Auro-3D.

RAF1977

Banned
Tak co do dtsX.
Właśnie czytałem, że jednak można go puścić przez auromatic.
Tylko wcześniej trzeba go zmienić na pcm.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
A to ciekawe.

Wszystko się zgadza, Kolego. Właśnie tego dokonałem przez PowerDVD. Tyle tylko, że sygnał DTS:X został podany na ampli jako dwukanałowy, a nie multichannel. Tak, że nie wiem, czy aby na pewno o to chodzi. W każdym bądź razie teraz, można go dowolnie upmixować. Nawet VoG gra. ;-)
 
Ostatnia edycja:

RAF1977

Banned
Nad sensem, to każdy sam się zastanowi. Ja tylko podałem to info, jako ciekawostka.
Było by świetnie, jak by go przekonwertowac do lpcm.
 
Ostatnia edycja:

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Rafał, przecież napisałem, że zamieniłem ścieżkę DTS:X na PCM przez PowerDVD tyle, że ampli otrzymał ścieżkę stereo, a nie multichannel.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Nie jest to problemem, jeżeli zrobimy to przez płytę. Właśnie sprawdziłem.
W opcjach odtwarzacza BD trzeba zmienić ustawienia wyjścia HDMI na np. LPCM. I po problemie. Ale to w przypadku płyty. Sam możesz sprawdzić, jeśli masz coś w DTS:X. Nie wiem, czym/jak można to zrobić w przypadku pliku.
 
Ostatnia edycja:

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
I kolejne doświadczenie, wynikłe z przypadku.
Mam dwie płyty demo Auro-3D. Jak wiadomo, nie mając kodeka Auro ścieżki te zostaną rozpoznane i odtworzone jako DTS-HD MA, a co za tym idzie, posiadając kodek DTS:X, można będzie je upmiksować przez Neural:X. Proste. Okazało się jednak, że nie tak oczywiste.
Płyty te zawierają dwie sekcje: audio i wideo. Pierwsza płyta, poddała się procesowi upmixsu przez Neral:X bez problemu zarówno w warstwie audio, jak i wideo. Natomiast druga, przyniosła zaskoczenie. O ile zawartość wideo można było upmixować, to treści audio już nie - brak odpowiedniej opcji wyboru w menu kodeków. Wniosek taki, że jednak nie wszystkie nagrania są realizowane w ten sam sposób. Nawet w obrębie jednego kodeka. A potwierdzeniem na to, drugi przykład.
Będąc wczoraj u kolegi, dysponuje on Denonem DBT-1713 i Onkyo RZ-900 okazało się, że niektóre wydawnictwa również nie mogą być upmixowane przez Neural:X pomimo tego, że wszystkie one posiadały ścieżki DTS-HD MA. Ciekawe też, że w większości przypadków przypadłość ta dotyczy wydawnictw muzycznych.
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Firestorm? .
A nie wynika to przypadkiem z wyższego próbkowania plików muzycznych?
Następnym razem przeanalizuj to.
DTS:X ma to do siebie, że nie renderuje materiałów probkowanych powyżej 48kHz (czy może 44kHz). Podejrzewam że może to też dotyczyć renderera Neural:X.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
No i sprawa jasna. Problemem jest częstotliwość próbkowania. W przypadku Neural:X, pliki o próbkowaniu do 48 kHz można upmixować. Powyżej tej częstotliwości, niestety już nie.
 
Ostatnia edycja:

*Krzysiek*

New member
Witam
Takie krotkie info
Wlasnie ogladalem wideo od Grobi TV na YouTube .Rozmowa dotyczy sie Auro 3D i nowego wzmacniacza DENON AVC X 8500X mit 13 Endstufen 15.2 pre outs . Dochodzą dwa boczne glosniki jak i centralny Gorny.
AURO 3D 13.1 w domu.

