BenQ W500

kujoot

New member
to prawda, w naszych domach/pokojach glownie kolory scian sa jasne, pastelowe, ktore bardziej odbijaja swiatlo i dlatego lepiej uzyc szarego ekranu, ktory mniej odbija swiatlo dzieki czemu w pokoju jest ciemniej co daje lepszy kontrast.

ekranow bialych mozemy uzywac wtedy gdy w pokoju mamy czarne, granatowe itp. kolory scian.
 

kujoot

New member
zapomnialem napisac, ze moj w500 ma juz 934 godziny w trybie ECO i jak ustawie biale tlo na fullscreen to prawy brzeg ekranu ma deikatne czerwone przebarwienia. niestety gwarancje jest 6 miesiecy na lampe a mam go juz z 8-9... hmmm czyzby producent to przewidzial?

Pozdr.
 

sonal

New member
kujoot napisał:
zapomnialem napisac, ze moj w500 ma juz 934 godziny w trybie ECO i jak ustawie biale tlo na fullscreen to prawy brzeg ekranu ma deikatne czerwone przebarwienia. niestety gwarancje jest 6 miesiecy na lampe a mam go juz z 8-9... hmmm czyzby producent to przewidzial?

Pozdr.


czy sadzisz że za czerwone przebarwienia odpowiedzialna jest lampa?
 

air_jordan_show

New member
Panowie jeszcze meczycie ten wątek ?
jak ktos bedzie chciał to czytac od poczatku to mu styknie
BENQ W500 żadna podnieta mam go od 6 miesiecy i juz mnie nie podnieca, w sumie podniecał mnie tylko przez pierwszy tydzien
mam pod niego podłaczona Nke i XBOXa 360
gierki wygladaja fajnie na 116 calach
co do Nki to kanały HD taki jak:
TVP HD
DISCOVERY HD
EUROSPORT HD
ASTRA PROMO HD
ANIXE HD
NSPORT
jeżeli nadaja w HD wygladaja naprawde rewalecyjnie
co do innych kanałów w SD to straszna lipa (np. TVP1 albo PULS)
ktos tam pisał ze ogladał na nim DISCOVERY HD w rozdzielczosci 1920x1080
hehe niech sie puknie w głowe, żaden dostawca nie nadaje jeszcze w FULL HD a nawet jak by nadawał to i tak projektor tego nie ukaże
 

krice

New member
Witam,
Wybieram projektor od 2 lat. Od czytania forów i testów dostaję sraczki. Chciałem kupić projektor 1920x1080 w przedziale cenowym 4000 - 8000 pln - stać mnie. Ponieważ jednak w kwestii projektorów jestem świeży, więc postanowiłem - by nie żałować sporego skądinąd wydatku (by wypić whisky nie trzeba kupować gorzelni) - że na rozpoczęcie przygody z dużym ekranem kupię sobie Benqa W500.
Kupiłem projektor w Media Markt 8.03.2009 za 2749,00 pln. I wiecie co? Uważam że to udany zakup. obraz jest wyrazisty, kolory bez zarzutu.
Na razie wyświetlam obraz na białej ścianie z odległości 3,5 metra . Efekt przechodzi moje najśmielsze oczekiwania. Obraz z PS3 i XBOX'a 360 dosłownie zrywa kask.
Zastanawiam się co będzie jak kupię ekran !?!
Zauważyłem, że projektor pracuje dużo głośniej gdy wyświetlam gry z XBOX'a 360 i PS3. Czy to normalne ?
 

bubu54142

New member
Sprawdź w menu czy jest włączony system ECO.Jak nie to uruchom.Im jaśniej pali lampa to chodzi głośniej.A zresztą Benq 500 nie należy do najcichszych.
 

krice

New member
bubu54142 napisał:
Sprawdź w menu czy jest włączony system ECO.Jak nie to uruchom.Im jaśniej pali lampa to chodzi głośniej.A zresztą Benq 500 nie należy do najcichszych.
Mam ustawiony na ECO. Gdy odpalam gry na PS3 lub XBOX360 to wiatrak wyraźnie w ciągu paru minut przyspiesza co powoduje spory hałas.
Podczas oglądania filmów nie ma tego efektu.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
krice napisał:
Zastanawiam się co będzie jak kupię ekran !?!
Zauważyłem, że projektor pracuje dużo głośniej gdy wyświetlam gry z XBOX'a 360 i PS3. Czy to normalne ?

zastanow sie co by bylo gdybys jednak kupil dobry projektor Full HD .....
glosnosc pracy powiazana jest z czestotliwoscia sygnalu konsole daja 60 HZ najciszej pracuje projektor na filmach z formatem 24 kps - ale nie pytaj mi sie dlaczego...:grin:
 

air_jordan_show

New member
krice
W500 w Media Markt za 2749,00 pln ? coś tanio jak na najdroższy ze sklepów
ja swój nabyłem na neo24.pl kupowałem go w czasach kiedy dolar był po 2,19 i dałem za niego jakoś 2400 ostatnio po skoku dolara mieli go za ok. 3200 (teraz w ogóle nie mają) dlatego dziwi mnie ta cena w Media

co do hałasu to połączenie X360 z W500 daje spory szum :)

