Xtreamer (Media Player & Streamer)

domek

New member
Matts napisał:
Po wgraniu nowego softu z linku kolegi Ziupo problem zniknal!!
dzieki :)

Jeden i drugi link zawiera to samo firmware. Porównałem oba pliki w Total Commanderze (wg zawartości, bit po bicie) i są jednakowe. :)

A nowy firmware jest fajny. Miałem tylko problem z widocznością folderów z kompa w Xtreamerze. Po zmianie nazwy Grupy roboczej i nazwy komputera jest wszystko OK. Filmy HD które odtwarzały się z błedami (co jakiś czas były artefakty w obrazie) odtwarzane są prawie poprawnie. Prawie bo troszę jeszcze gdzie nie gdzie widać małe zniekształcenia (szczególnie w dynamicznych scenach).

Radyjko działa. Jest nawet jedna polska stacja radiowa (jak na razie; później będzie można samemu dodawać swoje stacje). Szybciej się wyszukuje filmy. Menu jest ładniejsze (już w HD).

Jednym słowem jest lepiej.
 

artur25

New member
podobno w wersji 2 softu mialo byc audio hd a ja mam pytanie kiedy pojawi sie w polsce X z pasywnym chlodzeniem i jak ono sie sprawuje?:)
 

siwyyy77

Member
A mi coś ta najnowsza beta nie podchodzi... tz mojemu odtwarzaczowi...
Obraz menu jak i odtwarzanegio filmu jest fioletowy:shock: i na dodatek nie ma dźwięku:evil:

Poczekam na oryginalny soft;)
 

andrewawa

New member
A ja wczoraj wgrałem najnowszą betę i jestem bardzo zadowolony :cool:
Nie dość, że menu wygląda super, wyświetla się wszystko bez przewijania
to doszło kilka istotnych drobiazgów. Przede wszystkim dwa filmy, które
miałem mov hd aac nareszcie chodzą, poza tym cin city Dts mkv strasznie się rwał
a teraz śmiga aż miło. Poprawiona obsługa napisów, wcześniej czasami
nie wczytywał mimo, że je widział. Wybieranie ścieżek nie tylko w dostępnych
wersjach, ale można wybrać lewy i prawy oddzielnie przy stereo. Poprawiona
obsługa zewnętrzego napędu DVD przez usb. A na końcu wspomne o radiu
które działa naprawdę świetnie. Brakuje tylko dodawania i kasowania stacji
ponieważ niektóre niedziałają:cry:
 
Ostatnia edycja:

andrewawa

New member
Jeśli chodzi o te serwisy typu you tube i inne, to jakieś nieporozumienie :evil:
Ktoś sobie chyba zażartował, albo dodał coś, co pozornie zwiększa atrakcyjność dla entuzjastów typu dlna ha ha :rolleyes:
 

redhub

New member
Brak dźwięku z YouTube (poł. przez optyk do ampli)

kojer napisał:
Skąd taki wniosek? Podejrzewam, że nie idzie tylko na optyczny. Spróbuj to będziemy mieć pewność.

Zreszta jakby nie działało po HDMI to już dawno krzyk by się podniósł, takie połaczenie jak moje ma mało sensu przy tym sprzęcie.


No i potwierdziły się moje obawy. Wczoraj podłączyłem X do TV po HDMI, a dźwięk optykiem do amplitunera. Skutek taki, że w niektórych filmikach .mov (np. z aparatu fot.), czy bajkach z netu oraz YouTube nie ma dźwięku. Xvid, rmvb i materiał HD działa normalnie.
Wcześniej miałem podłączenie 2xRCA i działało wszystko.

