xbox one czy naprawdę warto?

Status
Zamknięty.

Pakolo

Active member
Bez reklam
Trochę tak, ale na poważnie to mało się pobawiłem konsolą bo sam dodatek Enhanced do Forza 7 ważył ponad 60gb+ fifa 18 wersja cyfrowa 40gb.

Forza u mnie na fullHD wygląda świetnie, szczególnie jazda w deszczu to bajka. W sobotę zabieram konsolę do rodziców to porównam z 4k w HDR, ale na pewno będzie świetnie(kilka przejazdów pozwoliłem zrobić żonie aby móc nacieszyć się grafiką w grze bo jest naprawdę bardzo szczegółowa).

Jak pisałem na początku, mało się pobawiłem bo instalacja Forzy i fify to ponad 100gb do pobrania co przy moim necie 10mb poskutkowało ponad 30 godzinną nieustaną pracą konsoli, a ta w ogóle się nie nagrzała.

Sama konsola jest bardzo cicha, w ogóle jej nie słychać, natomiast gdy włożymy do napędu grę i zaczniemy ją instalować przypomina się stary xbox one:D szum jak cholera. Przy graniu czy odtwarzaniu BD/CD jest niesłyszalna.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Właśnie opchnąłem z Onem i żałuję, ale widzę że deals with gold są fajne ceny na gry, np Quantum Break za 60zł więc pewnie coś tam dokupię. Na pewno będę się rozglądał za Tomb Riderem i Gears of War, ale to za 2 tyg jak żona ochłonie bo zaraz będzie napinka po co tych gier tyle znoszę:D

Nie chce się rozpisywać co do wyglądu konsoli bo zdjęć i tego typu prezentacji jest milion w necie.
Konsola jest dużo mniejsza od zwykłego One, ale jest dość ciężka i o dziwo ładnie się prezentuje stojąc piono, wcześniej nie byłem zwolennikiem takiego ustawienia, ale ogranicza mnie szerokość komody póki co, docelowo w chacie będzie leżeć pionowo.
 
Ostatnia edycja:

Pakolo

Active member
Bez reklam
Pewnie że czytałem, ppe to moje źródło informacji o gierkach:)
Ogólnie do wieśka ma wyjść łątka do 4k.
 

jungli

New member
Hej,

A czy Wiesmiak na XOX bedzie wreszcie wygladal jak na dobrym PC?

Mam go na XOS i szczerze srednio to wyglada, na moim taniutkim Alienware Alpha z mobilnym GTXem jest lepiej, a na Shieldzie streamowanym z serwerow Nvidii jest mniut. Zyczylbym nam graczom takiej poprawy na XOX, na razie dostajemy same latki do hi resowych textur, natywnie zacznie sie pewnie robic fajnie pod koniec przyszlego roku wraz z nowymi tytulami.

Z innej beczki, kupilem sobie taniutkiego TCLa 60 4k i XOS nie widzi panelu jako 4K, slyszalem o problemie gdzies w sieci, a nie wiecie czegos moze o rozwiazaniu?:)

pozdroofka
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
jungli
Czy Wiesiek będzie dobrze wyglądał to się dowiemy jak się ukaże.
Póki co ograłem trochę Forzę 7 i Fifa Ultimate Team i jest bardzo fajnie.
Co prawda mam tylko fullHD, ale obie gry wyglądają bardzo dobrze.
Na pewno konsola działa sprawniej niż zwykły Xbox One. W fife wszystko śmiga super płynnie, na Xone zdarzały mi się małe zwiechy na rynku transferowym FUT, na X wszystko śmiga szybciutko.

Nowa fifa to ogólnie masakra. Jakbym od nowa musiał się uczyć grać.
Pozmieniali trochę bramkarzy i obrońców i gra zrobiła się trudniejsza.
Popracowali troszkę nad ruchami zawodników i to wygląda fajnie.
 

jungli

New member
Rozkminilem dlaczego nie mialem 4K na Tclu, niestety XOS to windows, a jak powszechnie wiadomo to ulomny system:) Ustawienia zaawansowane grafiki zmiana z HDMI na automatyczne i widzi 4K. Ludziska podobny problem mieli z TCLem ROKU, gdzie zeby 4K dzialalo trzeba bylo zmienic HDMI auto na HDMI 2.0 na sztywno. BTW HDR w tym TV nie istnieje:)

Wracajac do gier, nowy XOX to predkosc nowych GTXow 1070 wiec bedzie potencjal, stary XOS, to niestety klasa mobilnego GTX starszej generacji, a te jak wiadomo sa gorsze od wieloletnich Ti.

Na razie dostajemy patche HIRES do XOX, a gierki jak beda powstawac natywnie, pewnie beda wazyc ok 150GB i tu dochodzimy do momentu w ktorym wygra Nvidia, testujaca juz u haburgerow na IOS usluge Geforcenow. Musze powiedziec, ze dziala to zajebiscie, jakosciowo nie ustepujac top PC, ktory stoi w drugim pokoju. Tu jest przyszlosc grania, tylko chmura.

Zaczelismy od serwisow muzycznych, dostalismy filmowe (Netflix itd), mamy Live TV (vide PS Vue etc) czas na ostatni etap GRY.

Smiem twierdzic, ze nastepna generacja konsol jest skazana na porazke o ile potentaci produkcji podzespolow komputerowych nie stwierdza, ze im sie wprowadzania streamowania gier na razie nie kalkuluje w ich sprzedazy.

pozdroofka

PS
Jak chcesz mozemy pociepac razem na Xie, moj nick: Rysio Ochodzki
 
Ostatnia edycja:

Pakolo

Active member
Bez reklam
A ja dzisiaj jadę odebrać właśnie Wieśka 3 i Rise of Tomb Rider.
Wczoraj kupiłem Quantum Break, zapowiadają się długie wieczory z konsolą.

Do tej pory u rodziców miałem możliwość pograć trochę w Forze 7 4k i nowego Assassyna.

Forza wygląda niesamowicie i nawet nie chce mi się rozpisywać na ten temat, to trzeba zobaczyć, a Assassyn jest taki nijaki, są gry, które pod względem grafiki go zjadają, np. seria Far Cry, którą uwielbiam.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
W temacie cisza, a mój Xbox One X umarł. Nie żyję dysk albo karta graficzna, jutro jedzie do serwisu i pewnie będę 3 tyg bez konsoli. Przepadają mi mecze ligi weekendowej w Fut Champions;(
 
Status
Zamknięty.
Do góry