Zmiana frontów..na początek :)

palusik

Member
No to zależy, ja ich słuchałem i nie podeszły stąd mam co mam teraz. Nie mówił bym o nich, że są super, są dobre ale zależy do czego. Mi z Atollem nie podeszły. Natomiast jeżeli mówimy o nówkach w cenie około 6k zł to chyba nie ma konkurencji poważnej.
 

vectra1

Member
Bez reklam
To może być ciekawe porównanie
Sam myślałem o Tannoy-ach przed zakupem ale te brązowe wykończenia mnie odpychają na dwa kilometry :)
 

vectra1

Member
Bez reklam
A wygląd nie? Sam kolor?

Wygląd jest akceptowalny, Tannoy-e nie są brzydkie czy coś w tym stylu.
Ale czarny i biały to chyba jedne z najczęściej wybieranych kolorów.
Jak masz całe mieszkanie biało-czarno-szare ciężko wstawić brąz - byłoby je chyba widać z kilometra :)

Opticon- hmm....nie będę się narażał posiadaczom :wink:
Henry każdy ma swoje preferencje muzyczne, dużo zależy od reszty sprzętu.
No i najważniejsze za ile możesz je kupić
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Ta folia drewno podobna na Opticonach też za dobrze nie wygląda, nie ta klasa i nie ta półka cenowa aby stosować rozwiązanie jak w kolumnach za kilka stówek albo meblach z Ikea ;)
W Tannoyach jest to przynajmniej fornir.

Vectra, wiem, że za tyle ile ty dałeś, to jest to może akceptowalne,
Sam byłem na nie mocno napalony jak zobaczyłem zapowiedź, no ale na żywo mnie rozczarowały, głównie brzmieniowo.
Ale wiadomo, każdy ma inne preferencje i co innego lubi, mi one nie podeszły, a te mankamenty...szkoda, że nie poszli z wykończeniem śladem Ikonów ;)
 
Ostatnia edycja:

vectra1

Member
Bez reklam
Ta folia drewno podobna na Opticonach też za dobrze nie wygląda, nie ta klasa i nie ta półka cenowa aby stosować rozwiązanie jak w kolumnach za kilka stówek albo meblach z Ikea ;)
W Tannoyach jest to przynajmniej fornir.

Możemy tak wymieniać w nieskończoność.
Lepsza okleina to jest w serii wyżej - Rubicon
Uważam, że Opticony są wykonane całkiem nieźle, wyglądają dużo lepiej niż MA czy Dynaudio w tym budżecie.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Możemy tak wymieniać w nieskończoność.
otóż to :)

Lepsza okleina to jest w serii wyżej - Rubicon
Te już grają, jak wyglądają - SUPER

Uważam, że Opticony są wykonane całkiem nieźle, wyglądają dużo lepiej niż MA czy Dynaudio w tym budżecie.
Silverom nie można niczego zarzucić, wg mnie skrzynki sporo lepiej wykonane,
a Dynki mogłyby być ładniej wykończone ;)
Ale kończę już tę krytykę, bo jak mnie z Lobosem dorwiecie, to.... :(
:mrgreen:
 

lobos

New member
Bez reklam
Te już grają, jak wyglądają - SUPER
Rubi tak, ale nie za tą kasę :wink:
Ale kończę już tę krytykę, bo jak mnie z Lobosem dorwiecie, to.... :(
:mrgreen:
Dorwali byśmy Cię, ale na wspólny odsłuch i na bieżąco uwagi co do słyszanych dźwięków ;-)
Opticony zagrały wg. mnie bardzo dobrze. Trochę efekciarsko, ale to zupełnie nie nachalne granie.
Natomiast PM8005 nie zrobił na mnie wrażenia. Gdybym jeszcze na tym samym odsłuchu nie miał Z7 to pomyślałbym, że to zasługa wzmaka, że O6 grają tak dobrze ;-)
Zobaczymy co napiszę po odsłuchu TX-8F czy R700? W kwocie 5k Opticon 6 to fajny wybór.
Zwłaszcza dla kogoś, kto tak jak ja czy Vectra ma cały Set Zensor ;-)
Zmiana samych frontów wizualnie komponuje się idealnie a brzmieniowo to przeskok spory :)

Lobos jeszcze nie postanowił, nigdy nie wiadomo może się szarpnie na Epicony :grin:
Taaa... Zastawię dom i Żonę, żebym mógł cieszyć się pięknym dźwiękiem :p
 

vectra1

Member
Bez reklam
Rubi tak, ale nie za tą kasę :wink:

Dorwali byśmy Cię, ale na wspólny odsłuch i na bieżąco uwagi co do słyszanych dźwięków ;-)
Opticony zagrały wg. mnie bardzo dobrze. Trochę efekciarsko, ale to zupełnie nie nachalne granie.
Natomiast PM8005 nie zrobił na mnie wrażenia. Gdybym jeszcze na tym samym odsłuchu nie miał Z7 to pomyślałbym, że to zasługa wzmaka, że O6 grają tak dobrze ;-)
Zobaczymy co napiszę po odsłuchu TX-8F czy R700? W kwocie 5k Opticon 6 to fajny wybór.
Zwłaszcza dla kogoś, kto tak jak ja czy Vectra ma cały Set Zensor ;-)
Zmiana samych frontów wizualnie komponuje się idealnie a brzmieniowo to przeskok spory :)


Taaa... Zastawię dom i Żonę, żebym mógł cieszyć się pięknym dźwiękiem :p

Możesz sprzedać nerkę :D umówmy się czego się nie robi dla dobrego dźwięku
 

Henry

Active member
Bez reklam
Każdy kto, w celu uzyskania korzyści majątkowej lub osobistej, nabywa lub zbywa cudzą komórkę, tkankę lub narząd, pośredniczy w ich nabyciu lub zbyciu bądź bierze udział w przeszczepianiu lub udostępnianiu pozyskanych wbrew przepisom ustawy komórek, tkanek lub narządów, pochodzących od żywego dawcy lub ze zwłok ludzkich, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 5 lat.
Lobosa nawet więzienie nie przestraszy, jak już coś sobie postanowi, to dopnie swego :D

a tak serio, już dawno zgodę na pobranie swoich narządów wyraziłem jakby co...
jeśli tylko moje bebechy mają komuś uratować życie, to wolę to, niż zjadanie przez robale ;)
 

lobos

New member
Bez reklam
Lobosa nawet więzienie nie przestraszy, jak już coś sobie postanowi, to dopnie swego :D

a tak serio, już dawno zgodę na pobranie swoich narządów wyraziłem jakby co...
jeśli tylko moje bebechy mają komuś uratować życie, to wolę to, niż zjadanie przez robale ;)
Dommino nie świruj. My tu sobie żartujemy ;-) Od razu byś nas zamykał :)
P.s. pracuję w szpitalu, gdzie robią transplantacje i ostatnio jest duuużo nerek.
Henry, 100% zgody z tą wolą do pobierania narządów :eek:k:
 

lobos

New member
Bez reklam
Czyli jednak myślałeś o tym :D
Hahahaha! Dokładnie :-D Mam jak na tacy ;-) W ogłoszeniu dam opis, że moje są regularnie filtrowane chmielem :p
Nie no nie ma się co śmiać. Przykro patrzeć na tych ludzi. Z resztą każda choroba jest na swój sposób paskudna i obyśmy się trzymali zdrowo ;-)
 
Do góry