wybór kolumn zensor7, BX6, czy inne?

waldi198

Member
Witam
W poniedziałek idę na odsluch i żeby nie tracić czasu zakładam temat i proszę o cenne wskazówki jakie kolumny brać pod uwagę przy odsluch:)
Początkowo zastanawiałem się nad zakupem Onkyo 525 i zestawie tannoy v4i,V1,VC lub monitory MR4,MR1,Mrc lecz po przeczytaniu trochę tematów na tym forum zmieniłem decyzje i kupię najpierw dobre stereo a za jakiś czas skompletuje reszte:)
Moje typy to
Dali zensor7
Monitor BX 6

Yamaha 773
Denon x2000

Obecnie posiadam amplituner pioneer VSX515 , koda AV707F 5.1

Pokój jest o wymiarach 5,5x3,6 i telewizor jest umiejscowiony tak na 1/3 tej długiej sciany i siedzę około 3m od tv
kina będę używał do oglądania tv i filmów w 60-70 % reszta to muzyka i gry z laptopa. muzykę jaką słucham to raczej klubowa, techno, pop

Brać jeszcze jakiś inny sprzęt pod uwagę przy odsłuchu?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Rozłożenie zakupu na etapy to dobry pomysł. Jeśli głównie filmy i do tego muzyka klubowa, techno itp. to ja bym odsłuchał inne kolumny. Oczywiście te też posłuchaj będziesz więcej wiedział. Ja bym odsłuchał Jbl Studio 270/280, Paradigm Monitor 9 v.7, Klipsch RF-52/62. Z amplitunerów odsłuchaj jeszcze Marantza 5007 i Harmana 370.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
To świetne kolumny, ale nie do techno czy klubowej. Tu liczy się dynamika i mocny bas. Kolumny, która ja podałem moim zdaniem lepiej się sprawdzą. Ale nic nie stoi na przeszkodzie żebyś je odsłuchał. Sam się przekonasz.
 

waldi198

Member
aha czyli zensor 7 i bx6 są mniej dynamicznymi kolumnami do spokojniejszej muzyki? ja i tak kino będę wspomagał za jakiś czas dobrym subem więc bardziej mi zależy by kolumny grały bardzo szczegółowo i równomiernie:)

dodam jeszcze że muszę mieć kolumny raczej z bassreflexem z przodu bo nie mogę odstawić kolumn za bardzo od ściany mam tak ustawiony sprzęt w pokoju że jak bym odstawił kolumny od ściany to jedna z nich stała by mi w przejściu między pokojem a przedpokojem:)
 
Ostatnia edycja:

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
MA maja BR z tłu i z przodu. Tylne można zatkać gąbkami które są w zestawie i nie wpływa to na dźwięk :)
 

waldi198

Member
Dobrze by było 20-30cm odsunąć.


no i tu może być mały problem:) pewnie Klipsch bede musiał odrazu sobie odpuścić bo są długie i do tego jeszcze te 20cm od ściany to przejścia nie będę miał:)
nie ma żadnych kolumn godnych uwagi z przednim BR dla moich potrzeb ?

powiedz mi Pawel_Sz85 jeszcze coś ta temat tech amplitunerów co podałem wystarczą do moich potrzeb?
z tych co podałeś to harman bardzo mi się podoba ale musze się zmieścić z tym zakupem w 2tyś a marantz jakoś mi nie pasuje wyglądowo:)
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Z tych co podałeś to Yamaha 773 jest lepiej wyposażona. Ma pre-out do daje Ci w przyszłości możliwość podłączenia wzmacniacza jak stereo Cię nie zadowoli. Brzmieniowo mnie bardziej odpowiadają Denony, grają łagodniej górą i mocniejszym basem. W tym przypadku to ciężki wybór jednak bo Yamaha 773 to trochę wyższy model niż X2000. A masz możliwość odsłuchu?
 

waldi198

Member
Właśnie nie wiem jak z odsłuchem amplitunerow ale i tak yamaha jakoś bardziej mi odpowiada wygladowo :) najgorszy temat jest właśnie z tymi kolumnami:)
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
chwale3 bo to był wybór poparty odsłuchami i preferencjami no ale dla kogoś może być zupełnie inaczej:) i świetnie zdajemy sobie z tego sprawę. Paweł też ma super zestaw i sobie go bardzo chwali:), ważne to wybrać to co się podoba a nie w ciemno i być rozczarowanym albo nie mieć porównania jak gra coś innego:)
 

waldi198

Member
witam
jestem własnie po odsłuchu i kolumny jakie słuchałem to zensor 5 ( 7 nie mieli) MA mr6 , mx6 , klipsch f10

najbardziej do gustu przypadły mi mr6 i bx6 z przewagą na bx6 lecz mogło by być więcej basu w nich:)
klipsch f10 bas fajny ale środek słaby i góra bardzo piskliwa:)
zensor 5 też mi się podobały ale basu prawie nie ma:)

trafiłem na zły okres bo jest dużo wysprzedane i po nowym roku umówie się jeszcze na odsłuch paradigm 9v7 i klipsch f30/fr62

a powiedzcie mi jeszcze raka jest różnica miedzy rx6 a bx6 ? bo rx6 fajne są bo małe ale nie słuchałem ich :)
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
RX6 to wyższy model od serii BX. Basu w RX6 będzie mniej niż BX6. RX6 od odpowiednik wielkościowy BX5. Jeśli zależy Ci na basie to musiałbyś pomyśleć o RX8.
 

waldi198

Member
Jaśniej czyli bardziej czysto?




najbardziej odpowiadały by mi kolumny grające tak jak bx6 i z basem jak klipsch:)

za jakiś czas na pewno kupie suba więc basu będzie dość więc może skusić się na te rx6 ?

Pawel_Sz85 jak ten twój rel T5 spisuje się w kinie? ile metrów masz pokój?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry