Canon HF100 opinie

janku

New member
od jakichś kilkunastu dni przeglądam oferty na HF100 w naszych netowych sklepach i odnoszę wrażenie, że ten model pojawia się coraz rzadziej jako dostępny... mam nadzieję, że nie jest całkowity brak związany z niedługim wejściem nowych modeli i że to tylko chwilowy "poświąteczny" przestój magazynowy

--
pozdr
janku
 

T_G

New member
ooo a napisz cos wiecej, na co zwracac uwage przy nowych Canonach ?
nosilem sie z zamiarem wymiany na kamerke z wiekszym bitratem
 

Droid

New member
janku napisał:
od jakichś kilkunastu dni przeglądam oferty na HF100 w naszych netowych sklepach i odnoszę wrażenie, że ten model pojawia się coraz rzadziej jako dostępny...
--
pozdr
janku
mam ten sam problem, chcę kupić, ale "towar nie jest dostępny u dystrybutora" :???: nawet jeżeli na stronie www jest info, że kamera jest to po złożeniu zamówienia przychodzi odp., że BRAK
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Panowie skąd ja to znam, mnie kupno Canona HF100 zajęło prawie miesiąc!!!!!
Kamera niby dostępna, ale nigdzie jej nie było...W końcu udało mi się ją kupić i jestem bardzo z niej zadowolony.
Moim skromnym zdaniem problem polega na tym, że jest to dobra kamera za w sumie niewygórowaną cenę...
A jak pisze Mobor nie zawsze nowe będzie lepsze....
 

NoTes

New member
[Droid]

Mnie się chyba udało kupić HF100 w tym "zadowolonym" sklepie internetowym. Piszę "chyba", bo jeszcze nie odebrałem, a na razie dostałem informacje o odbiorze w Punkcie Odbioru na 12.01. z płatnością przy odbiorze. Dziwne to trochę, bo w regulaminie sklepu jest coś o 5 dniach od zamówienia do odbioru, a zamówienie złożyłem 05.01. Nic to ... wszystko mam na piśmie :mrgreen:. Faktycznie z dostępnością tego sprzętu jest tak jak piszecie tzn. prawie go nie ma. Jak ja zamawiałem (poniedziałek) brakło mi 5 minut (zastanawiałem się jeszcze nad zakupem :mrgreen:) żeby kupić 80 złociszy taniej, a tak "kupiłem" za 2029 zł. Byłby browar za darmo na poświętowanie udanego zakupu, a tak została nauczka, że jak masz coś kupić, to kup to już teraz :mrgreen:. Chwilę po zamówieniu z ciekawości sprawdziłem, czy aby cena nie wróciła do poziomu z niedzieli to już tej kamerki nie było w ofercie i tak jest do teraz (sprawdziłem przed chwilą na stronie sklepu).
 

Droid

New member
Wczoraj w "zadowolonym" sklepie mieli jeszcze jedną sztukę (dzwoniłem tam), ale zakup odłożyłem na dzisiaj i.......wyszukiwarki pokazują, że jest, ale na stanie nie ma. Podawane przez ww. ceny nijak mają się do tych w sklepach.
Znalazłem w dwóch innych gdzie dostępność "1-2 dni", ale po złożeniu zamówienia info, że towaru nie ma :???:

Będę jeszcze próbował. Dzwoniłem do jednego sklepu w Poznaniu i kolo powiedział, że w środę (następną) mają dostać. Zobaczymy co z tego będzie. Nie musiałbym płacić za kuriera tylko załatwiłbym sprawę osobiście.
 

vvilk

New member
marciniozo napisał:
Panowie skąd ja to znam, mnie kupno Canona HF100 zajęło prawie miesiąc!!!!!
quote]

Po 1. Witam Wszystkich Forumowiczów! (to mój 1 post choć czytam Was od bardzo dawna)
W kwestii tematu. Ja niestety jestem raptus. ;) Jak postanowiłem, że kupuję HF-100 to na drugi dzień poleciałem do sklepu "nie dla idiotów" i kupiłem za 2299. Po prostu nie chciało mi się czekać. :)
Jestem zupełnym amatorem. Według mnie kamerka jest super. Dokupiłem do niej jedynie zestaw kart 16GB x2 oraz konwerter szerokokątny Raynox HD-5050 Pro. Jak kiedyś coś nakręcę to postaram się podzielić :)
Pozdrawiam
 

janku

New member
No jak na ten sklep to cena i tak całkiem przyzwoita... nawiasem mówiąc, w tym i kilku innych dużych marketach RTV we Wrocku widziałem HF100 na półkach, ale cena zazwyczaj chora (coś między 2500 a 2800). Ale od tego weekendu szykują się tam różne akcje wyprzedażowe, więc może i ta kamera się na nie załapie.
A co do Zadowolonego sklepu - też się czaiłem, cena poniżej 2k kusiła, ale że sknera jestem, to chciałem odczekać jeszcze parę dni, bo może jeszcze stanieje, w końcu zakupy pod choinkę się skończyły. A tymczasem cena poszła w górę, a zaraz potem sprzęt zniknął całkiem z oferty. Chlip.
Nic to, liczę, że niedługo stany magazynowe się odnowią. Nowe modele przecież dopiero zostały tylko ogłoszone, do europejskich sklepów trafią najwcześniej za kilkanaście tygodni, Canon pewnie ma jeszcze sporo HF100.


