Wybór głośników

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Połączenie C7 z Yamahą wypadnie na "+".
Do Tonsila podchodziłem kilka razy i niestety mnie w niczym nie przekonał. Co innego, że tobie może się spodoba, posłuchaj.
 

fcvader

New member
trudny wybór, liczę na was

Ludzie, zlasowaliście mi mózg tym tematem. Śledzę forum od miesiąca, zdecydowany byłem na s606, nawet blackninja wycenił mi zestaw, ale wziąłem się za czytanie tego tematu...

Efekt? Nie wiem co kupić. Kasa jest odłożona, z 3500 PLN powiększyłem budżet do 4500 PLN (w tym muszą być kable).

Dla przypomnienia:
pokój na poddaszu 30 m2 z aneksem, kino/muza - 70/30, ampli celowałbym w Denon, albo Onkyo (jakoś tak mi się podobają). Jako, że głównie celuje w telewizje i gry, a na dalszym planie muza przydałby się jakiś sub.

Dodam, że kiepsko jest z odsłuchem w Łodzi - byłem w kilku sklepach (albo maja tam sprzęty typowo nie budżetowe, albo brak odsłuchu, albo w niskim budżecie kiepski wybór, albo muszę iść do sklepu w którym muszę zapłacić za odsłuch (darmowo jak się zdecyduje kupić u nich) i właśnie tam idę posłucha sobie jutro s606, QQ5000 i kody 702 dla porównania). O mediach czy saturnach się nie wypowiadam, bo nie ma warunków do badania jakości sprzętu.

Niestety bywalcy tego wątku raczej gnoją mojego faworyta czyli s606 i jakoś jestem już negatywnie nastawiony na jutrzejszy odsłuch... więc może będę zmuszony do zmiany strategi działania.

Znajdzie się coś ciekawszego do w/w kwoty w systemie 5.1 z amplitunerem i kablami?
Niestety obawiam się, że strategia wolnego dokupywania sprzętu u mnie się nie sprawdzi z 1,5 rocznym dzieckiem na pokładzie - no chyba, że przestane kupować mu pieluchy;)

Czego mam jeszcze poszukać na odsłuch? Czy brać coś w ciemno?
Czekam na dobre rady (zwłaszcza tych którzy orientują się w cenach) i zarazem odświeżam nieco ten wątek.
 

czarny2807

Well-known member
Bez reklam
Mają tam i Onkyo i Denona i Marantza i Yamahe. Maja też H/K i Pioneera. Więc może najpierw wybierz kilka modeli pasujących Ci pod względem specyfikacji a później je odsłuchaj. Kolumny też na miejscu jakieś sobie wybierzesz.
 

rydziu81

New member
witam
pytanie do forumowiczów korzystających z dobrodziejstw bi-ampingu. prosze o porade do kolumn przy ampli. marantz sr5005 i pomieszczeniu ok.20m2. słyszałem klipsch f2-efekt dobry choc w innym zestawieniu i innej muzyce(preferuje gitarowe brzmienie z miłym basem) nie słyszałem kefa iq70 którymi równiez jestem zainteresowany ale z odsłuchem ciezko...
-WSZELKIE OPINIE I PORADY MILE WIDZIANE
 

rydziu81

New member
DZIEKI ZA PODPOWIEDZ. TYLKO CZY TE BX6 MAJĄ PODWÓJNE ZŁĄCZA NA BI-AMPING BO GŁÓWNIE POD TYM KĄTEM SZUKAM- MAM AMPLI. Z TAKĄ OPCJĄ WIEC CHCE TO WYKORZYSTAĆ.
JESCZE PYTANIE ODNOSNIE KLIPSCHA-WIESZ MOZE JAKA JEST RÓŻNICA MIEDZY F2 a F20??? Z TEGO CO WYCZYTAŁEM TO CZESTOTLIWOSC ODCIECIA JEST TYLKO MNIEJSZA ALE CO DO WŁAŚCIWOŚCI TO TYCH DRUGICH NAWET NIE WIDZIAŁEM...
 

rydziu81

New member
i zapomniałem dodac: GŁOŚNIKI Z OTWOREM BASS-REFLEX UMIESZCZONYM Z TYŁU U MNIE ODPADAJĄ ze wzgledu na brak miejsca i przymusowe dostawienie do ściany
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Mają podwójne gniazda, a otwór BR mają za równo z tyłu jak i z przodu. Wystraczy wejśc na Google lub na strone producenta.
F20 jest tylko nowszą serią. Parametry identyczne. Strona producenta.
 
