Zmiana frontów..na początek :)

sihborx

New member
Panowie proszę jeszcze o chwilkę cierpliwości.
Swoje wrażenia z odsłuchu wrzucę na 100% dziś
Tylko mam małe zamieszanie w chałpie :-D

Pozdrawiam
 

lobos

New member
Bez reklam
Wizualnie R-ki miażdżą pozostałe dwie pary.
Nawet w brąziku wyglądają fajnie ;-)
Chociaż Tannoy też niczego sobie...
Z niecierpliwością czekamy na opis wrażeń.
 

werf

Active member
Bez reklam
Miło by było jak była by taka prezentacja : )
 

Attachments

  • tannoy.jpg
    tannoy.jpg
    42,6 KB · Wyś: 39
  • kef.jpg
    kef.jpg
    49,6 KB · Wyś: 159

Snikers89

New member
Bez reklam
To juz zalezy co mu bardziej sie spodobalo. Ja mialem podobne sytuacje i jednak stanelo na 5 droznych Tannoyach Precision 6.4. Nie tylko dzwiek ale i budowa i kolor mi sie podobal. Zreszta bez maskownic dla mnie Tannoye najlepiej sie prezentuja 😄
Ciekawe co wybral.
 
Ostatnia edycja:

Snikers89

New member
Bez reklam
Nie one sa 5 drozne. Przynajmniej tak wyniklo z rozmowy z Tannoyem. A central jest 4 drozny. Nie jestem specjalista ale taka odpowiedz dostalem od Tannoya i w sklepie tez mi to potwierdzili. Nie wiem czy to ma zwiazek ale zauwazylem ze kazdy glosnik chodzi inaczej. Kazda membrana rusza sie swoim rytmem.
Podejrzewam ze kazdy glosnik ma inne odciecie.
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Żeby tak było to każdy głośnik powinien odtwarzać inną częstotliwość. Tak ja to rozumiem. Ze strony Tannoya wynika, że podział zwrotnicy jest jak dla kolumny trzydrożnej.

A te dwa dolne głośniki to nie są membrany bierne?

Tannoy | Home
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Wiesz nie powiem ci bo az tak sie nie zglebilem w to i sam nie wiem. Wiem ze dolne 2 glosniki takze wychylaja sie w innym rytmie. Myslalem ze cos jest nie tak i chcialem oddac na gwarancje i zadzwonilem do sklepu a oni mi powiedzieli ze tak ma byc bo sa 5 drozne i przelaczyli mnie do glownej siedziby Tannoya w Szkocji i oni to potwierdzili. Wiec uznalem ze tak faktycznie jest.
Mozna zauwazyc nawet ze jak pusci sie muze z bardzo niskim dolem to 1 glosnik od dolu bedzie chodzil a jak kiepskiej jakosci muza to dolny nawet glosu nie wyda.
 
Ostatnia edycja:

Snikers89

New member
Bez reklam
Chyba nie bo jesli puscisz kiepskiej jakosci muze to np 2 od dolu sie rusza a 1 od dolu nie. Wiec nie chodza razem.
Tak samo jest z centralem. 1 od lewej dziala tylko jak schodzi bardzo w dol. A 1 od prawej chodzi caly czas. I widac ze ten 1 od lewej czasem wogole nie chodzi nawet jesli 1 od prawej daje czasu. Zaleznie od zrodla pewnie.
Zreszta ja nie znam sie i trzeba bybylo sie spytac kogos kto ma wieksze pojecie. Choc mi w Tannoyu powiedzieli wiec sie tego trzymam poki co.
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nigdy się nie spotkałem z kolumną 5-drożną dlatego mnie to dziwi. Gdyby tak było na stronie powinni podać podział dla każdego głośnika. Podobne rozwiązanie stosował Kef w serii Q.
Zespoły głośnikowe - testy

Zresztą najważniejsze, że gra. To są tylko szczegóły. Jakbyś kiedyś jeszcze rozmawiał z mini to podpytaj o podział.
 
Do góry