Zestaw kolumn do Onkyo TX-SR607

Aston

New member
Poczytałem o tych Jamo s606 i już wiem,ze na pewno nie.Ponoć brak w nich szczegółowości a suba i tak zamierzałem dokupić.Następny dzień mija i wiem tyle co wiedziałem(nie wiem nic :?)Zdecydowałem dać ok. 2 tys z subem wiec pomocy :blagam:.Napiszcie chociaż jak wafle maja się do Quadral Quintas 5000
 

marecki6

New member
Bez reklam
proponuje wybrac sie na odsluch bo to co dla kogos oznacza malo szczegolowosci dla ciebie moze byc az nadto szczegolowe-opieraj sie przede wszystkim na odsluchach a nie na tym co ktos pisze .... mi szczegolowosci nie brakuje i jakos nie wydaje mi sieze qq mialy jej wiecej (pamietaj o docelowym metrazu bo na 30m2 qq sie zgubia)
 

rhd

New member
Poczytałem o tych Jamo s606 i już wiem,ze na pewno nie.Ponoć brak w nich szczegółowości a suba i tak zamierzałem dokupić.Następny dzień mija i wiem tyle co wiedziałem(nie wiem nic :?)Zdecydowałem dać ok. 2 tys z subem wiec pomocy :blagam:.Napiszcie chociaż jak wafle maja się do Quadral Quintas 5000

Witam
A czy odsłuchałeś chociaż jakiegoś zestawu kolumn?? Czy tylko polegasz na tym co ktoś napisze??
Tak jak napisał marecki6 idź do sklepu ze sprzętem i posłuchaj, będziesz miał swoje zdanie...
Powodzenia:)
 

marecki6

New member
Bez reklam
aston zalozyl juz kolejny watek wiec nie wiadomo do konca gdzie pisac ... aston nie obraz sie ale tak sie zastanawiam mowiac juz o szczegolowosci kolumn jakich szczegolow chcesz sie dosluchac w techno czy hip-hopie ? i mysle ze jednak trzeba bylo pisac w jednym watku zamiast zakladac dwa osobne o tym samym
 

Aston

New member
Na samym początku przypomnę,że nie mam możliwości odsłuchu żadnych z kolumn.Mieszkam tymczasowo na Jersey.Mimo,ze to cześć UK to dziura jakich mało.Muzyki słucham każdej tak naprawdę.Zależy mi na czasie a niestety nadal nie wiem co mam kupić.Może napiszecie nad czym wo gule powinienem się zastanawiać w cenie 2.500 z subem.
 

marecki6

New member
Bez reklam
tych propozycji juz troche padlo ale:
- qq sobie raczje odpusc jezeli faktycznie planujesz zmiane pokoju na 25-30m2
- zastanow sie nad jamo s606 (jezeli ma to byc zestaw z subem to jest to optymalna opcja w kwocie 2,5tys, nic lepszego raczej nie kupisz przynajniej patrzac na warunki polskie bo jak ma sie sytuacja w UK to nie wiem), Klipsch Synergy F1 ET (jednak w 2,5tys nie zmiescisz sie z subem), Dali Concept 6 (tez bez suba)
- co do ampli to juz chyba uzyskales odpowiedz w drugim watku od kikiego
 

HILUX

New member
wharfedale - nie
dali - nie
jamo - ten głośnik jest niefortunny - jednych odstrasza innych przyciąga ... zarówno jedni jak i drudzy mogą się lekko zdziwić - bo kolumny nie łomocą aż tak basem jakby mogło się zdawać.
klipsch - ok
quadrale - ok - ale 30m2 budownictwo angielskie to klipsch f3



zobacz jeszcze cerwin vega - ja ich nie słuchałem - zobacz na youtube
YouTube - Titus41 Cerwin-Vega!
 

Aston

New member
No i a więc.Ciut poczytałem,przemyślałem jest to czego na pewno miało nie być Jamo S 606 HCS 3 + SUB 200,Pioneer BDP-320 i hmmm.Wydaje mi się,ze Onkyo TX-SR607.Myślicie,ze to dobry amplituner pod te głośniki ?
 

marecki6

New member
Bez reklam
mysle ze jednak pioneer vsx-919 do kompletu bo przy okazji bedziesz mogl skorzystac z PQLS co nie oznacza ze onkyo zle :) wiedzialem ze tak to sie skonczy :)
 
Ostatnia edycja:

Aston

New member
Sam nie wiem.Komplet nie jest dla mnie taki ważny.Czytałem,że Onkyo TX-SR607 jest bezkonkurencyjny w tym przedziale cenowym.Co waszym zdaniem przemawia bardziej za onkio a co za pionkiem ? Miałeś racje marecki6 co do tych głośników
 

marecki6

New member
Bez reklam
tylko czytales czy rowniez sluchales ? bo na tym forum znalezli sie tacy dla ktorych pioneer okazal sie ciekawszy brzmieniowo nawet od harmana 255 :) jedz do sklepu i posluchaj
 

marecki6

New member
Bez reklam
w zasadzie to sa ampli z podobnego segmentu ... jezeli chodzi o wyposazenie to onkyo ma 2 wejscia hdmi wiecej niz pionek ... z nowu majac juz bluray pioneer'a i ampli bedziesz mogl skorzystac z systemu PQLS
Technologia ta eliminuje zniekształcenia spowodowane błędami dopasowania czasowego taktowania zegarów obydwu urządzeń, zapewniając możliwie najlepsze przetwarzanie cyfrowo-analogowe sygnału ze źródeł audio CD podczas korzystania z połączenia HDMI. Dzięki temu systemowi odtwarzany materiał pozbawiony jest zniekształceń i wpływu jittera, a odtwarzany materiał ma zapewnioną odpowiednią dynamikę odpowiednią dla płyt CD.

