Amplituner (SR5010 lub X3200) + 2 kolumny

Szym3k

Member
Jestem po kolejnych odsłuchach. Tak jak pisałem wcześniej - elektronika to Marantz PM600X. Kolumny jakich słuchałem to Heco 900 i Magnat Shadow 209. W tym porównaniu chyba lepiej wypadły Heco. Chociaż obie kolumny zagrały bardzo ładnie. Jednak w Magnatach było za dużo basu (choć nie zawsze). W niektórych odsłuchiwanych utworach było słychać dudnienie. Choć z kolei magnaty były bardziej dynamiczne i miały większe pierdo....ecie. Heco w zamian miały lepszą separację dźwięków i chyba, zagrały dokładniej no i basu było tyle ile potrzeba. Mam teraz dylemat bo mam wybór między wspomnianymi Heco i Canton Chrono 509.2. Kolumny te grają całkowicie inaczej, ale zarówno jedne jak i drugie bardzo mi się podobają dźwiękowo. Zastanawiam się również czy wpływu na ten dylemat nie ma fakt, że Chrono mi się (chyba) bardziej podobają.
Sprawę dodatkowo skomplikował fakt, że Pan w sklepie zamiast Marantza zaproponował mi Onkyo TX-RZ800. Pan powiedział, że nawet w stereo nie zagra gorzej od amplitunerów Marantza. Co o tym sądzicie?
 

Szym3k

Member
No separacja dźwięków mi się podoba, ale też podoba mi się muzykalność Marantza. Z tego co czytałem Onkyo zachwala się, że ten amplituner świetnie gra w stereo.
Zastanawia mnie też duża waga Onkyo. Czy to się przekłada na jego jakość?
 

Szym3k

Member
Kojarzy może ktoś sklep w Warszawie w którym mógłbym odsłuchać Heco Music Style 900, Canton Chrono 509.2, a z elektroniki Marantza Sr5 lub 6010 no i ewentualnie Onkyo RZ800???
W sobotę będę w stolicy i chciałbym połączyć przyjemne z pożytecznym.
 

Szym3k

Member
Witam ponownie,

Sytuacja znowu się trochę skomplikowała. Miałem porównać SR6010 i RZ800 a z kolumn Heco 900 i Canton Chrono 509.2. Niestety w sklepie którym byłem nie mieli w ogóle Marantzów, a zamiast Chrono 509.2 były 508.2. Za to słuchałem RZ800 no i wspomniane kolumny. Zacznę od amplitunera. To co ludzie piszą o Onkyo, że gra ostro, sucho i do stereo za bardzo się nie nadaje (chyba) nie tyczy się tego modelu (podejrzewam, że RZ900 Również). Amplituner naprawdę bardzo ładnie grał, był bardziej dynamiczny od Marantza (z tego co pamiętam z poprzednich odsłuchów) i charakteryzował się większą energią. Co do kolumn - myślałem, że ten odsłuch zadecyduje o wszystkim, natomiast nic takiego się nie stało. Canton'y zagrały bardziej selektywnie, szczegółowo co bardzo mi się podoba, natomiast Heco miały więcej niskich tonów, schodziły zdecydowanie niżej i chyba były bardziej dynamiczne, co też bardzo mi się podobało. Ideałem by było połączenie tych dwóch modeli.
Mamy dylemat bo całkowicie nie wiem co wybrać. Jeżeli chodzi o warunki odsłuchowe w których będzie u mnie pracował sprzęt to będą one stosunkowo trudne ponieważ nie mam żadnych wykładzin ani dywanów, a zasłony są stosunkowo cienkie. Co Wy byście polecali z tego co napisałem?
Przypomnę tylko: sprzęt będzie wykorzystywany do TV, muzyki, filmów, powierzchnia salonu to 28m2.
Dzięki i pozdrawiam.
 

