BenQ W500

demografik

New member
A możesz zrobić fotkę z dalszej odległości jak to się prezentuje w pokoju i jak wyświetla obraz na ścianie w takim zawieszeniu?

Ja zauważyłem, że Benq ma małe możliwości regulacji obrazu i najlepiej jest gdy projektor wisi dokładnie na wprost ew. z lekką regulacją lens shifta w dół np jak widzę jest u ciebie. Sam projektor masz też lekko pochylony czy wisi dokładnie w poziomie?
 

air_jordan_show

New member
aż takich małych możliwości regulacji obrazu to on nie ma, nie jest źle
mój nie wisi idealnie w poziomie jest lekko pochylony
bokj.jpg


mecz na ANIXE HD


abcd0003cyc.jpg
 
Ostatnia edycja:

demografik

New member
Wyglada całkiem ok! Chyba tez sie zdecyduje.
Co do małego zakresu Benq chodzilo mi o to ze w skrajnych pozycjach np jeden bok obrazu nie mam prostopadłego do drugiego(?)
Jesli jest na wprost jest ok...
 

air_jordan_show

New member
wygląda ok i jest ok do tego cena mała
u mnie wisi na 2 kołkach 12 (tak trzyma ze można sie wieszać)
faktycznie jak go sie postawi w którymś z rogów pokoju to może byc lipa z ustawieniem dlatego uchwyt sufitowy rozwiązuje ten problem walisz na środek i gitara,
np. podczas imprezy zakrapianej % nikt go tam nieumyślnie nie uszkodzi :mrgreen:
 
Ostatnia edycja:

spens

New member
jaki ekran

witam, wlasnie jestem w trakcie projektowania swojego salonu, za pare miesiecy chce kupic projektor. wybor padla na benq bo niepotrzebuje czegos super, po prostu od czasu do czasu poleci jakis film, mecz czy koncert!

problem jest w tym ze projektor kupie dopiero pod koniec roku lub na poczatku a ekran chce juz teraz zamontowac w podwieszanym suficie.

i teraz pytanie:
projektor bedzie podwieszony w odleglosci ok 3,5m od ekranu i za cholere niewiem jaki ekran kupic, tzn jakie powinnien miec wymiary.
najpierw chcialem 150x150 ale teraz sie zastanawiam nas
200x150
200x115
sadze ze te proporcje maja cos wspolnego z wyswietlanym obrazem 4:3 lub 16:9

pomozcie i doradzcie bo niechce pozniej rozpierniczac sufitu by wymienic ekran!!!
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Ekran kup o proporcjach 16:9. Jaki wymiary? Zależą od odległości projektora:
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=37423

Ale uważam to za niewłaściwą kolejność, najpierw projektor, projekcja na ścianie, wybór możliwej/pasującej wielkości ekranu i na koniec jego montaż.

Jeśli możesz, to obejrzyj film u kogoś z projektorem, przekonasz się o pasującej Ci wielkości ekranu.
 

demografik

New member
Ja jestem bardzo zadowolony z Benqa :D
Teraz robię remont pokoju więc pochawalę się już po zakończonym.

Benek będzie jednak wisiał pod sufitem.
Obraz na ścianie będzie miał ok 220-230cm szerokosci.

Wszystko cudnie ale ma jeden dużu -!
Jest zdecydowanie za głośny i to w ECO :/
 

krice

New member
Witam,
Zadaj pytanie na ich stronie. Dobrze znają się na tym - są producentem - na pewno nie wcisną Tobie glutów. Ja mam od nich ekran zwijany PANONIA 220cm. Jestem bardzo zadowolony z ekranu oraz z doradztwa.
Jest to firma godna zaufania.
 

mexik

New member
Przeczytalem juz sporona tematr projektorow.Mialem nawet na probe optome hd65 ale widzialem efekt teczy wiec oddalem projektor. Przed chwilka wygralem na ebay.de niemieckim w500 za 333 euro wiec chcialem sie podzielic ta wiadomoscia super dla mnie wiadomoscia i moze komus tez sie to przyda do zakupu. Projektor ma na stanie 100 godzin. ps czy mozna zresetowac godziny w uzyciu lampy?? w optomie moglem??
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
"11. Turn the power on and reset the lamp time.
i. Press MENU to open the OSD menu.
ii. Go to the Advanced Setup > Lamp Settings menu and
press ENTER.
iii. Highlight Reset Lamp Timer and press ENTER.
iv. A warning message displays asking if you want to reset
the lamp timer.
v. Highlight Reset and press ENTER to reset the lamp timer to "0".
Do not reset the lamp timer if the lamp has not been replaced as this could cause damage."

Za: "Benq W500 User Manual"

Bez problemu możesz... ;) Sprzedawca projektora również. :???:


"Zer. licz. lampy: (i) Naciśnij “Menu”  (ii) Wybierz “Opcje”  (iii) Wybierz
“Ustawienia lampy”  (iv) Wybierz “Zer. licz. lampy  (v)
Wybierz “Tak”."

Za: "Optoma HD-65 Podręcznik użytkownika"

W innych maszynkach może być dodatkowo konieczne wyjęcie i włożenie z powrotem lampy... ;)
 
Ostatnia edycja:

Tidus1024

New member
Bez reklam
Mexik: a czemu martwisz się na zapas? Ja bym się nie przejmował lampą - bo w W500 jest tania jak barszcz. Są ważniejsze sprawy o które należy zapytać - warunki gwarancji, zbieżność paneli, konserwacja projektora (kiedy ostatnio przeszedł przegląd i konserwację w autoryzowanym serwisie), nietknięta optyka, warunki korzystania (zakurzone pomieszczenie, dym z papierosów etc.).
 

air_jordan_show

New member
ekran do projektora

od razu zacznę
podstawowa wada ekranów rozwijanych to falowanie, wiszący materiał faluje prawie zawsze (nawet te droższe ekrany to mają)
ja miałem właśnie taki problem, kupiłem ekran rozwijany na allegro 260x200 (bez borderów) za jakoś 290 PLN
na początku przyczepiłem go do ściany lecz ekran nie wisiał idealnie prosto
zmieniłem mocowanie do sufitu, dalej to samo, mimo zapewnień producenta ekran falował (było to szczególnie widać na meczu piłki nożnej, falowała trawa)
wpadłem na pomysł
-pojechałem do castoramy kupiłem płytę wiórową (zdaje się) 18mm i 2 taśmy klejące 50mm firmy patex
-stary ekran odciąłem, wyrzuciłem wałek i obciążenie w cholerę
-ekran ten nałożyłem na płytę, naciągnąłem fest, przybiłem gwoździkami
abcd0009e.jpg

i porobiłem bordery z taśmy
efekt końcowy ! ANI JEDNEJ FAŁDKI, EKRAN NIE FALUJE JEST IDEALNIE GŁADKI !!
ekran wisi na 4 takich uszach
abcd0010wlc.jpg

cena płyty 250x150 w castoramie niecałe 60 zl.
dowóz 30zl.
taśmy po 15 zl. rolka (potrzebne 2 rolki)
efekt końcowy
abcd0008dty.jpg

na zdjęciu oczywiście nie widać czy jest on prosty czy faluje
bo po 1 nie będzie tego widać to nie ten kąt a po 2 zdjęcie z komórki robione
ale zapewniam że wyszło super, w przeciwnym razie wystawiłbym to na śmietnik (tak już miałem dość tego falowania)
 
Ostatnia edycja:
Do góry