Wybór głośników

dupcengier28

New member
Witam. Jaki wzmacniacz będzie dobry pod Magnat Quantum 673 i Subwoofer Klipsch RPW 10 ??? Proszę o rady jak subka podłączyć pod wzmak,jestem początkujący jeśli idzie o audio tego typu,dotychczas miałem i nadal używam pierdziawek Microlab M111. W przyszłym miesiącu prawdopodobnie pod koniec będę mógł zakupić coś porządniejszego. Ewentualnie co będzie lepiej wziąść zamiast wcześniej wspomnianych Magnat Quantum 673 i Subwoofera Klipsch RPW 10, może jakieś aktywne monitory ??? przewidywany budżet na całość [ kolumny,subwoofer,standy,wzmacniacz,kable ] to około 3000 złotych. Pozdrawiam.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Łączysz wysokopoziomowo, czyli High Level IN w subie z terminalami we wzmaku. Sygnał wtedy idzie taki sam na kolumny i suba, a na subie ustawiasz sobie odpowiednio odcięcie czy głośność. Napisz może jaka wielkość pokoju, czego słuchasz, jaki wzmak stereo zamierzasz kupić i dlaczego z marszu chcesz podłączać suba o konstrukcji BR do wzmaka nie wiedząc czy bas nie będzie wystarczający już z samych frontów?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Najpierw dobierz sobie porządne kolumny i zestaw stereo. Oczywiście jeśli zamiarem jest odtwarzanie muzyki w dobrej jakości? Osobiście, jak i wielu kolegów na forum preferuję stereo bez subwoofera, ale są różne gusta. Jeżeli już ze subem, to przeważnie stosuje się w konstrukcje zamknięte, bo są szybsze i grają bardziej zdyscyplinowanym basem. Sporo też zależy od rodzaju słuchanej muzyki i akustyki. Możesz oczywiście rozszerzyć zestaw stereo o amplituner KD i dodatkowe kolumny, wtedy taki subik na pewno się przyda w kinie.
 

kaziu106

Member
Witam. Jaki wzmacniacz będzie dobry pod Magnat Quantum 673 i Subwoofer Klipsch RPW 10 ??? Proszę o rady jak subka podłączyć pod wzmak,jestem początkujący jeśli idzie o audio tego typu,dotychczas miałem i nadal używam pierdziawek Microlab M111. W przyszłym miesiącu prawdopodobnie pod koniec będę mógł zakupić coś porządniejszego. Ewentualnie co będzie lepiej wziąść zamiast wcześniej wspomnianych Magnat Quantum 673 i Subwoofera Klipsch RPW 10, może jakieś aktywne monitory ??? przewidywany budżet na całość [ kolumny,subwoofer,standy,wzmacniacz,kable ] to około 3000 złotych. Pozdrawiam.
Witam ja miałem dokładnie taki zestaw tj. Magnat Quantum 673 + subwoofer Klipsch RPW10, podpięte to miałem pod Denona 710AE. U mnie problemem była akustyka. Powiem tak. W kinie taki zestaw grał bdb, jednak w muzyce wg. mojej subiektywnej opinii lepiej sprawdza się bas z zestawu 2.0 niz z 2.1...wg. mnie jest bardziej naturalny. Daj może jakiś szkic pokoju gdzie będzie to grać bo na Twój metraż można już spokojnie wstawiać podłogowe kolumny. Daj znać jaki metraż, jaki podział filmy/muzyka i jaka głównie muzyka będzie słuchana na Twoim zestawie?
 

DEFFC0N

New member
Panowie posiadam Onkyo NR616 chce kupic kolumny mysle o Diamond 10.7 sa w promo 2 tys. za pare czy to w miare zagra ?
Pokoj 28m2 odbior audio oraz kino moze cos inne w to miejsce ?

pozdrawiam
 

glaukos

New member
Potrzebuję amplitunera i zestawu głośników do pokoju ok. 4x7 metrów, częściowo otwarty, kino będzie w poprzek (4m od kanapy do ekranu i przednich głośników). Zarówno za przednimi głośnikami jak i za kanapą jest ściana. Zestaw ma służyć do oglądania filmów oraz radia (w znacznej mierze mówione i podcasty). Zależy mi na dźwięku wyrazistym, nie musi być głośno jak na koncercie (mieszkam w bloku, dzieci za ścianą).
Do wydania 3,5-4tyś. zł na amplituner, głośniki i kable. Wstępnie wybrałem Denona x2000 (~1700zł) po czym poległem przy głośnikach - za duży wybór i nie da się porównać parametrów w tabelce ;) Rozważam zakup samych frontów (albo monitorów tymczasowo na przód) i potem rozbudowę, ale wolał bym pełny zestaw 5.0. Mogę się wybrać na odsłuch we Wrocławiu, pytanie tylko czego mam słuchać? Macie jakieś propozycje dopasowane do moich potrzeb?


