Zmiana frontów..na początek :)

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
nie chce mi się polemizować z tak merytorycznym postem więc tylko uwaga, zdziwiłbyś się jak ten prl potrafi zagrać, muszę Cie rozczarować, nic nie sprzedaję, nic nie produkuję, nie jest to ukryta forma reklamy jakiegokolwiek produktu. Dla Twojej informacji na zdjęciach:
- focal aria 926
- vienna acoustics beethoven baby grand se
- harpia acoustics amstaff mini (prl*)
* model już nie produkowany
możesz coś zaproponować do hegla h200/hd25?

Eddie pisz lepiej jak wypadło porównanie :)
 

eddielublin

New member
Eddie pisz lepiej jak wypadło porównanie :)

to może uzupełniając powyższy post, VA "deklasują" rywali także ceną, i teraz jest to kwestia czy warto zapłacić za osiągnięty przyrost jakości dźwięku - moim zdaniem warto. Ale oczywiście to moje subiektywne odczucie :)

PS
tez możesz się pochwalić nadchodzącymi zmianami w Twoim systemie :)
 
Ostatnia edycja:

Rafal7

Banned
Ja się pytam w imieniu znajomego.
Chciałbym abyście się na temat tych kolumn wypowiedzieli, jeżeli mieliście z nimi styczność.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
to może uzupełniając powyższy post, VA "deklasują" rywali także ceną, i teraz jest to kwestia czy warto zapłacić za osiągnięty przyrost jakości dźwięku - moim zdaniem warto. Ale oczywiście to moje subiektywne odczucie :)

Tak jak napisałeś w poprzednim poście. Żeby dokonać zmiany różnice powinny być duże, a nie kosmetyka.
Fajnie, że Harpie też się dzielnie bronią. To potwierdza, że mamy w Polce kilku zdolnych konstruktorów.

Czy VA odebrałeś jako lekko ocieplone? Ja tak zapamiętałem Mozarty, ocieplone barwne granie, ale nie gubiące szczegółów.

PS
tez możesz się pochwalić nadchodzącymi zmianami w Twoim systemie :)

Dam znać w swoim czasie :) Na razie musi to pozostać tajemnicą :)
 

eddielublin

New member
Ja się pytam w imieniu znajomego.
Chciałbym abyście się na temat tych kolumn wypowiedzieli, jeżeli mieliście z nimi styczność.

miałem z nimi styczność, ale:
- w salonie, sala odsłuchowe
- z moim heglowym zestawem

po pierwsze klasyczna skrzynka bez udziwnień, to jeśli chodzi o estetykę, uniwersalne granie jak dla mnie bez podbicia skrajnych pasm (bas reflex skierowany do dołu, i tu ewentualna możliwość korekcji poprzez ustawienie wysokości cokołu od podłogi), kolumna do różnych gatunków muzycznych (od death po klasykę)
to tak w dwóch słowach, a do czego ma być? (elektronika, gatunki muzyczne). Jest dostępna w sieci salonów, myślę, że bez problemu można umówić się na odsłuch, zależy też jaki ma się punkt odniesienia, ja nie zamieniłbym swoich HA na Proac ze względu na niewielką zmianę. Ale jeśli kolega staruje od początku to warto
 

eddielublin

New member
Elektroniki nie ma, ogólnie chodzi mi o opinie tych kolumn, słyszałem że one mają dobrą opinię.
to niech kolega uda się do salonu, maja tam rotela, nad-a, ciężko odnieść się do kolumn bez jakiegokolwiek odniesienia do konkretnych wymagań. Jak kolega ma pomieszczenie do 20m to niech też posłucha VA Mozart Grand, są teraz w ciekawych cenach exdemo
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Co ja widzę, znajome pomieszczenie ;)
Lekko się zdziwiłem. przecież już gdzieś to widziałem, ale dlaczego werf wkleja foto eddiego? :D
Teraz wszystko jasne ;)
Eddie, fajnie, że udało Ci się to wszystko porównać. O ile pamiętam, to masz czas do soboty ;) Czyli jednak VA. Z Harpiami ładnie to grało u Ciebie, więc skoro decydujesz się na takie zmiany to musi być na prawdę grubo! Zostają czy dajesz sobie jeszcze czas? Faktycznie widać wnętrzności poprzez membrany przetworników?
 
Ostatnia edycja:

eddielublin

New member
Co ja widzę, znajome pomieszczenie ;)
Lekko się zdziwiłem. przecież już gdzieś to widziałem, ale dlaczego werf wkleja foto eddiego? :D
Teraz wszystko jasne ;)
Eddie, fajnie, że udało Ci się to wszystko porównać. O ile pamiętam, to masz czas do soboty ;) Czyli jednak VA. Z Harpiami ładnie to grało u Ciebie, więc skoro decydujesz się na takie zmiany to musi być na prawdę grubo! Zostają czy dajesz sobie jeszcze czas? Faktycznie widać wnętrzności poprzez membrany przetworników?
werf podjechał ze swoimi focalami i przy okazji CA 851N wrzucił do bagażnika
wydaje mi się, że VA z tym, że nie pianoblack. Chciałem jeszcze Xaviana posłuchać ale chyba dam spokój - do następnego razu :), będziesz w Lub to sam ocenisz, może nie jest jakoś ekstremalnie "grubo" jak napisałeś ale jest znacznie lepiej. Zostawię HA jeszcze chwilę to porównamy
PS 1 - zaprzęg jedzie zdecydowanie dalej
PS 2 membrany są 100% transparentne więc można zajrzeć do środka...
 

werf

Active member
Bez reklam
Bardzo ładne kolumny. Napiszcie coś o wrażeniach :) brzmieniowych.

Tak ja Eddie wspomniał zaprzęg jedzie zdecydowanie dalej : ) po za tym cała masa subtelności inna separacja,kultura,to coś niewielkie a bardzo wielkie
Smutne jest tylko to że następny progres jest pewnie od 50 koła za parę
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Z jednej strony gratulacje, aby zbyt szybko sie nie znudzily :)

A z drugiej strony Matko Boska, nakryj je jakims kocem. W kredensie babci zrobili otwor i wstawili glosniki. Maaasakra jaki wyglad
 
Do góry