Aster HDTV

NickSon

Member
Panowie to jak to w końcu jest z tym 5.1 po coaxial-u jest czy go nie ma?
Dzwoniłem dziś do astera i specjalnie o to zapytałem co tam wychodzi z tego spdif Pan zadzwonil do technicznego i mu powiedzieli ze DD2.0....
Ktoś tu pisze żę jest 5.1 ale sie nie zgadza z tym co piszą w programie C+ i tu dziwna sprawa bo albo jest na wszystkim co nadają albo na niczym. Dla mnie w filmach 50% radochy to dzwięk więc kapiszon z wyjściem 2ch odpada.
 

jacek76

New member
tucz napisał:
ja jeszcze ani razu nie spotkalem dzwieku DD5.1 na C+ w Asterze...
Miejmy nadzieje, ze to niedlugo sie zmieni

Witam,
ja znalazłem 5.1 na c+ film hd - po włączeniu w dekoderze ścieżki dźwiękowej oryginalnej z napisami.
Pzdr
Jacek
 

lbk

New member
chill napisał:
mniej wiecej tak samo poziom sygnału od 230 do 246, jakość max.
czyli większość ma podobnie, pytanie czy to za mało? zgłupieć przyjdzie :(

DJ_Adi napisał:
Co oni namącili w tych dekoderach ? :confused:
Całkiem sporo namieszali. Chyba nawet ich to przerosło :(

jacek76 napisał:
ja znalazłem 5.1 na c+ film hd - po włączeniu w dekoderze ścieżki dźwiękowej oryginalnej z napisami.
Zmianę napisów tez powinni poprawić. Teraz ustawia się to bez sensu. Swoją drogą mam ustawione na angielski...
 

NickSon

Member
ok to dzielcie się spostrzeżeniami w kwestii dzwięku 5.1 i dobrze tu kolega zauważył że 5.1 może być tylko w wersji oryg z napisami widocznie C+ nie chce się kodować lektora ze ścieżką 5.1.
Jak wygląda sprawa 5.1 w sygnale ze standardowego TVN? z tego co czasami wdać niektóre filmy nadaja w DD.
Mam jeszcze jedno pytanko. Jestem laikiem w sprawach tunerowych ale czy sa takie tunery w których daną stacje można przypisać pod określony kanał? tak żeby mieć pod 1 co chce itd... z tego co wiem tuner Asterowy HD i ta porzednia przedpotopowa motorola tego nie potrafią. Czy są takie co to oferują? czy technicznie jest to niemożliwe?
Pozdrawiam
 

tucz

Member
A na oryginalna sciezke dzwiekowa na C+ mozecie sie przelaczyc na wszystkich filmach? I czy dziala to u Was za pomoca zoltego przycisku? Bo u mnie w ten sposob nie moge wybrac innego jezyka.
Po zmianie na oryginalna sciezke z poziomu menu rzeczywiscie mam DD5.1 na C+FilmHD. Szkoda tylko, ze nie dziala zmiana jezyka z pod zoltego przycisku...
 
Ostatnia edycja:

Peek

New member
Bez reklam
NickSon napisał:
ok to dzielcie się spostrzeżeniami w kwestii dzwięku 5.1 i dobrze tu kolega zauważył że 5.1 może być tylko w wersji oryg z napisami widocznie C+ nie chce się kodować lektora ze ścieżką 5.1.
Jak wygląda sprawa 5.1 w sygnale ze standardowego TVN? z tego co czasami wdać niektóre filmy nadaja w DD.
Mam jeszcze jedno pytanko. Jestem laikiem w sprawach tunerowych ale czy sa takie tunery w których daną stacje można przypisać pod określony kanał? tak żeby mieć pod 1 co chce itd... z tego co wiem tuner Asterowy HD i ta porzednia przedpotopowa motorola tego nie potrafią. Czy są takie co to oferują? czy technicznie jest to niemożliwe?
Pozdrawiam

Owszem jest to możliwe, ale żadna z polskich sieci kablowych nie oferuje takiego dekodera, a do kablówki dekodera na własną ręke kupić nie można, bo ten serwowany przez sioeć ma w sobie jakies tam ustawienia itd.. Jak wywiesiłbys satelite to mógłbyś sobie wtedy kupić taki tuner (np. Humax HDCI 2000), ale kablówki odpadają.
 

NickSon

Member
Peek napisał:
Owszem jest to możliwe, ale żadna z polskich sieci kablowych nie oferuje takiego dekodera, a do kablówki dekodera na własną ręke kupić nie można, bo ten serwowany przez sioeć ma w sobie jakies tam ustawienia itd.. Jak wywiesiłbys satelite to mógłbyś sobie wtedy kupić taki tuner (np. Humax HDCI 2000), ale kablówki odpadają.

tez tak myślałem że możliwość jest ale po co.....
Dostałem w gratisie z nową umową tego starego parcha Motorole z pieknym pilotem... nawet tego nie używam. Nie rozumiem polityki takich firm tylko aby tanio, bylejak bo czarny lud i tak to weźmie/kupi. Nieprogramowalne kanały to chyba chołd złożony tym starym pudelkom ktore byly rozdawane tym ktorzy nie mieli hiperbandu tam też tvp1 trzeba bylo miec np na 17 czy 25....
Czy naprawde tak ciężko zamowić u producenta mniejsza partie takich lepszych (wypasionych) niech kosztuja wiecej Wiedza techniczna ludzi jest coraz lepsza i nie jeden wybralby funkconalnieszy lepszy model. Z tego co uslyszalem w BOK to na jesieni maja byc modele w dyskami moze one nas uracza programowalnymi kanalami. na dzien dzisiejszy bede sie zastanawial czy brac to co teraz daja :)
 

