Canon HF100 opinie

Droid

New member
a masz w kompie hdmi? ja mam więc zakładam, że nie będę musiał kupować dwóch czyli do tv jednego i drugiego do kompa
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Droid ja podłączyłem kamerę po USB, ale mam też czytnik kart w kompie i po prostu wyjąłem kartę z kamery i włożyłem do komputera i już....Przewodu HDMI do kamery nie mam.

Lub też do slotu kart w odtwarzaczu BD, który czyta pliki video AVCHD z karty.

Co do przewodu USB do kamery ja miałem go w zestawie z kamerą.
 

T_G

New member
"Ja też mam taki, ale to jesst kabel do tv a nie do komputera. Do połącznia z kompem jest zwykły Usb-MiniUsb"

moze byc do TV ale jak masz jakakolwiek nowsza karte montazowa tez ma HDMI , podlaczac ta kamere kablem usb to nie ma w ogole sensu , faktycznie lepiej kozystac z czytnika
 

Droid

New member
mam czytnik kart w laptopie więc z niego skorzystam, przez usb ściągam zdjęcia z aparatu i trwa to relatywnie długo...przekopiowanie filmu trwałoby mega długo

a kabelek na hdmi też mi się przyda jak będę chciał obejrzeć na tv to co naprałem, odtwarzacza BD nie mam
 

vvilk

New member
Droid napisał:
a masz w kompie hdmi? ja mam więc zakładam, że nie będę musiał kupować dwóch czyli do tv jednego i drugiego do kompa
Ja też mam w kompie HDMI ale, przynajmniej u mnie, jest to HDMI-out czyli tylko wyjście sygnału (w kamerze też jest wyjście) *czyli nic z takiego połączenia nie wyjdzie.
 

Droid

New member
no to wszystko jasne, pozostaje albo usb albo czytnik kart, ale z drugiej strony kabelek będzie przydatny do podpięcia kamery do tv...czy może jest już w zestawie lub jest na to jakiś patent (BR nie posiadam)?
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
W zestawie powinieneś mieć przewód component, który przesyła materiał wysokiej jakości i daje porównywalny sygnał jak HDMI. Także możesz tak podłączyć kamerę do TV.
 

vvilk

New member
W zestawie faktycznie jest component oraz zwykłe analogowe kable, ale i tak polecam kabel hdmi bo zajmuje mniej miejsca, masz do podłączenie 2 wtyczki zamiast 7 i podłącza się z prawej strony kamery a nie jak component pod wyświetlaczem, co czasem utrudnia obsługę kamery.
Generalnie jeśli chodzi o akcesoria do tej kamery to według mnie powinno się dokupić taki zestaw:
- konwerter szerokokątny (podstawa jeśli kręcisz w pomieszczeniach)
- ze 2 karty pamięci (16GB są po ok 100zł)
- torba do kamerki mieszcząca kamerę oraz akcesoria (polecam hamę albo samsonite, modele które mają odczepianą na zamek błyskawiczny dolną część. Masz dzięki temu cały komplet w jednym miejscu a jak idziesz w teren to odpinasz dół, w którym zostaje zasilacz i kable)
- kabel hdmi. Jeśli oglądamy na tv bezpośrednio z kamery
- mały statyw np. Hama za ok 20zł. Mieści się w torbie a czasami przyda się jeśli chcemy nagrać również siebie
- bateria. Wydatek spory i przydatny dopiero gdy mamy zamiar filmować dłuższe wydarzenia lub planujemy jakiś dłuższy wypad w teren
Pozdrawiam :)
 
Ostatnia edycja:

vvilk

New member
Ja kupiłem konwerter Raynox HD-5050 Pro (x0,5 37mm) i mogę go z czystym sercem polecić. Z testów wynika, że to jeden z lepszych sprzętów do kamer i cena niewygórowana 361zł. w necie jest kilka filmików pokazujących go w akcji. Zniekształcenia są na akceptowalnym poziomie a zawsze można trochę podciągnąć zoom i kosztem większego kąta mieć mniejsze straty w geometrii. Poza tym na kamerze przy ruchomym obrazie nie jest to zauważalne.
Ponadto na youtube po wpisaniu nazwy konwertera można znaleźć filmik z tym sprzętem w akcjii.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Zgodnie z umową chciałbym napisać kilka słów o zamienniku baterii do Canona HF100.

Akumulator zakupiłem w sklepie 4444 za 89zł. Deklarowana pojemność 1400mAh.
Akumulatorek bardzo dobrze mocuje się w kamerze. Ile faktycznie wytrzyma nie wiem jeszcze nie sprawdziłem. Minusem jest to, że kamera nie pokazuje czasu działania jaki pozostał, plusem cena. Poniżej zdjęcia. Na drugim porównanie z oryginałem dostarczonym z kamerą.

http://4444.com.pl/pl,product,32211...,bp,819,1400mah,li,ion,7,4v.html?partner=1988
 

Attachments

  • zamiennik.jpg
    zamiennik.jpg
    15,8 KB · Wyś: 153
  • zamiennik-i-oryginał.jpg
    zamiennik-i-oryginał.jpg
    11,3 KB · Wyś: 150

Droid

New member
Chyba najważniejsza jest jego wytrzymałość. Daj znać jak przetestujesz.

ps
czy Canon Vixia HF100 (wersja amerykańska) różni się czymś od Canon HF100 (wersja na Europę)?

nie mogę się doczekać kiedy HF100 będzie dostępna i zastanawiam się nad alternatywnymi rozwiązaniami...
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Co do akumulatora to sęk w tym, że kamera nie pokazuje czasu pracy....
a sam akumulator żadnego wskaźnika nie ma.

Bankrootghost kamera jest dostępna, tylko, ze nie można jej kupić.... A jak już jakiś sklep ją ma to cena jest kosmiczna!! Mi kupienie tego modelu zajęło prawie miesiąc!! / pomógł Canon Polska / Ale patrząc na strony internetowe sklepów to niby jest... ale jej nie mają jak się konkretnie zapytać.
 

Droid

New member
bankrootghost napisał:
:confused:

a nie jest ? co najmniej od maja 2008 ...

od tego czasu jest w ofercie, ale kupić jej (za normalne) pieniądze aktualnie nie można...

wszyscy czekają na pierwszą dostawę w tym roku, dokładny termin i cena za ten model nie są znane
 
Do góry