Wybór głośników

Prokop

New member
Bez reklam
Tyle że S 606 mają bas reflex z tyłu i kolumny niskotonowe z boku, co predysponuje je do pokoju o dużej przestrzeni (a wręcz wymagają takiego pokoju). Jeśli chodzi o niskie częstotliwości to miłośnicy mocnego dołu będą mieli banana na twarzy :)
 

PopaY

New member
Bez reklam
To fakt. Moim zdaniem umieszczenie portu z tyłu kolumny to błąd. Zapewne znalazło by się większe grono kupujących gdyby port BR umieszczono z przodu kolumny.
 

Gregys

New member
S606 są za duże do mojego pokoju i mają bass reflex z tyłu, s718 są jeszcze mocniejsze, br mają z przodu ale nie mają odpowieniego koloru.

Czyli moje pytanie pozostaje aktualne. Jakie fronty do pokoju 15m2, z bass reflexem z przodu, "drewnianym" kolorze (kobieta mówi, że musi być taki :D), które pociągnie yamaha rx-v459?. Zależy mi na ładniejszym (i głębszym basowo) graniu niż moje stare altusy (to nie powinno być zbyt trudne), oraz cenie do 1200 pln. Jak trzeba będzie to 100 pln dołożę ;)

edit
A jak się zachowują JBL Balboa 30? Moc wydaje się odpowiednia, jak to gra (mniej basu niż altusy?)? Jeżeli będzie to bardzo konieczne to kupię też i sw (ale chciałbym tego uniknąć - blok).
 
Ostatnia edycja:

PopaY

New member
Bez reklam
Balboa to kolumny ze sporym basem, altusów nie słyszałem, ale Balboa ma spory głośnik niskotonowy, ale niestety ciężko z dostępnością Balboy, bo to stara seria :/
 

Gregys

New member
Gdzie leży kłopot z wyborem kolumn dla mnie? Chcę wydać zbyt mało czy po prostu nie ma odpowiednich kolumn do moich wymagań i możliwości sprzętowych? Nawet gdybym kupił onkyo 605 to i tak S606 będą nadal za duże do mojego pokoju. Może powinienem kupić kolumny podstawkowe i suba? Doradźcie proszę, w którą stronę się udać :)

[edit]
A gdym zwiększył budżet do powiedzmy 2000? Co zaproponujecie?
 
Ostatnia edycja:

Gregys

New member
W specyfikacji żadnej z tych kolumn nie widzę bass reflexu (JBL ma głośniki 2 x 170 mm, Paradigm: 2 x 140 mm). Sprawdzą się jeżeli chodzi o moje wymagania w kwestii basu?

Zaraz poczytam opinie na forum odnośnie tych paczek. :)
 

VV0Lf

New member
no i teraz ja :)
opinia i/lub oferta blackninja oczywiście będzie dla mnie b.ważna ale wszystkie opinie liczą się. Więc po kolei:
pokój 4x5m, dość pozastawiany, w bloku. Głowne źródło sygnału to Ntv więc filmy i koncerty przede wszystkim. Secondary target (a raczej source :D): PS3 głównie jako czytnik blueray, filmy i koncerty ale grami nie pogardzę - dźwięk przestrzenny. Znaczy że HDMI. I tu moje pytania:
Jaki amplituner: denon avr 1509 (za ok.1300zl) i jakoś do niego się przychylam czy onkyo 506 (ok1200) lub 756 (ok1400, więcej raczej nie wydam..).
Nka - ampli - tv połączone HDMI będzie najkorzystniej?

I drugi problem - kolumny - tu się wogóle nie znam. Czy 5.0 wystarczą do pełnego brzmienia koncertu z BR? subwofera nie bardzo mam gdzie ulokować, ale jak jest niezbędny to mogę spróbować go wepchnąć w meble..czy nie szkoda ampli 7.1 do kolumn 5.0 lub 5.1?
Brak miejsca zmusi mnie do a) postawienia frontów na meblach..b)umocowania do ściany bocznej.
Tyły albo też wiszące albo na metrowych stopkach (jest coś takiego?). Chyba że sobie jakieś półki wiszące skonstruuję :)
cena 1000...no 1500 z ogromnymi bólami jeśli naprawdę warto dołożyć. Najlepiej z kablami :)
Mój mail: cube3d@o2.pl
 

SławekSS

New member
Bez reklam
To ja mam pytanie do blackninja.
Poszukuje głosników podłogowych z bassrefleksem z przodu aby miały srednice jak kewlarowe B&W bas krótki a mocny(tak aby było czuc uderzenie stopy na klacie) a wysokie jak focale.
Oczywiscie cena jak najniższa.
Tylko nie pytaj o pomieszczenie(3,3x5,5) głosniki beda stały na dłuzszej ścianie. muza typu ozzy acdc hellowen pink black judas itp.
 
