Wszystko o Samsung PS50C550 (model 2010)

honki

New member
Witam,
(na nce 15 kanałów w 1080i, żadne z tego full hd…). A plazmy teoretycznie powinny lepiej odtwarzać sygnał SD. Niestety obraz SD nie zachwycał (smużył w dynamicznych scenach, szczególnie widoczne to było na twarzach). Efekt występował też na niektórych kanałach HD, choć trzeba było się wpatrywać. Zacząłem podejrzewać n-kę (a nie tv) o tę wadę, kiedy przetestowałem pliki avi (SD) i filmy z dvd – tutaj tego efektu nie było, choć sygnał niby gorszej jakości od 1080i. No i wpadłem na pomysł, żeby się „przesiąść” z połączenia HDMI na komponentowe i wykorzystać moje kino domowe (Denon AVR230 do upscalingu sygnału do 1080p. Efekt zdumiewający – smużenia znikły, obraz „żyleta”.
Polecam przełączyć się na 720p zamiast 1080i. Jak tu sport czy inne szybkie rzeczy oglądać mając obraz w interlejsie...? Nie da się :D

Ja dodatkowo wybrałem tryb DVI tunera N (na wybranej rozdzielczości długo trzymać przycisk RES).
 

Jaras73

New member
LG PK 550 czy Samsung PS50C550 ?

Witam.
Proszę o poradę - jaki model plasmy mam wybrać - LG 50 PK 550 czy Samsung PS 50 C 550 ?
Trochę się tutaj naczytałem postów nt. migotania Samsungów.
Z kolei o LG znalazłem tylko opinie na cnet.de (bardzo pozytywne).
 

cactusek

New member
Bez reklam
Przelecieałem prawie 1500 postów na temat C550 i C530 na hiszpanskim forum. Google nawet fajnie tłumaczy hiszpanski na angielski :) Na polski niestety już beznadziejnie.
Po kilku godzinach czytania wnioski są takie że ludziom w normalnych warunkach bardzo rzadko zdarza się migotanie jasnosci czy tam nasycenia. Żeby do niego doszło muszą być spełnione warunki takie jak ciemność w pokoju, odpowiednie ustawienie kontrastu (wysokie), ciemna scena w filmie (czasem w czasie ogladania sportu), odpowiednia częstotliwość odświeżania źródła sygnału. Wszystkie one są bardzo rzadko spełnione dlatego w czasie normalnego oglądania migotanie prawie nie występuje.
Ludzie tam bardziej narzekają na buczenie tv, z tym nie tylko niektórzy, większość twierdzi że nic nie słyszy powyżej 1m od ekranu.
Kolejną wadą serii C jest brak możliwości idealnego skalibrowania kolorów ale mało kto i tak to robi z telewizorem po zakupie.
Ogólna opinia jest taka że jest to najlepsza plazma jaką można kupić za tą kase w tym rozmiarze.
Komkurencyjny LG pk550 czy nawet droższy pk760 mają gorszy panel i bardziej odbijający światło z gorszą czernia itd.
Trzeba jednak przyznać że nowe wyzsze modele LG wyglądają rewelacyjnie no ale przecież C550 też nie wygląda źle.
 

Jaras73

New member
No to mi zabiłeś klina ...
Miałem okazje obejrzeć wiszące obok siebie obydwie plasmy - w obrazie nie widziałem różnicy ... Design LG o niebo lepszy niż Samsung. Te cieniutkie ramki - rewelacja. A coś innego z plasm do 4.000 zł ?
 

