roznym bitrate z HF100 ?
Sie zastanawiam czy warto sie napalac na wyzszy bitrate
w modelach HF11 HG20 ?
 

darkogda

New member
Zasilanie

Zainteresowanych zakupem akumulatora BP-819 (w komplecie z ładowarką) zapraszam na aukcję Allegro numer 442471414.

Są to akumulatory bardzo dobrej jakości o pojemności rzeczywistej 1400mAh, a nie "wymyślonej" 2800mAh która zazwyczaj łączy się z niską jakością ogniw...

UWAGA: Dla zarejestrowanych forumowiczów przy zamówieniu poza Allegro - na hasło "HDTV forum" cena za komplet wynosi 90zł.

Kontakt:
Darek Kuchta
tel. 501810011
biuro@akumulatorki.pl
GG: 2760298
 

emigrant

Member
Ja do mego HF10 kupiłem 819 na newegg.com, oryginalną od Canona, w sumie tylko raz ją naładowałem to pokazało mi 178minut czyli 3 godzinki nagrywania. Używam na razie tej co była z kamerą a 819-tka jako zapasowa na wszelki wypadek. :)
 
Do góry