Xtreamer (Media Player & Streamer)

wiatrak

Active member
Bez reklam
redhub napisał:
Czy ktoś się może orientuje jak zrobić plik .plsx do polskich stacji - np. Trójki?

Jak na obrazku:

Screen_05.jpg Screen_06.jpg
Screen_07.jpg Screen_11.jpg
Screen_12.jpg Screen_13.jpg
Screen_14.jpg Screen_15.jpg
 

miethod

Member
zainstalowałem 2.01 i w żadnym filmie z dts dźwięk nie chodzi, usuneli downmix czy co? można przywrócić poprzedni soft w wersji 1.0.3.1?

aha dźwięk idzie przez chinche do ampli a nie po hdmi - przeboleje jakoś
 
Ostatnia edycja:

andrewawa

New member
redhub napisał:
Czy ktoś się może orientuje jak zrobić plik .plsx do polskich stacji - np. Trójki?

Ja już poruszałem ten temat z robieniem plików plsx z m3u. To bardzo proste:)
Otwierasz tą stację w winampie i zapisujesz play liste w formacie pls, a potem dodatesz do rozszeżenia pls iksa i już masz :) Format pls miał być czytany w najnowszym fw 2.01 ale niestety nie działa. Poza tym problem ze stacjami, których X nie mógł odtworzyć i się zawieszał czy restartował mial byc rozwiązany w fw 2.01 ale niestety dalej tak się dzieje.
 

andrewawa

New member
miethod napisał:
zainstalowałem 2.01 i w żadnym filmie z dts dźwięk nie chodzi, usuneli downmix czy co? można przywrócić poprzedni soft w wersji 1.0.3.1?

aha dźwięk idzie przez chinche do ampli a nie po hdmi - przeboleje jakoś
Nie wiem czy jest dźwięk 5.1 po HDMI, ale 2.0 idzie. Ja puszczam 5.1 DD i Dts
po Toslinku i śmiga aż miło :) Poza tym mam soniaka kdl32D3000 i kdl40W5500 sprawdzałem na każdym HDMI i nie ma żadnych problemów z obrazem, a mam ustawione na 1080p60.
 

miethod

Member
dziwne, zrestartowałem xtreamera i już działa DTS po hdmi:) super, ogólnie soft dużo lepszy niż 1.0.3.1, nawet interfejs wygląda ładniej, obsługa polskiego języka - wszystko cacy
 

marcinlewan78

New member
29.10. kupiony na stronie Angielskiej 6.11 już w domu!!

Witam serdecznie szybkość wysyłki od angielskiego partnera X'a opisywana przez kolegów mogę tylko potwierdzić - błyskawiczna - wysyłka miała być realizowana od 2 listopada a 6 listopada już była w Wawie. (i to była zwykła wysyła pocztą a nie kurierem)
Zamawiałem z "pasywnym chłodzeniem" - i ten dodatek wydaje się naprawdę profesjonalny, dobrej jakości aluminium i wszechobecna cisza.
Wgrany soft 2.0.1 - bajka dla oka
Ale jest jeden bardzo duży minus -
posiadam znaczącą kolekcję filmów na płytach DVD -avi, vob, mkv, itp. i po podłączeniu zewnętrznego napędu dvd - okazuje się że Xtreamer czyta tylko dvd !!!!!!!!!! żadne inne formaty to jakieś nieporozumienie (nawet manta radzi sobie z tymi klipami -poza HD) i podejrzewam że w obliczu nadchodzącego etrayz'a nie odblokują tego a to już wielki minus.
 

Marek24K

New member
iNT

Napisał kojer
Wygląda, że problem objawia się z telewizorami Samsunga i Sony.

No widzisz właśnie posiadam Sonego 40" i wszystko jest jak ta lala.


