Wybór głośników

Caparzo

New member
Bez reklam
Nie rozumiem pojęcia muzyka z telefonu ?! Jak ty tak chcesz sluchać to po co ci sprzęt za grubą forse??

No chyba że masz srajfona i ajtjunsa gdzie muzyki pełno dobrej jakości. Ale w innym przypadku?? Litości :)
 

werf

Active member
Bez reklam
Nie rozumiem pojęcia muzyka z telefonu ?! Jak ty tak chcesz sluchać to po co ci sprzęt za grubą forse??

No chyba że masz srajfona i ajtjunsa gdzie muzyki pełno dobrej jakości. Ale w innym przypadku?? Litości :)

No chyba żartujesz
Smartphon-Tidal-Strumieniowiec-Wzmacniacz.Co masz lepszego ?
 

SDman

Banned
A jaki to dobry smartphone (audiofilski)?
Wimpa strikte już nie ma:)strumieniowiec nie może mieć dobrego daca ?

Taki, który ma wbudowanego DAC`a, strumieniowiec oczywiście może mieć, ale jak to bywa
zawsze osobny to osobny -przykładem mogą być tanie wzmacniacze z wbudowanym DAC,
chociażby Onkyo TX-8050 -lichuuutko.

Pozdr.
 

werf

Active member
Bez reklam
Taki, który ma wbudowanego DAC`a, strumieniowiec oczywiście może mieć, ale jak to bywa
zawsze osobny to osobny -przykładem mogą być tanie wzmacniacze z wbudowanym DAC,
chociażby Onkyo TX-8050 -lichuuutko.

Pozdr.

Ja to wszystko wiem tylko zastanawia mnie ten audiofilski smartphone z dac:grin:
 

werf

Active member
Bez reklam
Z ciekawości sprawdziłem z LG G3S nie wiem czy w nim siedzi jaki przetwornik
Ale na pewno różnic nie ma żadnych
Myślę że smartphone nie ma prawa nic tu zmienić wnieść,cała robota jest robiona w blu

Sygnał byłby przerabiany z cyfrowego na cyfrowy a to całkiem bez sensu
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Z ciekawości sprawdziłem z LG G3S nie wiem czy w nim siedzi jaki przetwornik
Ale na pewno różnic nie ma żadnych
Myślę że smartphone nie ma prawa nic tu zmienić wnieść,cała robota jest robiona w blu

Sygnał byłby przerabiany z cyfrowego na cyfrowy a to całkiem bez sensu

Witam,
wszystko się zgadza, używając fona jako pilota to można mieć sprzęt
nawet najtańszy -bez wpływu na jakość.
Ja mówię o sytuacji gdzie telefon jest strumieniowcem i potrzebny mu do szczęścia tylko DAC.

Pozdr.
 

werf

Active member
Bez reklam
Witam,
wszystko się zgadza, używając fona jako pilota to można mieć sprzęt
nawet najtańszy -bez wpływu na jakość.
Ja mówię o sytuacji gdzie telefon jest strumieniowcem i potrzebny mu do szczęścia tylko DAC.

Pozdr.

Nie jest to pilot a transport po drodze jest jeszcze ApleTV
Nowego softu pod Tidal nie wgrałem jeszcze
 

zozzol

New member
Pomoc w doborze zestawu 5.1

Witam,
mam amplituner do kina domowego onkyo HT-RC630. Planuje kupic jakiś zestaw małych glosnikow z subem w kolorze białym do tego do ok. 1500zl. Cos ktoś może polecić ?
Wstepnie wyszukałem sobie:
1. Taga Harmony inmove 5.1
2. WHARFEDALE DX-1 HCP


Te drugie glosniki niby maja inna impendancje niż mój ampek. To chyba odpadają ?


Z góry zznaczam, ze jestem noobem w temacie,wiec proszę o wyrozumialosc.
E: pokoj 18mkw, muzyka:film 50:50
 
Ostatnia edycja:

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
A skąd wiesz jaką mają skoro sam producent tego nie podaje? :)

Spokojnie, takie gotowe zestawy są produkowane pod jak największą grupe sprzętu. Na pewno będą działać.
 

zozzol

New member
Byłem w sobote w sklepie audio, facet podlaczyl mi dwie satelity z zestawu harman kardon HKTS 9, później podlaczyl dwie kolumny w tej samej cenie(wharfedale diamond). Powiem szczerze ze roznica w jakości dziweku jest niebywała na korzyść kolumn.
1. Moje pytanie brzmi czy to chodzi o firme czy facet celowo mnie wprowadzil w blad nie podlaczajac subwoofera do małych satelitek(bo chyba tylko tak można proownywac z dużymi kolumnami ?) i to sprawilo mega roznice w jakości dzwieku ?
2. Czy ten zestaw co sobie wyszukałem WHARFEDALE DX-1 HCP z racji tego ze ma male glosniki tez będzie tak slabo grał jak ten harman kardon hkts9 ? Bo jeżeli tak to wole zrezygnować z 5.1 i kupic 2 kolumny ...

Dzieki za odpowiedz !


E: Na allegro pisało na aukcji ze ten zestaw ma 4 ohm :)
 
Do góry