Zmiana frontów..na początek :)

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Jak na każdą kolumnę musi być osoba co dany dźwięk jej podpasuje.. ale jak będę miał okazję kiedyś to posłucham.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Moim zdaniem warto sie zainteresować. Kolumny zacne. Wygląd nieco kontrowersyjny. Czarne wykończenia to specjalna powłoka, która w dotyku nie kazdemu może podpasować, ale przeciez nie z kolumnami sie śpi ;)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Krzychu ile ludzi to wiesz tyle jest opinii.. jak komuś dana kolumna się spodoba to w głębokim poważaniu ma co ktoś inny myśli.. :) Przynajmniej ja tak mam.. To mnie ma się podobać, a nie Kowalskiemu...
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Skubane ładne są :) Konkurent dla Amati Futura :) A podobno sporo tańsze niż Olympica III.

yb_sssss.jpg


yb_ss.jpg
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Paweł, słuchałeś już coś od nich?
Wygląd - petarda :)
Co prawda ten fornir "babciowy" to nie moja bajka, ale widać, że wykonanie pierwsza klasa.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
To trzeba się spieszyć, bo ktoś je bierze na odsłuch.. a przy dobrej cenie i jak i jeśli podpasują dźwiękowo mogą już nie wrócić.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
To dlatego tyle mamy kolumn, ze każdy coś dla siebie wybierze i oby tak dalej było. Bo raz, że konkurencja to dobra sprawa w każdym aspekcie od pracy własnej, a skończywszy właśnie na Producentach różnych rzeczy..

Rafa, a jakich Sonusów słuchałeś ?
 
Ostatnia edycja:

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
O ile dobrze pamietam to byly Olimpica II (albo III) na ktore swego czasu bylem napalony przez ich wyglad.
Z elektroniki to byly podlaczane pod McIntosha i Marantza. Zrodla ani kabli nie pamietam.

Potem na HighEnd Audio Show sluchalem starsze Aida.

O ile postawilbym je jako mebel w pokoju zeby na nie patrzec to sluchac juz nie moglbym. Muzyka mnie nie wciagala a dzwieki powodowaly obojetnosc.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kwestia kto co lubi i co oczekuje.. mi olimpijka III pasuje tylko nie z maranztem nawet z PM 10.. Aidy te przedostatni model ma mój znajomy z końcówkami(topowymi monoblokami) Maka i dla mnie super to brzmi. Aczkolwiek mówią, że te nowe są lepsze.. Ci co słuchali jednych jak i drugich.. Między innymi najnowszych Bipo słuchał.. Natomiast od olimpijek zdecydowanie wolę Serafino tradytion ale to inna cena. Niestety..
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Dzisiaj wpadłem przy okazji do jednego salonu a tam podpięty taki o to sprzęt :


Nie pytajcie się mnie co to jest bo niem bladego pojęcia, pdołączone były te dwie kolumny, dwa monobloki , pre i cd coś koło 600 tys wartość zestawu.
Poprosiłem o płyty Dire Straits Communi..... i Pink Floyd The Wall. Srednica przepiękna, góra w miarę też ale dół slabiuto oj slabiutko. Kolumny napewno nie do takiej muzyki.... :) Byłem w innej sprawie a że coś tam grało to posłuchałem jaknbrzmi muzyka której słucham.
 
Ostatnia edycja:

rabit

Active member
Bez reklam
Fajnie tak po pracy, posłuchać sobie czegoś ciekawego. Dla takich chwil, mógłbym się przeprowadzić do większego miasta. Borixon, Ty Bipo i pewnie jeszcze paru ludzi, mogą słuchać sobie "eksperymentów", dla których ja musiałbym zrobić sobie wycieczkę. Choć z drugiej strony, gdzie mi będzie lepiej, niż tam gdzie mieszkam? Góry pod ręką, "Rodos" na ogródku... :) :) :) A jak będzie czas na zmiany, to i wycieczkę się zrobi. :)
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Od taka odskocznia od codzienności... :) chwilka relaksu i dalej wracamy do obowiązków..... :)
Tak jak kiedyś Lolek napisał warto czegoś posłuchać ze świata hi end w profesjonalnym przygotowanym do tego pomieszczeniu. Nie wiem czy zwróciłeś uwagę na salkę jak została przygotowana pod odsłuch sprzętu.. :)
Tam każdy centymetr jest za coś odpowiedzialny. Większe powierzchnię to absorbery binarne tj.płyta perforowana wypelniona wełna a na to naciągnięta transparetna tkanina. Na suficie ustroje typu tyfuzor 2d kwadrat a na ścianach dyfuzor szczelinowe itd..
 
Ostatnia edycja:

rabit

Active member
Bez reklam
Co Ty do mnie mówisz... :) Oczywiście żartuje. Ten kto kupuje taki zestaw, ma pewnie świadomość, że nie wstawi tego do salonu i będzie grało.
 

padre4

New member
Szkoda Bipo że nie były podłączone te z tyłu, Marten coltrane tenor 2. Tam już Tobie "dołu" by nie brakowało [emoji16]
 
Do góry