Xtreamer (Media Player & Streamer)

ziupo

New member
A po co tak kombinować skoro ten wiatrak w X jest niemal bezgłośny?
Wystarczy ustawić ręcznie prędkość na "100" i już. Jak ktoś ma supersłuch, to "90".
 

matias2004

New member
Bezgłośny to on jest po byku.Pewnie masz wiatraczek ok , ponoć sie takie trafiały.Niektóre na początku były bezgłośne ale po kilku godzinach/dniach przebiegu łożyska zrobione z dykty w tym witraczku nie wytrzymują próby czasu i skowyczą.Oprócz tego dysk wewnetrzny przy obrotach ustawionych nawet na max poprostu się gotował , dostawał żar od procka z drugiej strony plus ciepło ktore sam wytwarza.
 
Ostatnia edycja:

ziupo

New member
Hm mam odtwarzacz z 4 partii i wentylator jest głośny, ale jeśli używam domyślnym ustawień, a ja proponuję Wam ustawić na 90 albo 100 w trybie manualnym.
 

Ciasteczkowy

New member
Jakie dyski do Xtreamera?

Witajcie!
W związku z tym, że zakupiłem ostatnio Xtreamera (dokładnie to na godzinę przed końcem zniżki na eTRAYz, okazuje się, że taniej o koszty jednej z przesyłek zapłaciłbym kupując teraz zestaw obu urządzeń) chciałbym się zapytać jakie dyski pasują do tego urządzenia. Zaznaczam, że chcę postawić coś na USB, bo pewnie wyłączę wiatraczek i nie chcę, aby mi się dysk ugotował. Wydaje mi się, że ktoś pisał, iż X nie obsługuje dysków 3,5" zasilanych zewn. (a tylko takie są w tym rozmiarze). Więc: czy nie będzie problemów z uruchomieniem dysku zarówno 3,5" (zasilanie zewn.) jak i 2,5" (tu chyba tylko z usb, nie ma zewn.)? I tak chciałem sobie kupić przechowalnik tak z 0,5TB-1TB między szkołą, domem a znajomymi. Dysk przy Xie długo nie postoi, docelowo filmy i muzyka będzie przesyłana poprzez Gigabit Ethernet z eTRAYz (kupię w styczniu).

A właśnie... widzieliście już tą nową skrzyneczkę? Według mnie świetna sprawa i długo na coś takiego czekałem. Mogę kupić nawet w ciemno, ale poczekam, bo z finansami robi się krucho, poza tym przyjemności należy dawkować. W połączeniu z dość szybkim uploadem (powiedzmy od 1 megabita/s wzwyż - jest to już prędkość osiągalna dla szarego człowieka) można by się pokusić o malutki serwerek, który bez problemu prześle divixa w trzy godzinki, nie mówiąc już o mniejszych plikach. Osobiście planuję coś w stylu rodzinnego miejsca na magazynowanie fotografii, filmów, etc. A silnik JDownloadera to już bajka.

Poza tym witam jeszcze raz administrację i moderację forum, jego użytkowników, zarówno tych piszących, jak i tylko czytających. Mam nadzieję, że długo tu zabawię :).
 

Janow_

New member
Mam podobne odczucia na temat Etrayz... mogłem poczekać kilka godzin i za 158 EUR byłoby razem... cóż.

Tymczasem jak z tym dyskiem? Wewnętrzny będzie się dodatkowo grzał i nie wyrobi przy ograniczeniu prędkości wiatraka (hałas) ?
Chciałem zrobić domowy zasobnik na zdjęcia , dvd itp. ale miałem nadzieję dysk włożyć do środka i ograniczyc okablowanie itd.

Czy dysk USB zapewni mi zdalny dostęp do zasobów i łatwą administrację z PC?

Jakie transfery zapewnia Wifi w firmware 2.0 ?
 

kojer

New member
Janow_ napisał:
Mam podobne odczucia na temat Etrayz... mogłem poczekać kilka godzin i za 158 EUR byłoby razem... cóż.
plus 45 euro za przesyłkę, na jedno wychodzi. Tak czy tak koszty wysyłki są skandalicznie wysokie. No i: (3) You will be required to pay for the 802.11n sepratley as this offer do not include the USB Antenna for free.
 
Ostatnia edycja:

Janow_

New member
kojer napisał:
plus 45 euro za przesyłkę, na jedno wychodzi. Tak czy tak koszty wysyłki są skandalicznie wysokie. No i: (3) You will be required to pay for the 802.11n sepratley as this offer do not include the USB Antenna for free.

tego nie doczytałem... w takim razie niech spadają. na moje potrzeby wystarczy dysk LAN.
Pudełko przyjdzie to sprawdzę transfery wifi... moze sie obejdzie bez kabla.
 

pitates

New member
Ciasteczkowy napisał:
Witajcie!
W związku z tym, że zakupiłem ostatnio Xtreamera (dokładnie to na godzinę przed końcem zniżki na eTRAYz, okazuje się, że taniej o koszty jednej z przesyłek zapłaciłbym kupując teraz zestaw obu urządzeń)




Witam mam do ciebie pytanko odnosnie dostawy czy masz już realizacje czy oczekujesz na wysyłke bo ja kupowałem kilka dni przed koncem i dalej oczekuje

