wybór kolumn zensor7, BX6, czy inne?

siamer

Member
No sprzedawca chciał przynieść mi denona do porównania ale powiedział że zensor7 zagra lepiej z yamaha bo jak już ktoś napisał ożywi zensory:)

Porównywnywal ktoś może rx6 z zensor7.? zaciekawila mnie wypowied. w innym temacie ze rx6 gra fajnym basem:)

witam.
ja bylem na odluchu i porownywalem monitor audio bx6, q acoustic 2050i oraz dali zensor7 i jak dla mnie monitor audio graly strasznie plasko, jakos tak nudnu nie mowie ze zle graly ale tak jakos ich brzmienie nie ciakawilo poprostu muzyka leciala a jak podlaczyli mi dali zensor 7 to zupelnie co innego, muzyka nabrala zycia, tempa, zdecydowanie wiecej basu i na dodatek ladniejsze :D q acoustic tez ladnie zagraly, moim zdaniem tak pomiedzy monitor audio a dali bo mialy w miare ladny bas (lepszy od monitorow a gorszy od dali) ale wokale (to chyba sie nazywa srodek) mialy bardzo czyste... tylko ich wyglad troszke pozostawia do zyczenia (ale to sa kolumny prawie o polowe tansze!)...

ja wybralem i zamowilem dali zensor 7...

zaznaczam ze to tylko i wylacznie moje doswiadczenia z odsluchu (tak jak juz wiele osob wczesniej pisalo kazdy slyszy inaczej...)...

pozdrawiam...

PS. wszystko bylo sluchane na wzmacniaczu marantza...
 

waldi198

Member
No to chyba mamy podobny słuch bo dla mnie bx6 tez grały płasko w zensor7 więcej życia jest:)

witam.
ja bylem na odluchu i porownywalem monitor audio bx6, q acoustic 2050i oraz dali zensor7 i jak dla mnie monitor audio graly strasznie plasko, jakos tak nudnu nie mowie ze zle graly ale tak jakos ich brzmienie nie ciakawilo poprostu muzyka leciala a jak podlaczyli mi dali zensor 7 to zupelnie co innego, muzyka nabrala zycia, tempa, zdecydowanie wiecej basu i na dodatek ladniejsze :D q acoustic tez ladnie zagraly, moim zdaniem tak pomiedzy monitor audio a dali bo mialy w miare ladny bas (lepszy od monitorow a gorszy od dali) ale wokale (to chyba sie nazywa srodek) mialy bardzo czyste... tylko ich wyglad troszke pozostawia do zyczenia (ale to sa kolumny prawie o polowe tansze!)...

ja wybralem i zamowilem dali zensor 7...

zaznaczam ze to tylko i wylacznie moje doswiadczenia z odsluchu (tak jak juz wiele osob wczesniej pisalo kazdy slyszy inaczej...)...

pozdrawiam...

PS. wszystko bylo sluchane na wzmacniaczu marantza...
 

pedrodelsol

New member
Ostrzejsze = bardziej szczegolowe, potrafiące wydobyć więcej subtelnych dźwięków. Tak bym to określił :) Naprawdę dziwię się zachwytami nad BX6, bo naprawdę nie ma nad czym. Zensory je biją na głowę.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
kwestia gustu i nie na miejscu jest pisać że coś bije na głowę innego;). W tej dziedzinie używa się takich słów "jak dla mnie" i "moim zdaniem". Możecie mi wierzyć, że znajdą się osoby które nie rozumieją jak mogą się podobać zensory . Też bym mógł tak powiedzieć, ale nie powiem bo to nie ma najmniejszego sensu. Różnorodność w kolumnach jest tak duża jak duża jest różnorodność ludzi.

pedrodelsol nie popadaj w samozachwyt;). Bo tak jak Ty nie rozumiesz MA tak inni mogą nie rozumieć zensor. Ah ta ludzka próżność i megalomania:):p

Założę się że wszystko co posiadasz w domu bije na głowę całą resztę i zgoda ale "tylko dla Ciebie";)
 
Ostatnia edycja:

piotrekm13

New member
Witam wszystkich.Własnie przeczytałem Wasze wypowiedzi na temat wyboru kolumn frontowych do KD i chce się podłączyć.Mam podobny problem z wyborem.
Niedawno kupiłem zestaw KD CANTON MOVIE 260 i amplituner DENON AVR X1000.Miał służyć głównie do KD i z tego jestem zadowolony.
Teraz podłączyłem internet do X1000 i zaczełem słuchać radia internetowego (muzyka klubowa , disco ).No i w tej sytuacji stereo to lipa na tych małych kolumienkach.
Więc szukam jakichś kolumn frontowych żeby poprawić dzwięk chociaż w 50%.
Szukam kolumn nowych lub używanych do 1200zł które będą grały czysto a nie waliły basem!
Pokój to 25m2.
Jakie kolumny polecacie?
 