Ostatnia edycja:

rydziu81

New member
skoro mają bass-relex z przodu i z tyłu to chyba nie po to zeby do wyboru jeden zatkac i nie wykorzystywac głosników w całym ich potencjale... nie chce kolejnego mebla który bedzieładnie wyglądał a nie spełniał swojej roli!!!
 

don111

Banned
ja mam odstawione od ściany na pół metra i zatkane obydwa bas refleksy, tak grają ciut lepiej
zatykanie bas refleksów w BX6 nic nie ujmuje z mocy jak w przypadku większości innych kolumn...
 

rydziu81

New member
dzieki za info mimo ze nie znam twoich preferencji muzycznych to sprawdze sobie te MA choc obawiam sie troche o efekt zatkanych bass-reflexów...
-moze nie odbije sie na mocy ale co z dzwiekiem???- zobaczymy...
pozdrawiam
 

Prokop

New member
Bez reklam
-moze nie odbije sie na mocy ale co z dzwiekiem???- zobaczymy...
Po to się zatyka żeby zmienić charakterystykę a co za tym idzie brzmienie kolumny. Kwestia preferencji muzycznych i słuchowych. W MA GS20 istnieje właśnie taka możliwość, i zatkanie tylnego bas refleksu nie jest niczym niepoprawnym.
 

Padan

New member
Witam
Zwyczajowo sporo poczytałem tutaj zanim pytam zwłaszcza że znawca nie jestem i ucho też nei specjalnie wrażliwe mam.

Chce zakupić zestaw z przeznaczeniem muzyka/filmy/PS3 40/30/30
Miałoby to być w krótkim czasie dopięte do rzutnika (max 6-12 mcy)
Pomieszczenie to salon 8m x 4,5m który jest polaczony w litere L z jadalnią (4x4) i dalej z otwarta kuchnią (4x4) wiec generalnie sporo powierzchni.
- centrum RTV i ekran to krótsza ściana salonu szer. 4,5m
- z uwagi na opinie ilość wyjść HDMI oraz HDMi na standby skłaniam się do:
Ampli:Yamaha rvx 767
Player: na razie planuję PS3

Prośba dotyczy porady w temacie głośników pewnie 5.0 lub 5.1

Moje typy do odsłuchu/zakupu (jeśłi będe w stanie je sam faktycznie porównać) to:
Jamno S608, S604 +centr?+sub?
Seria Magnat 655+653+center 53+sub?
JBLE80+E20+ec25?+sub?

Chciałbym głośniki zakupić w okolicy 3000PLN +-

Czy te zestawy;
1. Sa poprawnie dobrane?
2. Odnajdą się z Yamahą?
3. Który polecacie?
4. A może Harman Kadron AVR360 (kosztuje więcej co boli) + głośniki HK?

Na całość (Ampli + głośniki) bez PS3 planuję 5000-5500PLN

Z góry dzięki za konstruktywne opinie jak i krytykę
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
masz całkiem pokaźną deklarację odbioru % muzyki. W takim zestawienie opierałbym się jednak na ampli HK .
Szersza scena muzyczna w muzyce jest nie do przecenienia.
Jaki rodzaj muzyki preferujesz?
 

Padan

New member
Nie wiem czy sporo muzyki tylko tak mi się wydaje ze jak sie wlaczy muzyke to czesto jest on adluzej w tle anizeli aktywne jej słuchanie wiec porównujac z jednym filmem przy seansie czasow pewnie wyjdzie wiecej muzyki niz kina i PS3.

Co do rodzaju muzyki - nie jestem jakimś koneserem ukierunkowanym na konkretny rodzaj w zalezności od nastroju i przekrojowo jak na rocznik 73 :) - od Garbarka, przez Nore Jones do Pavarottiego czy Bocceliego czy Budki Suflera tak więc raczej wszystko i nic :)

Jeśli chodzi o HK to wskazany AVR360 jest trochę drogi bo pewnie wypadnę z budżetu z kolei 2 wyjścia HDMI w Amli pewnie wyjda taniej w lepszym Ampli niż przepinanie czy dokupowanie zwrotnicy do rozdzielenia sygnału żeby mieć HDMI na TV na Stand by.
 

Padan

New member
Widzę że kasowo to chyba Jamno S608, S604 +centr?+sub? - wyjdzi enajlepiej.
Który centralny i SUb polecacie?

I czy na pewno polubi się to z Yamahą RVX767?
 

Prokop

New member
Bez reklam
Jamo S608 to przerost formy nad treścią. Już 606 mają basu za dużo i trzeba ucinać im dół żeby to fajnie brzmiało. Jeśli chcesz mieć fajny głęboki bas to zamiast jamo S608 kup S606 i do tego min SUB300 i w górę. Jamo S604 jeśli będziesz słuchał muzy to bardzo dobry wybór. S602 brzmią jak pudełko kartonowe (które u siebie wymieniłem na S604). S604 spokojnie mogą same grać nawet bez SUBa, naprawdę mają sporo basu i dobrze brzmią. Mam taki zestaw do sprzedania więc wiem co mówię.
 

Padan

New member
Nie wiem czy dobrze sie wyraziłem i w efekcie Ciebie zrozumiałem:
Proponujesz S606 albo S604 na fronty czy s606 na front i S604 na tył + S60CEN +SUB300/SUB210?
Chyba faktycznie wejde w S606 na front do tego S60CEN + jakieś tyły S60SUR??? czy S604 czy S602? + no i SUB 210 albo 300??

Kolor niestety biały (to mój kompromis z małżowinką :(
Do tego zostaje Yamaha AVR767.

Moze ktos przedstawic jakas oferte na priv?
 
Do góry