WTYKI BANANOWE - czy ma to sens?

Millerek

New member
LA925 może i są dobre ale nie wiem z której strony.
W moim przypadku, po włączeniu ich w tor, klipsze dużo straciły na dźwięku, jakby straciły połowę wigoru na dole i na górze.
Niestety następnego dnia poszły do szuflady, a zwykle widełki elektryczne okazały się zbawienne i lepsze od tych VITALCO, absolutnie żadnych strat.
Nie wiem z czego są odlewane te VITALCO, z jakiego materiału, ale konkretnie to one tylko wyglądają.
Wg mnie już lepiej zakręcić przewody w terminale, niż pakować się w te LA925...

Już myślałem nad
http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6802911443
Ale sposób mocowania mnie nie przekonuje.
Te widełki elektryczne o których wspominałem wyżej, to są konektory Widełkowe stosowane w elektronice. Przewód zaciskany do 2.5mm, szerokość wideł 6mm, wykonane z cynowanej miedzi elektrolitycznej.
36f660d625bd68d86d2f7547c775b157.jpg

Są dość sztywne, i na tych widłach, system o niebo lepiej gra, niż na VITALCO LA925.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Panowie, z przymrużeniem oka proszę ;)
Pobijamy rekord najtańszych "splitterów"
Zaglądnąłem dziś przy okazji do sklepu, kupiłem jakieś tuleje wod-kan, cholera wie i na szybko 20-30min DIY :D

Proszę nie traktować tego poważnie.
Starych oplotów mam całą siatkę, do tego najtańsze i znane nam wszystkim banany które gdzieś mi leżały, wycięte z taśmy paski i tuning tulei i bananów :D No i oczywiście logo firmy.
Napis wycięty z jakiejś naklejki, takie są na szamponach, kosmetykach itp. ;)
Ta druga tuleja założona ot tak, trochę lużna, ale całość dla zabawy ;)

Bohaterowie - 60 groszy i 3zł50gr. a poniżej upgrejdy w różnych wersjach ;)




bilder upload


bilder hochladen kostenlos


gratis bilder


fotos kostenlos


kostenlose bilder


bilder kostenlos hochladen
 

Millerek

New member
Niekoniecznie Rafał, jeśli mufa czy też redukcja zastosowana jako tuleja, jest ciasno spasowana to nie spadnie. Może się przesunąć ale zależy jakiej siły użyjemy.

Nawiasem pisząc, nie sądziłem że kolega Armanig, jako profesjonalista we wszystkim, będzie w stanie posunąć się do tak diametralnej odmienności ;)

Piszę to oczywiście z przymrużeniem oka, poniekąd, to 100% DIY :)

Ja zastosowałem jakichś resztek z wtyku rca jako spliter, jakiś tam peszel też się znalazł z przerwanego rca itd...
Jaki hi-end takie DIY, jaka baza taki efekt, jakie zamiary na potrzeby taki produkt końcowy. [emoji3]

;)
 
Ostatnia edycja:

Millerek

New member
Akurat taki element był, więc poszedł w ruch.
Na tyle to dobrze wyszło (piszę od strony mechanicznej), że wewnątrz jest gwint. Peszel jest akurat plastyczny, więc gwint ładnie się wgryzł.
Nie zsuwa się, ładnie wszystko zcisnął, nic nie lata i nie ma luzu.
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Jak dla mnie termokurcze przy bananach psują troche urok. A tą miedzianke lepiej było by okleić karbonem i na to dopiero naklejki
 

Millerek

New member
Nie dało rady wkręcić przewód z Peszlem pod śrubke, więc poszła koszulka...
Przewód najprawdopodobniej jest powyżej przekroju 2.5mm.
Zobacz ile musiał się narobić aby wyciąć paseczki z taśmy izolacyjnej, czarna i czerwona do oklejenia muf w kształt pierścieni :)
A i pewnie łączenie taśmy jest do czoła a nie ze na zakładkę :)