--
pozdr
janku
 

Droid

New member
W związku z tym, że szukających ten model jest kilku to jak uda się komuś trafić kamerę w dobrej cenie (np. < 2.100) to dajcie znać gdzie i za ile można kupić. Może chociaż w ten sposób sobie pomożemy 8)
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
dobra cena

Vvik gratuluję zakupu, to i tak bardzo dobra cena. Jak ja szukałem Canona HF 100 to w Bydgoszczy kosztował 3500zł!!!!

Mam pytanko zdradź jeśli możesz, gdzie i za ile kupiłeś konwerter?
 

vvilk

New member
Konwerter kupiłem za 361 zł. w foto-tip.pl
Polecam bo działa rewelacyjnie. Tańsze modele mają tendencję do winietowania i większych zniekształceń.
Testowałem jeszcze w sklepie w Wawie model DVR 5002 oraz
QC-505 czy jakoś tak. Ten pierwszy bardziej zawijał obraz i miał zaciemnione rogi. Drugi nie działa z zoomem za to jest bardzo tani.
Jak ktoś nie ma możliwości przetestować sprzętu to polecam wpisanie nazwy konwertera w youtube lug google/video. Można tam znaleźć filmiki nakręcone z takimi nasadkami.
Ps. Towar doszedł do mnie na drugi dzień po wpłacie kasy. Duży + za szybkość.
 
Ostatnia edycja:

Droid

New member
To ja zacząłem trochę od końca. Kamer aktualnie nie ma (mają pojawić się w ok. 15.01 - info z dwóch różnych sklepów), ale zanabyłem (przez Allegro) 16Gb pamięć (będzie pasować jak nie do tej to do innej kamery). Czaję się również na baterię, ale to dopiero jak będę miał kamerę w ręku.

Jak ktoś kupi zamiennik baterii to dajcie znać czy ten za 100 zł jest ok czy nie warto oszczędzać i od razu kupić "genuine Canon" za prawie 300.

ps
byłem dzisiaj w dwóch dużych sieciowych sklepach, kamery były (2,7 i 3 tys. zł), sprzedawcy twierdzili, że ww. to dobre ceny, a w necie (taniej) kupuje się kota w worku, generalnie rozmowa była mało merytoryczna, bo próbowali udowodnić, że opłaca się dopłacić prawie 1 tys. zł, aby mieć 2 lata gwarancji (te z netu mają 1 rok)...
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Co do sprzedawców... a co mają mówić, muszą towar jakoś sprzedać no to opowiadają takie rożne dziwne rzeczy, że warto dopłacić te 1000zł....

Jeżeli chodzi o baterię to ja zamówiłem zamiennik, zobaczymy jak się będzie sprawował. Jak dotrze dam znać.

Do tej pory w kamerze Panasonic używałem zamienników i działały bardzo dobrze.

Co do samej kamery to jest super. Obraz ostry i szczegółowy na 42 calowej plazmie prezentuje się znakomicie. Nagrania przerzucam na płyty DVD DL i oglądam na odtwarzaczu Blu-Ray - Panasonic BD35.
 

Droid

New member
marciniozo napisał:
Jeżeli chodzi o baterię to ja zamówiłem zamiennik, zobaczymy jak się będzie sprawował. Jak dotrze dam znać.
Nagrania przerzucam na płyty DVD DL i oglądam na odtwarzaczu Blu-Ray - Panasonic BD35.

1. koniecznie daj znać jak się sprawuje zamiennik (oraz który kupiłeś)
2. wgrywasz materiały do komputera i nagrywasz na DVD czy może jakoś inaczej? mam nagrywarkę DVD Panasonic, ale planuję się jej pozbyć, za dużo miejsca mi zajmuje, mam nadzieję, że wystarczy mi ta w komputerze...
 

janku

New member
Droid napisał:
nie mogę ich tam znaleźć, albo były i już nie ma :???:
Ano nie ma, zniknęło... może to np. była ostatnia sztuka wygrzebana z jakiejś zapomnianej zakurzonej półki i ktoś był szybki. Nic to, trza poczekać na nowe hurtowe dostawy.

--
pozdr
janku
 
Do góry