SULIx

Member
Przelecieałem prawie 1500 postów na temat C550 i C530 na hiszpanskim forum. Google nawet fajnie tłumaczy hiszpanski na angielski :) Na polski niestety już beznadziejnie.
Po kilku godzinach czytania wnioski są takie że ludziom w normalnych warunkach bardzo rzadko zdarza się migotanie jasnosci czy tam nasycenia. Żeby do niego doszło muszą być spełnione warunki takie jak ciemność w pokoju, odpowiednie ustawienie kontrastu (wysokie), ciemna scena w filmie (czasem w czasie ogladania sportu), odpowiednia częstotliwość odświeżania źródła sygnału. Wszystkie one są bardzo rzadko spełnione dlatego w czasie normalnego oglądania migotanie prawie nie występuje.
Ludzie tam bardziej narzekają na buczenie tv, z tym nie tylko niektórzy, większość twierdzi że nic nie słyszy powyżej 1m od ekranu.
Kolejną wadą serii C jest brak możliwości idealnego skalibrowania kolorów ale mało kto i tak to robi z telewizorem po zakupie.
Ogólna opinia jest taka że jest to najlepsza plazma jaką można kupić za tą kase w tym rozmiarze.
Komkurencyjny LG pk550 czy nawet droższy pk760 mają gorszy panel i bardziej odbijający światło z gorszą czernia itd.
Trzeba jednak przyznać że nowe wyzsze modele LG wyglądają rewelacyjnie no ale przecież C550 też nie wygląda źle.
Szanowny Kolego cactusek z tego co wiem to nie masz ani telewizora PS50B550 czy też PS50C550. Usiłujesz się wypowiadać co do wady migotania. Niestety to co napisałeś powyżej do rzekomo spełnienia warunków w jakich tv Samsunga ma migotać nie ma nic wspólnego z faktami.
Aby nawet dziecko zaobserwowało upierdliwą wadę migotania TV najprościej jest ustawić odbiornik na tryb "FILM" z całkowitym t.j. 100 % dopasowaniem geometrii ekranu. Ustawienia kontrastu NIE mają tu żadnego znaczenia jak również "magiczne" zaciemnienie pokoju.Geometria całkowitego dopasowania ekranu jest o tyle istotna, że takie ustawienie eliminuje ewentualne dodatki typu znaczki i loga stacji tv. Bez tych elementów, tv z wadą migotania najczęściej objawia ją w całej okazałości na mniej skontrastowanych mrocznych scenach. TV zmienia też czasem jasność np. na bardzo ciemnym elemencie obrazu, np. ciemne plecy aktora itp. itd. Oczywiście tv np. 95% czasu pracy może mieć poprawne. Pozostaje jednak ten kawałeczek gdzie wada jest widoczna w całej okazałości. To tyle w tej sprawie co by nie pisać więcej pierdółek. Pozdrawiam.
 

cactusek

New member
Bez reklam
Kolego Sulix to jest wątek o C550 a nie o B550, o którym ciagle piszesz. Nie posiadasz plazmy C550 więc także opierasz się tylko na zdaniu innych. Telewizory te mimo, że posiadają ten sam panel mają cześciowo różną elektronike i co potwierdza większosc userów z hiszpańskiego forum objawy migotania wystepują w nich z różną intensywnością i różnym poziomem zmian czerni. Na C550 jest to zdecydowanie mniej widoczne co potwierdza wiele wpisów.
Co do niestabilnej czerni to wystepuje ona powszechnie też w Panasonicach G20 tak przez Ciebie chwalonych, przykład z tego samego forum: YouTube - Panasonic plasma G20 - Floating Blacks
Nie chce tu wychodzić na obrońce Samsunga bo ta wada też mnie osobiscie do niego zniechęca ale to nie jest problem tylko tej firmy.
 

Jaras73

New member
Czy potrafi mi ktoś podać istotne różnice między Sams50C6500 a Sams50C550 ? Różnica troche ponad 900,00 - zdanie kolegi Cactuska znam - szkoda, ze taka uboga odpowiedź ;)- może ktoś doradzi ? Stoję w sklepie przed nimi - obydwa "grają" jak dla mnie tak samo - choć design C6500 lepszy.
 

SULIx

Member
Kolego Sulix to jest wątek o C550 a nie o B550, o którym ciagle piszesz. Nie posiadasz plazmy C550 więc także opierasz się tylko na zdaniu innych. Telewizory te mimo, że posiadają ten sam panel mają cześciowo różną elektronike i co potwierdza większosc userów z hiszpańskiego forum objawy migotania wystepują w nich z różną intensywnością i różnym poziomem zmian czerni. Na C550 jest to zdecydowanie mniej widoczne co potwierdza wiele wpisów.
Co do niestabilnej czerni to wystepuje ona powszechnie też w Panasonicach G20 tak przez Ciebie chwalonych, przykład z tego samego forum: YouTube - Panasonic plasma G20 - Floating Blacks
Nie chce tu wychodzić na obrońce Samsunga bo ta wada też mnie osobiscie do niego zniechęca ale to nie jest problem tylko tej firmy.
Migotanie nie jest "mniej widoczne" tylko po prostu olbrzymia większość nie zauważa tego problemu.
Kup sobie w końcu C550 i nie zamęczaj właścicieli swoim prywatnym dochodzeniem pod tytułem "miga nie miga".Gdy mój B550 był w serwisie panowie technicy nawet nie myśleli o wymianie na C550 bo stwierdzili, że to nic nie zmieni.Dla nich oba tv to to samo.Jak już będziesz szczęśliwym posiadaczem C550 to omijaj ustawienia tego tv o których napisałem powyżej. Być może nie dojrzysz nigdy fabrycznej wady tej serii. Wtedy wypowiadaj się o C550 ze swojego doświadczenia a nie z wiedzy czerpanej z forum hiszpańskojęzycznego.
 