I to wszystko tak od niechcenia, poprostu ;-)
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
:DCo to za wysyp nowości ? Majówka ?
Jak widać, to jeszcze nie koniec. Manufaktury nam się sypnęły :D
Panowie, z przymrużeniem oka proszę ;)
Pobijamy rekord najtańszych "splitterów"
Zaglądnąłem dziś przy okazji do sklepu, kupiłem jakieś tuleje wod-kan, cholera wie i na szybko 20-30min DIY :D
Proszę nie traktować tego poważnie.
Starych oplotów mam całą siatkę, do tego najtańsze i znane nam wszystkim banany które gdzieś mi leżały, wycięte z taśmy paski i tuning tulei i bananów :D No i oczywiście logo firmy.
Napis wycięty z jakiejś naklejki, takie są na szamponach, kosmetykach itp. ;)
Ta druga tuleja założona ot tak, trochę lużna, ale całość dla zabawy ;)
Bohaterowie - 60 groszy i 3zł50gr. a poniżej upgrejdy w różnych wersjach ;)
ach, ta twoja LUXA2 ;)
Millerek,
Tez pięknie to wyszło.
Co to za splitter? Czy to nie połowa jakieś wtyczki typu RCA? Wygląda jak nakręcany kołnierz. Też mnie to ciekawi
Akurat taki element był, więc poszedł w ruch.
Na tyle to dobrze wyszło (piszę od strony mechanicznej), że wewnątrz jest gwint. Peszel jest akurat plastyczny, więc gwint ładnie się wgryzł.
Nie zsuwa się, ładnie wszystko zcisnął, nic nie lata i nie ma luzu.
Czyli jednak miałem racje? ;)
Może ktoś polecić dobre i tanie wtyki ale Widełkowe?
Bo widły VITALCO LA925 nadają się ale do chwytania śledzia z talerza :)
http://audiopolis.pl/category/akcesoria-audio-video-gniazda-i-wtyki-widelkowe
http://audiopolis.pl/vitalco-aps-101-aps101-wtyk-widelkowy.html
Vitalco APS101 jedyne widełki jakie używam w kilku miejscach. Mogę śmiało polecić. Masywne, dobre przyleganie i fajny wygląd ;)
Te LA925 kupiłem kiedyś dla sprawdzenia, ale przy 101 wyglądają jak zabawki ;)
 
Ostatnia edycja:

Savron

Well-known member
Bez reklam
Widzę że robota idzie pewną parą.:) Very nice.
ARMANI, co to za "LUXA 2" ? Bardzo mi to ciekawi. W Google po różnemu wyskakuję. To stolik czy uchwyt?
Nu ja też wkleję taki tam , mały tuning listw. Jeszcze nie do końca zrobiony. Muszę do nich podstawki zrobić. Chyba z drewna , potem lakier i loga;-)
LOLEK, który kolor pasuje do tej białej? Niebieski czy biały?
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Luxa2 to obudowa do PC, taki "haj end" w temacie pc ;)

Pany, kable które są na fotce, to zrobione parę lat temu i wrzucone do szafki.
Nie używane i wyciągnięte do zdjęć. Kabli zrobiłem z 5 różnych wzorów.
Ja używam innych kabli które robiłem i wrzucałem foty już 3 lata temu, w galerii są zdjęcia i w linku poniżej. Żeby nie powiedzieć, że jako jeden z pierwszych.
http://www.hdtv.com.pl/forum/952280-post2038.html

Termokurczliwe są na końcach, bo były inne banany i je zasłaniały, żeby było zgodnie ze sztuka, po za przypaleniem również dawałem gumki których nie widać normalnie.
Złotych/miedzianych szukam, bo chce pod Klipscha, a nie żadne karbony.
Te czerwone oploty też mi się już nie podobają, bo ileż można.
Te zrobione dla hecy i po lekkiej bani ;)
Takie rzeczy się robi chwilę. Te co robił Caparzo, to ile? 15-30min?
Przecież to proste jak budowa cepa, obkleić, wywiercić, oploty i po sprawie.