Czy ktoś z Was rozwiązał ten problem. Z wcześniejszych postów wiem, że kolega matias2004 ma analogiczną konfigurację i dźwięk jest :eek:
Może nowy firmware coś zmienia? Szkoda byłoby tracić jakość dźwięku.
 

matias2004

New member
Trzeba zmieniac recznie z 5.1 na 2.0 dzwiek , na 5.1 nie chodza serwisy w stereo jak i mp3 , na 2.0 znow chodza ale dts czy dd z filmow idzie na dwa kanały , ale to beta bedzie auto w finalowej wersji.Tak czy inaczej mój box zaliczył zgon wczoraj (czerwony ekran) i idzie do wymiany.
 

andrewawa

New member
matias2004 napisał:
Trzeba zmieniac recznie z 5.1 na 2.0 dzwiek , na 5.1 nie chodza serwisy w stereo jak i mp3 , na 2.0 znow chodza ale dts czy dd z filmow idzie na dwa kanały , ale to beta bedzie auto w finalowej wersji.Tak czy inaczej mój box zaliczył zgon wczoraj (czerwony ekran) i idzie do wymiany.

Coś masz źle u siebie, bo na nowym sofcie Dts i DD po optyku śmiga w 5.1 aż miło :)
 

matias2004

New member
Śmigało na 5.1 dd i dts , ale mp3 już nie , trzeba było zmieniac na 2.0 zeby był dźwięk , ale wtedy nie śmigało 5.1.W b4 to poprawili ponoć.Tak czy inaczej box zdechł.Musze iść do jakiegoś zegarmistrza teraz żeby poskładał trupa coby się czajniki nie pokapowały.
 
Ostatnia edycja:

Vision23

New member
Czajniki się nie pokapują bo nie będą chciały zepsutego :)
Ja zgłosiłem RMA i przysłali nowego (bez pilota i zasilacza) a jak chciałem kurierowi oddać zepsuty to zrobił wielkie oczy i stwierdził że on nic nie wie na ten temat.
Mam drugiego na części ;)
 

malinek

New member
Proste pytanie.
Potrzebuje sprzetu do mkv i odpalania avchd z kamery.
tylko do tego.
pytanie brac WD TV(moge miec za 300), czy doplacic do xtremera??
 

Janow_

New member
Witam,

Mój xtreamer juz w drodze.
Tymczasem prosze o porade - jaki hdd zastosowac?
Jakie zalety i wady dla USB 2,5" i analogicznie dla dysku wewnętrznego?

Chcialbym korzystac z dysku na potrzeby X oraz zarządzać nim wygodnie z PC. Ale podobno transfery przez wifi sa fatalne... wiec moze przepinac na usb?

Co do chlodzenia - widzialem filmik o radiatorze XSC. 10 funtow to dosc duzo za kawalek aluminium... Ale czy aby samo zdjecie boku obudowy nie wystarczy na zapewnienie pasywnego chloidzenia? Przeciez tam jest spory, plaski bo plaski, ale duzy radiator?
 
Ostatnia edycja:

adimg19

New member
Praktycznie od zakupu, czyli ponad 2 miesiecy, nie uzywam wentylatora. Jest caly czas wylaczony i nie zauwazylem zadnych negatywnych skutków, a ogladam prawie same filmy w HD czyli mocno obciazam X'a. Chociaz podejrzewam, ze moge w ten sposob skrocic jego zywotnosc
 

RAMZES72

New member
andrewawa napisał:
A ja wczoraj wgrałem najnowszą betę i jestem bardzo zadowolony :cool:
Nie dość, że menu wygląda super, wyświetla się wszystko bez przewijania
to doszło kilka istotnych drobiazgów. Przede wszystkim dwa filmy, które
miałem mov hd aac nareszcie chodzą, poza tym cin city Dts mkv strasznie się rwał
a teraz śmiga aż miło. Poprawiona obsługa napisów, wcześniej czasami
nie wczytywał mimo, że je widział. Wybieranie ścieżek nie tylko w dostępnych
wersjach, ale można wybrać lewy i prawy oddzielnie przy stereo. Poprawiona
obsługa zewnętrzego napędu DVD przez usb. A na końcu wspomne o radiu
które działa naprawdę świetnie. Brakuje tylko dodawania i kasowania stacji
ponieważ niektóre niedziałają:cry:
Odnośnie radia internetowego - można dodawać stacje radiowe - tyle że trzeba pliki z rozszerzeniem .plsx ściągnąć z internetu i wgrać na dysk twardy. Ja stworzyłem katalog 'RADIO' i tam umieszczam pliki .plsx z ulubionych stacji radiowych (można zmieniać nazwy tych plików). Jeśli ściagnięte pliki będą miały rozszerzenie .pls to wystarczy dodać literkę x do rozszerzenia pliku - działa.
 

