Amplituner (SR5010 lub X3200) + 2 kolumny

maciekplacek

New member
ja wybrałem Marantza 6009 i jestem zadowolony, teraz czekam na Monitor Audio Gold 100 white piano i zobaczymy. U mnie Marantz taki czy inny model fajnie sie zgrywał z Monitor Audio. Tak naprawdę trzeba sobie odpowiedzieć czego sie oczekuje od takiego czy innego sprzętu. Czy HDCP 2.2 to spełnienie marzeń, czy ja wiem.
 
Ostatnia edycja:

Szym3k

Member
Nie twierdzę, że HDCP 2.2 to spełnienie marze. Po prostu nie jestem osobą, która co rok zmienia sprzęt. Kupując taki amplituner chciał bym, aby starczyła na ładnych kilka lat, a wygląda na to, że póki co świat idzie w kierunku 4k. Tym bardziej, że pojawiają się głosy, że między serią 5 a 6 Marantza nie ma różnic jeżeli chodzi o dźwięk.
Natomiast dzięki za uwagę odnośnie Monitor Audio ;) .
 

Szym3k

Member
CzarnaPłyta pisał coś innego. Również w sklepach mówili, ze te serie różnią się tylko bajerami (a w ich interesie było by mówienie, że w dźwięku jest wielka różnica). Z resztą może być tak jak ze wszystkim - jedni będą słyszeli ogromną różnicę, a dla innych będzie to jedno i to samo.
W sobotę mam kolejny odsłuch ;).
 

maciekplacek

New member
Ja piszę o tym co miałem a wiec i serię 5 i 6000. Różnica na + jeśli chodzi o serię 6000. Jakie to bajery ma seria 5 w stosunku do serii 6? Jakoś tego nie zauważyłem.
 

Szym3k

Member
Słuchaj tu nie chodzi o to żeby coś sobie udowadniać. Wystarczy na stronie Marantza porównać sobie te dwa modele i gołym okiem widać, że czymś tam one się różnią.
Odnośnie dźwięku polegam na opinii ludzi bardziej doświadczonych od siebie - między innymi i Twojej.
Powiem CI szczerze, że też się zastanawiam czy nie dołożyć do SR60xx. niestety nie trafiłem na sklepy gdzie mógł bym porównać oba modele.
 

maciekplacek

New member
jeśli ktoś ci będzie wmawiał że seria 5000 brzmi tak samo jak 6000 to raczej nie ma uczciwych zamiarów albo nie ma pojęcia o czym mówi. Ja na dzień dzisiejszy zostaje przy 6009
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Różnica tylko w dynamice ale nie jakości jako takiej. Akurat wszystkie Marantze brzmią dobrze.. czego często nie można powiedzieć o konkurencji.
 

cony2

New member
O Arenach wiem, tylko nie wiem czy by dały radę w 28 m2. Plecano mi jeszcze: Monitor Audio RX 6 lub 8, Elac FS 77, Quadral (tu bez konkretnego modelu) i Paradigm 9v7 - tu tez nie ma białego. No, ale jeżeli bym się decydował na Denona to kolor już nie miał by znaczenia.

Ja połączyłem SR5010 z Boston Acoustics A360/A25/A225C (5.0)...no i jest pięknie i dla ucha i dla oka. W kinie świetnie, w stereo dobrze (jestem dosyć wymagający). Weź pod uwagę Bostony, bo warto (są i białe).
Pozdrawiam.
 

Szym3k

Member
Jestem po kolejnych odsłuchach. Tym razem do testowania "dostałem" SR6009, a z kolumn: Monitor Audio Silver 8, Elac FS 68.2, Jamo C95 i jakieś Unitry (niestety nie wiem jaki model). Ze wszystkiego najgorzej wypadły Unitry - tu brakowało wszystkiego, szczegółowości, basu, dźwięk był taki zbity. Trzecie miejsce ku mojemu zaskoczeniu zajęły MA Silver 8 - dobrze zagrały jeżeli chodzi o dynamikę jednak bas był zbyt nachalny, było go za dużo i przytłaczał pozostałe pasma. Drugie miejsce to Jamo - choć tu Pan powiedział, że C97 będzie zdecydowanie lepsze. No i zwycięzca - Elac - zagrały najlepiej, fajna szczegółowość, dobra dynamika, jednak w niektórych piosenkach było zbyt dużo basu. Nie wiem czym to było spowodowane, ale czasami słychać było dudnienie.
Osobiście skłaniam się do zakupu Canton Chrono 509.2 (o ile budżet wytrzyma) ewentualnie niższego modelu.
No chyba, że macie jakieś inne ciekawe propozycje.
W sklepie polecono mi jeszcze kolumny B&D, ale myślę, że ciężko będzie z odsłuchami w mojej okolicy.

Co do samego sklepu Audiopolis - rewelacja. Bardzo miły Pan, pomocny, całkiem dobry wybór jeżeli chodzi o sprzęt do odsłuchu (przynajmniej co do moich preferencji). Polecam.
 

maciekplacek

New member
Szym3k ja brałem od nich cały sprzęt i 6009 i głośniki, mają fajne ceny.
Ja osobiście do 6009 wybrałem Monitor Audio Gold 100 reszta jest uzupełniona o serię MA Radius.
Jeszcze zapytam dostałeś sprzęt do testu do domu czy u nich słuchałeś?
 

Szym3k

Member
Blackninja Cantonów już słuchałem dokładnie 509.2 i póki co są moim faworytem, JBL niestety nikt ich nie miał - przynajmniej tam gdzie byłem.

Maciekplacek Sprzętu niestety słuchałem w sklepie. Mieszkam pod Toruniem i przy okazji pobytu w stolicy zaszedłem do sklepu. Monitor Audio tylko wersja Silver 8 nie przypadła mi do gustu.
U mnie niestety z odsłuchami Marantza jest lipa.

P.S.
A co byście powiedzieli o Heco Music Style 900 do moich potrzeb?
 
Ostatnia edycja:

lobos

New member
Bez reklam
Solidne, bo niemieckie ;-)
Jak tylko masz możliwość odsłuchu to koniecznie!
Bipo jak je usłyszał to zagościły u Niego w salonie a słuchał przez zakupem wielu konstrukcji...
 

Szym3k

Member
Na jutro umówiłem się na odsłuch Heco i Magnatów. Niestety sklep nie mam amplitunerów Marantza i kolumny będą podłączone pod tańszy wzmacniacz w/w firmy. Wiem, że to trochę mija się z celem, ale przynajmniej poznam (Chyba) charakter tych kolumn. Co o tym sądzicie?
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Bardzo dobrze zrobiłeś, przynajmniej będziesz wiedział do czego dążyć, jak by Ci amplituner nie dał tego co usłyszałeś na wzmaku...;-)
 
Do góry