Ze świata smartfonów/smartphonów (niepotrzebne skreślić)

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Tu kaminski ma racje.
Huawei dostal nozem w plecy. Mysle ze dzieki Trumpowi moze juz nie doscignac Samsunga. Zreszta wyniki sprzedazy za 2 kwartal sa przytlaczajace dla huaweia w europie. Samsung ma wzrost o 20%.udzialu w rynku. Masakra.

Teraz jedyna firma, ktora bedzie miala olbrzymi wzrost nawet kilkuset procentowy to Xiaomi i Oppo. Cenowo beda atrakcyjni i latwiej podwoic sprzedaz skoro malo sie sprzedaje xD

Co do sluzbuwek, masz racje. Kompletnie nie zwracam uwagi na to ile auto pali czy ile kosztuje serwis. Mam, to uzywam. to jest narzedzie a nie "dorobek zycia, za ktory musze zaplacic kilka lat mojej pracy". Z telefonem podobnie, aczkolwiek wybralem huaweia nie samsunga. Iphona wzialem na probe ale nie uzywam, nawet nie pamietam gdzie powedrowal.
 

vvv

Well-known member
Bez reklam
Panowie zdecydujcie się czy mamy telefon służbowy
Czy płacimy SWOJE zarobione grajcary !!!
To zmieniamy temat i zawsze "Darmowe" będzie SUPER !!!
Jak spoglądam u mnie ! Wielkiej międzynarodowej Firmie to nigdy nie było ściemy !
Ze względu na Pewność Firmy było Blackberry
Niestety firma ......:(
Teraz jest Jabłuszko i z tego co wiem to nie było na rynku konkurenci !!!!
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Ale też się nasuwa pytanie, ile ludzi z tych co mają wysokie modele samsunga to są ich służbowe tel. za które nic nie zapłacili i czy te same osoby z własnej kieszeni daliby tyle kasy, gdyby nie mieli tych służbowych? Czy jednak szukaliby tańszej alternatywy i już nie koniecznie od tego Producenta ?
Bezsensu jest to rozumowanie, bo to samo pytanie mozna zadać o IPhone, Huwawei i każdą inną markę.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Tu kaminski ma racje.
Huawei dostal nozem w plecy. Mysle ze dzieki Trumpowi moze juz nie doscignac Samsunga. Zreszta wyniki sprzedazy za 2 kwartal sa przytlaczajace dla huaweia w europie. Samsung ma wzrost o 20%.udzialu w rynku. Masakra.

Teraz jedyna firma, ktora bedzie miala olbrzymi wzrost nawet kilkuset procentowy to Xiaomi i Oppo. Cenowo beda atrakcyjni i latwiej podwoic sprzedaz skoro malo sie sprzedaje xD

Co do sluzbuwek, masz racje. Kompletnie nie zwracam uwagi na to ile auto pali czy ile kosztuje serwis. Mam, to uzywam. to jest narzedzie a nie "dorobek zycia, za ktory musze zaplacic kilka lat mojej pracy". Z telefonem podobnie, aczkolwiek wybralem huaweia nie samsunga. Iphona wzialem na probe ale nie uzywam, nawet nie pamietam gdzie powedrowal.
Huwawei też kiedyś był atrakcyjny cenowo. Potem poszli w jakość i już nie są. Zarówno Xiaomi jak i Oppo to poziom niżej niż reszta flsgowców. Za parę lat pewnie pójdą w ślady Huwawei i razem z jakością podniosą ceny. Zresztą już teraz szału nie ma patrząc na oficjalne ceny w EU, a nie na te z Chin.
 

vvv

Well-known member
Bez reklam
Huwawei też kiedyś był atrakcyjny cenowo. Potem poszli w jakość i już nie są. Zarówno Xiaomi jak i Oppo to poziom niżej niż reszta flsgowców. Za parę lat pewnie pójdą w ślady Huwawei i razem z jakością podniosą ceny. Zresztą już teraz szału nie ma patrząc na oficjalne ceny w EU, a nie na te z Chin.
I tu się ZGADZAMY :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Bezsensu jest to rozumowanie, bo to samo pytanie mozna zadać o IPhone, Huwawei i każdą inną markę.