SULIx

Member
Czy potrafi mi ktoś podać istotne różnice między Sams50C6500 a Sams50C550 ? Różnica troche ponad 900,00 - zdanie kolegi Cactuska znam - szkoda, ze taka uboga odpowiedź ;)- może ktoś doradzi ? Stoję w sklepie przed nimi - obydwa "grają" jak dla mnie tak samo - choć design C6500 lepszy.
C6500 sprawdziłem osobiście pod kątem wady "flicker"/migotania/ występującej w serii B550/51 i nie tylko. Wydaje się, że ten tv jej nie ma. Nie miałem możliwości sprawdzić tym samym materiałem C550 bo po prostu nie było go w sklepie. Natomiast już test porównawczy C6500 z Panasonic G20 wypadł zdecydowanie lepiej dla Panasonica pod względem stabilności, niepożądanego efektu judder i czerni.Polecam proste testowanie każdego tv przed zakupem darmowym testem w formacie DVD dostępnym tutaj.TVblink.com HDTV Downloads Powtórzę moją opinię: Panasonic jest niestety lepiej skonstruowany pod każdym względem i warto za niego "przepłacić".Test wykazuje znacznie większą stabilność Panasa w części "nieruchome napisy" jak również tak zwane "latające kostki".
Jeśli trafiłbyś na C550 bez wady migotania w co na razie śmiem wątpić, to pod względem cenowym jest to lepszy wybór niż C6500. C6500 teoretycznie powinien mieć lepszą czerń.Technologicznie oba tv są podobne.
 

cactusek

New member
Bez reklam
Migotanie nie jest "mniej widoczne" tylko po prostu olbrzymia większość nie zauważa tego problemu. Wtedy wypowiadaj się o C550 ze swojego doświadczenia a nie z wiedzy czerpanej z forum hiszpańskojęzycznego.

Jednak większe zaufanie mam do kilkudziesieciu włascicieli tego telewizora niż do jednej osoby która ma starszy model i na nim głownie opiera swoje wnioski. Tymbardziej że na hiszpańskim forum kilka osób porównywało efekt migotania na jednym i drugim tv jednocześnie.
 

sensei

New member
Witam
Prosze userow posiadajacych C530/C550 i X360 o relacje,jak panel sprawuje się w grach (dlugie sesje, kwestia powidoków z HUDów w FPSach i.t.p.)
 

sensei

New member
No widze ze nikt tu nie lubi grac, wszyscy tylko filmy i tivi :hihi: ok przetestuje sam jak kupie i opisze.
Mam dodatkowe pytanie, czy oprocz oczywistych roznic pomiedzy C550 i C530 dochodzi jeszcze brak filtra antyodblaskowego w tym drugim (Real Black Filter) ? Jesli tak to czy jest to duży mankament ? Porownujac specyfikacje widze ze te dwa modele maja rozne wymiary wg. producenta - 1 214,5 x 732,5 x 71 mm vs. 1 202,5 x 731 x 69,5 mm (wymiary bez podstawy) - czy to oznacza rożne obudowy czy coś więcej ?

pzdr
 
Ostatnia edycja:

honki

New member
Witam
Prosze userow posiadajacych C530/C550 i X360 o relacje,jak panel sprawuje się w grach (dlugie sesje, kwestia powidoków z HUDów w FPSach i.t.p.)

Myślę, że będziesz zadowolony :)

W starszej serii B5XX były montowane matryce

BN96-10302A ASSY PDP MODULE P S50FH-YB03, PL50FB008A.