Link Youtube https://youtu.be/9829CHWG2Ms
 
Ostatnia edycja:

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Trochę bawiłem się różnego rodzaju ścieżkami audio.
Jak wcześniej pisałem ( http://www.hdtv.com.pl/forum/1445679-post1451.html ), kodek DTS:X i jego render - Neural:X, mają problem z upmixami ścieżek audio powyżej częstotliwości próbkowania 48 kHz. Ale… Jak się okazało, jest to stwierdzenie zbyt ogólnikowe, bo jednak nie do końca prawdziwe. Okazuje się, że zależy to jeszcze od samego kodeka, w którym dana ścieżka występuje.
A Neural:X upmixuje nawet 192 kHz. Pod warunkiem, że nie będzie to… DTS.
To tak, na marginesie.

I graficzne zobrazowanie tematu.
Na przykładzie płyty BD Audio Leny Kravitza - Are You Gonna Go My Way.
Ta sama ilość ścieżek, o tych samych parametrach, lecz różnych kodekach.
Mały szczegół. Przy upmixach powstaje również ścieżka kanału LFE, której nie ma źródło. Ale i tu jest znów wyjątek. Nie otrzymamy kanału subwoofera ze ścieżki Dolby TrueHD. Jak widać, niczego nie należy brać za pewnik i nic nie jest oczywiste.

DTS



Dolby


PCM
 
Ostatnia edycja:

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Polecam dziś, w ten świąteczny czas, dwa Koncerty Noworoczne z Wiednia; jeden z 2017 i drugi z 2018 roku. Coś pięknego.
Oczywiście piszę o tym tutaj nie bez powodu, lecz z dużym zaskoczeniem i konsternacją. Ponieważ na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, że to jakaś pomyłka gdyż menu płyt informują o ścieżkach audio 2.0 PCM, oraz 5.0 DTS-HD MA. A jednak. Wybrawszy właśnie DTS-HD MA okazuje się, że są to ścieżki Auro 9.1.
Nie bardzo rozumiem brak jakichkolwiek informacji odnośnie Auro na tych płytach.



A dla zainteresowanych, aby było łatwiej.
https://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=5357059
Íîâîăîäíčé ęîíöĺđň Âĺíńęîăî ôčëŕđěîíč÷ĺńęîăî îđęĺńňđŕ 2018 / Neujahrskonzert der Wiener Philarmoniker 2018 (Riccardo Muti, Wiener Philharmoniker) [2018, Classical, Blu-ray 1080i] :: RuTracker.org

Rafał, kogo jak kogo, ale Ciebie chyba zachęcać nie trzeba. :)
 
Ostatnia edycja:

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Dziękuję za życzenia. :)
Jeśli to do mnie...
Jak najbardziej.
Nie znam nikogo innego, tak rozentuzjazmowanego w muzyce klasycznej/poważnej jak Ty. :)
A wracając do płyt. Jest jeszcze tak, że opis torentów podaje, iż są to ścieżki 5.1 dla DTS. I rzeczywiście, tak jest. Chociaż menu płyt podaje 5.0.
Tak, że jest tu lekki „kocioł” z tymi wydawnictwami.
 

bramowicz1

Member
Bez reklam
Dla zainteresowanych.
Nawet w 3D.



Trzeba poszukać napisów.

Dobry film. A dla efektów warto obejrzeć w 3D.
Żałuję, że nie mam Auro, jednak i na 5.1 są efekty.
Film na miarę Apollo 13, może nie przebija tego Hitu ale dobrze się ogląda, Efekty 3D nie gorsze niż w Grawitacji.

A napisy da się znaleźć :)

Ps. Uważaj na bezpośrednie linki do trackerów, mnie już Admin ukarał za to punktami. Lepiej Bana nie dostać. Osobiście pobrałem z Kinozal, lepiej szło. :D
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Zgadzam się Kolego. Bardzo dobry film. Świetnie opowiedziana historia.
Ja zrobiłem sobie tą pozycję jako BD z napisami, a nawet z lektorem. ;-)

No cóż. Zobaczymy, czy zostanę "pokarany", ;-) jak piszesz.
 
Ostatnia edycja:
Do góry