P.S czy probował ktoś z Was podlaczyć W500 pod dekoder cyfry+ HD ?
ja podłączałem 2 egzemplarze (na TV chodzi elegancko) a na W500 w obu przypadkach obraz mruga, na chwile wskakuje i znowu mruga, zmiana rozdzielczości w dekoderze nic nie dala
a Nka zapier... elegancko

gdzieś tam wyczytałem że można na nim osiągnąć 300 cali, ciekawe czy jakość obrazu wtedy nie dostaje

ciekawe jak tam jego następca W5000, to musi byc dopiero wypas

a u mnie tak to wygląda:
img17.imageshack.us/img17/6223/abcd0003cyc.jpg

a to mecz na ANIXE HD
img90.imageshack.us/img90/6791/meczwhd.jpg

chyba trochę mam za jasne ściany
 
Ostatnia edycja:

krice

New member
air_jordan_show napisał:
W500 w Media Markt za 2749,00 pln ? coś tanio jak na najdroższy ze sklepów
ja swój nabyłem na neo24.pl kupowałem go w czasach kiedy dolar był po 2,19 i dałem za niego jakoś 2400 ostatnio po skoku dolara mieli go za ok. 3200 (teraz w ogóle nie mają) dlatego dziwi mnie ta cena w Media
Cenę w Media Markt tłumaczę sobie tym, że nie zdążyli sprzedać projektorów które sprowadzili po niskim kursie dolara. We wrześniu mieli chyba taką sama cenę jak teraz - czyli wtedy wysoką. Na naklejce projektora jest data produkcji wrzesień 2008 i jak sądzę projektor leżał na półce Media Marktu z pół roku.
air_jordan_show napisał:
a to mecz na ANIXE HD
img90.imageshack.us/img90/6791/meczwhd.jpg
Na Twoim zdjęciu widzę ekran. Co to za ekran ? Czy się nie marszczy ?
 
Ostatnia edycja:

gadulinho

New member
Bez reklam
Może tak jak na forach o TV (wiem, że projektor to nie TV, że każdy ma inne warunki - odległośc, zaciemnienie, ekran itp, itd. i dużo osób powie, że to nie ma sensu. Większość z nas ma jednak podobne warunki, nie jest to sala kinowa, a pokój jako tako przysotsowany do oglądania filmów) podamy swoje ustawienia Benqa ? Miałem dość dobre, zadowalające ustawienia, ale kolega bawił się pilotem i skasował wszystko. Osoby, które mają mówić, że to nie ma sensu i będą to usiłowały udowodnić proszę o powstrzymanie się i proszę tylko chętnych o podanie swoich ustawień.
 

air_jordan_show

New member
co za chore forum, muszę poczeka 5 wpisów żeby móc opowiedzieć

UWAGA! Z powodu częstego spamu linki do postów można dodawać dopiero po napisaniu 5 wypowiedzi.

co za debilizm !!!! trzeba pisać z innego adresu IP

gadulinho
ja ustawiałem i ustawiałem i w końcu przestałem
zostało na:

Tryb obrazu - tryb kina
Jasność +60
Kontrast +55
Kolor +70
Zabarwienie 0
Ostrość +2

Poziom czerni 7.5 IRE
 
Ostatnia edycja:

krice

New member
Gadulinho !!!
Mam pytanie:
Widzę że posiadasz ekran Panonia który też chcę kupić. Jak oceniasz ten ekran ? czy się marszczy lub fałduje ? Jak Benek na nim świeci ?
Pozdrawiam.
 

gadulinho

New member
Bez reklam
krice napisał:
Gadulinho !!!
Mam pytanie:
Widzę że posiadasz ekran Panonia który też chcę kupić. Jak oceniasz ten ekran ? czy się marszczy lub fałduje ? Jak Benek na nim świeci ?
Pozdrawiam.

Ekran nic, a nic nie śmierdzi, Benek fajnie na nim swieci. Jesli chodzi o wady to: trochę się marszczy, ale obciążenie go na pare godzin siatkami z pomarańczkami pomogło i jest prawie całkiem gładki, więc te wade można wyeliminować :). Pozostaje tylko mechanizm, który nie bardzo utrzymuje ekran i czasami lekko się opuszcza, jednak nie jest to częsta przypadłość i ogólnie można polecić ten ekran.
 

air_jordan_show

New member
Ekranyyyy

Panowie zastanawiam się grubo nad zmianą ekranu ale nie na wiszące szmaty tylko ekran np. z płyty HDF (pomalować go na biało lub szaro bo sam już nie wiem na jaki kolor lepiej)
czy ktoś z Was ma taki ekran albo widział go w akcji ?

a może regips ? żadnego marszczenia żadnego falowania (cena takiego ekranu tez nie jest duża)
 
Do góry