Zmiana frontów..na początek :)

lolek126

Well-known member
Bez reklam
To miedzy kolumnami zadna rewelacja.. wystarczy poczytac watek Dyzia, pewnie juz sluchal :grin::grin: a Lolek napisze ze Accu i tak lepsze xD

Te kolumny, a raczej ich budowa / wyglad sa ciekawe.
Ja już widziałem kiedyś te kolumny , albo bardzo podobne...
Natomiast co do Maka to Lolo nigdy bym tak nie powiedział, natomiast mówię , że mi dźwiękowo i wizualnie bardziej odpowiada Accu.. ale to są urządzenia z tej samej półeczki i kwestia kto jaki dźwięk bardziej preferuje i jaki mu dizajn bardziej odpowiada. Dlatego ja bardziej gustuje w Accu, ale mamy jeszcze kilka innych zabawek od pewnych producentów, które to robią wyśminity sprzęt. Kwestia wyboru pod swoje preferencje.
To tak jakby powiedzieć, że Mercedes jest lepszy od Bmw. Oczywiście można, ale moim zdaniem będzie to tylko subiektywne odczucie Kowalskiego. Natomiast nie będzie to prawdą w 100 procentowym znaczeniu tego słowa.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ostatnio jak zdjęcia oglądałem chyba z Monachium to też tam były.. te kolumny.. i nie wiem czy w pewnym salonie nie stały... :) a może jeszcze tam stoją.. :)
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Nawet nie podejzewalem macintosha o robienie kolumn.

Ze tez dyzio nie testowal? Hehe.

Takie glosniki idealnie wpasowalyby sie w moj salon. Robilyby mile wrazenie.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Lolo tego typu kolumn jest dużo :) a do tego dużo ładniejsze oczywiście wg mojego gustu i lepiej brzmiące wg tych co mieli okazję posłuchać.. polukaj sobie kolumny np. Raidho..

Tak na dobranoc kilka modeli :) Pozostaje tylko wygrać 6 w lotto.. na kupno domu z odpowiednim salonem plus zakupić elektronikę do takich kolumn jak i same kolumny...








pic upload



 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Lubie dziwne rzeczy w sensie: inne od tradycyjnych.

Takie kolumny maka, robia wrazenie swoja dziwnoscia, ta maskownica fajnie wyglada i napewno kazdy zwrocilby na nia uwage. Nie podoba mi sie obrocenie tych srodkowych 2 glosnikow (z wygladu tez) , z tego co sie nauczylem o stereo i akustyce do tej pory - rozne rozstawienia kolumn (rownolegle, sweet spot, za sluchaczem) te od maka, w mysl mojej definicji "nie maja prawa grac w stereo". Glosniki graja w obie strony sredniotonowcami? Tak to wyglada

A te twoje powyzsze maja ksztalt klasyczny fakt ugiety ale "podobny" do innych. Zwykly czlowiek nie rozrozni czy te kolumny kosztuja 20 000zl czy 200 000zl.

Tez ciekawe sa glosniki izobary czy tez Martin Logana z ta siatka. Sa inne, ale jakos w salonie byn ich nie widzial.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja nie miałem okazji słuchać żadnych z kolumn tego Producenta , natomiast znam kilka osób co słuchało i byli pod dużym wrażeniem, a sami mają zacne zabawki w salonie..I na żywo podobno obłędnie wyglądają. Ceny u tego Producenta zaczynają się od bodajże 90 tys w górę, a przynajmniej tak było kiedyś, na tych zdjęciach nie ma tych kolumn.. był kiedyś w Krakowie dystrybutor o ile pamięć mnie nie myli, ale wiadomo, że przy takich cenach to w tym kraju z tego się nie wyżyje.. ale kiedys moze ktoś je złapie do dystrybucji.. Chociaż nie jest to takie pewne skoro taki luxman fajne zabawki robi i w różnych cenach i również nie ma dystrybucji obecnie w RP, najbliżej Czechy.. musi ktoś kto nie ma żadnych zabawek ze stereo, bo ktoś kto już ma nie weźmie dla siebie konkurencji.. takie u nas realia panują.. Natomiast ML to nie moja bajka pod względem brzmieniowym jak i pod względem wyglądu..
 
Ostatnia edycja:

werf

Active member
Bez reklam
Lepsze show Reference Home Theater system.jpg
 

Attachments

  • MX122 Angle Right.jpg
    MX122 Angle Right.jpg
    25,2 KB · Wyś: 32

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Teraz tak, tylko szczerze chłopaki, ktore z tych kolumn, no powiedzmy za 100 tys za parę wzwyż, wstawilibyście do obecnych pokoi, salonów, mieszkań, tak jakie macie obecnie...? :D
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Krzychu dlatego napisałem wcześniej, że najpierw trzeba wygrać 6 tkę aby zacząć od kupna domu z odpowiednim salonem.. :) ale popatrzeć zawsze można i oczy się nacieszą. Krzychu z tych co ja tam wkleiłem to nie ma tych za 90-100 tyś .. one wszystkie dużo wiecej kosztują .. te tańsze są mniejsze i można już je wstawiać do naszych salonów.. problem byłby tylko z odsłuchem..bo nikt tego w RP nie ma..
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Teraz tak, tylko szczerze chłopaki, ktore z tych kolumn, no powiedzmy za 100 tys za parę wzwyż, wstawilibyście do obecnych pokoi, salonów, mieszkań, tak jakie macie obecnie...? :D

