Wybór głośników

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
1. Moje pytanie brzmi czy to chodzi o firme czy facet celowo mnie wprowadzil w blad nie podlaczajac subwoofera do małych satelitek(bo chyba tylko tak można proownywac z dużymi kolumnami ?) i to sprawilo mega roznice w jakości dzwieku ?

Dokładnie tak.
Trzeba być wyjątkowym arcyinteligentem aby integralną część zestawu prezentować w taki sposób.
Podejdż do tego gościa i karz mu się porządnie walnąć w czerep, ew. zapytaj dlaczego nie wyciągnął głośnika niskotonowego z drugich prezentowanych kolumn. Jeżeli to było faktycznie celowe działanie, to nie mam pytań.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Byłem w sobote w sklepie audio, facet podlaczyl mi dwie satelity z zestawu harman kardon HKTS 9, później podlaczyl dwie kolumny w tej samej cenie(wharfedale diamond). Powiem szczerze ze roznica w jakości dziweku jest niebywała na korzyść kolumn.
1. Moje pytanie brzmi czy to chodzi o firme czy facet celowo mnie wprowadzil w blad nie podlaczajac subwoofera do małych satelitek(bo chyba tylko tak można proownywac z dużymi kolumnami ?) i to sprawilo mega roznice w jakości dzwieku ?
2. Czy ten zestaw co sobie wyszukałem WHARFEDALE DX-1 HCP z racji tego ze ma male glosniki tez będzie tak slabo grał jak ten harman kardon hkts9 ? Bo jeżeli tak to wole zrezygnować z 5.1 i kupic 2 kolumny ...
Dzieki za odpowiedz !
E: Na allegro pisało na aukcji ze ten zestaw ma 4 ohm :)
Dziwne, bo takowy zestaw zagra tylko razem z subem i najlepiej 5,1 idąc za ciosem to z kolumn powinien podłączyć same gwizdki :)
 

zozzol

New member
No wlasnie tak myslalem, tylko chciałem się upewnić. W takim razie musze we Wro wyszukać inny sklep żeby odsluchac te moje WHARFEDALE DX-1 HCP i porownac je z Boston Acoustics A360.
Bo teraz wchodzi w gre albo ten 1szy zestaw 5.1 albo ten zestaw 2.0 z dużymi kolumnami.
Co powinno lepiej zagrac ?
 

Henry

Active member
Bez reklam
W A360, basu nie brakuje, grają równo (w całym zakresie) i są dość dynamiczne.
A co to był za sklep, co to za "magicy''?
 

zozzol

New member
Max-Media na Kruczej. Niepotrzebnie chyba powiedziałem, ze slabo się znam na początku jak wszedłem bo sklepu. Bo rozmawiałem z facetem, ze nie jestem zdecydowany czy dwie kolumny czy 5.1 wziąć. Glownie potrzebuje do muzyki/filmow, ale nie oglądam tez z blu-ray wiec 5.1 chyba mi roznicy nie sprawi. Faktycznie chyba wezme te bostony
 

Henry

Active member
Bez reklam
Fajny salon masz na Kozanowie MDBAudio (mają tam Bostony, Dali (odsłuchaj Zensory 7, to fajna alternatywa dla A360), Wharfadale, i sporo innych.
Kolejny dobry salon - Fusic przy Bolesławieckiej - wejście od Legnickiej, obok jest też Top-Hifi.... ;)
 

zozzol

New member
Dzieki, podjade sobie. Niestety wchodzą w gre chyba tylko Bostony - wygral efekt wizualny bo pasuje do salonu( i tutaj już nie miałem możliwości negocjacji :() Dzieki za pomoc ! Wielkie dzięki.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Posłuchaj, bo warto, a o ceny napisz do blackninja, z tego co pamiętam, to miał je w niezłej cenie ;)
Jeśli tylko te zostają, to się nie martw, wykonanie i brzmienie naprawdę dobre.
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Max-Media na Kruczej. Niepotrzebnie chyba powiedziałem, ze slabo się znam na początku jak wszedłem bo sklepu. Bo rozmawiałem z facetem, ze nie jestem zdecydowany czy dwie kolumny czy 5.1 wziąć. Glownie potrzebuje do muzyki/filmow, ale nie oglądam tez z blu-ray wiec 5.1 chyba mi roznicy nie sprawi. Faktycznie chyba wezme te bostony

Bylem tam na pierwszym odsluchu, ktory trwal mniej niz 10 min. Facet jest tam nuezrownowazony wybiegl za mna zebym cos kupil i jeszcze mial pretensje ze niepodoba mi sie opcja ktora mi przedstawial. Klamal i byl bardzo nieprzyjemny- mega nachalny. Mdb bardzo fajna obsluga, fusic ok .

Pzdr
 

pawelwsc

New member
Witam, nie rozumiem jednego parametru z głośników samochodowych Pioneer TS-G1332i Pasmo przenoszenia 34 - 25 000 Hz tzn. dźwięki, które głośnik jest w stanie "zagrać, wydać" z siebie od basu do sopranów. Natomiast jest tam jeszcze podany jeden parametr - Najniższa częstotliwość(Hz) 95Hz?

