BenQ W500

Fanek

New member
Bez reklam
air_jordan_show napisał:
Panowie jaki pobór prądu ma nasz benek ?
bo po rachunkach widze, że chyba duzy :D
mój epson tw700 720p w trybie eco ma 110wat w dynamic 130wat czyli dużo nie jest. w500 napewno porównywalnie lub troche mniej, ma słabszą lampe.
wydaje ci sie raczej że wzrosło, zależy ile dziennie ogladasz i jaki tryb ;)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
air_jordan_show napisał:
krice
W500 w Media Markt za 2749,00 pln ? coś tanio jak na najdroższy ze sklepów
[...]

DUZY EOT, ale:
Najdrozszy ze sklepow?
Generalnie jest to bzdura, ktora jest powielana w kolko, zreszta sam do pewnego czasu omijalem z daleka MM.
Oczywiscie ze jest tam mase sprzetu z przecholowana marza,
Chociazby pierwszy lepszy przyklad router na allegro 50zl vs MM 109zl.

Natomiast NIE wszystkie produkty sa drogie, wiele sprzetow jest o wiele tanszych jak w NAJTANSZYCH sklepach chociazby allegrowych.
Badzmy obiektywni.

Przykladow jest masa, od amplitunerow po przez NIEKTORE modele tv, gdzie mozna negocjowac cene zbijajac ja do ceny sklepu internetowego
lub przynajmniej bardzo zblizona.

Przykladow jest sporo:
Filmy dvd - kupilem kilkanascie szt. taniej jak w najtanszych sklepach internetowych, ale zeby nie bylo tak kolorowo to juz BR straszy cena.

Zostawilem w MM mase kasy kupujac w bdb cenach.
Czasami warto tez dolozyc pare groszy wiedzac ze w razie problemow
nie bedzie PSEUDO biznesmen tak zwany dorobkiewicz robil fochy przy zwrocie lub ew. usterce - przerabialem to i juz nigdy wiecej nie powtorze tego bledu dla zaoszczedzony kilku zl. i nie zycze nikomu przechodzic przez to z sprzetem za kilkanascie tys.
Zakupy w MM cd.:
Monitory lcd 3szt. z sub pixelami, wszystkie zostaly bez problemow wymienione az trafilem na czysta matryce. U dorobkiewicza handlarza uslyszalem w podobnym przypadku ze nic mi nie poradzi, bo normy to przewiduja, a on nie bedzie sie bawil w wymiany.

O PS3 juz nie wspominam gdzie lezalo kilkadziesiat szt. taniej jak jakimkolwiek sklepie internetowym, na allegro sprzedawaly sie jak cieple buleczki jeszcze pare mies. temu, po cenie 150-200zl wiekszej - gdzie dochodzi transport i zwiazane z tym ew. uszkodzenia, czas oczekiwania, zwroty itp.
Kiedys tez kupowalem sprzet audio, ceny w sklepach internetowych od 2000 do 2700 nowosc na rynku, 2h na telefonie, 10 sklepow w miescie,terminy min. tydzien, dwa. Poszedlem na pocieszenie do MM kupic film na dvd, patrze a tam towar ktorego szukalem za 1999zl.
Tyle w temacie.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
jass13 napisał:
Chyba pomyliłeś forum

Zebys Ty szukajac marnych oszczednosci wlasnie przez
takie opinie ktore wyprostowalem nie pomylil kiedys sklepu trafiajac do takiego w ktorym sprzedawca nie bedzie Ci chcial przyjac sprzetu z powrotem i nie plakal potem na forach szukajac rzecznika kons.

Zeby nie bylo faktycznie za duzo nie na temat a kolega jass13 nie stresowal sie za bardzo, to czy zdarzylo sie komus
bez ingerencji, samoistne rozjechanie geometri w benq?
 

demografik

New member
Właśnie zakupiłęm w500. Będę go instalował na ścianie oddalonej od ekranu o 5,7m. Ekran będzie szeroki na na max 220cm(ten który mam obecnie) a docelowo na ekranie(nie wiem jeszcze czy MW czy MG?) o wymiarach ok 205x115.
Czy to nie za duża odległość? Czy Benk da sobie radę?
 