3echo

Member
Bez reklam
Onkyo raczej ostro nie gra.Co do dynamiki to masz rację.Tym się Onkyo charakteryzuje.

wysłane z mojego ciapatalk-a
 

Szym3k

Member
Podejrzewam, że czego bym nie wybrał to będę zadowolony, bo wybór (przynajmniej kolumn) dosyć zawęziłem. Jeżeli chodzi właśnie o kolumny to chyba zdecyduję się na Chrono. Bardziej mi się podobają i ktoś w moim wątku pisał, że po kalibracji amplitunera będzie więcej basu w nich. Obawiam się, że przy Heco było by go w takim wypadku za dużo. Natomiast jeżeli chodzi o amplituner to sam nie wiem. Za Onkyo przemawia jego cena, waga=jakość wykonania?, dynamika Za Marantzem muzykalność, wygląd (dla mnie), uniwersalność brzmienia.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Nie spiesz się, słuchaj i porównuj i tak w kółko, wybierz to, co Tobie najbardziej odpowiada.
Już dosyć zawęziłeś opcje...a jak to nie pomoże to rzuć monetą ;)
 

Szym3k

Member
Przyznam szczerze, że te odsłuchy mnie już męczą, tym bardziej, że jeżdżę na nie po innych miastach/województwach. Niestety nie miałem okazji porównać w tym samym sklepie Marantza i Onkyo, ale pewnie nic by to nie dało tak jak w przypadku kolumn - nie z czystym sumieniem wybrałem Chrono (ale gdybym zdecydował się na Heco też nie był by to wybór na 100%).
 

SternQuest

New member
Witam ponownie,

Sytuacja znowu się trochę skomplikowała. Miałem porównać SR6010 i RZ800 a z kolumn Heco 900 i Canton Chrono 509.2. Niestety w sklepie którym byłem nie mieli w ogóle Marantzów, a zamiast Chrono 509.2 były 508.2. Za to słuchałem RZ800 no i wspomniane kolumny. Zacznę od amplitunera. To co ludzie piszą o Onkyo, że gra ostro, sucho i do stereo za bardzo się nie nadaje (chyba) nie tyczy się tego modelu (podejrzewam, że RZ900 Również). Amplituner naprawdę bardzo ładnie grał, był bardziej dynamiczny od Marantza (z tego co pamiętam z poprzednich odsłuchów) i charakteryzował się większą energią. Co do kolumn - myślałem, że ten odsłuch zadecyduje o wszystkim, natomiast nic takiego się nie stało. Canton'y zagrały bardziej selektywnie, szczegółowo co bardzo mi się podoba, natomiast Heco miały więcej niskich tonów, schodziły zdecydowanie niżej i chyba były bardziej dynamiczne, co też bardzo mi się podobało. Ideałem by było połączenie tych dwóch modeli.
Mamy dylemat bo całkowicie nie wiem co wybrać. Jeżeli chodzi o warunki odsłuchowe w których będzie u mnie pracował sprzęt to będą one stosunkowo trudne ponieważ nie mam żadnych wykładzin ani dywanów, a zasłony są stosunkowo cienkie. Co Wy byście polecali z tego co napisałem?
Przypomnę tylko: sprzęt będzie wykorzystywany do TV, muzyki, filmów, powierzchnia salonu to 28m2.
Dzięki i pozdrawiam.

Nie słyszałem SR6010. Mogę za to potwierdzić że RZ800 to bardzo muzykalny amplituner, o sporej mocy z kondensatorami audio wielkości baterii R20. Ale tak jak koledzy piszą staraj się porównać ze sobą (odsłuch) i wybrać co Ci najbardziej pasuje. Wyglądem się raczej nie sugeruj.
 

Szym3k

Member
Mam (chyba) ostatnia prośbę. Czy moglibyście przedstawić mi wady i zalety SR6010 i RZ800, porównać je technicznie. Nie potrafię się zdecydować, cenowo też są podobne, może przeważą względy techniczne?
 

Szym3k

Member
Przepraszam za kolejny post pod postem, ale dziś zgłupiałem. Usłyszałem w jednym sklepie, że Cantony w Niemczech traktowane są jako sprzęt marketowy i Pan bardzo polecał Quadral'e Argentum. W grę wchodziły by ewentualnie Quadral Ascent.
Co o tym sądzicie?
 

Szym3k

Member
Dzięki za odpowiedź. Powiedz mi jeszcze proszę, czy należy spodziewać się jakiś dużych różnic między Quadralami Argentum i LE??
 
Do góry