Wybór głośników

mkk1

New member
oj , coś mi wygląda na to że będzie następny niezadowolony użytkownik s606. te kolumny a do tego Nora Jones , Pavarotti , Bocceli itp to wybitne nieporozumienie .
jak dla mnie to Dali Concept / Lektor , jakieś MA z serii M , nawet Siesty zagrają lepiej . Jak się upierasz na Jamo , to co najmniej seria C . A , i od JBL E/ES też się trzymaj z daleka.
I przede wszystkim idź odsłuchać , a nie bierz w ciemno .
M
 

lftv

New member
Witam,

szukam zestawu 5.0 lub 5.1 do kina domowego i muzy 40/60% do umieszczenia w salonie 5.5x6.0m.
Jeżeli chodzi o muzykę to raczej wszechstronnie bez ciężkich metalowych brzmień.

Posiadam leciwy amplituner Onkyo TX-DS575, jako źródło sygnału będzie głównie PS3.
Budżet na głośniki ~3000zl.
Pytanie czy lepiej isc w sam zestaw głośników, czy dorzucić i wziąć jakiś nowy amplituner w zestawie.

Z góry dziękuję za rady
 

Padan

New member
oj , coś mi wygląda na to że będzie następny niezadowolony użytkownik s606. te kolumny a do tego Nora Jones , Pavarotti , Bocceli itp to wybitne nieporozumienie .
jak dla mnie to Dali Concept / Lektor , jakieś MA z serii M , nawet Siesty zagrają lepiej . Jak się upierasz na Jamo , to co najmniej seria C . A , i od JBL E/ES też się trzymaj z daleka.
I przede wszystkim idź odsłuchać , a nie bierz w ciemno .
M
Nie będzie :)
Co prawda wydawało mi się że z moim słuchem nie usłyszę żadnej różnicy i opisywanych "niksich dołów" "wycofanego wokala" czy innych które były dla mnie abstrakcją - może dlatego że nigdy nie słuchałem i nie porównywałem obok siebie (ten sam lokal, muza, ampli)różnych głośników jednak poszedłem posłuchałem Jamo, Werfdale i Dali Concept i po pierwsze różnica gigantyczna (usłyszałem :mrgreen:) i będą Dali Concept na razie 5.0 6+1+CEN.

Polecam odsłuch wszystkim...
 

Wuzel

New member
kolumny do O 609

Witam wszystkich jako nowicjusz na forum,
Właśnie stałem się posiadazem nowego O 609, czy szczęśliwym to się okaże niebawem, ale mam pytanie właśnie jestem przed zakupem kolumn i wiem że bez odsłuchu nie ma o czym pisać lecz zastanawiam się czy polecalibyście do tego modellu Dali concept 6 czy Monitor audio M4 a może jakieś inne sugestie kolumn, które mógłbym sprawdzić w odsłuchu tak do 3000 max (nadmieniam iż odsłuchiwałem amp na qq 6000 które na 578 i 608 grały b dobrze jak na mój marny słuch natomiast zabrakło im tak jakby mocy przy współpracy z 609 miało się wrażenie że nie mogą odtworzyć wszystkiego co amp ma do przekazania dopiero na mirage zagrał świetnie choć pewnie to też nie najwyższej półki kolumny ) pozdrawiam
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

buszi

New member
Witam.
Prosze o pomoc,gdyz chce kupic kolumny + subwoofer do malego pokoju ktory ma 12m2 a kwote jaka moge przeznaczyc to 2500zl dodam ze posiadam ampltuner CA 540r a sub oczywiscie bedzie potrzebny tylko do filmow.Filmy 60% i muzyka 40% a slucham hiiphop,house,techno i troche rocka.Da sie cos do takiego pokoju ogarnac?I za taka kwote?
Pozdrawiam
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Witam wszystkich jako nowicjusz na forum,
Właśnie stałem się posiadazem nowego O 609, czy szczęśliwym to się okaże niebawem, ale mam pytanie właśnie jestem przed zakupem kolumn i wiem że bez odsłuchu nie ma o czym pisać lecz zastanawiam się czy polecalibyście do tego modellu Dali concept 6 czy Monitor audio M4 a może jakieś inne sugestie kolumn, które mógłbym sprawdzić w odsłuchu tak do 3000 max (nadmieniam iż odsłuchiwałem amp na qq 6000 które na 578 i 608 grały b dobrze jak na mój marny słuch natomiast zabrakło im tak jakby mocy przy współpracy z 609 miało się wrażenie że nie mogą odtworzyć wszystkiego co amp ma do przekazania dopiero na mirage zagrał świetnie choć pewnie to też nie najwyższej półki kolumny ) pozdrawiam
Jaka wielkość pomieszczenia?

Witam.
Prosze o pomoc,gdyz chce kupic kolumny + subwoofer do malego pokoju ktory ma 12m2 a kwote jaka moge przeznaczyc to 2500zl dodam ze posiadam ampltuner CA 540r a sub oczywiscie bedzie potrzebny tylko do filmow.Filmy 60% i muzyka 40% a slucham hiiphop,house,techno i troche rocka.Da sie cos do takiego pokoju ogarnac?I za taka kwote?
Pozdrawiam
Dozbieraj ciut i masz M4+M1+MC+MSW10 w tej cenie nie do pobicia.
 

Wuzel

New member
Musisz szukac coś w stylu MA m6.