LA925 może i są dobre ale nie wiem z której strony.
W moim przypadku, po włączeniu ich w tor, klipsze dużo straciły na dźwięku, jakby straciły połowę wigoru na dole i na górze.
Niestety następnego dnia poszły do szuflady, a zwykle widełki elektryczne okazały się zbawienne i lepsze od tych VITALCO, absolutnie żadnych strat.
Nie wiem z czego są odlewane te VITALCO, z jakiego materiału, ale konkretnie to one tylko wyglądają.
Wg mnie już lepiej zakręcić przewody w terminale, niż pakować się w te LA925...

Poruszyłeś arcy ciekawy temat.
Pisałem jakiś czas temu dokładnie to samo, chociaż ja różnic nie słyszałem.

Jeżeli to co piszesz, jest prawdą, to te wszystkie tanie banany z chińczykami włącznie to jakaś jedna wielka porażka.

Dlatego ja na frontach zrezygnowałem z bananów, pierniczę.
Co prawda nie słyszałem różnic (nie testowałem porządnie), ale jeżeli są, to ja dziękuje za taką zabawę !!!

Wielkie dyskusje o kablach, bajońskie sumy za druty, a na końcu jakiś tani chiński badziew, albo drogi badziew, bo te karbonowe ładniejsze są dużo droższe, a porażka może być taka sama.
Przecież ten kabel nie ma bezpośredniego styku z terminalem, a przechodzi przez cholera wie co, jakiś no name.

Mnie już od dawna to zastanawia i wolę nie ryzykować, co prawdą mam w ampli, bo nie wyobrażam sobie bez nich przepinania, ale jak jest tak jak piszesz, to powinni to podwiesić na pierwszej stronie tego wątku!

Dlatego mimo wszystko, chyba już lepiej szarpnąć się na coś fabrycznego, ew. dobrze przetestować.
Te o których pisze Millerek to bardzo popularne banany, sam je mam, a te które wklejałem i co robił Caparzo to również badziew popularny robiony pod różnymi "markami".
Wychodzi na to, że sami z siebie robimy idiotów degradując dżwięk, a to pierwszy tak dobitny wpis.
 
Ostatnia edycja:

Caparzo

New member
Bez reklam
Niech sobie bedzie i badziew ale wygląda dobrze i cieszy. Ty sobie możesz kupić z nefrytu, grafenu czy z ruskiego złota. Ani ty ani ja nie usłyszymy różnicy tych za 5zł a za 50 itd.

Bawił sie ktoś w swoje rca?
 

Millerek

New member
Różnic między wtykami bananowymi ja nie słyszę, ale między bananem a tymi widlami jw, już tak, na niekorzyść tych LA925 niestety, innych wideł oprócz tych elektronicznych nie używałem więc nie mam porównania między widlami "audio".

Nie chce burzyć ogólnej opinii nt LA925, ale u mnie to nie przeszło, może to wina starych kabli bądź składowych mojego zestawu... nie wiem.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Brawo Ty Caparzo. Jak Cie cieszy ew. gorsza jakość dźwięku, w imię najtańszych bananów to powodzenia. No i chyba to nie do mnie, a do Millerka. Sam mam kilka tych bananów w ampli, a Millerek piszę o podobnej klasie, nie ja.

Różnic między wtykami bananowymi ja nie słyszę, ale między bananem a tymi widlami jw, już tak, na niekorzyść tych LA925 niestety, innych wideł oprócz tych elektronicznych nie używałem więc nie mam porównania między widlami "audio".

Nie chce burzyć ogólnej opinii nt LA925, ale u mnie to nie przeszło, może to wina starych kabli bądź składowych mojego zestawu... nie wiem.

A te srebrne "popularne" porównywałeś na Klipschach? Banan czy widełki, to tylko inna konstrukcja, materiał może być ten sam.
To nie porównywałeś na tych samym kablach, tylko różnych?
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To po co się wcinasz. Widzisz tytuł wątku?
Mnie interesuje czy te lub inne tanie banany mają wpływ na takie duże róznice, jak jest tak jak piszę Millerek, to badziew i tyle.
Ja nie robiłem wszystkich porównań i mnie to interesuje.
Jak ktoś ma kupić takie same, to może lepiej niech wie.
Pod warunkiem, że Millerek wie co pisze. To nie moje wrażenia.
 
Do góry