wybór kolumn zensor7, BX6, czy inne?

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dziwne to dla mnie, dobry produkt broni się sam i nie potrzebna mu taka pomoc w teście jak "trzeba skreślić z listy ewentualnych zakupów, dla własnego dobra" lub "Panowie z Rotha spieprzyli, pisząc kolokwialnie i tak oględnie, jak tylko się da."

Lecą do nas RA4 to sobie porównam, bo aż jestem Ciekawy czy tak spieprzyli czy to hejterstwo :)

To daj znać bo tez jestem ciekaw czy to prawda. Kolumny są trochę mniejsze i lżejsze pytanie na ile się to przełożyło na brzmienie.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Będzie, będzie zabawa!
Będzie się działo!
I znowu nocy będzie mało.

zlyr.jpg
 

waldi198

Member
Cześć
Kolejny odsłuch zaliczyłem i znów nie mieli bx6 ale za to zensor7 porównałem z melodika bl40 i:)
obie kolumny grają według mnie podobnie z tym że zensor ma zdecydowanie lepszy wokal a bl40 ciut więcej basu i sporo sopranu :) niby melodika jest bardziej dynamiczną kolumną ale według mnie zensor nie ustępuje im :)
szkoda że nie miałem możliwości porównać zensorów7 z bx6 :)

jaka jest różnica między bx6 a zensor 7 ?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Z tego co pisałeś odsłuchiwałeś BX5 więc już masz pogląd jak grają MA z serii BX. Oczywiście BX6 będą miały więcej basu od BX5. Ja odsłuchiwałem tylko raz BX-y i moim zdaniem ustępują pod względem dynamiki i basu (mimo jednego przetwornika więcej, choć nie wiem też czy były wygrzane) Zensor-om i BL40. Co nie znaczy, że BX są złymi kolumnami. Są dobrze ułożone i grają równo. Można powiedzieć, że bardziej "audiofilsko". To zależy czego oczekujesz od brzmienia. Mnie na pewno więcej przyjemności ze słuchania dałyby BL40 czy też Zensory. Pod względem wyglądu Zensory ładniejsze od BL40, ale i droższe.
A na jakie elektronice słuchałeś?
 

waldi198

Member
No porównywałem bx5 do bl40 i bl40 grały według mnie zdecydowanie lepiej:) na pierwszym odsłuchu jak porównywałem bx6 i zensor5 to dzwięk z zensorów był fajniejszy ale za to basu prawie nie było za to zensor7 pokazują pazura ze potrafią zagrać fajnym basem i dynamikę też mają fajną:) pytałem gościa w sklepie to powiedział że melodika jest po 4 odsłuchu a zensory wyjęte z pudełka więc pewnie z godziny na godzinę będą grały lepiej:)
każdy odsłuch robię na yamaha v773 bo na ten amplituner nastawiłem się od początku :)

z tego co pamiętam z pierwszego odsłuchu to zensor był bardziej dynamiczy niż bx też pawel tak
sądzisz?


Z tego co pisałeś odsłuchiwałeś BX5 więc już masz pogląd jak grają MA z serii BX. Oczywiście BX6 będą miały więcej basu od BX5. Ja odsłuchiwałem tylko raz BX-y i moim zdaniem ustępują pod względem dynamiki i basu (mimo jednego przetwornika więcej, choć nie wiem też czy były wygrzane) Zensor-om i BL40. Co nie znaczy, że BX są złymi kolumnami. Są dobrze ułożone i grają równo. Można powiedzieć, że bardziej "audiofilsko". To zależy czego oczekujesz od brzmienia. Mnie na pewno więcej przyjemności ze słuchania dałyby BL40 czy też Zensory. Pod względem wyglądu Zensory ładniejsze od BL40, ale i droższe.
A na jakie elektronice słuchałeś?


Pod względem wyglądu Zensory ładniejsze od BL40, ale i droższe.


też mi się bardziej podobają zensory :) czekam jak odpisze blackninja i jaka zrobi mi cenę na nie bo jestem już bardzo nastawiony by je kupić tylko zależy czy będę mógł sobie pozwolić na nie teraz czy będe musiał poczekać i dozbierać kase:)
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Z tej trójki moim zdaniem najdynamiczniejsze BL40. Zensory w moim odczuciu grają cieplej niż BX. BX są trochę jaśniejsze. Z dynamiką to Zensory i BX6 są na podobnym poziomie, może trochę więcej basu z Zensor 7. Nie miałem okazji bezpośredniego porównania. Yamaha zdecydowanie pasuje do BL40 i Zensor 7 bo je ożywia. Mnie też bardzo odpowiada połączenie Sr5007+Oli40. Jest lepiej niż z Denonem szczególnie jeśli chodzi o wysokie tony. Najlepiej by było jakbyś mógł na spokojnie odsłuchać BX6. Pytałeś czy będą mieli BX6?
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
yamaha i MA to też dobre połączenie:p i bardzo często stosowane bo ostra yamaha ożywia spokojne MA co daje dobrą równowagę;)
 

