Zmiana frontów..na początek :)

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Według mnie dobór wzmacniacza mocno chybiony. Ani KEF ani Tannoy z Denonem nie grają.
Do tego kompletnie nie radzą sobie z rockiem (no dobra KEF lepiej) dopóki mocno się nie "wygrzeją".

Tak z kumplem sie zgadalismy jako ze oboje jestesmy fanami Tannoya zeby zagadac Tannoya o odsluch ich drozszych serii. Chcemy na wlasniej skorze sie przekonac czy jest sens czy juz zostaly tylko niuanse jesli idzie sie w gore. A jak wiadomo cena diametralnie szybuje. Tannoy sie zgodzil na odsluch w ich siedzibie w Szkocji. I na odsluchu maja byc 3 serie, Tannoye Definition, Prestige i dla fanu King Royal. Odsluch ma byc jak i na lampach(Prestige i King Royal) tak i na tranzystorach(Definition). Zaproponowali nam 5h odsluch. Juz sie moge doczekac. Czekamy teraz na termin.��
Cholernie zazdroszczę..poluję na odsłuch Definition...
 
Ostatnia edycja:

Snikers89

New member
Bez reklam
Według mnie dobór wzmacniacza mocno chybiony. Ani KEF ani Tannoy z Denonem nie grają.
Do tego kompletnie nie radzą sobie z rockiem (no dobra KEF lepiej) dopóki mocno się nie "wygrzeją".


Cholernie zazdroszczę..poluję na odsłuch Definition...
Mi tez sie wydaje ze Denon to kiepskich strzal i do KEFi i Tannoyi a w dodatku Pma1510 to taki sredni wzmak. Przynajmniej mi sie tak wydaje. Ale pamietajmy ze kazdy lubi inne brzmienia. Nam moga sie podobac a innym nie. Choc z tego co wiem to te Tannoye musza miec tez przestrzen na boki a nie na tyl i chyba zbyt blisko siebie staly. Kazdy wybiera sprzet pod siebie.

Rafa nie ma co zazdroscic. Tannoy zgodzil sie na odsluch w ich shedzibie 2 miechy temu a dalej czekamy na termin odsluchu. Tlumacza sie ze jak skoncza prace i testy nad nowymi glosnikami serii Precision wtedy ustala termin. Wiec jeszcze nic nie wiadomo😑

Serie Definition juz slyszalem ale na lampie. Nie mialem okazji na tranzystorach. Bedzie to z pewnoscia ciekawe doswiadczenie. Choc z tego co juz wiem Definition to nie nadaja sie do malych pomieszczen i musza miec okolo 1m przestrzeni na swoje bass refleksy.

Ale jest jeszcze jedna sprawa. Jak i Definition tak i moje Precision maja pod kolumna dziure do specjalnego pojemnika czy cos na jakis piasek czy jakis sypki zwirek. Podobno wsypuje sie go tam do poprawienia dzwieku itp. Jestem ciekaw takze i tego.

A tak przy okazji. Czy ktos mial stycznosc z glosnikami DLS FLATBOX MINI??? Jestem ciekaw czy nadawalyby sie na sufit.
 
Ostatnia edycja:

lobos

New member
Bez reklam
Dla mnie mimo wszystko zaskoczenie ;-)
Myślałem, że Dali będą na końcu stawki.
Duże są i brzydkie jak Ikony :p
Jednak jak brzmią dobrze to tylko oklaski i gratulacje zakupu.
Aha... No i smacznego Sihborx ;-)
U Was pije się dobrze. Nie raz zawitałem i wspominam... ;-)
 

werf

Active member
Bez reklam
Coś źle napisałem ? :) Pomyślałem, że Snikers-owi chodzi o to, że każda kolumna ma wsadzonych po pięć głośników.

