Canon HF100 opinie

grex

New member
Mam pytanko co do zakupu bateri do HF100. Znalazłem takie coś na Allegro. Akumulator CANON BP-819 3900mAh+Ladowarka

I czy można spokojnie kupić ? Ma dużą pojemność ... Czy uważać na takie produkty ? Co sądzicie ? Może ktoś posiada taki ?
 

Flapu

New member
Dioda doswietlająca

Witam wszystkich posiadaczy Canonów
Do wczoraj w zasadzie byłem zdecydowany na Panasonica SD9 ale po przeczytaniu postów zaczyna rozważać zakup HF10/100.
Jednym z elementów które przemawiają na korzyść Canona jest obecność diody doświetlającej nagranie. W związku z tym moje zapytanie do użytkowników: Czy faktycznie się przydaje ta "lampka" i spełnia swoje zadanie ?

Poza tym wyświetlacz LCD w Panasonicu ma coś ok. 300.000 pikseli, w Canonie ok 200.000 pikseli. Czy będzie to miało istotny wpływ na jakość przeglądanego filmu i zdjęć ?

Resztę różńic jestm w stanie sam ocenić.
Bedę wdzieczny za wszelkie uwagi.
 

Bartek21

New member
Co do diody podświetlającej nagranie to rzeczywiście w zaciemnionych miejscach przydatna funkcja, ma to jakieś 10 m zasięgu, wg mnie lepiej się to ogląda niż obraz z podczerwieni z Sony. Niestety jak każde tego typu doświetlenie daje po oczach "aktorom". Uważam, że lepiej mieć zawsze w zanadrzu taką diodę niż nic (np. na weselu kuzyna etc.), jak zgaśnie światło zawsze można sobie poświecić ;)
Co do ekranu to raczej tylko taki chwyt marketingowy, bo na niecałych 3 calch to i tak drobiazgów się nie zobaczy bez lupy. Jak dla mnie do przeglądania wystarczy a do oglądania to trzeba TV. Aha i jeszcze jeden mały szczegół, który wg mnie jest ważny, mianowicie jak mam menu albo obraz z dużą ilością bieli to wtedy trochę skacze, chyba to wina za żadkiego odświeżania, nie jest to jakoś strasznie uciążliwe, ale mankament jest;
 

Flapu

New member
Czy to oznacza że jeśli kamerę skieruję np. na białą kartkę to obraz na tym monitorku LCD będzie skakał ? tzn. będzie niestabilny ?
Czy mogę prosić o bliższe informację bo trochę mnie to szczerze mówiąc zaniepokoiło...
 

Flapu

New member
Kurcze, jutro chciałem kupić kamerkę a tu jeszcze tyle wątpliwości...
Jeszcze dwa pytanka:
1. Wiem że podczas kręcenia (HF10) można zrobić fotkę. Czy będzie ona w maksymalnej dostępnej rozdzielczości i formacie 16:9 ?
2. Czy Canon naprawdę daje tylko 1 rok gwarancji ?

Będę baaaardzo wdzięczny za możliwie szybką reakcję na moje wątpliwości.
Póki co chyba Canon HF10 kusi bardziej od Panasa SD9 ale z drugiej strony za różnice w cenie mógłbym kupić już odtwarzacz Blue Ray'a, prawda ?
I bądź tu mądry.

Pozdrawiam
 

mobor

Banned
10 m zasiegu ? Kolega chyba nie ma tej kamery skoro podaje informacje z sufitu
Uzyteczny zakres działania tej diody okreslam jako 2metry /i to maksymalnie/
 

bemx2k

New member
Flapu

Flapu
Jesli tu zwracasz uwage na takie duperele a nie masz pojecia
za co Canon dostaje pozytywne oceny to kup sobie tego Panasonica i paczke cukierkow
nie bedziesz mial obaw .


pozdrawiam
 

Flapu

New member
Dla jednych są to duperele a dla innych nie...
... jeśli bemx2k nie masz nic konstruktywnego do powiedzenia a tym bardziej chęci pomocy to Ci bardzo dziękuję. Straciłeś szansę do siedzenia cicho.

PS1: Wiem za co Canon dostaje pozytywne oceny.
PS2: Od cukierków psują się zęby.
 

