Zmiana frontów..na początek :)

Henry

Active member
Bez reklam
100A... jakim cudem z takiego maleństwa taka moc? :shock:
Jak to stwierdziliśmy to coś roz...ło system ;)
Chyba na niego zachorowałem, a za kolegów mogę śmiało napisać zachorowaliśmy
50A też nieźle zagrał, ale już nie było to ;)
Dla porównania był PMA1520 i PMA2500, z uwagi, że Shiborx gra na Denku... w tym zestawieniu Denon- płasko, słabo, bez polotu
 

vectra1

Member
Bez reklam
Dla porównania był PMA1520 i PMA2500, z uwagi, że Shiborx gra na Denku... w tym zestawieniu Denon- płasko, słabo, bez polotu

Nie bez powodu szybko się pozbyłem PMA-1520, modelu wyżej nie słuchałem.

Dzisiaj widziałem zdjęcia nowych wzmaków NAD
I wreszcie wyglądają ładnie, jeżeli będą grały dobrze to mogą namieszać
Zrzut-ekranu-2016-09-15-o-12.20.18-600x231.jpg

Zrzut-ekranu-2016-09-15-o-12.21.11-600x233.jpg

C388_2-600x230.jpg
 

Henry

Active member
Bez reklam
Też widziałem te fotki, naprawdę nieźle wyglądają.
A jak byś był dzisiaj z nami, to myślałbyś też o pozbyciu się Marantza :D
 

werf

Active member
Bez reklam

Henry

Active member
Bez reklam
Tylko cena 851, do tego bluray, CD i robi się niezła kwota, a tam all in one ;)

Werf, wypożycz do domu Creeka i Rki 700, to zmienisz zdanie o ... :D
 

werf

Active member
Bez reklam
R-ki miałem pisałem ci już że mi nie pasują : )
Creeka z ciekawości kiedyś posłucham,ktoś tu chyba ma i coś recenzował
 
Ostatnia edycja:

eddielublin

New member
100A... jakim cudem z takiego maleństwa taka moc? :shock:
Jak to stwierdziliśmy to coś roz...ło system ;)
Chyba na niego zachorowałem, a za kolegów mogę śmiało napisać zachorowaliśmy
50A też nieźle zagrał, ale już nie było to ;)
Dla porównania był PMA1520 i PMA2500, z uwagi, że Shiborx gra na Denku... w tym zestawieniu Denon- płasko, słabo, bez polotu

Henry
To co prawda watek "zmiana frontów" ale dyskusja zeszła na wzmacniacze więc się podłączam gdyż startuje z poszukiwaniami. Tego Creeka widziałem i zdecydowanie chciałbym posłuchać, jak również innych przedstawicieli brytyjskiego grania. Kilka pytań z mojej strony:
- jaki repertuar był grany?
- czy zdecydowanie 100 a nie 50? (uzasadniona różnica w cenie?)
- słuchałeś kiedyś Hegla, jak odniósłbyś go do Creek-a (chyba trzeba by porównać 100 vs 100)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Henry
To co prawda watek "zmiana frontów" ale dyskusja zeszła na wzmacniacze więc się podłączam gdyż startuje z poszukiwaniami. Tego Creeka widziałem i zdecydowanie chciałbym posłuchać, jak również innych przedstawicieli brytyjskiego grania. Kilka pytań z mojej strony:
- jaki repertuar był grany?
- czy zdecydowanie 100 a nie 50? (uzasadniona różnica w cenie?)
- słuchałeś kiedyś Hegla, jak odniósłbyś go do Creek-a (chyba trzeba by porównać 100 vs 100)
Uderz w stół.... :)
Właśnie dzisiaj Cię wspominaliśmy, bo stała taka fajna półeczka wypełniona Heglami i Krzychu wywołał Twój temat.
Kiedyś słyszałem, słuchałem to za duże słowo, ale mnie nie przekonał.

Różnica między 50-tką a 100-tką jest spora, co prawda w cenie także, ale wolałbym odczekać, dozbierać do A100.
Większa moc, lepsza separacja, scena, średnica, tak na świeżo, to dla mnie bomba.
Na pewno dopisz go do listy, tych koniecznych do odsłuchu.

A repertuar, przeróżny - od Depechy, po Toolowe klimaty.

ps. Posłuchaj też nowych Arcamów i Roksana K3- to także jedne z moich "ulubionych" w tej klasie cenowej ;)
A i na odsłuchu pojawił się też Primare chyba 22, też niezły, na pewno lepszy od PMA1520, ale do Creeka mu brakowało
 

vectra1

Member
Bez reklam
A jak byś był dzisiaj z nami, to myślałbyś też o pozbyciu się Marantza :D

Daj żyć - startowałem z Yamaha RX-V473 i Taga Harmony TAV-606 V5 5.0 i właśnie w tym czasie trafiłem na to forum....resztę już znasz.

Poza tym dopiero co kupiłem playera do kompletu i muszę się nacieszyć.
Teraz z zakupów to konsola, słuchawki no i może jakaś lepsza listwa zasilająca.
 

eddielublin

New member
Uderz w stół.... :)
Właśnie dzisiaj Cię wspominaliśmy, bo stała taka fajna półeczka wypełniona Heglami i Krzychu wywołał Twój temat.
Kiedyś słyszałem, słuchałem to za duże słowo, ale mnie nie przekonał.

