Amplituner (SR5010 lub X3200) + 2 kolumny

Szym3k

Member
Koledzy temat chyli się powoli ku końcowi.
Nie wiem czy słusznie czy nie, sprzęt zamówiony. Stanęło na RZ800 i Chrono 509.2. Jeżeli chodzi o kolumny od samego początku były moim faworytem. Trochę wątpliwości mam do amplitunera - nie wiem czy słusznie zrobiłem, ale te same wątpliwości miałbym wybierając Marantz'a.
Ostatnia pomoc o jaką Was będę prosił to wybór kabli. Do soboty nie miałem pojęcia, że mają aż takie znaczenie. Pan w sklepie podłączył 2 różne kable (oczywiście nie jednocześnie) i dźwięk zdecydowanie się różnił - zauważyła to moja żona. Chciałbym żebyście polecili mi jakiś kabel, stosunkowo niedrogi - tak do max. 100 zł/m który podkreśli nieco niskie tony i "zmiękczy" nieco brzmienie.
Jeszcze raz dzięki za wszelką pomoc.
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Najpierw posłuchaj jakiś czas na najtańszych w swoim domu. Na innej akustyce niż w sklepie. A potem pomyśl o zmianie i w którym kierunku chcesz iść. Akustyka ma gigantyczny wpływ na odbiór pasma akustycznego.
 

Szym3k

Member
Może masz rację, bo akurat warunki odsłuchowe u mnie są dosyć ciężkie. I niestety tak będzie przynajmniej dopóki mój kot obeszczaniec żyje :D .
Proponował byś zacząć od taniej, grubej miedzi (2,5mm)?
 

Szym3k

Member
W końcu przyszedł zamówiony sprzęt. Jestem w trakcie podłączania i mam jedno pytanie odnośnie kolumn do których gniazd podłączyć kable? Póki co nie będę stosował ani biampingu ani biwiringu. Do dolnych LF czy górnych HF?
 

3echo

Member
Bez reklam
obojętnie
Ja mam do dolnych.
Oczywiście zakładam,że góra z dołem połączona jest zworką.
 
Ostatnia edycja:
Do góry