Co to znaczy??
 

lukasek5

New member
Wybór głośników kina domowego

Witam,
zwracam się z prośbą o pomoc w wyborze głośników. Pokój w którym będą stały głośniki ma ok 20m2. Głośniki będą w 90% wykorzystywane podczas oglądania filmów, a w 10% do słuchania muzyki (głównie pop). Zastanawiam się czy w takiej sytuacji lepiej wybrać głośniki podstawkowe-monitory, czy podłogowe? Jeżeli wybrałbym głośniki podłogowe to chciałem na początek kupić głośniki frontowe, w cenie do 2000zł za parę. Jakie głośniki w chwili obecnej najlepiej wybrać w tym przedziale cenowym? Dodam, że całość będzie podłączona do amplitunera za ok 2500zł.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Bardziej bym się skłaniał ku małym podłogówkom ,głośniki podstawkowe też się nadają z tym, że jak nazwa wskazuje potrzeba podstawek a to pociągnie cenę w górę
Gdyby wybór padł na podstawkowce bardzo dobrą propozycją są JBL Studio 230 grają z rozmachem mają świetny bas ,dynamikę ,w podobnym klimacie są Magnat Quantum 673 - kolumna mała, a dźwięk duży z obszernym basem ,sporą dynamika i bardzo dobrą stereofonią .Jeżeli gustujesz bardziej w kulturalnym przekazie dobrym wyborem mogą być Dali Zensor - bas miękki ,duża muzykalność i łagodne wysokie tony

Gdyby natomiast wybór padł na podłogówki można pomyśleć o Monitor Audio MR4 /lub BX5 .Akurat te pierwsze miałem grały w ok 21m2 bardzo żywy dźwięk o dużym ładunku emocjonalnym .Pierwsze co zwraca uwagę to kapitalna stereofonia dźwięk z łatwością odrywa się od głośników ,do tego świetne nośne wysokie tony i bardzo dobra przejrzystość .Pewne zastrzeżenia można mieć do basu - bardziej tu chodzi o kontrolę niż o siłę, dlatego kolumny nie nadają się do bardzo głośnego grania ,pewne problemy stwarzają też bardzo szybkie nagrania po prostu kolumny zaczynają się gubić .W podobnym klimacie są głośniki Melodika BL30 (dawniej Roth ) też ich dźwięk jest bardzo dojrzały ,do tej samej grupy zaliczyłbym też Pylon Audio Pearl 25 główna różnica polega w reprodukcji wysokich tonów nie są tak dobre jak choćby w przypadku Monitor Audio
Nieźle też powinny się spisać kolumny Kef C7 oraz Indiana Line chociaż akurat w tym przypadku należy się bardziej nastawić na przyjemne granie ,niż na dostarczenie jakiś nadzwyczajnych muzycznych wrażeń (duży plus za stolarkę )
Na "przeciwnym krańcu" są Klipsch np. F10 to zupełnie inne granie - dźwięk nie do końca naturalny ,ale efektowny ,dynamiczny z podbitymi krańcami pasma , mocny bas i wysokie tony ,bardzo dobra dynamika i możliwość stosunkowo głośnego grania .

Oczywiście moja wyliczanka nie obejmuje wszystkich możliwości ,ale myślę że jakoś pomogłem na początek :)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Dodam tylko że do 20 mkw mozna zastosować mniejsze podlogówki jak wymienił Przemek lub o rozmiar większe np. Monitor Audio Mr6 czy Melodika BL40. To zależy od akustyki i możliwości ustawienia. Większe kolumny są minimalnie droższe, ale warto przemysleć kwestię. Do tych wymienionych kolumn bym jeszcze dolożył podstawkowe Paradigm Monitor Mini, które mają podobną charakterystykę do Klipsch ale osobiście uważam że dużo lepiej grają.
 

lukasek5

New member
Myślę, że zdecyduję się na kolumny Monitor Audio. Mam jeszcze tylko jedno pytanie, czy warto dopłacić kilkaset złotych do modelu bx6, czy lepiej kupić bx5? Czy różnica między nimi jest na tyle zauważalna, że warto dołożyć do modelu bx6?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Jakość brzmienia jest taka sama, ale każde z tych kolumn wstawia się na inny metraż. Bas w wiekszych tez niżej zejdzie czy pewnie efektywnośc będzie ciut lepsza. BX5 bym wstawiał tak do 15-18 mkw natomiast od 20 mkw i więcej już można BX6.
 
Witam. Jakie byście polecili tanie satelitki (powiedzmy do 700 zł) do zestawu yamaha RX-A740, Bowers & Wilkins 686 S2, Bowers & Wilkins HTM62 S2, Bowers & Wilkins CT SW8. Pokój 23 m2. Satelitki będą wisiały na ścianie w moim nowo wyremontowanym salonie i dlatego pełniące do tej pory ich role kolumny od miniwieży będę musiał zastąpić ze względów estetycznych.
Na allegro znalazłem jakież używki B&W VM-1 za 700zł myślicie że się naddają?
 
Do góry