Różnica między 50-tką a 100-tką jest spora, co prawda w cenie także, ale wolałbym odczekać, dozbierać do A100.
Większa moc, lepsza separacja, scena, średnica, tak na świeżo, to dla mnie bomba.
Na pewno dopisz go do listy, tych koniecznych do odsłuchu.

A repertuar, przeróżny - od Depechy, po Toolowe klimaty.

ps. Posłuchaj też nowych Arcamów i Roksana K3- to także jedne z moich "ulubionych" w tej klasie cenowej ;)
A i na odsłuchu pojawił się też Primare chyba 22, też niezły, na pewno lepszy od PMA1520, ale do Creeka mu brakowało
dzięki Henry
to dlaczego mnie nie zaprosiliście aby się zapoznać z tą półeczką Hegli?!
K3 też brany pod uwagę, potrzebuje tylko wzmacniacza bez dotatków (dac, phono itp), no chyba, że pojawiło by się coś wartego uwagi w jednym opakowaniu to rozważyłbym pozbycie się HD25 - ale to nie będzie łatwe w budżecie do 10tys.
będę musiał się wybrać w Polskę, bo o ile Hegla w Lublinie mamy to inne marki już nie koniecznie...
 

Henry

Active member
Bez reklam
Zaprosimy cię aby zapoznać się z inną półeczką ;)

Co jeszcze istotne w porównaniu A50 z A100, to w przypadku tego pierwszego nie było aż tak sporego przeskoku jakościowego, który sprawiłby, że zacznę myśleć o przesiadce z Marantza, było coś lepiej, ale bez szału.
Natomiast przy A100 kopara nam opadła i uśmiech pojawił się na gębie, zaczęliśmy się nawet zastanawiać jakby on wyglądał przy Maranztu/ Denonie.
Stwierdziliśmy, że nawet idealnie by się komponował ;)

ps. wybierz się na AS to podyskutujemy przy "półeczce" :)

@Vectra, wiem o czym piszesz, ja zacząłem od poszukiwań frontów, a tu myślę już jaki wzmak z czasem dokupić :)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Już jestem :)
Denek z 1520 - nie wiedziałem, że tak kiepsko to gra. 2500 nieco lepiej, ale też nie uzasadnia ceny. Creek 100 faktycznie rozwalił system.

Na początku słuchaliśmy Reveli, wszystko na Denku 1520 - kompletna klapa, płasko, brak trójwymiarowości, dźwięk nie odrywał się od kolumn, nawet do nas nie docierał. Zwalaliśmy to początkowo na zmieniony układ sali odsłuchowej, wszak Revele z Maranzem PM8005 grały co najmniej interesująco w poprzednim układzie sali. Potem były Kefy R700 - to samo. znając dobrze charakter brzmienia tych kolumn czuć było spory niedosyt - znów winna pewnie akustyka. Ale gość z obsługi postawił na swoim i zaproponował Creeka w podobnej klasie cenowej i od razu wszystko zaczęło grać, tak jak należy.

Potem poszły Cabasse (nie pamiętam modelu) i Focale Arie 926. Jedynie Cabasse przez chwile zagroziły Kefom, ale po kilku utworach chyba wszyscy zgodnie stwierdziliśmy, że znów zwycięsko wychodzą Kefy.

Gdzieś tam po drodze przewinął się Primare, ale żadnemu z nas nie przypadł do gustu.

Na koniec wróciliśmy do słabszego Creeka 50 oraz Denka 2500. W porównaniu do Creeka 100- Denek 1520 to totalna porażka. Denon 2500 coś tam zagrał lepiej, ale wg mnie była to też zasługa Kefów. Kolega Shiborx ma w domu już sprzęt Denka, więc mocno zastanawia się nad spójnym wyglądem, ale Creek, który jest trzy razy mniejszy od tego potwora Denona zagrał też trzy razy lepiej, no może 3x lepiej od Denona 1520, a 2x od 2500 ;)


Sam czekam jak gospodarz dzisiejszego spotkania to opisze ;)
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Jasne, zafiksowałem się dziś na te "dwójki"
Jestem w trakcie pisania pewnych rzeczy, gdzie cyfry 20 - 22 przewijają się non-stop, jedną ręką tu, drugą tam, i tak wychodzi ;)
Już zmieniam, co by w błąd nie wprowadzać ;)
Poprawione, do usunięcia ;)
 
Ostatnia edycja:

tomektre

New member
Henry, a jakby wypadł Creek z Tannoy Xt 8 F? :)
Kurcze, co się dzieje z tymi kolumnami. Najpierw para kosztowała 10 tys, pózniej 8 tys., obecnie poniżej 6 tys. można je dostać.
Patrząc na Ceneo były dostępne jeszcze wczoraj w prawie 30 sklepach, a dziś już tylko w 12 - nastu. Możliwe, że je wycofają niebawem ze sprzedaży?
 

Henry

Active member
Bez reklam
Nie udało się ich posłuchać.
Ale pewnie byłoby bardzo dobrze.

XT8F w obecnej obniżonej cenie chyba praktycznie bez konkurencji, może dlatego tak szybko znikają ; )
 
Do góry