Pozdrawiam :-D
 

kap_sel

New member
Ciasteczkowy napisał:
Witajcie!
W związku z tym, że zakupiłem ostatnio Xtreamera (dokładnie to na godzinę przed końcem zniżki na eTRAYz, okazuje się, że taniej o koszty jednej z przesyłek zapłaciłbym kupując teraz zestaw obu urządzeń) chciałbym się zapytać jakie dyski pasują do tego urządzenia. Zaznaczam, że chcę postawić coś na USB, bo pewnie wyłączę wiatraczek i nie chcę, aby mi się dysk ugotował. Wydaje mi się, że ktoś pisał, iż X nie obsługuje dysków 3,5" zasilanych zewn. (a tylko takie są w tym rozmiarze). Więc: czy nie będzie problemów z uruchomieniem dysku zarówno 3,5" (zasilanie zewn.) jak i 2,5" (tu chyba tylko z usb, nie ma zewn.)? I tak chciałem sobie kupić przechowalnik tak z 0,5TB-1TB między szkołą, domem a znajomymi. Dysk przy Xie długo nie postoi, docelowo filmy i muzyka będzie przesyłana poprzez Gigabit Ethernet z eTRAYz (kupię w styczniu).
Witam.
U mnie jest podpięty 3,5" Samsung 1TB HD103SJ 7200 SATAII w obudowie zewnętrznej z własnym zasilaniem i działa bez żadnych problemów.Na plus tego ,jest transfer na dysk przez usb,bo po wifi (802.11 g) na wewnętrzny, była tragedia.
Mam natomiast problem z napisami w jednym filmie mkv,mianowicie na sofcie 1.0.3.1 wyświetla mi krzaczki zamiast polskich znaków (ustawiane na Central Europe,SE Europe,Polska).Wrzuciłem betę 4,napisy wyświetlało ok,ale po paru minutach dźwięk był opóźniony w stosunku do obrazu i to na każdym filmie mkv.Miał ktoś podobnie?
Pozdrawiam.
 

andrewawa

New member
all999 napisał:
FW 2.0 dostępny na stronie producenta:)

Już go wgrałem :D:D Na razie nie widze różnicy od 2.0b4 ale radio działa szybciej i nie zawiesza się na niedziałających stacjach po których czasami restartował. Sprawdzam dalej :cool:
 

Ciasteczkowy

New member
pitates napisał:
Witam mam do ciebie pytanko odnosnie dostawy czy masz już realizacje czy oczekujesz na wysyłke bo ja kupowałem kilka dni przed koncem i dalej oczekuje
U mnie nic się nie zmienia - Awaiting Fulfillment. Jednak w wiadomości, którą dostałem od razu po zapłaceniu mam taki fragment:
Xtreamer.net Shop napisał:
We will process your order for shipment within November 10th 2009. Delivery will take few working days after and will be handled with Courier Company.
kap_sel napisał:
U mnie jest podpięty 3,5" Samsung 1TB HD103SJ 7200 SATAII w obudowie zewnętrznej z własnym zasilaniem i działa bez żadnych problemów.Na plus tego ,jest transfer na dysk przez usb,bo po wifi (802.11 g) na wewnętrzny, była tragedia.
No to świetnie. Miałem właśnie zamiar kupić konkretnie ten dysk i jakąś tańszą obudowę (do 30zł).
 

qqlek

New member
Ostatnia edycja:

siwyyy77

Member
A u mnie to co na ostatniej becie:( obraz fioletowy (zarówno menu jak i odtwarzany film) i brak głosu.
Jak powrócę do 1.0.3 to wszystko wraca do normy...

Kwalifikuje się to do naprawy/wymiany... brałem z głównej strony, gdzie do nich napisać w tej sprawie, na co kliknąc na ich stronie:confused:
 

razor85

New member
Moze ktoś przetestować na nowym sofcie 2.0 laczenie xtreamera po wifi w trybie ad-hoc?
W moim przypadku na wersji 1.0.3 smigalo polaczenie z laptopem - siec szyfrowana WEPem.
Po upgradzie nie zestawia sie siec na WEPie a nawet asocjacja do otwatej sieci sie nie udale. Pojawia sie jedynie napis: Testuje polaczenie i nic poza tym. Po chwili wraca do menu - chyba cos sknocili tutaj.
 

Marek24K

New member
HTML:
A u mnie to co na ostatniej becie:(  obraz fioletowy (zarówno menu jak i odtwarzany film) i brak głosu.
Jak powrócę do 1.0.3 to wszystko wraca do normy...
 
Kwalifikuje się to do naprawy/wymiany... brałem z głównej strony, gdzie do nich napisać w tej sprawie, na co kliknąc na ich stronie:confused:
Ja też tak maiłem dziś co dziwne jak podłączyłem do innego mniejszego tv to było ok. Rada jest prosta nie kombinuj tylko po wgraniu nowego softa po prostu wyłącz i włącz tv ;) u mnie sie sprawdziło i teraz wszystko śmiga . Pozdrawiam
 

al41

New member
Zobaczymy z siecią połączył się moment ,(ale tak było też z b4) a potem zalałem się potem.
WiFi 1gb nie tnie się tera idzie 8 zobaczymy 30 min zero problema
 
Do góry