Bartek21

New member
Mobor problem w tym, że nie bardzo wiem jaką skalę zastosować. Dla mnie użyteczny zakres to do 10 merów, z 5 metórw jestem w stanie przeczytać cyfry (wys. 2cm) na kalenarzu, z 10 widzę ten kalendarz.
Co do kręcenia białych kartek itp. to obraz na lcd nie skacze, to skakanie tyczy się tylko białych ikonek i raczej nie przeszkadza w przeglądaniu zawartości. Najlepiej jak się przespacerujesz do jakiegoś sklepu i poprosisz o pokaz możliwości kamery, wtedy sobie ocenisz czy Ci to przeszkadza czy nie. Jak się pytałem w Wawie w jednym ze sklepów Euro RTV AGD o tę kamerę to sprzedawca polecił mi przedłużenie gwarancji na 3 lata (oczywiście za dopłatą).
Co do pytania o fotki to są dwie możliwości do wyboru 1920x1080 albo 848x480. Można też zrobić zdjęcie po nakręceniu, tzn. gdy przeglądasz to co nakręciłeś.
 

Flapu

New member
No to w 2009 kupuję kamerkę - padło (na 99%) jednak na Canon'a HF10 lub HF100.
Jeszcze tylko jedno pytanko: Czy ten Canon ma możliwość prostej edycji nagranego materiału w samej kamerze ? Mam tu na myśli głównie wycinanie i kasowanie kawałków nagrania itp. ?

PS: Z ta gwarancją to jest tak. Canon daje 1 rok gwarancji producenta. Na infolinii Canona mówią że sprzedawca musi dać 2 lata ale po rozmowach ze sprzedawcami nie wygląda to tak kolorowo. Twierdzą, że jeśli kamera popsuje się w drugim roku użytkowania to moim obowiązkiem jest udowodnienie że wada która spowodowała to uszkodzenie była od samego początku czy coś w tym stylu. Realnie (wg sprzedawcy) ten drugi rok gwarancji to raczej pic na wodę i jest tylko tak naprawdę ważna gwarancja producenta czyli w przypadku Canona 1 rok.
 

bankrootghost

New member
Flapu napisał:
Jeszcze tylko jedno pytanko: Czy ten Canon ma możliwość prostej edycji nagranego materiału w samej kamerze ? Mam tu na myśli głównie wycinanie i kasowanie kawałków nagrania itp. ?

nie ma ...

Flapu napisał:
PS: Z ta gwarancją to jest tak. Canon daje 1 rok gwarancji producenta. Na infolinii Canona mówią że sprzedawca musi dać 2 lata ale po rozmowach ze sprzedawcami nie wygląda to tak kolorowo. Twierdzą, że jeśli kamera popsuje się w drugim roku użytkowania to moim obowiązkiem jest udowodnienie że wada która spowodowała to uszkodzenie była od samego początku czy coś w tym stylu. Realnie (wg sprzedawcy) ten drugi rok gwarancji to raczej pic na wodę i jest tylko tak naprawdę ważna gwarancja producenta czyli w przypadku Canona 1 rok.

dokładnie tak to wygląda ...
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Canon HF100

No i mam Canona HF100....

Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne. Oczywiście oceniając kamerę w jej klasie cenowej.
Jakość filmów kręconych na zewnątrz w automacie bardzo dobra. Ujęcia ostre i szczegółowe. Na 42 calowej plazmie Panasonic pięknie to wygląda.

W pomieszczeniu przy zwykłym świetle z żyrandola / pięć żarówek energooszczędnych philipsa / jakość jest...... cóż bardzo zadowalająca.
Miałem co do tego obawy po przeczytaniu wielu postów na temat tej kamery.

Ale chyba co niektórzy oceniający ją nie wiedzieli co kupili. To jest amatorska kamera konsumencka za 2tys złotych i tak ją trzeba oceniać!!!
Ale wracając do tematu jest dobrze, można by powiedzieć bardzo dobrze.

W porównaniu do mojej poprzedniej kamery miniDV jest to bardzo duży skok jakościowy.

Jeżeli ktoś spodziewa się czegoś więcej.... no cóż nie ta półka cenowa.

Po wstępnych oględzinach jestem bardzo zadowolony. Wszystko to na co liczyłem działa. Mogę odtwarzać nagrania bezpośrednio z karty w czytniku odtwarzacza Bly-Ray / ma slot na karty SDHC/. Mogę podłączyć kamerę do TV. Kamera współpracuje też z nagrywarką stacjonarną DVD poprzez połączenie AV - szybka konwersja do MPEG2 i wypalenie płyty DVD. Później ewentualny montaż w komputerze.
Co do komputera tu już trochę gorzej. Montaż plików AVCHD i konwersja trochę niestety trwa!! Ale o tym przecież wiedziałem przed zakupem kamery.