PS: opcja nr 2 to używany amplituner w rodzaju Denon 1610 + media player MK908 z allegro i zostaje na głośniki i kable 2,5-3kzł zamiast 1,8-2,3kzł
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
We Wrocławiu możesz posłuchać w Fusicu czy MDB Audio....
Jeśli chodzi o kolumny to odsłuchaj:JBL 280, Melodika BL4, Wherfedale Diamond 10.6, 10.7, Taga Platinum, Roth Oli RA4, Klipsch F10, F20, Monitor Audio MR4, MR6
czy trochę tańsze Indiana Line Nota,JBL LOFT, Wherfedale Obsidian
Cenami w salonach się za bardzo nie przejmuj, bo zawsze można coś utargować, albo od razu pytaj o ceny na forum blackninje

co do opcji nr 2, to wydaje mi się, że lepiej kupić elektronikę nową, zwłaszcza jeśli chodzi o amplituner, tym bardzie, że teraz x2000 jako modele "wychodzące" są w dobrych cenach, może nawet X3000 lub Marantza SR5008 uda ci się w dobrej cenie dostać
 
Ostatnia edycja:

glaukos

New member
We Wrocławiu możesz posłuchać w Fusicu czy MDB Audio....
Jeśli chodzi o kolumny to odsłuchaj:JBL 280, Melodika BL4, Wherfedale Diamond 10.6, 10.7, Taga Platinum, Roth Oli RA4, Klipsch F10, F20, Monitor Audio MR4, MR6
czy trochę tańsze Indiana Line Nota,JBL LOFT, Wherfedale Obsidian

Dzięki za propozycje, sporo tego ;) Po pobieżnym przejrzeniu na ceneo widzę, że większość to będą tylko fronty i tylny bass reflex... ponieważ chciałbym je postawić blisko ściany, to chyba powinienem się skupić na tych z przednim bass reflexem?
Narazie teoretycznie najbardziej przypadły mi do gustu: Taga Platinum v.2 F-100, Klipsch Synergy (zestaw: F10, C10, B20), Wherfedale Obsidian 600 HCP SET

Cenami w salonach się za bardzo nie przejmuj, bo zawsze można coś utargować, albo od razu pytaj o ceny na forum blackninje

Ja trochę dziwny jestem - jak mam zapłacić nieco więcej, to wolę kupić stacjonarnie tam, gdzie słucham... ktoś w końcu musi utrzymywać te sklepy, bo nie będzie gdzie jeździć na odsłuch ;) Przy większych różnicach w cenie oczywiście online, bo to jednak biznes a nie działalność charytatywna.

co do opcji nr 2, to wydaje mi się, że lepiej kupić elektronikę nową, zwłaszcza jeśli chodzi o amplituner, tym bardzie, że teraz x2000 jako modele "wychodzące" są w dobrych cenach, może nawet X3000 lub Marantza SR5008 uda ci się w dobrej cenie dostać
Patrzyłem na X3000 i SR5008 i wydaje mi się, że x2000 ma wszystko czego potrzebuję - chyba lepiej zostać przy nim, będzie więcej na głośniki.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Jak pisałem, ceneo się do końca nie sugeruj, ja kolumny też ostatecznie kupiłem stacjonarnie z duuuużo niższą ceną od tej, która była w najtańszym sklepie on-line (jedynie blackninja dał podobną) ;)
Tym bardziej, jeśli będziesz chciał kupić całość w jednym miejscu
Też jestem stąd, więc jak coś to napisz na priv, to dam ci namiary gdzie...
pzdr
 

rainsong83

New member
Witam, potrzebuję pomocy w wyborze zestawu audio (jestem zupelnie zielony w temacie) w przedziale cenowym 2500-3000 (2 kolumny podłogowe i amplituner łącznie w tej cenie).

Pomieszczenie w ktorym będzie stał sprzęt to ok 20m plus niewielki aneks kuchenny (wysokość ok 2,5m. aha gdzieś czytałem że kolumny muszą mieć czym oddychac - rozumiem że muszą mięc trochę przestrzeni - na chwilę obecną nie mam jeszcze mebelków w salonie więc jeśli macie jakieś rady w tym temacie to również chętnie ich wysłucham :))

Przeznaczenie zestawu:
-30 procent filmy
-30 procent konsola/gry
-40 procent muzyka (rock, metal, jazz, blues, filmowa, klasyczna)

tak więc sprzet musi być raczej uniwersalny. Jako że jestem zupełnie zielony w temacie i nie mam na chwilę obecną żadnego sprzętu to nie mam preferencji co do producenta ani modelu kolumienek/ampli. Wolał bym żeby sprzęt był nowy ale nie zamykam się zupełnie na uzywany (jednak w przypadku sprzętu uzywanego potrzebowałbym dodatkowego info na co zwracać uwagę, skąd brać itd). Z góry dziekuję za pomoc i pozdrawiam.
 
Do góry