Krzysiek te kolumny od macintosha smialo bym wstawil do siebie tak jak mam xD Wymienilbym tylko jeszcze kanapy na czarne skorzane i bylby kosmos :) (kanapy i tak wymienie wkrotce, niech tylko dzieciaki podrosna.)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ten procek McIntosha wygląda koszmarnie, gdyby nie logo, to rodem z wynalazków z alliexpress, no, ale co by miał człowiek nie wstawić do salonu.
 

bubafat

Well-known member
Bez reklam
Armanig
Zgoda. Ale czy nie wymieniłbys Marantza, czy Onkyo na w wzmaki Maca? Wczorajsze komentarze nie świadczą o zrozumieniu intencji wrzutki. Nie każdy widział 2-metrowe kolumny, choć gdybym wrzucił zdjęcie z filigranową petitką :), jako punkt odniesienia, zapewne reakcje byłyby nieco cieplejsze. Ale każdemu według jego potrzeb - ja akurat myślę o nowej elektrowni , a np takiemu lolkowi wystarczy że pokażesz kabel grubszy od przyrodzenia, żeby się podekcytowal i uraczyl nas peanem długim na 1000 słów. Kable były nieco ciensze, a poza tym tylko po 2 na skrzynkę , a nie 3. ;) Tak naprawdę nie było żadnych ciekawostek w sklepie, poza JBL K2-S9900, które ustępują urodzie starszych modeli, więc wrzuciłem Macintoshe
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Bubufat grubość kabla na mnie nie działa.. jeśli rozmawiamy o kablach na pewnym poziomie.. a wypowiadam się po tym jak dany kabel odsłucham i to czy mi się podoba czy też nie, na pewno nie jest podyktowane jego grubością. O kablach bym tutaj nie pisał 1000 słów, bo tutaj o takich "wynalazkach" nie piszę. :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Buba,
Wymieniałbym jak cinkciarz pod Pewexem ;)
Natomiast dla mnie sam w sobie dizajn Maca jest mocno kontrowersyjny.
Widuje sporo tandety pt. wannaby Mac, dlatego takie, a nie inne mam skojarzenia.
To nie wina Maca, szczególnie, że przy takim secie z elektrownią, to już next level i to nie podlega dyskusji, aczkolwiek z wyższej półki w kwestii dizajnu znalazłbym ciekawsze obiekty do zawieszenia oka.
Do Maca obecnie mam podobne odczucia jak do suva Bentleya.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Natomiast dla mnie sam w sobie dizajn Maca jest mocno kontrowersyjny.

Sprzęt ma grać a nie wyglądać .Firma która ma niewiele technicznie do zaoferowania nadrabia dizajnem ,to podobnie jak te złodziejskie - oszukańcze firmy reklamujące się szumnie w internecie a teraz nawet w prasie oferujące cudowne tabletki opracowane rzekomo przez wybitnych naukowców...którzy w rzeczywistości nie istnieją .Opakowanie ładne ,a co w środku ?

Wracając do McIntosha to była jedna w pierwszych firm która ludziom oczy otworzyła na prawdę o sprzęcie ,organizowali pomiary sprzętu gdzie każdy mógł przynieść posiadane urządzenie również innych producentów .Wtedy się okazywało ile jest prawdy w deklarowanych parametrach
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czasy gdzie ma coś tylko grać, bez względu na wygląd już dawno minęły.
Widać to na każdym kroku, a już branży audio ho ho.
Chyba nie trzeba tego tłumaczyć, wystarczy spojrzeć na cuda dizajnerskie pt. gramofony czy chociażby skrzynki, a już nie wspomnę o jakiś kablach i generalnie osprzęcie.

Oczywiście zgadzam się, że sprzęt ma przede wszystkim grać, ale miło, jak też dobrze wygląda. Nic nie stoi na przeszkodzie, jak sprzęt też cieszy oko. Jedno drugiego nie wyklucza, szczególnie jak swoje kosztuje.
Jest cała masa świetnej elektroniki która także ma prezencje i widać, że ktoś się na tej płaszczyźnie przyłożył, a u niektórzy się zatrzymali grzebiąc tylko w elektronice.

Mac ma swój urok i tradycje, ja tego nie neguje i rozumiem to jako pasjonat, ale gdybym był po za tematem i zobaczył gdzieś w sklepie, to więcej jak pewne, że nie przypadł by mi do gustu wizualnie.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Tak to jest, że człowiek oprócz tego że chciałby aby dane rzeczy dobrze grały to przy okazji również cieszyły oczy. I teraz tylko kwestia gustu co komu się podoba. Jedno jest pewne Ci co lubią daną markę nie wyobrażają sobie aby Producent coś zmienił w kwestii dizajnu urządzeń. Nawet kiedyś podobno była robiona taka ankieta przez Maca i Accu i w większości przypadków ludzie chcieli aby zostało tak jak jest w tej chwili. A wiadomo, że każdy komu zależy na muzyce to powiedzmy w 70-80 % będzie patrzył na to jak gra dane urządzenie, a te 20-30% to musi komuś dana zabawka się spodobać właśnie pod względem wyglądu. Myślę, że każdy z nas ma urządzenia z elektroniki, które mu się bardzo podobają z wyglądu, a pomimo tego nie kupiłby ich do domu.
 
Ostatnia edycja:
Do góry