Nie Paweł wszystko dobrze : )

Dla mnie mimo wszystko zaskoczenie ;-)
Myślałem, że Dali będą na końcu stawki.
Duże są i brzydkie jak Ikony :p
Jednak jak brzmią dobrze to tylko oklaski i gratulacje zakupu.
Aha... No i smacznego Sihborx ;-)
U Was pije się dobrze. Nie raz zawitałem i wspominam... ;-)

Problem też leży w cenie detalicznej Mentorów z czasów produkcji,co by nie mówić nie jest to konkurencja dla dwóch pozostałych
Miło że Kef wiele nie odbiegał
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Najciekawsze jest to jakie by to kolumny by nie byly to pod amplitunerem skrzydel nie rozwina w pelni🙁 co za pech....
Coraz czesciej mysle o tym zeby rozdzielic moje kino na osobne kino i stereo.
Dam im jeszcze jedna szanse. Jak po wymianie kabli RCA na srebrne i wymianie na nowego bluraya z sekcja analogowa dalej nie bede happy to chyba dokupuje przedwzmak stereo...
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Problem też leży w cenie detalicznej Mentorów z czasów produkcji,co by nie mówić nie jest to konkurencja dla dwóch pozostałych
Miło że Kef wiele nie odbiegał
O ile się nie mylę, to za szt tych Mentorów mamy parę Kefów,
nie mówię oczywiście o cenie, za którą Shiborx kupił, a o detalu ;)
 
Tak mi się wydaje acz kolwiek mogę się mylić Mentory8 są dużymi kolumnami i może przez swoją budowę wygrały, Dali nie od dziś jest na rynku i wie co robi.
Co do Sonus to hmmm....widziałem je i przepiękne są ale niestety nie słyszałem jak grają, ceny też trochę zaporowe, no może okazje jak ta :(
Opticon6 tak ślicznie grają i jedynie mogę się domyślać jak Mentor8 gra. Takie pytanie, czy pomimo gabarytów M8 czy te kolumny potrzebują "dużo mocy" czy łatwe są do wysterowania??? Tu test był na Denon 1510ae gdzie ludzie mówią iż ten wzmacniacz taki se a jednak dał radę ;)


Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

Henry

Active member
Bez reklam
Kiedyś wszyscy jeździli Maluchami i nie narzekali... a później zobaczyli, że można lepiej ;)

Idźcie gdzieś na odsłuch, porównajcie i będziecie mieli własną opinię na temat PMA15xx

Shiborxowi też szczęka opadła jak naleśnik Creek, trzy razy niższy i 2 tyś tańszy wciągnął nosem Denka 2050, zresztą z Marantzami 14stką i 11stką byłoby to samo.
Więc to nie jest kwestia czy ktoś jest tym od Denona, Marantza czy Dali.
Wymieniamy się tutaj swoimi spostrzeżeniami i odczuciami z testów i odsluchów i dobrze jeśli są one zgodne z tym, co faktycznie usłyszeliśmy ;)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Snikers, Nie tym razem, nie mieli na stanie.

Natomiast kiedyś udało mi się posłuchać 2020 vs 2050 w jednym czasie i wg mnie nowy jest odrobinę bardziej wyważony.

A co do tych "naszych" opinii, to wiesz doskonale, że nie sztuka podpiąć wzmak za 10 tyś i kolumny za drugie tyle i będzie to dobrze grało.
Ważne aby one do siebie pasowały, czasem nawet kolumny jednego producenta inaczej się "zachowują" przy tej samej elektronice.

Pisałem Ci kiedyś o swoich wrażeniach z odsłuchu XT8F vs 6.2 vs 6.4 - odsłuchiwałem na CA CX80 i Arcamie A39 czyli teoretycznie mocnych wzmakach, XTfy i 6.2 grały bardzo fajnie, a 6.4 już nie.
Ty piszesz, że Tobie bardzo pasują więc może u mnie elektronika nie była odpowiednia...

ps. Słuchałem też jakiś czas temu Definition 8-mki i chyba nie są warte tej ceny, Precission sporo tańsze, a tak bardzo nie odstają ;)
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Kiedyś wszyscy jeździli Maluchami i nie narzekali... a później zobaczyli, że można lepiej
O! I to jest dopiero dobrze powiedziane!

A u mnie takie testy ;) Oprócz szampańskiej piękności, w teście także kable zasilające Wile..
 

Attachments

  • Accuphase A-46.jpg
    Accuphase A-46.jpg
    36 KB · Wyś: 98
Do góry