Auro-3D.

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
No cóż Kolego @Snikers, na dzień dzisiejszy, w naszej sytuacji (amplitunery), i tak nie mamy szans na odsłuch Auro większy niż 10.1. ;-)

Co do samego wydawnictwa.
To, co mam ja, znalazłem w Sieci. Proszę bardzo. Inferno.
Nie ma info o Auro? Nie dziwne. Ale o tym dalej.
Oficjalna premiera na BD to 22.02. Jest to wydanie CEE (Central Eastern Europe); polski lektor, polskie napisy, czyli „nasze”.
A to, że film ten ma ścieżkę Auro, to zupełny przypadek. A dlaczego? Kiedyś pisaliśmy o tym. Brak rzetelności, aby nie powiedzieć bzdury (DTS:X na pewnych tytułach), w opisach filmów. I to nie tylko tych sprzedawanych np. na Allegro, ale jak widać nawet tych wystawianych w Sieci, co dziwi. Może się okazać, że dany film będzie miał ścieżkę Atmos, DTS:X czy Auro, a my nawet nie będziemy o tym wiedzieli. Dlatego darujmy sobie opisy zawartości filmów. Najlepiej zapoznać się z danym tytułem samemu, oglądając okładkę płyty. A najlepiej, aby sprzedający nic nie pisali o danym tytule, tylko umieszczali odpowiedniej jakości zdjęcia okładki, gdzie sami sobie sprawdzimy, co jest na płycie. Brak należytej informacji o filmie wynika też z tego, że używa się do tego celu programu BDInfo, jak w przypadku powyższej wstawki. Program, który jest przestarzały i nienadążający za współczesnymi realiami. Zdaje się, że również nie rozwijany. BDInfo nie poda informacji wprost, że dana ścieżka jest Atmosem, DTSem:X czy Auro, tylko zobaczymy ścieżki opisane standardowo jako Dolby True HD, czy DTS-HD MSTR. W przypadku powyższej wstawki dziwię się, że wstawiający nawet nie zająknął się na temat Auro. A wystarczy otworzyć pierwszy screen z linku, które przecież sam wstawiał, aby zobaczyć menu płyty i wiedzieć, z czym mamy do czynienia. No ale cóż. Lepiej ślepo wieżyc programom, niż samemu to sprawdzić. Acha. Film wydany przez Sony, więc co do kopii, to sprawa jasna.



Co do filmu. Obejrzałem go wczoraj o 23ciej, więc nie było szans na pełną projekcję w Auro. Na razie zapoznałem się z zawartością i samym filmem, przez lektora. Na Auro muszę znaleźć czas. Mam szpital w domu, więc…
 
Ostatnia edycja:

bramowicz1

Member
Bez reklam
Na Auro muszę znaleźć czas.

Ja próbowałem obejrzeć wczoraj z dźwiękiem DTS-HD-MA, niestety Cinavia przerwała mi seans w połowie filmu. Na rarbg: https://rarbg.to/torrent/64kfr5h

piszą o jej aktywności.

Jeśli chodzi o Auro 3D to na rutracker nie ma o nim info, natomiast na hdclub:

Číôĺđíî / Inferno (2016) Blu-ray CEE 1080p AVC DD5.1 - Ńęŕ÷ŕňü áĺńďëŕňíî ňîđđĺíň - HDCLUB.org

jest opis wyraźny.
W menu dysku również jest Auro 3D.
Nie posiadam ampli z Auro aczkolwiek DTS-HD-MA też mnie zadowolił, inna sprawa, że drugą połowę filmu zmuszony byłem obejrzeć w Dolby, szczęście w tym, że to lektor nie dubbing bo pewnie bym wyłączył. sam film ok. aczkolwiek moja druga połowa bardziej się zachwycała niż ja.
 

Snikers89

New member
Bez reklam
No to jak bzdury eypisuje autor to moze Auro tam wogole nie byc. Zaczyna mnie troche denerwowac te braki filmow z Auro. Bo sa juz filmy w 4k z atmos a auro dalej jak na lekarstwo. Masakra
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Kolego, czy czytałeś mój post 822 i widziałeś screena? Pochodzi z filmu "Inferno". I tyle. A reszta może sobie pisać co chce.
Bo z tego co widać, wielu nie rozumie co to Auro. I nie mam tu Kolegi na myśli. ;)
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Nie mowie akurat o tobie.
Filmy moja rozne sciezki na plytach choc video jest te samo.
Chodzilo mi ze jak gosc napisal ze jest Auro 5.1 a mowisz ze takie nie istnieje ( na proste myslenie to i faktycznie jaki to by byl sens) to moze nawet nie wie jaka sciezka audio faktycznie tam jest.