waldi198

Member
I tu się z tobą zgadzam:) ja przesłuchałem klipsche ,dali ,MA ,kef ,indiana,melodika i dopiero po porównaniu tylu różnych kolumn jestem w stanie określic co pasuje najbardziej do mojego ucha:)kupie prawdopodobnie zensory bo mi odpowiadają a każdy kto wypowiedział się w moim temacie to była tylko podopiedz co warto posłuchać bo wybrać trzeba samemu: )



kwestia gustu i nie na miejscu jest pisać że coś bije na głowę innego;). W tej dziedzinie używa się takich słów "jak dla mnie" i "moim zdaniem". Możecie mi wierzyć, że znajdą się osoby które nie rozumieją jak mogą się podobać zensory . Też bym mógł tak powiedzieć, ale nie powiem bo to nie ma najmniejszego sensu. Różnorodność w kolumnach jest tak duża jak duża jest różnorodność ludzi.

pedrodelsol nie popadaj w samozachwyt;). Bo tak jak Ty nie rozumiesz MA tak inni mogą nie rozumieć zensor. Ah ta ludzka próżność i megalomania:):p

Założę się że wszystko co posiadasz w domu bije na głowę całą resztę i zgoda ale "tylko dla Ciebie";)


Jeżeli przejrzałeś cały mój temat to polecał wybrać się na odsłuch i posłuchać jak najwięcej się da inaczej nie ma opcji byś kupił coś co cię zadowoli:) ja bylem na 3 odsłuchach i dopiero teraz mogę określi co jest odpowiednia dla mojego ucha:)
Wez pod uwage kolumny jakie ja słuchałem i jakie były polecane i na pewno coś wybierzesz:)

Witam wszystkich.Własnie przeczytałem Wasze wypowiedzi na temat wyboru kolumn frontowych do KD i chce się podłączyć.Mam podobny problem z wyborem.
Niedawno kupiłem zestaw KD CANTON MOVIE 260 i amplituner DENON AVR X1000.Miał służyć głównie do KD i z tego jestem zadowolony.
Teraz podłączyłem internet do X1000 i zaczełem słuchać radia internetowego (muzyka klubowa , disco ).No i w tej sytuacji stereo to lipa na tych małych kolumienkach.
Więc szukam jakichś kolumn frontowych żeby poprawić dzwięk chociaż w 50%.
Szukam kolumn nowych lub używanych do 1200zł które będą grały czysto a nie waliły basem!
Pokój to 25m2.
Jakie kolumny polecacie?
 
Ostatnia edycja:

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
grunt to odsłuch i świadomy wybór. I ja się cieszę z tego że kupiłeś zensory bo Ci pasują a nie jakiś zakup w ciemno:) to się chwali. Czyli to sa najlepsze kolumny dla Ciebie:):D
 

piotrekm13

New member
Z tym odsłuchem to mam problem bo jestem z dolnośląskiego i jakis salon to dopiero Wrocław 150 km dalej.
No i wszystkie kolumny co polecacie to grubo ponad 2000 ty.
Jeszcze jedno czy zwrócić uwagę na kolumny podstawkowe ?
 

pedrodelsol

New member
@FFooXX5 obiecuję że następnym razem będę podkreślał że "wg mnie" coś jest lepsze od czegoś. Nie śmiem twierdzić ze wszystko co mam jest najlepsze i tu trochę przesadziles w swojej opinii na mój temat ;-) Jednakże podtrzymuję twierdzenie ze wg mnie Zensory biją na głowę BX ;-)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
kwestia gustu i nie na miejscu jest pisać że coś bije na głowę innego;). W tej dziedzinie używa się takich słów "jak dla mnie" i "moim zdaniem". Możecie mi wierzyć, że znajdą się osoby które nie rozumieją jak mogą się podobać zensory . Też bym mógł tak powiedzieć, ale nie powiem bo to nie ma najmniejszego sensu. Różnorodność w kolumnach jest tak duża jak duża jest różnorodność ludzi.
Dokładnie. Tak z przekory; mi Zensory specjalnie niepodeszły, dla odmiany wcale a wcale nie uważam, ze są ostre czy szczegółowe. Wg mnie są nawet mułowate i nudne, choć nie mówię, że złe, rozumiem, że może się podobać ich brzmienie :p
 

pedrodelsol

New member
Zensory byc może są nudne i mulowate, tylko w odniesieniu do czego? Do hi-endowych konstrukcji za kilkanaście tysi? :) Wątek jest o porównaniu Zensorow i BX i w tym przypadku o mulowatosci raczej pisać też nie wypada :p No chyba że sprecyzujesz co wg ciebie oznacza mulowate i nudne ;-)
 
Do góry