redhub

New member
matias2004 napisał:
Śmigało na 5.1 dd i dts , ale mp3 już nie , trzeba było zmieniac na 2.0 zeby był dźwięk , ale wtedy nie śmigało 5.1.W b4 to poprawili ponoć.Tak czy inaczej box zdechł.Musze iść do jakiegoś zegarmistrza teraz żeby poskładał trupa coby się czajniki nie pokapowały.

OK, dziś wgram b4 i sprawdzę czy mp3 hula po optyku.
 

andrewawa

New member
RAMZES72 napisał:
Odnośnie radia internetowego - można dodawać stacje radiowe - tyle że trzeba pliki z rozszerzeniem .plsx ściągnąć z internetu i wgrać na dysk twardy. Ja stworzyłem katalog 'RADIO' i tam umieszczam pliki .plsx z ulubionych stacji radiowych (można zmieniać nazwy tych plików). Jeśli ściagnięte pliki będą miały rozszerzenie .pls to wystarczy dodać literkę x do rozszerzenia pliku - działa.


Właśnie za to lubię wpadać na forum, bo można dowiedzieć się ciekawych rzeczy od ludzi, którzy lubią zagłębiać się w szczegóły, sprawdzać jak się sprawy mają i dzielić się swoją wiedzą z innymi :)
Dzisiaj rano przed wyjściem do pracy sprawdziłem. Rzeczywiście jest tak jak napisałeś :) Jednak mi zaświtały nowe pomysły.. Zmieniłem rozszerzenie z m3u na plsx, ale nie poszło. Wiem, że pls nadaje w formacie AAC+ a generalnie m3u w Mp3. W winampie stację można zapisać nawet tą w Mp3 w formacie PLS. Sprawdziłem w notatnku, że forma zapisu różni się.
I teraz rodzi się moje pytanie, czy taki plik Mp3(stacja radiowa)zapisany w formacie PLS(x)pójdzie w Xsie :rolleyes: Wpadłem na to teraz, ale sprawdzę dopiero po południu jak wrócę z pracy ;) Jeśli ma ktoś możliwość, to niech sprawdzi wczęsniej u siebie.

Pozdrawiam :)
 

qqlek

New member
radiator

Janow_ napisał:
Co do chlodzenia - widzialem filmik o radiatorze XSC. 10 funtow to dosc duzo za kawalek aluminium... Ale czy aby samo zdjecie boku obudowy nie wystarczy na zapewnienie pasywnego chloidzenia? Przeciez tam jest spory, plaski bo plaski, ale duzy radiator?

witam
można taniej
http://www.conrad.pl/?serch=1&keyword=&art=187852
+ 5 mm aluminium pod (wg kolegi z oficjalnego forum xtremaera
http://forum.xtreamer.net/viewtopic.php?p=13850#p13850
czyli np radiator ze starego chipsetu/procka z allegro za 1.30 zł
http://www.allegro.pl/item788003276_788003276.html

ja przykleiłem do oryginalnego taśmą termoprzewodzącą duży radiator za 5 zeta
http://www.allegro.pl/item788005232_788005232.html
+ do środka wpiąłem regulator obrotów (bez obudowy) i skręciłem go na 5.5V (można zastosować reduktor napięcia - tańszy i mniejszy) bo regulacja w menu gó... daje i hałasuje na każdym ustawieniu

i jest cicho
i jak na razie wsio śmiga, nic nie haczy itd.
 
Do góry