Ja zrobilem upgrade do Auro z powodu ustawienia glosnikow ktore mi akurat pasuje i to ze chce ogladac filmy w tym systemie.
Alez no kurde... jeden czy 2 filmy na pol roku to porazka...
Jestem kinomanem a muzy i tak w stereo slucham.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Ale co się dziwić, kiedy taki Saszka nie ma Auro, więc… A wystarczy przejrzeć menu płyty. I wszystko byłoby jasne. No, ale po co? „Jakie ma pojęcie o okręcie, kiedy w życiu balii nie widział”(drewnianej). ;)

No cóż. Rozumiem Kolegi ból i rozgoryczenie. No ale, co zrobić? Jest, jak jest. Ale, tak czy inaczej, Sony dotrzymało słowa i zaczyna wspierać Auro. „Inferno” najlepszym tego przykładem.
 

Snikers89

New member
Bez reklam
No spoko. Tylko wiesz hak ja cisne filmy codziennie i poszedlem w strone Auro to oczekuje jakis efektow typu dostepnosci filmow. A co mi tam po 1 filmie.
Dlatego troche zaczyna mnie to denerwowac.
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Sorry Winetou. Niszowosc formatu (czyt brak filmow) nie powinna byc dla nikogo zaskoczeniem. Moze kiedys sie troche polepszy w tej kwestii.
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Ja dam jeszcze Auro troche czasu. Po kupnie nowego Oppo UDP-205 dam pol roku. Jak sie nic nie polepszy zmieniam konfiguracje na Atmosa.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Snikers daj se spokoj z auro :)
Zobacz ile to pozycji cie ominelo w samym 2016 roku.
No cóż. Nieco chybione twierdzenie. Bo niby dlaczego? Nic też nie stoi na przeszkodzie, aby na Auro odtwarzać Atmosa. W drugą stronę to nie zadziała. Ale jeżeli podchodzimy do tematu ortodoksyjnie, to fakt: albo Atmos, albo Auro. Oczywiście istnieje „uniwersalna” konfiguracja głośników dla wszystkich trzech kodeków. Ale to już nie to samo, co oryginalna konfiguracja danego kodeka. To takie luźne uwagi, tak na marginesie. ;)
 

Snikers89

New member
Bez reklam
No spoko. Dlatego dam jeszcze Auro troche czasu. Nie pali mi sie.
Dolby raczej nie upadnie. Auro dopiero raczkuje. Jesli chce byc rywalem dla Dolby to musi przyspieszyc.[emoji6]
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
O Atmosa można być spokojnym. Ma on już ugruntowaną pozycję na rynku i nic tego nie zmieni.
Co do Auro, no cóż. Na razie, jest pod górkę. A czy entuzjaści DTS:X mają tak kolorowo? Też nie ma czego zazdrościć.
Na początku przygody z Auro pisałem, że wiedziałem na co się decyduję z wszelkimi konsekwencjami. A chętnym na Auro nieraz sugerowałem przemyślenie sprawy, i aby nie szli na żywioł. Jak widać, nie podchodzę do całego zagadnienia w sposób emocjonalny bo i po co. Na wszystko przyjdzie czas. Chociaż, pewnie nie wszyscy wytrzymają tę próbę czasu. ;)
 

RAF1977

Banned
Snikers o filmach w natywnym auro3d w takiej ilości jak są w atmosie , to zapomnij.
Auro to głównie muzyka wielokanałowa. Jak chcesz do filmów system, to albo dodaj głośnik VOG i ogladaj filmy z atmosem w auro3d, (na forum avforums jest użytkownik cbdiX, który bardzo promuje takie rozwiązanie, poczytaj tam temat auro3d )
Albo kupuj te heco i zakladaj na sufit, bo czekanie nic ci nie da.
 
Ostatnia edycja:
Do góry