Oczywiscie, że tak,masz rację, tylko jakoś tak się dzieje, że gro osób mających służbowe tel. to wybierają wysokie modele Samsunga albo "Ajfona". I jestem przekonany, że 80% tych ludzi, gdyby sami musieli zapłacić za te smartfony nie kupiłoby ich, tylko wybraliby coś tańszego..
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Huwawei też kiedyś był atrakcyjny cenowo. Potem poszli w jakość i już nie są. Zarówno Xiaomi jak i Oppo to poziom niżej niż reszta flsgowców. Za parę lat pewnie pójdą w ślady Huwawei i razem z jakością podniosą ceny. Zresztą już teraz szału nie ma patrząc na oficjalne ceny w EU, a nie na te z Chin.

Ale i tak jest taniej patrząc topowy Huawei z topowymi samsungami czy "Ajfonami" i jak ktoś wydaje swoje pieniądze, a chce przyzwoitą słuchawkę to wybiera Huaweia co widać na ulicach ile tego jest. Oczywiście większość to są smartfony ze średniej i z dolnej półki, ale ludzie chętnie kupują.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Ale i tak jest taniej patrząc topowy Huawei z topowymi samsungami czy "Ajfonami" i jak ktoś wydaje swoje pieniądze, a chce przyzwoitą słuchawkę to wybiera Huaweia co widać na ulicach ile tego jest. Oczywiście większość to są smartfony ze średniej i z dolnej półki, ale ludzie chętnie kupują.
Niby tak, ale jednak nie ;)
P30 Pro był tańszy na papierze, bo w Samsungu dostawałeś na start cashback + odkup starego urządzenia. Wychodziło parę stówek mniej niż za Huwawei. Fakt, że trzeba było poświęcić 10 minut, żeby ogarnąć te zwroty, ale jednak.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Jeśli wychodziło taniej to ok, tylko zapewne jakbyś chciał kupić te same dwa tel. na abonament w jednej z sieci :) to juz na 99,9 % Huawei wychodzi taniej.. Każdy producent kombinuje jak może, aby wyjść na swoje. Pamiętam kilka lat temu LG chcąc zwiększyć sprzedaż tv to powyżej jakiejś ceny za tv do każdego takiego tv dokładali wysokiej klasy smartfona, a później chwalili się wysoką sprzedażą tv :).
KOlego jedno jest pewne na samsunga jak i na huaweia znajdą się klienci :) Dla ludzi, którzy lubią samsunga najlepsze jest jak huawei zostanie przy androidzie, bo to zwiększa konkurencję i samsung nie może polecieć sobie zbyt wysoko z cenami i musi trzymać jakość. A znowu dla tych co lubią huaweia też lepszym rozwiązaniem jest jak będą ich tel. z Antkiem.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pobawilem się trochę Note 10 i ten kanciasty dizjan bardzo mi przypadł, piękna sluchawczka, gdybym miał brać, to chyba wolałbym od S10.
Jeszcze jest rysik, rewelka dla kogoś kto lubi bazgrać rysunki i tworzyć proste grafiki.
Cena? Chora, kogoś zdrowo porąbało.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Seria Note to ogólnie kozak. Pamiętam jakie wrażenie robił na wszystkich Note 2 :) Ba tamte czasy był potworem. Potem miałem Note 3 ze względu na LTE, a następnie już niestety same serie S.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Seria Note to ogólnie kozak. Pamiętam jakie wrażenie robił na wszystkich Note 2 :) Ba tamte czasy był potworem. Potem miałem Note 3 ze względu na LTE, a następnie już niestety same serie S.

Na mnie nigdy ; ) Patelnie, nie telefony. Unikałem jak ognia, ale ten ostatni bomba.
Nie wiele większy od S10, a o niebo ładniejszy. Dizajn mega. Gdyby nie ten notch cały, to może bym wziął, ale wstrzymam się do czasu jak pozbędą się tego babola. Kwestia czasu.
Szkoda, że nie wykorzystali patentu z chowanym aparatem, genialne rozwiązanie.
 
Do góry