Ok dzięki za info przesłuchałem to z wszystkimi możliwymi zestawami (kolumny za 2000zł, 3000 zł, 4000zł) i niestety nie udało mi się nic dobrać, okazało się, że dla mnie 609 jest stłumiona mimo, że wcześniej myslałem, że to wina kolumn. Ostatecznie zwróciłem sprzęt do sklepu teraz zastanawiam się jakie Onkyo miałbym kupić ale to temat wielu innych istniejących wątków, jeszcze raz dzięki za odpowiedzi na temat kolumn pozdrawiam .
 

Mr.Proper

New member
Amplituner Sony jakie głośniki??

Witam To mój pierwszy post na tym forum, a że jestem zainteresowany kupnem kolumn, postanowiłem napisać :)
Więc tak, posiadam:
Ampli. Sony STR-DN610
BD. Sony BDP-S480
Głośniki. Bez firmowe :) z napisem na tabliczce 600W- które ruszają się dopiero na 50% mocy, na co nie mogę sobie pozwolić

Pokój dł. 6m x 3m- 18m2
Część wydzielona ( nie przegrodzona ) do oglądania TV i słuchania muzyki to 2,5m x 3m

Ze względów że nie mam za dużego manewru ustawienia kolumn szukam czegoś smukłego a jednak dobrze grającego. Maksymalna odległośc słuchacza od frontów to ok 2m, a rozstaw max 2,5m.
Surroundy będą nieznacznie za głową słuchacza- można powiedzieć prawie w linii.
Interesuje mnie zestaw 5.1 z ewentualną możliwością dokupienia subwoofera.

Muzyki słucham w stereo. Muza różna, pop, rock, trance, techno, i mnóstwo polskich wykonawców.
Nie jestem audiofilem, tylko zwykłym laikiem- nie umie określić co to scena itp. słuchu chyba nie mam :) ale chciał bym a żeby grały wyraźnie. Słychać było poszczególne instrumenty, dzwoneczki itp, czysty wokal, ale i było słychać czysty bas- nie walenie po jakimś kartonie. (przy nie dużym power) Możliwości odsłuchu n/w klomn nie mam gdyż obecnie mieszkam za granicą, a firm o których mowa na tym forum nie widziałem a nawet nie słyszałem, prócz Jamo a kupować tu innych Firm -może i dobrych, ale mało info w necie na ich temat. nie mam zamiaru- ceny kosmos.

fora czytam od kilku dni skłaniałem się do Jamo s606 ale po dobrnięciu do końca,bliżej mi do
Dali Concept 6
"Powiedzcie" proszę czy to dobry wybór, czy może szukać czegoś innego z tym budrzetem??
Czekam na odp. I pozdrawiam
 

Mr.Proper

New member
Tzn. bez suba nie zagrają na przyzwoitym poziomie w stereo??
I czy spełnia moje oczekiwania bez dodawnia zwiększonej mocy??
 
Ostatnia edycja:

kosa2236

New member
witam jestem nowy na forum prosze o pomoc w doborze zestawu do kina domowego i muzyki.sprzet podpiety bedzie pod yamahe rx-v663.wielkosc pokoju to 5,20dł 2,50szer 2,50wys.zastanawiam sie nad jamo s606 lub s608 w przysłosci dokupic suba.czy to dobry wybór? koszt przeznaczenia to 1800zł.
 

Mr.Proper

New member
Witam To mój pierwszy post na tym forum, a że jestem zainteresowany kupnem kolumn, postanowiłem napisać :)
Więc tak, posiadam:
Ampli. Sony STR-DN610
BD. Sony BDP-S480
Głośniki. Bez firmowe :) z napisem na tabliczce 600W- które ruszają się dopiero na 50% mocy, na co nie mogę sobie pozwolić

Pokój dł. 6m x 3m- 18m2
Część wydzielona ( nie przegrodzona ) do oglądania TV i słuchania muzyki to 2,5m x 3m

Ze względów że nie mam za dużego manewru ustawienia kolumn szukam czegoś smukłego a jednak dobrze grającego. Maksymalna odległośc słuchacza od frontów to ok 2m, a rozstaw max 2,5m.
Surroundy będą nieznacznie za głową słuchacza- można powiedzieć prawie w linii.
Interesuje mnie zestaw 5.1 z ewentualną możliwością dokupienia subwoofera.

Muzyki słucham w stereo. Muza różna, pop, rock, trance, techno, i mnóstwo polskich wykonawców.
Nie jestem audiofilem, tylko zwykłym laikiem- nie umie określić co to scena itp. słuchu chyba nie mam :) ale chciał bym a żeby grały wyraźnie. Słychać było poszczególne instrumenty, dzwoneczki itp, czysty wokal, ale i było słychać czysty bas- nie walenie po jakimś kartonie. (przy nie dużym power) Możliwości odsłuchu n/w klomn nie mam gdyż obecnie mieszkam za granicą, a firm o których mowa na tym forum nie widziałem a nawet nie słyszałem, prócz Jamo a kupować tu innych Firm -może i dobrych, ale mało info w necie na ich temat. nie mam zamiaru- ceny kosmos.

fora czytam od kilku dni skłaniałem się do Jamo s606 ale po dobrnięciu do końca,bliżej mi do
Dali Concept 6
"Powiedzcie" proszę czy to dobry wybór, czy może szukać czegoś innego z tym budrzetem??
Czekam na odp. I pozdrawiam


blackninja- A co byś Ty polecił za nagłośnienie, biorąc pod uwagę moje kryteria.
Dodam ze kolumny będą stały w poprzek pokoju i nie na środku, tylko w bocznej jego części.
Sugerowałem się Dali Concept, ale może po naciagnięciu budżetu o około 500zł, może byś coś znalazł naprawdę godnego polecenia??
Co myślisz o Davis??
 
Do góry