Auro-3D.

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Splitter - typ 2. Gotowy.





Ogólnie, jest to najprostsza wersja urządzenia, którego zadaniem jest wyłącznie przełączanie się między głośnikami Auro i Atmosa, bez możliwości mieszania ich między sobą i bez jakichkolwiek wodotrysków. I tyle.

A przede mną i bratem, ostatnie już wyzwanie; splitter - typ 3.
Powyższe urządzenie jest też niejako preludium, wstępem do ostatniego już urządzenia tego typu znanego jako „Super splitter”, jak go nazwałem.

Jak już pisałem mamy, a właściwie mieliśmy problemy z realizacją tego projektu. Mieliśmy, ponieważ ostatecznie „podziękowaliśmy” człowiekowi, który miał wykonać dla nas pcb gdyż… po prostu nas olał. I takie są fakty. Ale poczyniłem już pewne kroki w kierunku realizacji „Sp” przez inną firmę. Zobaczymy. Lecz, tak czy inaczej nie spocznę, dopóki nie zrealizuję tego projektu.

Przy okazji.
Serfując po Sieci, natknąłem się na wyjątkowe urządzenie - Realiser A16.



Nie wiem, czy ktoś jeszcze o tym czytał, bo nie jest to coś świeżego. Po lekturze wydaje się być ono czymś niesamowitym (jest też o tym na YT). Pozostaje jedynie pytanie; jaki daje to efekt? A jeśli, to czy warte jest to takich pieniędzy?

I jakby co, to dla zainteresowanych służę pomocą.

 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Jeżeli są osoby zainteresowane nabyciem powyższych splitterów - oba są na sprzedaż, to proszę przez PW.

Tak pokrótce.
Są tej samej wielkości i ze zdalnym sterowaniem. Na obu można podłączyć do 12 głośników – po 6 dla Auro i Atmosa.
Pierwszy jest analogowy z zaprogramowanymi 12oma konfiguracjami głośników, w tym mieszanymi.
Drugi cyfrowy, z dwoma układami głośników; jeden dla Auro, drugi dla Atmosa. Tutaj nie ma żadnych mieszanych układów. Tylko czysty Atmos, lub Auro, bo być może tylko tyle komuś wystarczy.

Od siebie napiszę, że urządzeń tych wcale nie budowałem na własny użytek, gdyż zdaję sobie sprawę z tego, że i tak nie wykorzystałbym ich. A budowałem je z myślą dla osób które mogą i chciałyby mieć coś takiego, a wiadomo, że są takowe, jak i dla swojej przyjemności i satysfakcji.

PS Co do "Super splittera", to na razie ten rozdział jest zamknięty. Lecz robię wszystko, by jednak
powstał. O czym nie omieszkam napisać.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Krzysztof, nie, nie. Jak na finał, to zbyt prymitywne. :)
Ten zaprezentowany na YT, to pierwsza tego typu konstrukcja. Drugą, jest ten z wyświetlaczem. Chciałbym go też zaprezentować.
Natomiast trzeci typ, zwany „Super splitterem”, będzie ukoronowaniem wszystkiego. A mamy kilka jego wersji. Tak więc, finał jeszcze przed nami.
Zdradzę jedynie, że jeden z zainteresowanych, znając założenia tego projektu, jest nawet zdecydowany na jego współfinansowanie. Bo nie ukrywam, że w tym przypadku mogą być poważniejsze koszty, gdyż jest zbyt wiele zmiennych i niewiadomych. A jak będzie? Zobaczymy.

PS A dziękuję, Kolego @werf. Przyda się. Bo jest coraz trudniej. :)
 
Ostatnia edycja:

Pakolo

Active member
Bez reklam
Firestorm gratulacje za wytrwałość w dążeniu do celu.
Filmik w języku angielskim na yt na pewno wzbudziłby niemałe zainteresowanie Twoim splitterem:)
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Auro Technologies podpisało umowę z niemieckim dystrybutorem firmą Turbine, na wydanie 10ciu filmów z dźwiękiem Auro-3D. Nie będą to jednak najnowsze hity, lecz starsze pozycje. Właśnie ukazała się pierwsza z nich.
Ciekawe kto zna, czy pamięta ten film.