Ostatnia edycja:

drosophilia

Active member
Bez reklam
no to sobie:) Czarny Nindża teraz zarobi

PopaY napisał:
Balboa to kolumny ze sporym basem, altusów nie słyszałem, ale Balboa ma spory głośnik niskotonowy, ale niestety ciężko z dostępnością Balboy, bo to stara seria :/
Ta seria to byla typowa budzetowka, nie warta moim zdaniewm
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

don111

Banned
SławekSS napisał:
To ja mam pytanie do blackninja.
Poszukuje głosników podłogowych z bassrefleksem z przodu aby miały srednice jak kewlarowe B&W bas krótki a mocny(tak aby było czuc uderzenie stopy na klacie) a wysokie jak focale.
Oczywiscie cena jak najniższa.
Tylko nie pytaj o pomieszczenie(3,3x5,5) głosniki beda stały na dłuzszej ścianie. muza typu ozzy acdc hellowen pink black judas itp.
wiem, coś z B&W albo Focala :cool:
czemu nic z tych firm ? szukasz tańszych alternatyw ?
mocno podchodzą pod opis Paradigmy (średnica podobna jak w B&W S3) i sporo góry jak w Focalach, bas na stopie perkusji kopie elegancko... tylko tylny bas reflex... w sumie problemem nie jest zbytnio tylna ściana (wystarczy ze 30-40cm) tylko problemem są narożniki pokoju, jeśli to ominiesz to możesz brać pod uwagę 7v5/7v6 albo Titany (bas mocniejszy niż w wielu podłogówkach)
ewentualnie JBL Studio, chociaż średnicy jak B&W to one zdecydowanie nie mają, ale sporo góry i koncertowego basu się znajdzie... ale w ich cenie z kolei możesz mieć Focal 716V więc.... koło się zamyka
bierz swój wzmacniacz pod pachę i udaj się na odsłuch ;)
 

Gregys

New member
Te Titany brzmią jak odpowiedź również na moje pytanie. Warunki odsłuchowe mam podobne jak opisane. Jadę do "miasta", może znajdzie się jakiś sklep, w którym da się ich posłuchać. Cenowo, "mocowo" jak i optycznie, są jak w sam raz dla mnie. Zapytam jeszcze - zagra to z yamaha rx-v459?

[edit]
Wiem, że bluźnię ale czy te kolumny można powiesić na ścianie? Titan v5 czy v6? Znalazłem tylko testy titana v5.
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
SławekSS - do rxv663?

Gregys - jak masz za dużo basu to zapodajesz gąbeczki w bassreflexy bas cichnie i poprawia się jego kontrola.
 

don111

Banned
Gregys napisał:
Te Titany brzmią jak odpowiedź również na moje pytanie. Warunki odsłuchowe mam podobne jak opisane. Jadę do "miasta", może znajdzie się jakiś sklep, w którym da się ich posłuchać. Cenowo, "mocowo" jak i optycznie, są jak w sam raz dla mnie. Zapytam jeszcze - zagra to z yamaha rx-v459?

[edit]
Wiem, że bluźnię ale czy te kolumny można powiesić na ścianie? Titan v5 czy v6? Znalazłem tylko testy titana v5.
pewnie przyzwoicie zagrają, ale na pewno wszystkiego z nich ta Yamaha nie wyciśnie (dynamiki, pełnego basu przede wszystkim)

można powiesić na ścianie kolumny, lepsze to niż postawienie na jakichś szafach, połkach itd (mowa o frontach), na tyły oczywiście zakup Titanów nie ma najmniejszego sensu bo się tam zmarnują (na tyły polecam dipole ADP 190, ewentualnie tańsze Atomy)

blackninja napisał:
wow, to jakas nowa niższa seria :p te przetworniki mocno przypominają te polipropylenowe z wersji v4 i starszych Monitorów, tylko są trochę mniejsze
ale charakter basu powinien być bardzo fajny
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

SławekSS

New member
Bez reklam
A czy duza różnica jest pomiędzy PARADIGM CINEMA PHANTOM v.3 a MONITOR 7 v.6 ? oprócz bassrefleksu, bo jedne maja z przodu, a drugie z tyłu.
Czy odległość od sciany ok 20cm bedzie wystarczajaca(dotyczy monitorów)?
Niestety jeden głosnik bedzie stał w rogu pomieszczenia.
Moze zdjęcie wrzucić jak to wyglada?

te phantomy trochę małe i niestety tylko czarne:(.


 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
SławekSS napisał:
A czy duza różnica jest pomiędzy PARADIGM CINEMA PHANTOM v.3 a MONITOR 7 v.6 ? oprócz bassrefleksu, bo jedne maja z przodu, a drugie z tyłu.
Czy odległość od sciany ok 20cm bedzie wystarczajaca(dotyczy monitorów)?
Niestety jeden głosnik bedzie stał w rogu pomieszczenia.
Moze zdjęcie wrzucić jak to wyglada?

te phantomy trochę małe i niestety tylko czarne:(.

20cm może być trochę mało...
w takiej sytuacji możesz
1 - najlepiej podzielić bas reflex - zasada jest taka że zamiast jednego dużego wydmuchu masz kilka mniejszych które nie robią tyle bałaganu (przepływ powietrza jest identyczny tylko zmienia się ciśnienie przy dużej głośności)
możesz to zrobić np wstawiając tak jak ja słomki do shake'ów albo jeszcze lepiej - kilka krótkich kawałków rurek np z węża ogrodowego :p proste i skuteczne
2 - wytłumić róg pokoju/tylną ścianę jakąś matą, dywanikiem albo piramidkami albo wstawić półwalec akustyczny

nie wiem jak grają te Phantomy ale jeśli tak jak te starsze wersje Monitorów (v4 i niżej) to raczej będzie to przeciwieństwo średnicy B&W, góry jak w Focal itd, jak dalej chcesz osiągnąć zbliżony efekt do zostałbym przy Monitorach v5/v6

 
Do góry