Amplituner (SR5010 lub X3200) + 2 kolumny

Szym3k

Member
Witam,

Totalna lipa z odsłuchami amplitunerów Marantza. W Toruniu i Bydgoszczy ich nie ma. W Grudziądzu i Inowrocławiu (chyba) nie ma takich sklepów - przynajmniej ich nie znalazłem. W Włocławku też chyba lipa.
Raz na jakiś czas jestem w Warszawie - mógłby ktoś polecić jakiś sklep w którym na 100 % będą mieli amplitunery Marantza i duży wybór kolumn do odsłuchów. W grę może wchodzić jakiś salon w Trójmieście.

Moje wymagania co do kolumn to: koniecznie kolor biały i takie które dobrze zagrają metal, rock.
Z góry dzięki
 
Ostatnia edycja:

Szym3k

Member
Jestem po odsłuchu SR5009 (Pan w sklepie powiedział, że zagra tak samo jak 5010 bo mają te same końcówki mocy) z Zensor 7 i Canton Chrono 509.2.
Muzyka jakiej słuchałem to: Tool, Iron Maiden, AC/DC, Monster Magnet.
Audiofilem nie jestem więc trudno mi tu dokładnie napisać o moich odczuciach, jednak wiem, że Zensor 7 w ogóle nie przypadły mi do gustu. Musyka jaka z nich płynęła była jakaś płaska i według mnie za dużo było wysokich tonów. W jednym utworze, aż za dużo było talerzy perkusyjnych - nieprzyjemnie się tego słuchało. Za to Chrono wypadły zdecydowanie lepiej. Było prawie tak jak według mnie być powinno, choć brakował im trochę basu. Również separacja dźwięków bardzo mi się podobała - usłyszałem nowe dźwięki w płytach, które znam od lat - a to było bardzo miłe icon_biggrin.gif.
Natomiast przyznam szczerze, że obie kolumny poległy na jednym kawałku Iron Maiden ("Different world" -jeżeli ktoś zna) - tu brakowało wszystkiego, a na pierwszy plan wysuwał się tylko wokal.
Pan w sklepie powiedział, że jeżeli bym się zdecydował na odsłuch Denona, basów by było zdecydowanie więcej natomiast separacja dźwięków by była zdecydowanie gorsza, muzyka by była bardzie zbita. Co o tym sądzicie?
W tym pojedynku zdecydowanie wygrał Canton. Jednak chciałbym posłuchać jeszcze innych kolumn do rocka, metalu jednak w których usłyszał bym więcej basu. Możecie coś takiego polecić - jedyny warunek to kolor biały :D.
 

Rafal7

Banned
Jak odsluchasz to będziesz wiedział.
To że ktoś tak powiedział to nie znaczy że tak jest
Odsluchaj i sam zweryfikujesz.
 

Szym3k

Member
Tylko problem jest taki, że zarówno w amplitunerze jak i w kolumnach zależało mi na kolorze (odpowiednio) srebrnym i biały. A X3200 i JBL'e w takich nie występują :(.
 
Ostatnia edycja:

Remipl

Member
Witam,

Totalna lipa z odsłuchami amplitunerów Marantza. W Toruniu i Bydgoszczy ich nie ma. W Grudziądzu i Inowrocławiu (chyba) nie ma takich sklepów - przynajmniej ich nie znalazłem. W Włocławku też chyba lipa.
Raz na jakiś czas jestem w Warszawie - mógłby ktoś polecić jakiś sklep w którym na 100 % będą mieli amplitunery Marantza i duży wybór kolumn do odsłuchów. W grę może wchodzić jakiś salon w Trójmieście.

Moje wymagania co do kolumn to: koniecznie kolor biały i takie które dobrze zagrają metal, rock.
Z góry dzięki

Jeżeli mówisz, że w Toruniu nie ma tego czego szukasz to wpisz w google "audio video Toruń" do wyboru i koloru.
 

Szym3k

Member
O Arenach wiem, tylko nie wiem czy by dały radę w 28 m2. Plecano mi jeszcze: Monitor Audio RX 6 lub 8, Elac FS 77, Quadral (tu bez konkretnego modelu) i Paradigm 9v7 - tu tez nie ma białego. No, ale jeżeli bym się decydował na Denona to kolor już nie miał by znaczenia.
 

Szym3k

Member
Witam,

Zacząłem się zastanawiać czy ten brak basu o którym pisałem nie wynika z mojego "zboczenia" - słuchania muzyki na kolumnach komputerowych Microlab Solo 7c - które chyba mają go całkiem dużo. Podczas odsłuchu Marantza był on ustawiony w pure direct. Rozumiem, że ma on jakieś opcje którymi da się dodać trochę niskich tonów?

Również zacząłem się zastanawiać na zeszłorocznymi modelami konkurencji, np. Onkyo NR838 lub Yamaha RX A10140. Cenowo wypadają podobnie jak SR5010 natomiast są modelami chyba wyższymi od niego. Jak one by się sprawdziły w stereo?

Polećcie mi proszę dobry salon w Warszawie gdzie mają dużo sprzętu. W stolicy będę w sobotę i chciałbym to wykorzystać na odsłuchy.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Po kalibracji amplitunery kd grają sporo lepiej. W pure direct przy cichym odsłuchu najczęściej brakuje dynamiki. Po kalibracji będziesz mógł włączyć "polepszacze". Basu przybędzie.
 

Szym3k

Member
Czyli proponował byś pozostać przy zestawie SR5010 + Chrono 509.2 i nie kombinować z innymi amplitunerami?. Przyznam szczerze, że to brzmienie mi się podobało (z wyjątkiem małej ilości basów - ale mnie trochę pocieszyłeś). Dodatkowo taki zestaw bardzo mi się podoba wizualnie.
Im więcej czytam i myślę tym mam większy mętlik w głowie, ale to chyba jak każdy.
Dodatkowo w Marantzu podobała mi się jego szczegółowość (tak to się chyba nazywa) - słyszałem każdy instrument.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Brzmienie Marantz-a cechuje się dużą muzykalnością (jak na amplituner kd). Brzmienie jest szczegółowe, ale nie męczące. Basu jest całkiem sporo,ale Onkyo będzie miało więcej basu, ale nie wiem czy dobrze zagra z Chrono. Takie połączenie może się okazać bardzo analityczne i suche. Idealny byłby Marantz 7009, tylko pewnie ponad budżet. Najlepiej odsłuchaj. Nie znam salonów z Warszawy. Może ktoś z forum Ci podpowie.
 

Szym3k

Member
Też wczoraj zastanawiałem się nad SR7009, ale z tego co wyczytałem (może błędnie, albo nie doczytałem) nie wspiera on HDCP 2.2, a na tym tez bardzo mi zależy. Z tego powodu zakup sprzętu przełożyłem na ten rok.
 

Daniyal9

New member
Po kalibracji amplitunery kd grają sporo lepiej. W pure direct przy cichym odsłuchu najczęściej brakuje dynamiki. Po kalibracji będziesz mógł włączyć "polepszacze". Basu przybędzie.

Zgadzam się w całej rozciągłości.
Bez kalibracji brak dynamiki, basu i ostra,wysoka góra. Po kalibracji to inna bajka. Aż chce się słuchać...Nie do wiary jak na plus dźwięk się potrafi zmienić w kinie jak i w stereo. :eek:k:
 
Do góry