Peek

New member
Bez reklam
Pozwoliłem sobie obejrzeć oferty sportowe Astera i Vectry i co zauważyłem? Z 16 dostępnych w Polsce kanałów sportowych Vectra nie ma tylko 2 (Nsportu nie ma w żadnej kablówce a TVP Sport to najsłabszy z programów sportowych.) Wówczas Aster ma... 7! Czyli 2 razy mniej. Oferta cyfrowa Astera też nie przedstawia się najlepiej zaledwie 70 programów cyfrowych podczas gdy w innej sieci płaciłbym taką samą cene za ponad 100. Kiedy dzwoniłem do Astera powiedziano mi, że nie mają planów powiększenia oferty cyfrowej, za to Vectra ma już w planach dodanie minimum 10 kanałów w tym jakieś w HD.

http://media2.pl/media/37342-vectra-wiele-nowych-kanalow-w-tym-roku.html

A to moje podsumowanie kanałów sportowych:
Eurosport A V
Eurosport HD A V
Eurosport 2 V
Polsat Sport V
Polsat Sport HD V
Polsat Sport Extra V
Sportklub A V
Sportklub+ V
Canal+ Sport(HD) A V
Canal+ Sport 2 A V
Nsport HD
NASN V
ESPN A V
Extreme V
TVP Sport A

Żałosne...
 

lleszczynski

New member
Andy1000 napisał:
Byli? W jaki sposób naprawiono problem z reagowaniem na pilota? Co było przyczyną ?

U mnie pan był - jakimś cudem (po 15 minutach przyciskania przycisków) udało mu się wejść do menu, po czym przywrócił ustawienia fabryczne - i zaczęło znowu działać. Powiedział też, że do dzisiaj "koreańczyki obiecały zrobić update softu", więc problem nie powinien już występować.
 

mrowkapj

New member
Wczoraj i dzisiaj Aster niby-wysyłał do mnie nowy soft. Była to ich odpowiedz na mój telefon do BOK w sprawie marnego obrazu SD (zwłaszcza na Polsacie: mecz - bloki, szumy, objawy wysokiej kompresji obrazu, brak szczegółów w półcieniach itd itp)
Po odczekaniu przepisowych 10 min, powiększonych dla bezpieczenstwa do 20, wykonałem jak Pani zalecała "restart prądowy" czarnego cudeńka i wersje softu nadal mam taką jak miałem. Czyli starą lub też z ich punktu widzenia najnowszą. To w takim razie nie rozumiem po co ta cała zabawa: aktualizacja i tak najnowszego softa.
Załączam foto mojego widoku na soft:http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/40e5cf1486a6e762.html
Oraz siły sygnału: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/10e9e6769f407f07.html

Macie tak samo????
 

Andy1000

New member
lleszczynski napisał:
U mnie pan był - jakimś cudem (po 15 minutach przyciskania przycisków) udało mu się wejść do menu, po czym przywrócił ustawienia fabryczne - i zaczęło znowu działać.

Czy samemu można przywrócić ustawienia fabryczne? Gdzie w menu jest taka opcja? Nie mogę jej znaleźć nawet w "zaawansowanych".
 

chill

New member
Peek napisał:
Eurosport 2 V
Polsat Sport V
Polsat Sport HD V
Polsat Sport Extra V

Żałosne...
Eurosport 2 jeszcze nie tak dawno był, ciekawe z jakiego powodu go wyłączyli? Mam nadzieje, że nie tłumaczyli tego małym zainteresowaniem. :???: Nie jest to może kanał pierwszych lotów, ale zawsze można było sobie obejrzeć Tenis lub Snooker.
Co do Polsat Sport to wiemy jaka jest sytuacja i tylko trzeba wierzyć, że po Euro obie strony dojdą do porozumienia i dostaniemy całą paczke PS z Extra i HD.
 

kaszawgarnku

New member
chill
ty jak zawziety kibic naszej reprezentacji do konca wierzysz w awans.:):)
ale coż nam zostało :hmm:

no dzis ma byc instalacja wiec jutro cos napisze. oby w dobrym humorze.:krol:

Bardzo PROSIMY ASTER o Polsacik !!!!
 
Ostatnia edycja:

aruh

New member
mrowkapj napisał:
Po odczekaniu przepisowych 10 min, powiększonych dla bezpieczenstwa do 20, wykonałem jak Pani zalecała "restart prądowy" czarnego cudeńka i wersje softu nadal mam taką jak miałem. Czyli starą lub też z ich punktu widzenia najnowszą. To w takim razie nie rozumiem po co ta cała zabawa: aktualizacja i tak najnowszego softa.
Załączam foto mojego widoku na soft:http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/40e5cf1486a6e762.html
Oraz siły sygnału: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/10e9e6769f407f07.html

Macie tak samo????
U mnie to samo.
Zauważyłem zmianę informacji wypisywanych na samym dole listy.
Bezpośrednio po wyłączeniu zasilania i ponownym włączeniu i zakończeniu bootowania jest:

Pobieranie oprogramowania: Bezczynny
Informacje o błędzie:: 2n: 0t: 4c: 0
Błąd tekstu: Foreground Download

Po kilku minutach jest:

Pobieranie oprogramowania: Odrzucony
Informacje o błędzie:: 2n: 9t: 4c: 2
Błąd tekstu: Foregrounf Download

i tak juz zostaje przez cały czas (zmieniła się tylko ostatnia cyfra w kodzie błędu).
 
Do góry