 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Auro Technologies podpisało umowę z niemieckim dystrybutorem firmą Turbine, na wydanie 10ciu filmów z dźwiękiem Auro-3D. Nie będą to jednak najnowsze hity, lecz starsze pozycje. Właśnie ukazała się pierwsza z nich.
Ciekawe kto zna, czy pamięta ten film.



Wytlumacz mi jedno. Bo nie rozumiem.

Jak oni chca ze starych filmow ktore maja sciezki 5.1 lub 7.1 zrobic Auro? Przeciez to bedzie zwykly Upmix.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Dobre pytanie. Tyle tylko, że zadane pod niewłaściwy adres.

To przy okazji. Pisałem niedawno o reedycji dwóch płyt audio zespołu Tangerine Dream, które zostały masterowane do formatu HD 5.1. Pytanie. Jak to możliwe? Przecież to nagrania z lat 70tych.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Dobre pytanie. Tyle tylko, że zadane pod niewłaściwy adres.

To przy okazji. Pisałem niedawno o reedycji dwóch płyt audio zespołu Tangerine Dream, które zostały masterowane do formatu HD 5.1. Pytanie. Jak to możliwe? Przecież to nagrania z lat 70tych.

Ze starych matrixow tez Atmosa wycisneli. Wiec jak jest potrzeba to zrobia xD
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
I Auro idzie w wirtualizację.

"Seems Auro will come with Virtual speakers setup, do not know if this will be availible also for "older" Auro 3D software.

Auro-Scene Virtual Speaker Technology

Recreates 3D sound field from a single device
Configurations from 2.0 to 5.1.2
Optional Satellite speakers
Maximum Configuration 7.1.4
Configurable as Surround with Up-firing or Front Height with Side-firing speaker.
Can be used to virtualise any immersive signal up to 7.1.4
Works with Auro-Matic up-mixing for Stereo and 5.1/7/1 Surround sources.
Integrated in Auro-3D Engine (v3 and higher)
Available for x86, ADI Griffin Lite, TI K2G, NXP, i.MX8, Qualcomm QCS407
Soon to be available on Cirrus Logic.

New Auro®-Scene Virtual Speakers Algorithm
We are pleased to announce our new Auro®-Scene virtual speaker technology for soundbars and stereo speaker systems. This new algorithm is integrated in the new Auro-3D Engine v3 and is tuned to deliver optimal results in concert with our acclaimed Auro-Codec® and Auro-Matic®. A brand new Auro-3D Soundbar Reference Design has been developed to demonstrate this amazing technology, which can also be used as a basis for further commercial designs.

Auro®-Scene for Soundbars supports all scenarios ranging from stereo setups, over a standalone 5.1.2 configuration, up to a 7.1.4 configuration supporting optional satellite speakers. Totally unique to Auro-3D is the use of satellite speakers as Front Height speakers for a truly breathtaking immersive experience".
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Być może dla niektórych to pewnie bez znaczenia, lub o tym nie wiedzą, lecz chciałbym zwrócić uwagę na pewną nowatorską funkcję w urządzeniach Denona serii X...700H - oprócz X1700H.
Otóż urządzenia te, wzorem Pioneera (ten miał ich nawet 6), posiadają po dwa banki pamięci. A co to oznacza?
Umożliwia to zapisanie wyników pomiarów dwóch kalibracji, dla np. dwóch układów konfiguracyjnych głośników.
Jest to idealne rozwiązanie dla Naszych spliterów, które teraz współpracując z tymi Denonami, w bardzo prosty sposób będą mogły przełączać się między skalibrowanymi układami głośników Auro/Atmos - dotyczy X4700H i X6700H.
Jak dla mnie, jest to dość istotny szczegół.
 
Do góry