o brzemieniu nie bede pisal bo raz ze kazdy ma inne preferencje a dwa ze roznice nie sa az tak kolosalne jakby mozna bylo sie spodziewac po czytaniu roznych wypowiedzi (oczywiscie mowie o tej samej polce cenowej) chociaz czesto sa slyszalne ... mi bardzo podoba sie brzmienie s606 z pioneerem i to samo potwierdzil kiki w drugim twoim watku-jest dosc cieple a za razem pelne. No i w twoim przypadku dochodzi jeszcze aspekt wizualny na ktorym niby ci nie zalezy ale dlaczego rezygnowac z dobrego wygladu ? - ampli i bluray pionka z tej samej serii beda prezentowac sie rewelacyjnie zwlaszcza z frontami jamo s606 :) jak chcesz to podeslij mi adres mailowy a ja odesle ci dwa testy tego pionka jakies znalazlem w necie
 
Ostatnia edycja:

Jasob

Member
Aston bierz Onkyo. Nie ma co się czarować.Na pewno nie usłyszysz znaczącej różnicy w brzmieniu pomiędzy Onkyo a Pionierem. Onkyo daje dobrego kopa co nie zagwarantuje tak do końca Pionier.

No i a więc.Ciut poczytałem,przemyślałem jest to czego na pewno miało nie być Jamo S 606 HCS 3 + SUB 200,Pioneer BDP-320 i hmmm.Wydaje mi się,ze Onkyo TX-SR607.Myślicie,ze to dobry amplituner pod te głośniki ?
Mam Onkyo 606 i jamo S606 bez suba i na chwilę obecną zestaw daje mi takiego czadu że sub wydaje mi się zbędny.
 

marecki6

New member
Bez reklam
zakladam ze sluchales na tym samym zestawie onkyo i pionka oczywiscie po skonfigurowaniu ?? bo szczerze powiedziawszy ja na brak kopa nie narzekam a wrecz odwrotnie

Pioneer ampli w tej klasie zagra z całą pewnością pełniej.
I będzie do kompletu .
Robiliśmy porównania Onkyo i Pioneera i to na wypasionych kolumnach.
Wyszło że Pioneera w każdym calu zagrał lepiej.
 
Ostatnia edycja:

Aston

New member
Aż wstyd się przyznać.Tych ostatecznych decyzji było już kilka.Już przestałem rozważać i przeszukiwać temat głośników.Padło na Mission m34i,m32i m3c2i.Kabel do tych głośników to Chord Company Carnival Silver Screen.Jakie końcówki z tej strony proponujecie
Audio Affair | Hi-fi, Home Cinema, Multi Room & Custom Install
Znów zastanawiam się nad tym amplitunerem. Onkyo TX-SR607 czy Pioneer VSX-919.Zdecydowany bylem na Pioneera BDP-320 i kopiłbym go gdyby nie to Pioneer DVD & Blu-Ray Players bdplx71
Pioneer BDPLX71 za 1289 zł.Wygląda na to,że jest sam odtwarzacz bez pilota i okablowania.Jest możliwość kupienia gdzieś osobno pilota i okablowania w normalnej cenie ? Co dokładnie w zestawie powinno się znajdować ?

http://www.google.pl/url?sa=t&sourc...-qCBCw&usg=AFQjCNF2udEbD6-_-C2f7dNENVxjwcAXqw
 

marecki6

New member
Bez reklam
i bardzo dobrze, wazne zebys byl zadowolony ty a nie forum :) co do wtykow to zastanow sie czy bedziesz czesto przepinal kable bo jezeli nie to nie widze sensu kupowania wtykow zwlaszcza ze jezeli slabo je zamontujesz, mozesz sobie tylko pogorszyc jakosc dzwieku ...co do bluray no to nie dziwie sie ze masz dylemat bo majac za taka kase lx71 (podobno super jakosc zarowno obrazu jak i dzwieku) tez bym sie mocno zastanawial- teoretycznie najwiekszy problem mozesz miec z pilotem bo w zestawie nic wiecej raczej sie nie znajduje (nie wiem jak wyglada temat kabla zasilajacego w tym bd tzn. czy jest odpinany a jezeli tak to czy ma jakis oryginalny wtyk czy raczej klasyczny) ... sprawe pilota teoretycznie moglbys rozwiazac przez zakup jednego z uniwersalnych pilotow logitech harmony (przy okazji pozbedziesz sie pozostalych pilotow) a kupujac ampli pioneera podstawowymi funkcjami odtwarzacza mozesz sterowac pilotem od ampli (kurolink) ...co do ampli tym bardziej obstaje przy pionku :) dowiedz sie tylko jak dokladnie wyglada sprawa gwarancji tego playera
 
Ostatnia edycja:

Aston

New member
Bardzo Ci dziekuje.Milo,ze ktoś próbuje być tak pomocny zupełnie bezinteresownie.Co do okablowania to zapewne podłącze raz i tyle.Może ktoś jeszcze wypowie się na ten temat.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
wydawanie kasy na wtyki mozna sobie wlasciwie odpuscic.
lx71 za 300 £ to mowiac szczerze smieszne pieniadze....
amplituner- wedle uznania , oczywiscie pioneer pasowalby pasowalby do kompletu nie powiem jednak - kup pioneera 919 bo go nie slyszalem. moze jesli masz taki talent do wygrzebywania sprzetu za dobra kase , znajdziesz wyzszy model ampli od pioneera za niewiele wiecej niz vsx-919 ?!
 
Do góry