Yamaha RX-V673

Sk_uter

New member
Bez reklam
Nie korzystałem z arc, ale spróbuj w ustawieniach amplitunera włączyć arc dla hdmi, widziałem taka opcje + w tv ustaw na dźwięk zewnętrzny

Wysyłane z mojego HTC One S za pomocą Tapatalk 2
 

audiofil

New member
Witam. Niedawno stałem się szczęśliwym posiadaczem Yamahy. Amplituner mam podłączony przez hdmi z dekoderem eNki i teraz moje pytanie: Czy jest możliwość słuchania radia internetowego i jednoczesne oglądanie TV bo u mnie albo włącza mi się na ekranie plansza od radia internetowego albo od dekodera enki a chciałbym móc oglądać tv i słuchać sobie radyjka. Z góry dzięki za pomoc.
 

mikemat

New member
Posiadam odtwarzacz multimedialny Popcorn c200, poszukuje kodu do pilota zdalnego sterowania od Popcorna, ktory moglbym wprowadzic do pilota Yamahy.

Bardzo fajnie dziala sterowanie telewizorem i chcialbym moc sterowac Popcorn'em ;)

ew. czy do Yamahy 673 moge uzyc pilota z 773, ktory ma opcje uczenia sie ?

mam pilot Harmony, ale koncepcja Yamahy jest lepsza, chodzi glownie o krzyzak, jesli odpale menu z Yamahy, to dziala w nim, jesli wyjde z niego, i np. uruchomie menu TV, to krzyzak obsluguje menu TV, w Harmony niestety nie da sie tak zrobic...


Z gory dziekuje za pomoc.
 
Ostatnia edycja:

Sk_uter

New member
Bez reklam
@audiofil
U mnie takie coś normalnie działa, kino mam podłączone przez hdmi i optyka, włączam tv, przełączam na jakikolwiek program i leci audio z kina, potem na pilocie od kina lub telefonie włączam radio czy muzykę z tele i obraz programu zostaje

Wysyłane z mojego HTC One za pomocą Tapatalk 2
 

Sk_uter

New member
Bez reklam
Posiadam odtwarzacz multimedialny Popcorn c200, poszukuje kodu do pilota zdalnego sterowania od Popcorna, ktory moglbym wprowadzic do pilota Yamahy.

Bardzo fajnie dziala sterowanie telewizorem i chcialbym moc sterowac Popcorn'em ;)

ew. czy do Yamahy 673 moge uzyc pilota z 773, ktory ma opcje uczenia sie ?

mam pilot Harmony, ale koncepcja Yamahy jest lepsza, chodzi glownie o krzyzak, jesli odpale menu z Yamahy, to dziala w nim, jesli wyjde z niego, i np. uruchomie menu TV, to krzyzak obsluguje menu TV, w Harmony niestety nie da sie tak zrobic...


Z gory dziekuje za pomoc.

Przecież ten od 673 też ma opcje uczenia się

Wysyłane z mojego HTC One za pomocą Tapatalk 2
 

Sk_uter

New member
Bez reklam
Muszę to sprawdzić, bo wydawało mi się, że w instrukcji widziałem, że można z drugiego pilota uczyć tego od yamaha

Wysyłane z mojego HTC One za pomocą Tapatalk 2
 

boby7

Member
Czy jest możliwość słuchania radia internetowego i jednoczesne oglądanie TV bo u mnie albo włącza mi się na ekranie plansza od radia internetowego albo od dekodera enki a chciałbym móc oglądać tv i słuchać sobie radyjka.
Jest taka możliwość :)
Wejdź w ustawienia główne->zakładka Input->wybierz np.: NET Radio, następnie naciśnij kursor w górę i znajdziesz opcje "Video Out". Wybierz wejście, którego chcesz używać w trakcie słuchania radia, np HDMI1.
 

nostradameus

New member
Witam serdecznie
Mam maly problem z ustawieniami mojego telewizora panasonic i amplitunera rx v673. Mianowicie jak wlacze w setup hdmi control na "on" to czasami mam dzwiek w glosnikach. Lecz gdy wylacze amplituner badz telewizor po wlaczeniu czasami jest dalej dziwek a czasami juz nie.Ponowne ustawienie w setupie na hdmi czasami pomaga od razu a czasami moge przestawiac i nic sie nie dzieje by za ktoryms razem chwycic.Wiecie czy gdzies to mozna ustawic zeby pamietal caly czas?
Pozdrawiam
 

audiofil

New member
Jest taka możliwość :)
Wejdź w ustawienia główne->zakładka Input->wybierz np.: NET Radio, następnie naciśnij kursor w górę i znajdziesz opcje "Video Out". Wybierz wejście, którego chcesz używać w trakcie słuchania radia, np HDMI1.

Sorki że z takim duuuużym opóźnieniem odpisuje ale faktycznie działa :) Piwko ode mnie . A teraz kolejne pytanie: jak ustawić ampli żeby po skończeniu oglądania np. filmu na BR ampli przełączał się bezpośrednio na TV który mam podłączony pod HDMI a nie przestawiał się na domyślne AV4?
 

mikemat

New member
Mam podobny problem z tym AMPi, za kazdym razem TV w momencie uruchomienia przelacza mi AMPi na AV4 (domyślne wejscie optyczne w Ampi), nie byloby to jeszcze uciazliwe, gdyby moj aktualny TV tak jak poprzedni TV przekazywal caly dzwiek z wszystkich wejść na wyjście optyczne. Ten ktory teraz posiadam, po optyku puszcza tylko DVB-T oraz dzwiek z aplikacji SMART. Dzwiek dzieki ARC leci kablem HDMI z TV do AMP, wiec tak naprawde przelaczanie na AV4 nie ma najmniejszego sensu.

Jak wylacze obluge w konfiguracji ARC w AMPi, to musze wtedy recznie przelaczyc na to wejscie jak ogladam np. YouTube z Smart TV. Niestety nie da sie wybrac jako domyslnego wyjscia HDMI z Ampi, tylko AV cyfrowe i analogowe ;(

Czy da sie poustawiac urzadzenia, zeby bylo to bezobslugowe i tylko jak chce recznie wybrac np. HDMI 1 to zeby mi sie na nie przelaczal AMPi ?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

slaawek77

New member
Panowie, podpowiecie jak zrobić aby podczas odtwarzania muzyki przez airplay ( Spotify z iphone’a) można było w tv oglądać z innego źródła ( obraz np z tv zamiast planszy airplay)?
Pozdrawiam.
 
Do góry