wybór kolumn zensor7, BX6, czy inne?

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Tak, są dokladniejsze, ale mmi akurat nie podeszly. Może to dziwnie zabrzmi, to o ile lubie BXy to za RXami już mniej przepadam.
JA tez zawsze chciałem miec kolumny, które by wygladaly jak Canton Chrono SL, grały jak Focale Utopie, a kosztowaly tyle co Jamo ;)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie wiem czy bym sie zdecydowal na taki wyglad, ale niewatpliwie Cantony nie sa przecietne, szczegolnie w kolorze silver:

ifa2008canton4.jpg
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jaśniej czyli bardziej czysto?




najbardziej odpowiadały by mi kolumny grające tak jak bx6 i z basem jak klipsch:)

za jakiś czas na pewno kupie suba więc basu będzie dość więc może skusić się na te rx6 ?

Pawel_Sz85 jak ten twój rel T5 spisuje się w kinie? ile metrów masz pokój?

Ja ma 19m2 i daje radę. Bas jest mocny, nisko schodzi i jest dobrze kontrolowany. Nic nie dudni, nie buczy. Jak na takie "maleństwo" jest super. Dodatkowo jego zaletą jest to, że nieźle się sprawdza w stereo. Wracając do kolumn. Jak czytam Twoje wymagania to sobie myślę, że Melodika BL40, o których pisałem wcześniej mogłaby Ci przypaść do gustu. Kolumna ta ma łagodne wysokie tony i mocny, miękki bas. Pod względem dynamiki są lepsze od BX6. Nie są tak dobrze ułożone jak BX-y, ale dają dużo frajdy. Przy czym nie męczą tak wysokimi jak RF. Monitor Audio RX to już wyższa półka.
 

waldi198

Member
Ja ma 19m2 i daje radę. Bas jest mocny, nisko schodzi i jest dobrze kontrolowany. Nic nie dudni, nie buczy. Jak na takie "maleństwo" jest super. Dodatkowo jego zaletą jest to, że nieźle się sprawdza w stereo.

mi właśnie zależy żeby sub sprawdził się w kinie( nisko schodząc) :) czuć go jak zatyka w klatce? no i dał radę w stereo :)

Jak czytam Twoje wymagania to sobie myślę, że Melodika BL40, o których pisałem wcześniej mogłaby Ci przypaść do gustu. Kolumna ta ma łagodne wysokie tony i mocny, miękki bas. Pod względem dynamiki są lepsze od BX6. Nie są tak dobrze ułożone jak BX-y, ale dają dużo frajdy.
no też je biorę pod uwagę i na pewno kolejnym razem je odsłucham :) one w szybszej muzyce bardziej się sprawdzą od bx6 ?

Monitor Audio RX to już wyższa półka.
czyli warto tez zastanowić się nad nimi? powiem że z wyglądu podobają mi sie najbardziej z tych wszystkich a przede wszystkim są małe i żona by była bardziej zadowolona hehe

jak wygląda sprawa z wysokimi w paradigm 9v7 ? bo przy klipsch to chyba bym nie dał rady na dłuższa mete:)
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeśli szukasz uniwersalnego suba to T5 się sprawdzi. Oczywiście konstrukcję bass-reflex wytwarzają większe ciśnienie i w kinie zagrają efektowniej. Tylko bas będzie mniej kontrolowany. Jako alternatywę dla Rel-a możesz zerknąć na Tannoy TS1001/1201. Blackninja pisał, że ma na nie wyprzedażowe ceny. Sub ten ma podobno osobne ustawienia pod kino i muzykę. Melodika lepiej się sprawdzi w cięższej muzyce rockowej, r'n'b, hip hop, elektroniczna itp. Serią RX warto się zainteresować. Tylko najlepiej RX8. Paradigm 9v7 to świetne, dynamiczne kolumny do szybkiej muzyki. Wysokie tony są wyraźne, porównywalne do tych z RF, może trochę łagodniejsze.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
musisz je posłuchać bo to jest całkowicie inna kultura grania:), mi się dość podobają ale czy bym je nabył to raczej nie, w tej cenie bym chyba uderzył w coś bardziej uniwersalnego i dynamicznego. RX to taka typowa angelszczyzna:). Musisz odsłuchać, tak jak JBL ma specyficzne granie to i RX zalicza się do takiej grupy dość specyficznego brzmienia. Ale jak by nie było RX ma bardzo dużo zwolenników:)
 

