Aster HDTV

Peek

New member
Bez reklam
Szczerze mówiąc nie bardzo by mi sie chciało przenosic dekoder do drugiego pokoju, żeby podłaczyc go do komputera i potem wracać i podłaczać wszystko od nowa, chyba, że mamy jakies wazne dla nas nagrania a chcemy sobie zwolnic miejsca na dysku. Ja tam ie bede majstrował bo opłata za uszkodzenie dekodera potężna (ok 800zł).

Powtarzam swoje pytanie po raz milionowy:
Czyna C+Sport 2 macie taki sam dźwięk jak na C+Sport? Mi ostatnio zrobił się taki przytłumiony.
 
Ostatnia edycja:

MMrozo

New member
Peek napisał:
Szczerze mówiąc nie bardzo by mi sie chciało przenosic dekoder do drugiego pokoju, żeby podłaczyc go do komputera i potem wracać i podłaczać wszystko od nowa, chyba, że mamy jakies wazne dla nas nagrania a chcemy sobie zwolnic miejsca na dysku. Ja tam ie bede majstrował bo opłata za uszkodzenie dekodera potężna (ok 800zł).
A kto mówi o noszeniu, od czego jest sieć (dekoder ma 2 gniazda) ale zgadzam się, że często takie zmiany kończą się źle.
 

MariuszZG

New member
Witajcie :).
Jestem tutaj nowy i pozdrawiam wszystkich z forum.
Mam takowy problem. Od 4 lat jestem użytkownikiem TV JVC LT32S60.
Do tej pory korzystałem z Cyfry+ i n-ki. Można dyskutować o jakości programów HD tych platform ale nie o to chodzi. Wszystko śmigało mi po HDMI jak trzeba. Niestety zdjęto mi antenę z bloku (ocieplanie budynku) i przeszedłem na kablówkę ASTER (Zielona Góra). Mam Kaona bez PVR i po HDMI nie działa praktycznie od początku. Obraz w HD trwa około pół sekundy poczem staje się różowy i całkiem znika. I tak w kółko.
Tak jest tylko na KAONIE testowałem ponownie na tunerach n-ki i cyfry(HUMAX) i wszystko działa jak trzeba. Panowie z Astera wymienili już KAONA, testowali także na KAON-PVR, niestety nic nie dało. Postawili obok małego Samsunga i śmiga. Czy możliwa jest niezgodność protokołu HDMI?
Jednego dnia moje TV działało bez zrywania ale podczas przełączania programów coś się działo. Czy ktoś miał już taki problem?

Z góry dziękuję za pomoc.
 

MMrozo

New member
Podobny efekt też miałem, tzn. fioletowy ekran i przerywanie obrazu. Winny był kabel HDMI, który Aster daje z dekoderem (jedna wtyczka była zbyt luźna). Wymiana na Vivanco 1.3b za 49zł w Euro i po kłopotach.
 

MariuszZG

New member
MMrozo napisał:
Podobny efekt też miałem, tzn. fioletowy ekran i przerywanie obrazu. Winny był kabel HDMI, który Aster daje z dekoderem (jedna wtyczka była zbyt luźna). Wymiana na Vivanco 1.3b za 49zł w Euro i po kłopotach.

Kabelki już zmieniałem, niestety nic nie dało . No chyba, że do Kaona trzeba jakiś przewód dedykowany ???
 

Andrew150

New member
Witam.
Czy macie taką przypadłość przy PVR, że wciskając na pilocie przycisk ulubione (serduszko) kanał automatycznie przeskakuje o 1 do przodu?

Odnośnie poprzedniego tematu kolegi z ZG to mój znajomy miał znowu podobny problem z n-ką i telewizorem Sharp. Biedak aktywował n-kę i przez rok musiał płacić, a sprzęt się ze sobą nie chciał dogadać wcale...
11 miesięcy dekoder n-ki przeleżał w szafie.
 

tucz

Member
u siebie tez zaobserwowalem, ze na C+Sport2 dzwiek jest cichszy i jakby przytlumiony. Ciekawe czy tylko nam w Asterze sie pogorszylo czy rowniez w Cyfrze+?
 

Peek

New member
Bez reklam
Wracając do wymiani ESPN Classic na PS Extra, to może i ten ESPN to dobry kanał, ale PS Extra bije go na głowę a niezapomniane walki mamy tez na TVP Sport, a więc nie ma takiej biedy.
 

vib

New member
cale Aster - reklama w skrzynce, bilboardy na ulicy, ze wchodzi nowy kanal z serialami Universal Channel

oczywiscie, sie okazuje, ze tylko w pakiecie Basic, czyli standardowo, analogowo - w wersji cyfrowej nie ma
 

mfmaster

New member
jutro 30 kwietnia, czy ktoś ma jakieś przecieki odnośnie jakichkolwiek zmian programowych? fajnie by było jakby za superstacje w końcu wszedł jakiś kanał... p.s. informacji na stronie odnośnie pakietu basic nadal nie zmienili (jest tam napisane "blisko 60 kanałów, a jest ich 50, więc tak naprawdę jakby napisali "blisko 100 kanałów" to prawda byłaby taka sama0 dla porównania tp reklamuje neostradę w pakiecie z telewizją "ponad 30 kanałów" - a mają ich 38 lub 39. może się czepiam, ale fajnie byłoby mieć zgodnie z prawdą więcej tych kanałów...
 

Slasen

New member
vib napisał:
(...) sie okazuje, ze tylko w pakiecie Basic, czyli standardowo, analogowo - w wersji cyfrowej nie ma
W związku z tym, że pewne kanały są tylko w wersji cyfrowej a inne tylko w analogowej spotkałem się z kłopotem - mam spore problemy w nauce pewnej starszej pani obsługi drugiego pilota. Gdyby wszystko było cyfrowo byłoby łatwiej. Ostatnio też wśród moich znajomych wszyscy zauważyli zniknięcie Superstacji - bo ją rzadziej lub częsciej oglądali. Pytałem z kolei o kanał Movies24 - nikt nie oglądał ostatnio bo tam same powtórki.
 

pilotekk

New member
pafelek1 napisał:
Witam serdecznie

W cyfra+ Canal+sort 2 nadaje normalnie tak jeśli chodzi o obraz jak i o dźwięk, czyli problem leży po stronie Aster :(

właśnie wysłałem do Astera (przez eBOK) zgłoszenie usterki dotyczącej fonii na Canal+ Sport 2, bo sam mam identyczny problem od kilkunastu dni. zamierzam też dochodzić od tego dostawcy rekompensaty za czas, w którym nie byłem w stanie normalnie słuchać komentatorów na tym kanale i wszystkim polecam to samo. jeśli usterka jest z gatunku "nieusuwalnych", będę się domagał indywidualnego zmniejszenia opłat za pakiet C+. zobaczymy...
 
Do góry