Yamaha RX-V673

Sk_uter

New member
Bez reklam
Gdzie taka muzykę można znaleźć, duża różnica pomiędzy normalnym flac?

Wysyłane z mojego HTC One S za pomocą Tapatalk 2
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Na niektórych stronach z torrentami. Nie stwierdziłem różnicy między FLAC w DTS a zwykłym FLAC puszczanym w stereo. Zależy pewnie od płyty. Niby FLAC powinno być bezstratne i zawsze w super jakości, ale zauważyłem sam że niektóre płyty są super a drugie jedynie dobre.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Sk_uter

New member
Bez reklam
no mi wlasnie chodzi o jakosc dzwiek, dla mnie calkiem inaczej to brzmi, fajnie slychac we wszystkich glosnikach (w stereo wydaje mi sie, ze bardziej idzie na przednie glosniki), no i do tego kosmiczny bass, calkiem inaczej on brzmi niz w stereo, jest fajnie rozlozone na wszystkie glosniki, az chcialo sie sluchac.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
no mi wlasnie chodzi o jakosc dzwiek, dla mnie calkiem inaczej to brzmi, fajnie slychac we wszystkich glosnikach (w stereo wydaje mi sie, ze bardziej idzie na przednie glosniki), no i do tego kosmiczny bass, calkiem inaczej on brzmi niz w stereo, jest fajnie rozlozone na wszystkie glosniki, az chcialo sie sluchac.

Sk_uter, to jest właśnie sposób odbioru. W stereo nie wydaje Ci się że idzie więcej na przednie głośniki, bo grają tylko przednie głośniki:) Zależy kto jak lubi słuchać. Koncerty, to fajna sprawa w 5.1, ale już typowe utwory nagrane w stereo to tylko na wzmaku lub na ampli w trybie stereo. Kiedyś bawiłem się tymi bajerami rozszerzającymi na większą liczbę kanałów, ale jakoś mi to nie podpasiło. Na pewno jest głośniej, i niektórym może się to podobać. To tak, jakby przy nagraniu stereo zapodać tryb 5Ch Stereo, bedzie głośniej i dźwięk pójdzie ze wszystkich kolumn, ale jakość ścieżki pozostanie na tym samym poziomie, jak w trybie Stereo.
 

Sk_uter

New member
Bez reklam
Ja właśnie mówię o trybie 7.1 channels stereo, że tam też słychać tą różnicę, że przednie grają głośniej, ale tak jak mówisz to kwestia gustu, a o tym się nie dyskutuje :)

Wysyłane z mojego HTC One S za pomocą Tapatalk 2
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ja właśnie mówię o trybie 7.1 channels stereo, że tam też słychać tą różnicę, że przednie grają głośniej, ale tak jak mówisz to kwestia gustu, a o tym się nie dyskutuje :)

Wysyłane z mojego HTC One S za pomocą Tapatalk 2

Pewnie dlatego że fronty są większe, mocniejsze, mają lepszy bas i ogólne parametry. W kinie Autokalibracja odpowiednio ustawia głośność kolumn, a w All CH. Stereo, ten sam sygnał idzie na duże podłogowce i małe satelitki, gdzie podłogowa lepiej zagra. Pewnie jak byś na tyły dał takie same kolumny jak na frontach, to róznicy by nie było.
 

Sk_uter

New member
Bez reklam
Tutaj macie rację, ale nie wiem jak w tym dts mają zrobione, ale podobnie grają

Wysyłane z mojego HTC One S za pomocą Tapatalk 2
 

slaawek77

New member
Witam.
Czy do RX-V673 muszę dokupić kabel optyczny, aby odtwarzać dźwięki w kolumnach, czy wystarczy HDMI?
Próbuję też połączyć dekoder tv "N", rozumiem, że powinienem go połączyć z ampli kablem HDMI i to wszystko?
Pozdrawiam.
Sławek
 

slaawek77

New member
Wszystko ma HDMI.
Pytałem o optyka, bo słyszałem, że w niektórych amplitunerach - na kablu HDMI nie ma głosu z TV do ampli/kolumn, i wymagany jest kabel optyczny.
 

jurass

Banned
To zależy od twojego TV, ale łączy się to inaczej. Sygnał ze źródła podajesz na amplituner i z niego podajesz na TV.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Laczy sie w zaleznosci od sprzetu jakim dysponujemy. Hint: ARC (ta Yamaha posiada kanal zwrotny z tego co pamietam) Mozna tez oczywiscie optykiem. Ja uzywam osobiscie juz tylko HDMI.
Podaj jaki masz model TV.
 
Ostatnia edycja:

jurass

Banned
A w jaki sposób ARC w amplitunerze przeszkadza w takim podłączeniu o jakim pisałem? Jakie widzisz wady takiego podłączenia? To chyba najbardziej uniwersalne rozwiązanie z uwagi na możliwości i wyposażenie nowoczesnych amplitunerów. Telewizor musi być w stanie poza tym przekazać audio bitstream po HDMI.
 
Ostatnia edycja:

Sk_uter

New member
Bez reklam
To jesli chcesz dziwek z TV na ampli w 5.1 to optyczny potrzebny, a jak tylko z jakiegos blu ray czy n itp, to podlacz to pod hdmi do amplitunera i potem od ampli do tv hdmi.
 

slaawek77

New member
Podłączyłem tak:
dekoder do ampli- hdmi
ampli do tv- hdmi
Dźwięk z tv jest w kolumnach, ale nie ma go teraz w samym telewizorze- jest tylko obraz- w czym jest problem?
 
Do góry