waldi198

Member
Z tej trójki moim zdaniem najdynamiczniejsze BL40. Zensory w moim odczuciu grają cieplej niż BX. BX są trochę jaśniejsze. Z dynamiką to Zensory i BX6 są na podobnym poziomie, może trochę więcej basu z Zensor 7. Nie miałem okazji bezpośredniego porównania. Yamaha zdecydowanie pasuje do BL40 i Zensor 7 bo je ożywia. Mnie też bardzo odpowiada połączenie Sr5007+Oli40. Jest lepiej niż z Denonem szczególnie jeśli chodzi o wysokie tony. Najlepiej by było jakbyś mógł na spokojnie odsłuchać BX6. Pytałeś czy będą mieli BX6?


Już 2 raz umawiam się na odsłuch bx6 i nie mają bo niby w hurtowniach nie ma:) ja porównywałem bx z bl40 i zensory z bl40 no i zensory w tym porównaniu wypadają lepiej:)

yamaha i MA to też dobre połączenie:p i bardzo często stosowane bo ostra yamaha ożywia spokojne MA co daje dobrą równowagę;)

No właśnie między innymi dzięki tobie wybrałem yamahę:) w sklepie powiedzieli że yamahy nie mam co porównywać z denonem bo to taka ciepła klucha jak to powiedział sprzedawca:) nowe modele harmana podobno są kiepskie mówię tu o przedziale w granicach 2tyś a marantz trochę za drogi jak na mój budżet bo już jest sporo nadszarpnięty:)
Pioneera miałem do tej pory i średnio zadowolony byłem:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
To jeśli bardziej Ci podeszły Zensory to tylko brać i cieszyć się nimi z domu:) Będą też łatwiejsze do ustawienia z pomieszczeniu bo mają bassreflex z przodu. Dla pewności tylko pozostaje odsłuchać BX6:)
 

waldi198

Member
powiedzieli że bx6 będą może mieli pod koniec miesiąca ale to jest tylko może:) muszę się z tym dobrze przespać i przemyśleć ale jak narazie szala przeważa się na korzyść zensor 7 :) grają równo, basu mają wystarczająco i wizualnie też mi odpowiadają:)
po 3 odsłuchach to jak bym miał zrobić ranking to z delikatną przewagą stawiam na zensor za nimi zaraz bl40 pożniej bx6 a na końcu już klipshe ,kef ,indiana :)

Jak by jeszcze zensor7 był tak samo dynamiczny jak bl40 to jak dla mnie kolumna idealna:)
Przy szybszych kawałkach miałem takie odczucie jak by zensor lekko wolniej grał ale za to jak odpaliłem Miley Cyrus - Wrecking Ball to wokal był zarąbisty a w bl40 już było słychać mniej wyraznie napewno zensor jest bardziej szczegółowy:)

W kinie zensor 7 nie będzie miał chyba problemów?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
No właśnie między innymi dzięki tobie wybrałem yamahę:) w sklepie powiedzieli że yamahy nie mam co porównywać z denonem bo to taka ciepła klucha jak to powiedział sprzedawca:) nowe modele harmana podobno są kiepskie mówię tu o przedziale w granicach 2tyś a marantz trochę za drogi jak na mój budżet bo już jest sporo nadszarpnięty:)
Pioneera miałem do tej pory i średnio zadowolony byłem:)
Mam wrazenie, że sprzedawca mowi to co klient chce usłyszeć ;)
Przez pierwsze chwile bada potencjalnego klienta, potem opowiada różne historie. MOzliwe, że gdyby przyszedł inny klinet nastawiony na Denona, ten sam sprzedawca mogłby opowiadac, że Yamaha gra ostro i kłuje w uszy ;)
 

waldi198

Member
No sprzedawca chciał przynieść mi denona do porównania ale powiedział że zensor7 zagra lepiej z yamaha bo jak już ktoś napisał ożywi zensory:)

Porównywnywal ktoś może rx6 z zensor7.? zaciekawila mnie wypowied. w innym temacie ze rx6 gra fajnym basem:)
 

THX2

New member
Cześć
zensor7 porównałem z melodika bl40 i:)
obie kolumny grają według mnie podobnie z tym że zensor ma zdecydowanie lepszy wokal a bl40 ciut więcej basu i sporo sopranu :) niby melodika jest bardziej dynamiczną kolumną ale według mnie zensor nie ustępuje im :)


takie same odczucia miałem jak podpinałem moje roth oli40 z nowymi zensorami 7
 
Do góry