Amplituner (SR5010 lub X3200) + 2 kolumny

Szym3k

Member
Witam,

W końcu przyszła wiekopomna chwila. Mam odłożone 7k zł. Wizualnie strasznie podobają mi się klocki z logo Marantz - w tej cenie odpowiadał by mi SR5010. Natomiast jak już pytałem w innych wątkach zastanawia mnie czy w pełni on obsługuje 4K. W jego specyfikacji napisane jest, że jego wejścia zapewniają pełne wsparcie HDCP 2.2 natomiast nie ma nic na temat jego wyjść (w przypadku SR 6010 już taka informacja jest). Ewentualną alternatywą dla niego byłby trochę droższy Denon X3200.
Co sądzicie, który wybrać?
Drugie pytanie jest jakie dobrać kolumny (póki co stereo). Jeżeli brałbym Marantza to muszą być one białe, bo klocek byłby srebrny. W przypadku Denona takiego wymogu nie mam bo jest on tylko czarny.
Pomieszczenie to salon o powierzchni około 28 m2 (6,80m x 4,10m)
Sprzęt będzie wykorzystywany do oglądania zwykłej TV, filmów na BD oraz słuchania muzyki. Muzyka to metal, rock itp.
W przyszłości zestaw zamierzam rozbudować do 5.1
 

Szym3k

Member
Dzięki za zainteresowanie tematem.
Mam prośbę - mógłbyś uzasadnić swój wybór (szczerze mówiąc mój typ na odsłuchy to był Marantz i Zensor7). Nie wiesz jak jest z tymi wyjściami w SR5010 i czy wspierają HDCP 2.2?
 

Szym3k

Member
Witam,

Po przejrzeniu Allegro rzuciły mi się jeszcze w oczy następujące białe kolumny (co do ampli jestem mniej więcej zdecydowany):
- Magnat shadow 209
- TAGA HARMONY PLATINUM v.2 F-100
- TRIANGLE COLOR Białe
- Pylon Pearl 25
- CANTON CHRONO 508.2 DC
- Monitor audio RX6
Natomiast w skepie, który odwiedziłem polecano mi jeszcze Audio Pro Avanto.
Które z tych kolumn by się nadawały do ostrzejszej muzyki i czy w ogóle są warte uwagi?
 
Ostatnia edycja:

Szym3k

Member
Z głośnością jest różnie, ale nigdy tak żeby tynk ze ścian leciał. O JBL'ach pisał już Blackninja . Z tych wszystkich kolumn które najbardziej będą się nadawały do moich preferencji? Zensory? Wiem, że odsłuchu nic nie zastąpi, ale ciężko będzie znaleźć sklep który wszystkie kolumny ma na stanie i jakoś będę musiał się ukierunkować.
Powiedzcie mi jeszcze proszę, pomijając 4K Sr5010 gra dużo gorzej od SR6009?
 

Szym3k

Member
Już chyba ostatnie pytanie.
Blackninja powiedz mi proszę... znalazłem informację (m.in. na tym forum), że X3200 jest modelem wyższym niż SR5010. Dlaczego go polecałeś? Chodzi o jakoś muzyki w stereo czy tęż o inne zalety (jakie)?
Dzięki i pozdrawiam.... W piątek idę umawiać się na odsłuch ;)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Odsluchaj i porównaj, X3200 jest porównywalny, choć fakt, wg mnie to wyższy model.
Już kiedyś pisałem, że ja te modele klasyfikuję tak pomiędzy- SR5xxx pomiędzy X2xxx a X3xxx; SR6xxx pomiędzy X3xxx a X4xxx.
Natomiast w kwestii brzmienia w stereo Marantz jest bardziej uniwersalny, lepsza "kultura" ;)
 

maciekplacek

New member
seria 5000 gra gorzej niż seria 6000 zdecydowanie. Marantz i Dali ponoć gra fajnie ale nie słuchałem tego połączenia, Monitor Audio tez dobrze tylko tych rx6 raczej już nie produkują, teraz masz wersje silver i gold
 

CzarnaPłyta

New member
seria 5000 gra gorzej niż seria 6000 zdecydowanie
Nie bardzo. 6xxx od zawsze różniła się od 5xxx tylko dodatkami takimi jak lepszy audyssey, złocenia z tyłu, wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy, kilka ficzerów w opcjach i lekko podniesioną mocą przy takim samym zasilaniu. 5xxx gra tak samo jak 6xxx, pisałem to wiele razy już na tym forum, zupełnie inaczej jest w przypadku wysokiej klasy serii 7xxx. Podobna sytuacja jest u Pioneera VSX gdzie seria 9xx gra tak samo jak seria 1xxx a później wskakują 2xxx i LX, które grają zupełnie inaczej, lepiej.
 

Szym3k

Member
Witam,

Byłem umówić się na odsłuch i trochę lipa wyszła. W sklepie nie ma w ogóle amplitunerów. Pan zaproponował mi PM6005 żebym poznał "charakter" Marantza, a z kolumn tylko Zensor 7 i Klipsch 250 (tylko, że te nie występują w wersji białej). Co myślicie o takim odsłuchu??

Czy znacie może jakiś sklep w Bydgoszczy gdzie mógłbym odsłuchać SR5010 i SR6010 z kolumnami:
- CANTON CHRONO 508.2 DC
- JBL Arena 180 (choć te podobno mogą być za słąbe do pomieszczenia 18m2)
- Paradigm 9v7

Pan w sklepie po raz drugi polecał Avanto Pro - co o nich sądzicie - nadają się do rocka i metalu?
 

Rafal7

Banned
Myślę że odsluchiwanie wzmacniacza stereo po to aby poznać charakter brzmienia i ma to być na dodatek jakimś wyznacznikiem jeżeli chodzi o ampli to jak dla mnie jakiś nonsens.
Wzmacniacz brzmi inaczej niż amplituner.
 

Szym3k

Member
Właśnie tak myślałem, że to będzie się trochę mijało z celem. Jedyne co to poznam różnice między kolumnami. Problem jest taki, że drugi sklep w Toruniu nie prowadzi w ogóle Marantz'a. Dlatego pytam o tą Bydgoszcz...
 

Szym3k

Member
W sumie nie wiem. Pomyślałem o Bydgoszczy bo jest większa od Torunia, a Grudziądz z kolei 2x mniejszy. Ale jeżeli o czymś wiesz to proszę o namiary ;).
 
Do góry