Zmiana frontów..na początek :)

Henry

Active member
Bez reklam
Pisałem już kiedyś o tym porównaniu, trzeba przekopać wątek ;)
Jak dla mnie XT8F bardziej uniwersalne, dobrze zagrają praktycznie pod wszystkim, Precission dużo bardziej wymagające, pokażą wszelkie niedociągnięcia systemu/ nagrania, potrzebują dobrego pieca, żeby się otworzyć, Marantz przy nich klękał ;) ... to tak na szybko :)
 

Snikers89

New member
Bez reklam
No niestety Precision jest wymagajace. I zapomnij o jakichs mp3 itp. Bo bedziesz plakal.
Seria revolution jest bardziej uniwersalna do domu a takze ta nowa seria ma dolny port i nowa budowe. Jest calkiem przyzwoita i chwalona.
 

palusik

Member
No dla mnie z moim sprzętem XT8F okazały się za bardzo krzykliwe na górze, ale uważam je za dobre głośniki i w cenie o jakiej mówicie za nowe to brak konkurencji.
 

Zigi

New member
A które byłyby sensowniejsze do pokoiku w okolicach 20m - 6-tki?
Strasznie jestem ciekaw jak wypadają brzmieniowo te 8-ki i 6-tki (niestety w okolicach brak) w porównaniu do Dali Opticon 6 i MA Silver 6 (te słyszałem na żywo).
 

palusik

Member
XF6F są raczej bo małych pomieszczeń, jak dla mnie to 15m2. Mają skromny dół ze względu na rozmiar, brak dociążenia. Dobrze brzmiące, ale XT8F znacznie lepszą podstawę brzmienia. MA raczej nie, Dali chyba lepiej wypadły ?
 

Zigi

New member
W sumie słuchałem MA silver 6, Audiovector Ki3, Dali Opticon6 i Paradigm 11 v7 w pomieszczeniu wygłuszonym częściowo około 20m2. Podpięte zostały do RZ800. Głośniki ustawione 1,5 m od ścian.

MA zagrały klarownie i równo ale w sumie trochę za delikatnie.

Audiovector wypadł najbardziej naturalnie. Basik lekko konturowy i raczej oszczędnie. Ponoć producent zaleca postawienie ich przy ścianie ale wątpię aby to cudu dokonało.

Potem zagrał Opticon6 i pozamiatał obie poprzednie :).
Okazały się najbardziej dynamiczne z testowanych i miały zdecydowanie najwięcej i najlepiej wypełniającego basu.

Na końcu Paradigm 11 v7. Akurat 9-tek nie mieli. Bas był ale bardziej punktowy. Brakowało wypełnienia nim. Góra chyba najostrzejsza z testowanych. W sumie to się zdziwiłem, że wypadło to tak blado na tle konkurencji ale może to kwestia za słabego dla nich wzmacniacza.

Generalnie uważam że najładniej zagrały Opticony i do kolejnej rundy to je bym wybrał.
Drugie pewnie MA (...ale może 8-mi zagrały by lepiej?).

Wyniki mogą być kwestią przyzwyczajeń do obecnych jbl E60, które też dają stosunkowo ciepły i wypełniony dół. Szkoda że trochę nawet za bardzo w stosunku do całej reszty.

Za to mam wrażenie, że z wyglądu niestety Dali wypada stosunkowo słabo. Biorąc pod uwagę ich cenę to kurcze mogli pokusić się o naturalną okleinę. Dali folię która co prawda wzór ma może i ładny ale z bliska niewiele lepiej wygląda niż ta na 2 letnich jbl-ach. Fornirowane MA w orzechu tutaj zdecydowanie wygrywają. Biały połysk Audivectora zresztą też.
Zapisz
Zapisz
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Jednym słowem potwierdza się to, o czym pisałem.
Jeśli ktoś szuka efekciarskiego grania, to Opticony są dla niego.

Szkoda, że nie posłuchałeś także na jakimś wzmaku.
 
W weekend będę wiedział wszytko. Na dzień dzisiejszy u mnie tylko Heco są, w weekend na carshow do Gdańska jadę tak że o jakiś sklep z Dali zachaczę.
Najlepiej by było to i to mieć razem na odsłuch....

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
No dla mnie z moim sprzętem XT8F okazały się za bardzo krzykliwe na górze, ale uważam je za dobre głośniki i w cenie o jakiej mówicie za nowe to brak konkurencji.
To mówisz że Atoll lekko wrzeszczący? A rozważałem go kiedyś. Tzn odsłuchc i tak kiedyś zamierzam.

XF6F są raczej bo małych pomieszczeń, jak dla mnie to 15m2. Mają skromny dół ze względu na rozmiar, brak dociążenia. Dobrze brzmiące, ale XT8F znacznie lepszą podstawę brzmienia. MA raczej nie, Dali chyba lepiej wypadły ?

Tu sie nie zgodzę, XF6F potrafią grać mocno na 20m2 bez problemu. Kwestia reszty systemu ale juz na Marantzach z serii 8005 grały bardzo przyjemnie.

XF8F 20m2 to minimum. Wtedy pokazują klase. Szkoda że ja nie mam odpowiedniej powierzchni..ale słuchałem je na takiej.
 
Bali, tutaj moje wrażenia, ale podkreślam- moje subiektywne ;)
http://www.hdtv.com.pl/forum/1237051-post252.html

Snikers, a jako fan Tannoya raczysz się tym? :D
http://www.hdtv.com.pl/forum/1237750-post277.html
Coś mi nie halo na telefonie aplikacja śmiga, pokazuje mi że posty usunięte przez administratora....byłem bardziej ciekaw co tam z % jest ;)
Ja ostatnio Dimple degustacje miałem ;) kolega wpadł bo tak to lubię Singleton na wieczór do filmu, a jak impreza to na ilość i z Tessco 1l lub 1.5l Grantsy lecą.


Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 
Do góry