waldi198

Member
cześć jestem dzisiaj po kolejnym odsłuchu i kolejne kolumny które udało mi sie sprawdzić to bx5 jak dla mnie bardzo słabe, basu za mało i tak jakoś nie przypadły mi do gustu:) na poprzednim odsłuch podobało mi się jak grają bx6 czy aż taka różnicą jest między nimi ?
kolejne kolumny to Indiana Line Note 555 całkowicie mi nie podeszły jakiś taki stłumiony dźwięk mało sopranu. kolejne to Kef c7 też nie podobało mi się ich granie zbyt mało szczegółowe:)
No i kolejny mój fawory zaraz obok Bx6 to melodika bl40 która mnie zaskoczyła bardzo dzwięk jest uniwersalny czego bym nie włączył to przy wszystkim grały super szkoda tylko że nie mogłem ich porównać z bx6 których akurat nie było na stanie ale na kolejny osłuch jestem umówiony bl40 vs bx6 :)
Jedyne co mnie ogranicza przed kupnem bl40 to że mają tylny br i nie mogę ich odstawić zbytnio od ściany heh
niech sie ktoś wypowie jak będą grały bl40 jak odstawie je 10-15cm od ściany?
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
udało mi sie sprawdzić to bx5 jak dla mnie bardzo słabe, basu za mało i tak jakoś nie przypadły mi do gustu:) na poprzednim odsłuch podobało mi się jak grają bx6 czy aż taka różnicą jest między nimi ?Jedyne co mnie ogranicza przed kupnem bl40 to że mają tylny br i nie mogę ich odstawić zbytnio od ściany heh
niech sie ktoś wypowie jak będą grały bl40 jak odstawie je 10-15cm od ściany?
Jeśli porównywales BX5 z BX6 ale na innym odsłuchu, czyli w innych warunkach to porównanie nie ma większego sensu, W BX6 basu oczywiście jest ciut więcej, ale drastycznych róznic nie ma.
Jeśli natomiast BL40 Ci podeszły to się nie zastanawiaj. Na pewno są cieplejsze, a ich dźwięk może się podobać. Zapytaj też Krzyska1980. On też je ma, nie wiem jednak jak daleko od sciany. Z tym Basreflexem to tez nie jest reguła. Po prostu kazda kolumna gra tym lepiej im więcej odsunieta od scian (bocznych też, jesli nie bardziej).
 

waldi198

Member
Ja poczekasz do jutra to sprawdzę. Ja mam odsunięte u siebie 25cm i jest ok.

Na kolejny odsłuch idę za tydzień więc poczekam:) są jeszcze jakieś kolumny co zagrają podobnie do bl40 ?

Jeśli porównywales BX5 z BX6 ale na innym odsłuchu, czyli w innych warunkach to porównanie nie ma większego sensu, W BX6 basu oczywiście jest ciut więcej, ale drastycznych róznic nie ma.
Sprzedawca powiedział że bx5 a bx6 grają tak smo i że niczym się nie różną tylko basu jest więcej w bx6to prawda? zapomniałem dodac że słuchałem jeszcze rx6 ale tylko chwilę bo pod koniec odsłuchu i w nich basu było jak dla mnie wystarczająco:)
 
Ostatnia edycja:

THX2

New member
zensor 5 też mi się podobały ale basu prawie nie ma:)

Skoro zensor5 podobały ci się brzmieniowo a miały mało basu to może warto byłoby posłuchac zensor7 z 17cm wooferem.Po przesiadce z rotha na zensory na bas nie narzekam, w roth/bl40 basu zawsze jest dużo ale zawsze grał miękko i jednakowo na mojej elektronice a w zesorach gra zmiennie w zależności od nagrania no i oczywiscie średnica w zensorach o niebo lepsza nie tak wycofana jak w roth.Reasumując jeśli nie masz wystarczająco miejsca żeby kolumny były odsunięte od ściany albo mają grac gdzieś w rogach to bass w roth/bl40 zdominuje resztę pasma.
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Na kolejny odsłuch idę za tydzień więc poczekam:) są jeszcze jakieś kolumny co zagrają podobnie do bl40 ?


Sprzedawca powiedział że bx5 a bx6 grają tak smo i że niczym się nie różną tylko basu jest więcej w bx6to prawda? zapomniałem dodac że słuchałem jeszcze rx6 ale tylko chwilę bo pod koniec odsłuchu i w nich basu było jak dla mnie wystarczająco:)
Boston Acoustics, nowe Rothy.
 

waldi198

Member
Boston Acoustics, nowe Rothy.

Roth Audio Oli RA4 to są te nowe? grają tak samo jak melodika bl40 ?
wizualnie pasowały by mi do pokoju ale ten tylny br :) tak sobie myślę że jak będę ich słuchał to zawsze można odstawić od ściany a jak będą nie używane to dostawiać je spowrotem hehe


Skoro zensor5 podobały ci się brzmieniowo a miały mało basu to może warto byłoby posłuchac zensor7 z 17cm wooferem.Po przesiadce z rotha na zensory na bas nie narzekam, w roth/bl40 basu zawsze jest dużo ale zawsze grał miękko i jednakowo na mojej elektronice a w zesorach gra zmiennie w zależności od nagrania no i oczywiscie średnica w zensorach o niebo lepsza nie tak wycofana jak w roth.Reasumując jeśli nie masz wystarczająco miejsca żeby kolumny były odsunięte od ściany albo mają grac gdzieś w rogach to bass w roth/bl40 zdominuje resztę pasma.

no podobało mi się jak zensory5 grały muszę jeszcze te zensor7 posłuchać:) a powiedz mi jak z dynamiką między roth a zensor ?
 
Ostatnia edycja:

waldi198

Member
no waśnie nie wiem czy mają te kolumny wygląd mają ciekawy ale jak graja gorzej to już lipa:(
no artykuł już mnie wyleczył z RA4 :)
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
RA4 raczej nie grają tak samo jak BL40. Najlepiej odsłuchaj i daj znać bo jestem ciekaw jak grają RA4. Tu możesz też trochę poczytać. Roth OLi RA4 kontra Melodika BL40, czyli historia kolumn takich samych, ale innych :: Blog PCLab.pl
Dziwne to dla mnie, dobry produkt broni się sam i nie potrzebna mu taka pomoc w teście jak "trzeba skreślić z listy ewentualnych zakupów, dla własnego dobra" lub "Panowie z Rotha spieprzyli, pisząc kolokwialnie i tak oględnie, jak tylko się da."

Lecą do nas RA4 to sobie porównam, bo aż jestem Ciekawy czy tak spieprzyli czy to hejterstwo :)
 
Do góry