Aster HDTV

Peek

New member
Bez reklam
Sewer daj znac co z tym PS Extra, bo na forum C+ jeden gość napisał, że Polsat LM juz zaklepał a przetarg to formalność.
 

BaRiBaL

Member
awujotka napisał:
Cooper - masz całkowitą rację. Najlepszą metodą jest milczenie...
Trzymamy za slowo.
--
BTW pojawila mi sie dzis koperta na gorze ekranu, problem w tym, ze nie jest to wiadomosc tekstowa od Aster poniewaz w Menu->Wiadomosci->Lista nic nie ma :)

Na razie nie moge tego zlikwidowac poniewaz tuner cos nagrywa (jak skonczy wylacze z pradu) a zwykle wylaczenie/wlaczenie nic nie daje.

Dostaliscie dzis jakies info od Aster?
 

popmart

New member
awujotka napisał:
Jejku, ludzie, ale złośc (zawiść, zazdrość - niepotrzbne skreslić) przez was przebija, ciekawe jak wy byście spiewali,, gdyby wasz tv masz taką możliwośc i nic nie moglibyście zrobić...

wiesz z reguły człowiek inteligentny jesli nie moze nic zrobic, nie pieni się i nie przestawia się na myslenie życzeniowe tylko godzi się z niezmienialnym i nie kazdemu jest dane panować nad tym

" Boże daj mi siłę aby godzić się z rzeczami których zmienić nie mogę, inteligencję aby zmieniać te które mogę zmienić, oraz mądrośc aby odróznić jedne od drugich"
 
Ostatnia edycja:

Axl2000

New member
Dzisiaj o 17:40 przyszedł miły Pan z Aster założyć dekoder HD, wszystko zajęło ~10 minut, uwijał się jak poparzony :) Wszystko śmiga jak narazie. Mam 10 dni na wypowiedzenie umowy, zobaczymy co to warte...jak narazie pozytywnie bo więcej kanałów niż po analogu no i pare HD by oko nacieszyć :)
 

Axl2000

New member
Sewer78 napisał:
Polsat Sport Ekstra bedzie na 1000% z tego co sie dowiedzialem to w maju lub czerwcu :D
ehhhhhhhh
Jako premium czy normalnie w ofercie?

PS. na ile dni jest za free Canal+ HD i Sport HD i pakiecik HBO na początku gdy bierze się Aster HD?
 
Ostatnia edycja:

Peek

New member
Bez reklam
Sewer78 napisał:
Polsat Sport Ekstra bedzie na 1000% z tego co sie dowiedzialem to w maju lub czerwcu :D
ehhhhhhhh

Fantastycznie!!! Więc mamy wszystkie kanały Polsatu, który ma bardzo du.że szanse na wygranie przetargu o Ligę Mistrzów!!!

Jeszcze TVP HD i Aster stałby się najlepszy na rynku. (jeżeli juz nie jest)
 

Axl2000

New member
Peek napisał:
Fantastycznie!!! Więc mamy wszystkie kanały Polsatu, który ma bardzo du.że szanse na wygranie przetargu o Ligę Mistrzów!!!

Jeszcze TVP HD i Aster stałby się najlepszy na rynku. (jeżeli juz nie jest)

Co jest takiego ciekawego na TVP HD?
Inna sprawa, ten PS Extra to jako kanał premium czy w normalnym pakiecie ma wejść (BasicPlus)?
 

Archon^^

New member
Ja mam glupie pytanie osoby rozpoczynajacej przygote z LCD / HD. W specyfikacji swojego nowego TV widze tuner dvb-t/c i mpeg4. Czy jesli posiadam tuner dvb-c to moge bezposrednio podlaczyc kabel aster i moj tv bedzie mogl odbierac sygnal cyfrowy i HD?
 

Axl2000

New member
Archon^^ napisał:
Ja mam glupie pytanie osoby rozpoczynajacej przygote z LCD / HD. W specyfikacji swojego nowego TV widze tuner dvb-t/c i mpeg4. Czy jesli posiadam tuner dvb-c to moge bezposrednio podlaczyc kabel aster i moj tv bedzie mogl odbierac sygnal cyfrowy i HD?

Usługę trzeba aktywować więc nie do końca chyba tak to działa :) aczkolwiek niech wypowie się ktoś "w temacie" :)
 

bluray

Banned
Tak.
Obecnie obowiązuje moda na parowania tunerów z kartami dostępowymi.
To najskuteczniejsza zapora przed kradzieżą sygnału.
Nadawca, który się nie zabezpieczy przed piratami nie ma szans na dalszy rozwój.
Poczytaj o historii niemieckiej PREMIERE HD.
 

Peek

New member
Bez reklam
Archon^^ napisał:
Ja mam glupie pytanie osoby rozpoczynajacej przygote z LCD / HD. W specyfikacji swojego nowego TV widze tuner dvb-t/c i mpeg4. Czy jesli posiadam tuner dvb-c to moge bezposrednio podlaczyc kabel aster i moj tv bedzie mogl odbierac sygnal cyfrowy i HD?
Niestety nie, niebedny jest dekoder Astera.

@Axl2000

Zgoda, PS Extra od TVP HD lepszy, ale są mecze reprezentacji w HD, polskich grajków w europejskich pucharach a w 2010 mundial!

Ale PS Extra jeszcze lepszy, boks i F1 w 16/9 ! A także niektóre mecze ligi włoskiej na żywo, i miejmy nadzieje, że od przyszłego sezonu Liga Mistrzów.
 
Ostatnia edycja:

sqallpl

New member
Zastanawiam sie kiedy w Polskih hotlineach beda pracowac odpowiednio wyszkolone osoby...

W poprzednim i tym tgodniu wykonalem okolo 20 telefonow na infolinie Aster i z reguly za kazdym razem dostawalem inna odpowiedz na to samo pytanie.

Juz wczesniej wspomnialem, ze wprowadzilem sie do nwoego bloku prywatnego.

Administratorka twierdzi ze podpisala umowe z Aster i czeka az sie podlacza. Powiedziala mi jeszcze, ze Aster ma problem, bo musi puscic kable laczami TPSA i czekaja na taka mozliwosc (?).

Natomiast jesli chodzi o infolinie. Z reguly dostaje odpowiedz ze uslugi tam gdzie mieszkam sa niedostepne, a waszmosciowie nie moga sprawdzic kiedy beda i czy wogole. Znalazl sie tylko jeden uprzejmy gosc, ktory innym sposobem sprawdzil informacje i powiedzial mi, ze 'budynek jest okablowany i podlaczony, z tym ze zamowienia bedzie mozna skladac dopiero po weekendzie', bylo to w zeszlym tygodniu i dalej dupa.

Dzis znowu dzownilem i standardowo, uslug nie ma a czy beda nie wiem, zegnam. Skoro jeden gosc byl w stanie sprawdzic i dowiedziec sie czegos wiecej, to chyba inni tez powinni... cos mi sie wydaje ze one po prostu wpisuja moj adres na stronie Aster i po tym wnoiskuja...

Moze Serwer, Tobie uda sie czegos dla mnie dowiedziec? Moj adres to Skawina (kolo Krakowa) ul. Korabnicka 10 (wlasciwie 10a).

Orientuje sie ktos moze ile moze trwac czekanie na to "puszczenie kabli" po laczach TPSA? Jezeli to wogole prawda....

Uslugio mialby byc dostepne od 1 Kwietnia a cos mi sie wydaje ze poczekam do Maja albo dluzej...
 

Peek

New member
Bez reklam
A są jakieś nalepki? Zawsze dostawa na swoich blokach nakleja takie małe naklejki z logo Aster, UPC i umieszcza na nich numer na infolinie lub bezposrednio do konsultanta.

co do puszczenia Astera kablami TPSA, to bardzo dziwna sprawia, bo oni dają IPTV :hmm: czyli TV kablem do internetu, a Aster jest kablówką z prawdziwego zdarzenia czyli puszcza sygnał DVB-C po koncentryku a nie IPTV po kablu internetowym.

BOK Aster zawsze pozostawiał wiele do zyczenia. nie dość, ze nic nie wiedzą, właściwie wiedza tylko nie chce im sie gadać, to nieraz są jeszcze chamscy i aroganccy.
 

sqallpl

New member
Naklejek zadnych nie ma.

Kable doprowadzone do mieszkania to, na jednej scianie, zwykly "antenowy":

barcom.pl/sklep/obrazki/0431.jpg

A na drugiej "sieciowy":

arigo.pl/sklep/images/kabel_sk.jpg

----------

Ktorym z nich, w Aster, moze byc podlaczona TV badz internet?

Jeszcze co do infolinii, gdybym tam pracowal to juz nawet z nudow (nie mowiac o uprzejmosci i wykonywaniu obowiazkow) sprawdzilbym informacje dla klienta, gdzies wyzej. Jedna babka nawet wziela numer do mnie i miala sie orientowac ale do tej pory nie dzownila.
 

Peek

New member
Bez reklam
To powinieneś mieć i TP i Aster, bo zarówno TV jak i internet Aster daje po kocentryku (na kabel internetowy zamienia modem) a TP i to i to daje sieciowym (TV z sieciowego robi Livebox o ile wiem).
 

telemark

New member
Mam dziwny problem - co jakis czas znika mi sygnał z dekodera po HDMI. Ekran telewizowa robi się czarny i musze wyłaczyć dekoder i telewizor żeby wszystko wróciło do normy. Telewizor to Panasonic TH-50PZ800 a dekoder PVR. Aha, sygnał po SCART jest cały czas OK. Czy ktos miał podobny problem?
 
Do góry