W C5XX

BN96-13438A ASSY PDP MODULE P S50FH-YB06, PL50FF010B.

..czyli tu znajdziemy młodszego brata :] Sądzę zatem, że nie powinno być gorzej niż w serii B5XX, gdzie kilkugodzinne wyświetlanie stacjonarnego HUDa (albo np. zegara w meczu z mistrzostw :p ) tworzy powidok, który znika sam po kilku minutach oglądania dowolnego innego programu TV/filmu.
Zawsze też powidok możesz potraktować opcją Screen Saver telewizora (magiczne biało-czarne pasy, zwykle wystarcza minuta). To są czasy WYGRZANEJ matrycy (grubo powyżej 100 godzin pracy), powidoki na nowym TV mogą zostawać na trochę dłużej.

Gratulację z decyzji o zakupie i miłego użytkowania :)
 

bronx99

Member
No widze ze nikt tu nie lubi grac, wszyscy tylko filmy i tivi :hihi: ok przetestuje sam jak kupie i opisze.
Mam dodatkowe pytanie, czy oprocz oczywistych roznic pomiedzy C550 i C530 dochodzi jeszcze brak filtra antyodblaskowego w tym drugim (Real Black Filter) ? Jesli tak to czy jest to duży mankament ? Porownujac specyfikacje widze ze te dwa modele maja rozne wymiary wg. producenta - 1 214,5 x 732,5 x 71 mm vs. 1 202,5 x 731 x 69,5 mm (wymiary bez podstawy) - czy to oznacza rożne obudowy czy coś więcej ?

pzdr

Witam
Używam tego TV do gier co prawda do PS3 ale to nie ma różnicy. Co do jakości będziesz bardzo zadowolony :) powidoki oczywiście pojawiają się, ale jak pisał kolega wcześniej szybko znikają i można je usunąć opcją w menu.
Pozdrawiam
 

cactusek

New member
Bez reklam
No widze ze nikt tu nie lubi grac, wszyscy tylko filmy i tivi :hihi: ok przetestuje sam jak kupie i opisze.
Mam dodatkowe pytanie, czy oprocz oczywistych roznic pomiedzy C550 i C530 dochodzi jeszcze brak filtra antyodblaskowego w tym drugim (Real Black Filter) ? Jesli tak to czy jest to duży mankament ?

pzdr

Jakby tak bylo to bylby duzy mankament ale to oczywiscie bzdura to oba telewizory mają identyczne panele/ekrany.
 

zwierzak07

New member
witam wszystkich.
Moglibyscie polecic jakis dobry sklep internetowy.
Raczej nie znajde tego samsunga w sklepie a nie chciał bym mieć pózniej jakis problemów ze sklepem.
Nigdy jeszcze nie kupowalem takich rzeczy w sklepie internetowym.
 

bronx99

Member
witam wszystkich.
Moglibyscie polecic jakis dobry sklep internetowy.
Raczej nie znajde tego samsunga w sklepie a nie chciał bym mieć pózniej jakis problemów ze sklepem.
Nigdy jeszcze nie kupowalem takich rzeczy w sklepie internetowym.

Witam
Ja swój kupiłem w redconn i ten sklep mogę polecić.
Pozdrawiam
 

mzeromski

Member
nie wie może ktoś co dają te aktualizację do c550 które można pobrać ze strony samsunga ?
bo zainstalowałem to ale nie widzę żadnych zmian. a nigdzie na stronie samsunga nie ma opisanych updatów..
 

dexterooo

New member
witam wszystkich forumowiczów, jestem nową tutaj osobą i zdecydowałem się na kupno TV i właśnie na model ps50c550, wiem że parę osób z was ma te telewizory i chciałbym żebyście mi napisali o jakiś wadach czy też są czy nie, i czy po użytkowaniu np. byście kupili jakiś inny model:) wiem że w sklepach każdy chwali co ma, albo się nie za poczytał gdzieś recenzje i na tym opiera swoją wiedzę, a mnie to do końca nie zadowala, więc proszę o subiektywną ocenę i za i przeciw tak konkretnie;) Z góry dzięki i pozdrawiam, a i jeszcze jaki jest min max pobór mocy z tabliczki z tyłu tv
 
Ostatnia edycja:
Do góry