Zestaw kolumn do Onkyo TX-SR607

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Jak masz nieograniczony budżet to warto. Jednak gdy dysponujesz mniejszym to już nie, bo biamping wymaga zdublowania okablowania, a dwie pary kabla za 10zł/metr graja gorzej od jednej pary za 20zł/metr.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Tylko fronty mam połączyć dwoma kablami na głośnik ?
Co tak naprawdę zmieni to połączenie dla mojego ucha ?

tylko fronty- pamietaj ,ze musisz wyciagnac zworki przy gniazdach no i przestawic oczywiscie amplituner w tryb bi-amp.(dodatkowe zasilanie polaczone jest z wyjsciami back surround- to pewnie wiesz ?!)
takie polaczenie powoduje separacje zasilania dla srednio i wysokotonowca i dla basu.
co zmieni dla twojego ucha...nie wiem- nie mam twoich uszu ;)
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
no wiesz....nie wiem czy bedzie dosc audiofilski.....:-D:-D:-D
widze powaznie sie do tego zabrales.......
daj sobie spokoj na razie z piaskiem.....:grin:
najpierw podlacz kolumny , poczekaj niech sie wygrzeja - na poczatku moga troche "ciac" do czasu az sie nie uloza... polapiesz sie kiedy to nastapi...zmiany bedziesz odczuwal po kolejnych odsluchach do momentu az stwierdzisz ,ze juz zmiany nie nastepuja a kolumny chodzac "pelna piersia" (nie na max.volume-tylko "pelnym oddechem":grin:) przekazuja pelne pasmo w przyjemnej jakosci brzmienia....:grin:
jak juz bedziesz na tym etapie to bedziesz mogl wprowadzac ewentualne "piaskowo-kablowe" korekty....:grin:
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
mysle ,ze jak dla ciebie obciazanie frontow od samego poczatku byloby nawet niewskazane...
to skutkuje pewnym wzmocnieniem ,ale rowniez skroceniem basu- niektorzy musza do tego przywyknac , niektorym to nigdy nie bedzie odpowiadac... wiec na razie nie kombinuj.
kup sobie lepiej jakis koncert na BD... to ci sie do "ustawienia" sprzetu napewno przyda...;)
 

Aston

New member
Zamówiłem 2 kable HDMI (1,5m i 0,5m).Dostałem 2 x1,5.Będzie to miało jakie kol wiek znaczenie jeśli kabel łączący amplituner z odtwarzaczem będzie taki długi ?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
nie ma tragedii-HDMI przesyla sygnal w postaci cyfrowej, niektorzy
slysza kable cyfrowe, ale jesli juz to nie sprzecie z tego poziomu cenowego
(ja kabli cyfrowych "nie slysze" - a probowalem...)
 

prez8s

New member
Z tym "słyszeniem" kabli to bujda, efekt placebo, czy jak zwał tak zwał, po prostu z kablami przy przesyle cyfrowym jest tak jak z winami, im droższe tym lepiej smakuje.
 

piotr10

New member
Bez reklam
nie ma tragedii-HDMI przesyla sygnal w postaci cyfrowej, niektorzy
slysza kable cyfrowe, ale jesli juz to nie sprzecie z tego poziomu cenowego
(ja kabli cyfrowych "nie slysze" - a probowalem...)

Kabel hdmi nie powinien byc dłuższy jak 10 metrów.
0,5 czy 1,5 nie będzie różnicy.
 

adamlop

New member
Witam, co myslicie o polaczeniu Onkyo TX-SR607 z glosnikami Yamahy serii EF.
Na poczatek 2 fronty NS-555, w przyszlosci centralny NSC-444, oraz surround NS-333.
 
Ostatnia edycja:

Aston

New member
Jeśli jest tu na forum ktoś kto czeka na ocenę sprzętu który kupiłem to chciałem napisać,ze nie olałem sprawy.Frontów jak nie było tak nie ma.Ponoć producent nie dosłał ich w umówionym terminie(jakoś ciężko mi w to uwierzyć).Tak czy siak będzie finał.
 

Henko

New member
Mission czy Tannoy?

To i ja sie podlacze do tematu bo jak widze jest tu sporo znawcow tematu. Czy do Onkyo 607 nadaja sie na fronty kolumny Mission 66i, czy moze Tannoy M5 bylyby lepsze? Ma ktos taka konfiguracje? Zalezy mi aby dobrze graly w stereo glebokim soczystym basem jesli jest on w nagraniu. Ktos tez wspomnial na tym forum ze dobre zestawienie jest z Kef C7 . Jakie kolumny bylyby najbardziej wskazane zdaniem forumowiczow?
 
Do góry