Generalnie jest bardzo dobrze. Teraz trzeba poczytać instrukcję.

Pozdrawiam wszystkich w Nowym Roku!!!:D
 

NoTes

New member
Witam.
Na początek to ode mnie dla wszystkich tutejszych forumowiczów i ma się rozumieć "szefostwa" również :mrgreen: "Szczęśliwego Nowego Roku".
To nie to żebym się od razu czepiał w Nowym Roku, ale jakie te żarówki w tym żyrandolu są (znaczy sie jakiej mocy, bo firmę już znamy) i jaki duży ten pokój jest, bo Kolega sam rozumie, że to znaczenie ma pierwszorzędne :mrgreen:. Tak poza tym to gratuluję zakupu i życzę jak najdłuższego okresu zadowolenia z nabytku. Sam poważnie zastanawiam sie nad zakupem kamerki. W pierwszym momencie padło na Panasonic-a (SD9/SD100) ze względu na to, że w zasadzie prawie cały sprzęt elektroniczny mam tej firmy (łącznie z telefonem b/przewodowym ;)), ta firma jakoś bardzo mi pasi i podchodzi - po prostu lubię tę firmę i już (może to też sentyment :mrgreen:), ale ... . No właśnie to "ale" *. Wszystko dla mnie byłoby pięknie (funkcje, obsługa, możliwości pracy manualnej i wogle), gdyby nie jakość nagrań przy słabym świetle. Niestety tutaj (jak piszą użytkownicy) nie jest najlepiej, wręcz jest podobno źle (za mały przetwornik potrzebujący więcej światła). (Nie)stety miarą wartości takiego sprzętu jest jego uniwersalność. Przy dobrym świetle każda kamera dobrze filmuje, a przy słabym już jest różnie. I nie chodzi mi tutaj o uniwersalność w stylu "do wszystkiego", bo to co jest "do wszystkiego" w zasadzie w niczym nie jest dobre. Dla mnie uniwersalność to pewne ramy, w krórych są priorytety i niestety kompromisy. Kolega się nie obrazi za to co napisałem na początku postu (odnośnie żyrandola ;)), bo tutaj w przypadku ilości światła precyzja jest niezbędna. Dobrze zrozumieją to ci, którzy mieli (nie)przyjemność w zamierzchłych czasach robienia zdjęć analogiem ustawiając czas i przesłonę "na oko" i sprawdzając ustawienia oddzielnym światłomierzem. To co widzi ludzkie oko i elektronika sprzętu czasem bardzo się różni. Na razie nie mam możliwości osobistego sprawdzenia jakości nagrań ani Panasonic-iem ani Canonem w gorszych (trudnych) warunkach oświetleniowych. Zresztą, żeby takie porównanie miało jakiś sens musiałbym zapewnić te same warunki ekspozycji, czyli kręcić obiema kamerami to samo.
Zauważyłem, że Kolega posiada też coś ze sprzętu mojej ulubionej firmy (coś w podpisie zauważyłem). Czyżby zakup kamery Canona również wynikał z mankamentów kamer Panasonic-a opisanych przeze mnie wyżej?
Jeszcze jedno pytanko: gdzie i za ile (jeśli to nie tajemnica) Kolega zanabył sprzęt.
Oczywiście niecierpliwie czekam na dalsze uwagi, opinie i spostrzeżenia odnośnie wrażeń z użytkowania sprzętu :mrgreen:.
ZdRuFkA.

* - kamerka nie musi być firmy Panasonic "na siłę" :mrgreen:.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Kolego NoTes obrażać się nie ma o co!!! Konstruktywna krytyka zawsze mile widziana.

Zaraz odpowiem na Twoje pytania, tylko jedna uwaga. Kamera ta kosztuje około 2tys złotych. Jest to kamera konsumencka i w tej klasie ją oceniam. Nie filmuję zawodowo, ani zarobkowo - jest to tylko moje hobby.... I oczywiście wiem, że czym by nie filmować światło to podstawa....Ale też naczytałem się różnych opinii, że obraz w pomieszczeniu z tej kamery jest bardzo kiepski... miałem pewne obawy, ale nie jest źle i taka jest moja ocena.

A teraz odpowiedzi.
Pokój nie za duży niecałe 15m a żarówki energooszczędne - 4x11W, 1x20W nie wiem dokładnie ile to wyjdzie na te tradycyjne...

