Yamaha RX-V673

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Właśnie jest tylko tu (ampli).
Wygląda na to, że nie da się oglądać (i słuchać) tv bez włączonego amplitunera.

Ta funkcja żeby mieć obraz i dźwięk na TV, bez włączania amplitunera nazywa się HDMI Pass Thru. Musisz poczytać instrukcje i poprzestawiać niektóre opcje w amplitunerze. ARC polega na tym że dźwięk z TV wraca do amplitunera po tym samym kablu HDMI, ale TV też muszą być kompatybilne.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
No właśnie, w innym temacie zadałem podobne pytanie. Czy standard 1.2, 1.3, 1,4 tyczy się tylko wejść/wyjśc w urządzeniu, a kabel pozostaje zwykłym kablem, czy jednak ma to jakies znaczenie? Teraz kable oznaczane są jako standard i High speed, ale czy to chwyt marketingowy? Czy zwykłym kablem np. 1.2 obslużymy dźwięk HD, obraz 3D czy ARC? W siecii sporo sprzecznych opinii. Pomijam tutaj fakt długości czy wykonania kabelka.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

werf

Active member
Bez reklam
W samym kablu czy to 1,1 1,2 1,3 1,4 jest 19 pinów podłączonych według standardu HDMI reszta to już czysty marketing
Różnice są tylko w układzie el obsługuje samo gniazdo
 

slaawek77

New member
Wszystko działa-wyłączając amplituner -dźwięk pojawia się prawidłowo w telewizorze, trzeba było wskazać urządzenie i odpowiedni port HDMI, teraz do telewizora idzie tylko jeden kabel HDMI i to wszystko.
Przy okazji ustawiłem połączenie HDMI ANYNET+ (HDMI-CEC) i teraz pilotem do TV mogę regulować głośność amplitunera, dodatkowo wyłączając TV- automatycznie wyłącza się też amplituner- fajny bajer, i to wszystko na starych ( prawie 4-letnich) kablach HDMI- więc cały ten marketingowy bełkot o nowych wersjach kabli HDMI w tym przypadku się nie sprawdził.
Co do standardów HDMI, to tu jest wszystko ładnie opisane: Standardy HDMI i technologia HDCP
Dzięki wszystkim za pomoc.
Pozdrawiam.
 

Sk_uter

New member
Bez reklam
Właśnie nie, ale znałem sposób jak włączyć kino i tv, wystarczy na pilocie od kina wcisnąć tv 2 razy i tv się włącza, ale już tym pilotem nie umiem wyłączyć tv i kina :-\

Wysyłane z mojego HTC One S za pomocą Tapatalk 2
 

slaawek77

New member
Pilot od RX-V673 jest programowalny, ja sobie zaprogramowałem tv, i wszystkie funkcje (zmiana kanałów, ustawienia tv itp.) działają.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pilot od Marantza tez nieuk, nie mozna zaprogramowac funkcji od dekodera UPC. Przyjmuje sygnal, zapamietuje, wszystko wskazuje ze dziala, natomiast dekoder nie reaguje. Irytujace, bo znacznie by to ulatwilo obsluge podstawowych sprzetow.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Pilot od Marantza tez nieuk, nie mozna zaprogramowac funkcji od dekodera UPC. Przyjmuje sygnal, zapamietuje, wszystko wskazuje ze dziala, natomiast dekoder nie reaguje. Irytujace, bo znacznie by to ulatwilo obsluge podstawowych sprzetow.

One sie chyba nie lubią z zadnymi dekoderami. U mnie tez łyknał wszystko poza dekoderem
 

Sk_uter

New member
Bez reklam
Próbowałem według instrukcji i nie udało mi się tv ustawić, może ktoś napisze jak wy to robicie? Który kod wam zadziałał, może ktoś akurat samsung a ma?

Wysyłane z mojego HTC One S za pomocą Tapatalk 2
 
Do góry