gratch

New member
demografik napisał:
Właśnie zakupiłęm w500. Będę go instalował na ścianie oddalonej od ekranu o 5,7m. Ekran będzie szeroki na na max 220cm(ten który mam obecnie) a docelowo na ekranie(nie wiem jeszcze czy MW czy MG?) o wymiarach ok 205x115.
Czy to nie za duża odległość? Czy Benk da sobie radę?
W twoim przypadku jesli chcesz uzyskac obraz ca. 2m na szerokosc bedziesz musial powiesic projektor pod sufitem w 2/3 pokoju lub na stoliku. W500 ma dosyc maly zoom, co prawda kazdy proj ma pewna tolerancje (1-2%?) wzgledem kalkulatora, ale w tym przypadku nie ma na to co liczyc.
Po za tym z tego co czytalem to obraz powyzej 90'' cali z tego proja wyraznie traci na jasnosci, nie sprawdzalem bo mam male mieszkanie ale wydaje sie to logiczne :)


U mnie to wyglada tak:
Z odleglosci 3,5m (ekran |<----->O soczewka) najmniejszy obraz jaki moge uzyskac to 2m na szerokosc - mialem w planie powiesic projektor za sciana i zrobic tylko otwor na soczewe ale odleglosc wtedy wzrasta do 4m i obraz to minimum 2,3m na szerokosc, a moj psudo-ekran tylko zwykla rolete z ikei za 100 pln - ktora akurat ma 2m <-> (gain 0 :p - ale daje rade nawet na eco gdyz mam full dark room) - ostatecznie wiec zrezygnowalem z dziurawienia scian i powiesilem go w tym samym pokoju co ekran (niestety jako maniak ciszowy troche zaluje - gdyz jest potwornie glosny (dzwiek jest monotonny ale jednak jak zapada cisza w filmie to od razu go slychac) - na szczescie mam sluchawki surround (pioneer se-dir2000C na podczerwien - niestety juz ich nie produkuja - ale polecam pomimo malego zasiegu - next model 3000 jest juz radiowy zasieg 30m ale jak jest duzo sieci WiFi to podobno sa duze zaklocenia).
W500 mam zaledwie 1miesiac ale jestem bardzo z niego zadowolony - obraz z ripow 720p wysmienity, DVD bardzo dobrze, gorzej z Divx-ami ale te zawsze moge puscic na malej plazmie 32'' coby sie nie katowac :).
Jak kupowalem TV mialem WAF 50% i dlugo kobita nie byla do konca zadowolona zesmy tyle kasy wydali - juz nie mowie o amplitunerze do dzisiaj slucham, ale jak kupilem proja to z WAF 0% w jeden wieczor na WAF100% + bonusy :p - polecam :)

pozdrawiam
wszystkich benqowcow
g.
 

guti

New member
Benq

Obraz będzie dużo większy sprawdź sobie na stronie benq.pl Ekran kup MW, zwłaszcza jeśli ma być duży, bo projektor nie należy do najjaśniejszych. Z jakością da sobie radę, bo próbowałem na 150" i było super ale tylko z dobrego źródła, no ale to normalne.
demografik napisał:
Właśnie zakupiłęm w500. Będę go instalował na ścianie oddalonej od ekranu o 5,7m. Ekran będzie szeroki na na max 220cm(ten który mam obecnie) a docelowo na ekranie(nie wiem jeszcze czy MW czy MG?) o wymiarach ok 205x115.
Czy to nie za duża odległość? Czy Benk da sobie radę?
 

demografik

New member
Troszkę kijowo, że nie mogę zrobić mniejszego obrazu z 5,7m. Zależało mi aby projektor był mobilny, żebym mógł go zabrać ze sobą gdyby był potrzebny. Przykręcając go do sufitu stracę taką możliwość... Do tego wydaje mi się, że to niezbyt estetycznie będzie wyglądać w pokoju gościnnym...
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
W takim przypadku to jedynie postawienie projektora na stoliku między fotelami, jeśli taka możliwość wchodzi w rachubę...

I do kompletu zatyczki do uszu... ;)
 

gratch

New member
demografik napisał:
Właśnie zauważyłem, że strasznie głośno pracuje!
W trybie normal jest nie do zniesienia, w eco już lepiej ale mnie i tak to przeszkadza...

polecam sluchawki :p, jesli chodzi o proja pod sufitem to jak rodzina do mnie przyszla to nawet nie zauwazyla ze go mam - dopiero jak im pokazalem

pozdro
 

python636

New member
Projektor zawieszony na dobrym uchwycie po sufitem to najlepsze rozwiązanie jeśli chodzi o umieszczenie proja w domu. Jeśli jest dobry uchwyt to wygląda to naprawde fajnie i nie szpeci pomieszczenia .
 
Do góry