Witam ja też posiadam 2 soniaki i na 40w5500 jest różowy obraz na hdmi 3 i 4 (po przełączeniu między hdmi problem znika ) a na starszym soniaczu z jednym wejściem hdmi tego problemu niema.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
andrewawa napisał:
strasznie to skomplikowanie pokazałeś, ale rozumiem, że nie wszyscy potrafią zapisywac play listy w winampie i w ogóle mało orientują się w komp :rolleyes:
Najpierw opisałem to w jednym zdaniu, ale właśnie, jak ktoś mało się orientuje? Z drugiej strony, X to raczej nie zabawka dla całkiem niezorientowanych... ;)
 

siwyyy77

Member
Marek24K napisał:
HTML:
No to się doczekaliście :)
 
 
Xtreamer 2.0.1 release notes(from v2.0.1)

Właśnie wgrałem 2.0.1 i ekran dalej różowy (wgrywałem 2
razy dla pewności ) więc raczej za wiele to nie zrobili

U mnie pomoglo, znaczy po aktualizacji było już normalnie, przy becie 2.0 i finalnej 2.0 bezpośrednio po aktualizacji występował problem z filoetowym ekranem.

Ale to może zasługa nie wersji 2.0.1 a tego, że aktualizowałem już jak miałem pogłączonego Xa nie bezpośrednio do TV a za pomocą amplitunera
 

andrewawa

New member
wiatrak napisał:
Najpierw opisałem to w jednym zdaniu, ale właśnie, jak ktoś mało się orientuje? Z drugiej strony, X to raczej nie zabawka dla całkiem niezorientowanych... ;)
To jak z instrukcjami do zagramanicznych sprzętów, gdzie wszystko krok po kroku pokazane jest na obrazkach i zaznaczone strzałką i podkreślone :p
Ale masz rację, że X nie jest urządzeniem dla ludzi niezaznajomionych dobrze z obsługą komp. Nawet poruszanie po zawartości dysku podobne jest do total comandera:cool:

Jeśli chodzi o obraz na soniakach, to u mnie na d3000 i W5500 SONY obraz na wszystkich HDMI jest super :mrgreen:
 

arco

New member
xtreamer

Witam :)
Mam pytanie w związku z zakupem xtreamera.
1.Jeżeli zakupię go bezpośrednio u producenta lub w którymś sklepie GB to menu będę miał w języku polskim?
2.Jeżeli nie ...to czy po wgraniu nowszego oprogramowania menu będzie w naszym ojczystym języku?
Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam :)
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Marek24K napisał:
iNT

Napisał kojer
Wygląda, że problem objawia się z telewizorami Samsunga i Sony.

No widzisz właśnie posiadam Sonego 40" i wszystko jest jak ta lala.


Witam ja też posiadam 2 soniaki i na 40w5500 jest różowy obraz na hdmi 3 i 4 (po przełączeniu między hdmi problem znika ) a na starszym soniaczu z jednym wejściem hdmi tego problemu niema.

moze inaczej sa ustawione, ale masz tez opcje rozne mozesz zmienic.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
dziwne by bylo jakbys kupowal sprzet np w USA i menu mial po niemiecu
na logike

najczesciej jest po ang, czesto tez tak jest ze jak odpalasz sprzet to sie ladnie pyta jaki jezyk, a jak kupic w chinach na rynek lokalny to bedziesz mial po chinsku :)
 

redhub

New member
redhub napisał:
@wiatrak: Dzięki za profesjonalny instruktaż :D Sądzę, że nie tylko mi się przyda.
Chyba pospieszyłem się z podziękowaniami. Fakt, dla części stacji to działa (strumień danych przez http) ale akurat Trójka zapisuje się jako stream mms://stream.polskieradio.pl/program3 z którym X nie daje sobie rady :(
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
No ba, a czy X w ogóle obsługuje format MMS? Niektóre stacje pozwalają na wybór formatu strumienia... Trza by poruszyć temat na forum X'a, w dziale feature request.
 
Ostatnia edycja:

wrx

New member
Bez reklam
Drodzy uzytkownicy Xtreamer'a! :)
Powoli dojrzewam do zakupu tego urzadzenia i mam w zwiazku z tym pytanie:
czy podlaczenie zewnetrznego dysku twardego jest rownie wydajne, co instalacja dysku wewnatrz urzadzenia?
Czy przy odtwarzaniu, np. .mkv, moga wystepowac jakies problemy z racji szybkosci/przepustowosci USB 2.0?

EDIT: bylby to dysk 2.5" bez wlasnego zasilania.
 
Do góry