Kamerę wybrałem właśnie ze względu na matrycę 1/3.2. Z mojej poprzedniej kamerą panasonic NVGS11 / jeden przetwornik 1/6 / było gorzej. Też myślałem o Panasonicu, ale kolega doradził mi Canona i uważam, że dobrze zrobiłem...

Kamerę kupiłem w sklepie http://www.cyfrowe.pl/kamery/canon-hf100.html za 2089zł z przesyłką gratis. Był z tym pewien problem bo wiele sklepów ją oferowało a po konkretnym zapytaniu okazywało się, że jej nie ma!

Co do innych sprzętów. TV kupiłem po lekturze tego szacownego forum. Po prostu dobry telewizor w swojej klasie - i sprawdza się bardzo dobrze. Do tego do kompletu odtwarzacz Blu-Ray. Między innymi dlatego, że ma czytnik kart SDHC, gdzie bez problemu można odtwarzać pliki video SDHC.

Także podsumowując ja jestem zadowolony. Jest to oczywiście moja subiektywna opinia...
 

slimak

New member
Bez reklam
marciniozo napisał:
A teraz odpowiedzi.
Pokój nie za duży niecałe 15m a żarówki energooszczędne - 4x11W, 1x20W nie wiem dokładnie ile to wyjdzie na te tradycyjne...


340 W :D :D :D

To jest prawidłowe podejście, zamiast walczyć z kamerą dać więcej światła i filmować w trybie [Auto]. Jak wykręcisz żarówkę 20W (100W) to obraz powinien być dalej żyleta. Poniżej 200W/150W powoli zaczną się kłopoty.

_______________________________________________

http://translate.google.com/transla...s/cx12-hf10-sd100/&hl=pl&ie=UTF-8&sl=ru&tl=pl

Panasonic hs100
http://av.watch.impress.co.jp/docs/20080820/sample.mpg
http://av.watch.impress.co.jp/docs/20080820/room.mpg

Canon HF11
http://av.watch.impress.co.jp/docs/20080723/sample.mpg
http://av.watch.impress.co.jp/docs/20080723/room.mpg
http://av.watch.impress.co.jp/docs/20080723/light.mpg

Sony cx12
http://av.watch.impress.co.jp/docs/20080730/sample.mpg
http://av.watch.impress.co.jp/docs/20080730/room.mpg

Pozdrawiam
 

NoTes

New member
[marciniozo}

Właśnie o prywatną opinię mi chodziło. Dziękuję :). Trochę tych luxów Kolega zapodał więc nagranie wyszło przyzwoicie ;). Jednak trochę więcej tego światła potrzeba (cieńki przetwornik), a ja jestem ciekawy jak ten pypeć diodowy doświetla i jak wygląda sprawa dodatkowych akcesoriów do tej kamerki (np. dodatkowego oświetlenia), bo szukałem i nigdzie nie znalazłem. Czasem może zaistnieć potrzeba doświetlenia żeby uratować nagranie, chociaż z premedytacją będę starał się unikać kiepskiego oświetlenia. Nie mam złudzeń odnośnie segmentu rynku do jakiego kierowana jest ta kamerka - amatorów - i tylko do takiego celu zamierzam ją wykorzystywać. Wydaje mi się, że cena jest adekwatna do możliwości sprzętu i finansów odbiorcy.
Jeszcze chwilę pomarudzę z zakupem ;), ale chyba już niedługo zobaczę jak będą wyglądały nagrania tą kamerką na mojej PV-ce :mrgreen:, bo szybko zbliżają się urodziny moich chłopaków :mrgreen:. Tak nawiasem mówiąc PV-kę (TH-42PV80PA) kupiłem "w ciemno" w nieznanym mi sklepie internetowym po ponad półrocznej lekturze tego forum i jestem bardzo zadowolony :mrgreen:. Oby i innym opinie na tym forum tak pomogły w zakupie sprzętu jak i mnie :). Zresztą pozytywne komentarze na tym forum świadczą o wysokiej wartości dyskusji, a przede wszystkim kompetencji i fachowości osób, które zamieszczają tutaj swoje opinie i komentarze (ale posłodziłem :mrgreen:).
Mam jeszcze jedno pytanko odnośnie dźwięku z tej kamerki, jaki on jest? No i oczywizda nadal oczekuję z zapartym tchem na wrażenia z użytkowania kamerki :mrgreen:.
ZdRuFkA.
 
Do góry